Artykuły redakcyjne
Like

Mandaty: podajemy strażników miejskich do prokuratury

17/11/2013
9366 Wyświetlenia
163 Komentarze
10 minut czytania
Mandaty: podajemy strażników miejskich do prokuratury

Jeśli otrzymujecie wezwanie od Straży Miejskiej w sprawie fotoradaru, w którym każą wam przyjmować lub odmawiać przyjęcia mandatu, którego nie mieli prawa wystawiać, gdyż jeszcze nie ustalili sprawcy – składajcie zawiadomienie o przestępstwie. Jeżeli każą wam wskazać kierującego lub użytkownika pojazdu który dokonał wykroczenia grożąc mandatem, grzywną lub odpowiedzialnością przed sądem – składajcie zawiadomienie o przestępstwie bo nie maja do tego uprawnień. Jeżeli każą wam składać oświadczenie woli w sprawie wykroczenia nie pouczając o prawie świadka do odmowy zeznań lub do uchylenia się od odpowiedzi na pytanie – mamy do czynienia o przestępstwie niedopełnienia obowiązków służbowych. Jeśli manipulują wami byście płacili bez punktów zamiast z punktami nawet gdy nie kierowaliście i nie wiecie kto kierował – powiadomcie prokuratora. Składajcie zawiadomienie o przestępstwie zwłaszcza gdy Strażnicy Miejscy lub Gminni łamią prawo pomimo zwrócenia im uwagi, iż popełniają czyny karalne – mamy bowiem do czynienia z winą umyślną i premedytacją. Jeśli pomimo braku należnych pouczeń lub gdy korzystacie z przysługujących wam praw jesteście karani finansowo w taki czy inny sposób (mandatem, grzywną, karą porządkową), a także gdy bez dowodów winy ściga się was sądownie – składajcie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Mamy bowiem już przykłady wszczęcia postępowania przez prokuraturę na wniosek naszych czytelników lub publicznego tłumaczenia się Strażników Miejskich mieszkańcom gminy z obawy przez rozwiązaniem tej formacji. Pamiętajcie, że Prokurator Generalny jest po naszej stronie. Poniżej dwa przykłady obywatelskich działań w walce z mundurowym bezprawiem oraz wzór zawiadomienia do prokuratury.

0


Kwestię przestępstw Strażników Miejskich i Gminnych dokonywanych na obywatelach przy okazji egzekucji kasy za pomocą fotoradarów, monitoringu, cwaniactwa, chamstwa i przy poczuciu bezkarności, omówiłem z grubsza tutaj:

https://3obieg.pl/fotoradary-jestesmy-pokrzywdzonymi

Idąc za moimi wskazówkami oraz działając w oparciu o wzór zawiadomienia, które przygotowałem wielu czytelników złożyło podobne do tego niżej zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do Prokuratora Generalnego. Specjalnie tak wysoko, by prokurator rejonowy, który otrzyma sprawę był mniej podatny na naciski lokalne i nie tuszował sprawy. Pańskie oko konia tuczy. Efekt: wiele wszczętych postępowań przeciwko strażnikom-przestępcom wyłudzającym kasę w sposób seryjny i taśmowy.

zawiadomienie o przestępstwie

 

zawiadomienie o przestępstwie2

 

zawiadomienie o przestępstwie3

 

 

zawiadomienie o przestępstwie4

 

zawiadomienie o przestępstwie5

 

 

Po jednym z takich zawiadomień czytelniczka mi napisała jak to zmieniło się nagle podejście przestępcy w mundurze, który po wezwaniu przez prokuratora zamienił nagle się z chama w pomocnego urzędnika, który nagle przestał w kobiecie widzieć skarbonkę i robić z niej sprawczynię wykroczenia.

 

Efekty naszej determinacji i zdecydowania w walce z bezprawiem drogowym strażników miejskich są czasem jeszcze bardziej zaskakujące. Mundurowi egzekutorzy prawa lokalnego, którzy zamiast fizycznie łapać piratów drogowych i zapobiegać wypadkom wolą pierdzieć w fotele i liczyć wielką kasę wyłudzaną z pomocą fotoradarów nagle się orientują, że nie tylko prokurator może im się fizycznie dobrać do osobistego tyłka ale wręcz zaczyna się dyskutować o likwidacji ich cieplutkiej formacji z jeszcze cieplejszymi posadkami.

 

Kurde, grozi noga-dupa-brama i łażenie w odblaskach ze znakiem STOP po zebrze.

Oj grozi grozi, panowie pazerni strażnicy, tym bardziej grozi im obywatele bardziej uświadomieni i mniej chętni, być waszymi ofiarami.

 

Mój czytelnika Pan Robert Rednaszka (dziękuję Panie Robercie za przesłanie tej informacji)  złożył podobne zawiadomienie do prokuratury w kwestii wyłudzeń mandatów z fotoradarów i prawdopodobnie nie był jedyny, co doprowadziło do spotkania w Radzie Miejskiej w Garwolinie Straży Miejskiej z Mieszkańcami tej gminy. Straż Miejska, której zarzucono bezprawie i nadużycia teraz walczy by jej nie rozwiązywać.

Garwolin

Więcej:

http://www.wirtualnygarwolin.pl/archiwum-aktualnoci/3998-straz-miejska-wymaga-reformy

 

Tak właśnie trzeba działać, tak działa masowe obywatelskie nieposłuszeństwo w zderzeniu z bezczelnością i bezprawiem władzy.

Prędzej czy później władza pozbawiona oparcia społecznego musi przegrać.

Brawo obywatele Garwolina. Brawo czytelnicy 3obieg.pl

 

Grunt to się nie bać, nie dawać sobie w kaszę dmuchać i zdecydowanie korzystać ze swoich spraw. Walczy gdy przekręcają Cię na 100 zł albo na 300, bo jak tego nie zrobisz nastepnym razem trafią cię na 5  tys. albo 2 mln. Nie bójmy się sądów, nie bójmy się zadbać o swoje, także dlatego, że w tych sprawach mandatowych stawka jest spora (każda sprawa wygrana i jej uzasadnienie na wagę złota dla kolejnych spraw) a ryzyko kilkusetzłotowe – wbrew groźbom nawet głupie albo skorumpowane sądy nie zasądzają kar wiele wyższy niż kwota na mandacie. A nawet przy przegranej macie podstawową wygraną – brak punktów karnych.

 

Zawiadomienie o przestępstwie jest istotne także z powodów praktycznych, nie tylko idealistycznych (przestępca powinien beknąć) i wynikających z obowiązku prawnego (art. 304 § 1 k.p.k. – Każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję) gdyż zgodnie z art. 113 par. 1 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia w związku z 540 par. 1 pkt. 1) Kodeksu postępowania karnego postępowanie sądowe zakończone prawomocnym orzeczeniem wznawia się, jeżeli w związku z postępowaniem dopuszczono się przestępstwa, a istnieje uzasadniona podstawa do przyjęcia, że mogło to mieć wpływ na treść orzeczenia.

 

Gdyby więc z naszego zawiadomienia okazało się, że funkcjonariusz, który nas ukarał mandatem, grzywną albo skierował sprawę do sądu (którą przegraliśmy) popełnił przestępstwo jest możliwość dokonania uchylenia prawomocnego wyroku i wyegzekwowania zwrotu nienależnie pobranych pieniędzy wraz z odsetkami ustawowymi.

 

Przy czym jeden wyrok karny na funkcjonariusza może wywołać lawinę zawiadomień i aktów oskarżenia w bliźniaczych sprawach, co może skutkować masowymi wznowieniami spraw sądowych o odzyskiwaniem pieniędzy przez wielu ludzi. A mamy jeszcze przy okazji kwestię kasacji punktów karnych w postępowaniu mandatowym.

 

SM i SG nas masowo łupią? I my masowo się brońmy!

 

Jak to zrobić?

 

Można przepisać dokument opublikowany wyżej albo ściągnąć sobie udoskonalony przeze mnie wzór zawiadomienia o przestępstwie.

Chcesz zobaczyć i ściągnąć wzory dokumentów? Zarejestruj się tutaj w minutę i za darmo https://3obieg.pl/wp-login.php?

a potem wejdź tutaj:

https://3obieg.pl/wzor-zawiadomienie-o-przestepstwie-popelnionym-przez-straz-miejska

 

Uwaga: niezalogowani nie zobaczą dokumentów, a zalogowani będą mogli zobaczyć także inne wzory:

https://3obieg.pl/wzory-dokumentow-dotyczace-obrony-przed-mandatami

 

a także publikować swoje artykuły i komentować wszystko na portalu (dorzucić swoje historie i swoje opinie).

Więc opłaca się jak sądzę.

 

Zainteresowanych odsyłam także do innych artykułów na temat walki z bandyctwem mandatowym i dot. sądownictwa,

miłego czytania, właściwych wniosków i skutecznego działania życzę:

https://3obieg.pl/mandat-podetrzyj-sie-wezwaniem

https://3obieg.pl/radary-anuluj-sobie-mandat

https://3obieg.pl/fotoradary-jestesmy-pokrzywdzonymi

https://3obieg.pl/wyrzuc-mandat-za-zle-parkowanie

https://3obieg.pl/odpowiadamy-na-kolejna-korespondencje-w-sprawie-mandatow

https://3obieg.pl/straz-miejska-grupa-przestepcza-ktora-cie-zniszczy

https://3obieg.pl/sedziowie-zawisli

https://3obieg.pl/panstwo-lewa

https://3obieg.pl/wyludzanie-abonamentu-rtv-na-masowa-skale

 

 

Tomek Parol (ŁŁ)

Ps. I

Szanowni Czytelnicy,

jeżeli podoba Wam się portal i chcielibyście nam pomóc w jego utrzymaniu, to prosimy o wsparcie na konto Fundacji Trucker:

Bank ING: 97 1050 1025 1000 0090 7045 6703
SWIFT: BIC-INGBPLPW
IBAN: PL 97 1050 1025 1000 0090 7045 6703

z dopiskiem “Darowizna na 3obieg.pl”
(obecnie zbieramy na studio TV i kamery, którymi będziemy rejestrować bezprawne działania sędziów, prokuratorów i funkcjonariuszy na salach sądowych oraz na wsparcie prawników).

Szukamy też chętnych dziennikarzy obywatelskich, którzy nam będą pomagać w całym kraju w oparciu o legitymacje prasowe, zbierać informacje, robić zdjęcia funkcjonariuszom łamiącym prawo, rejestrować kamerą lub komórką ciekawe wydarzenia, filmować sprawy sądowe lub pisać o wszelkich sprawach którymi żyje społeczeństwo lokalne, dane środowisko lub na temat których mają unikalną wiedzę. Zainteresowanych prosimy o kontakt na redakcja@3obieg.pl 

https://3obieg.pl/legitymacje-prasowe-dla-naszych-autorow

Tekst można kopiować  i kolportować do woli ale podawajcie autora i aktywny link do www.3obieg.pl, proszę też o promocję w mediach społecznościowych. Tylko edukując i działając masowo coś się uda.

Ps.II

Jest możliwość indywidualnej drobnej pomocy prawnej dla naszych darczyńców lub pomocy prawnej w sprawach poważniejszych na zasadach komercyjnych (ale bez zdzierstwa ;-), np. przy pisaniu sprzeciwu do sądowego nakazu zapłaty lub w innych mniej tuzinkowych sprawach – zainteresowanych proszę o wiadomość na tomekparol@yahoo.pl

 

Uwaga z dniem 18.04.2014 ruszył opracowany przeze mnie system “Anuluj Mandat”, w którym znajdziecie zaktualizowane dokumenty na każdy etap postępowania

https://3obieg.pl/mandaty/

 

system_anuluj_mandat

Inne zapisy autora:

0

Tomasz Parol
Tomasz Parol

Tomasz Parol - Redaktor Naczelny Trzeciego Obiegu, bloger Łażący Łazarz, prawnik antykorporacyjny, zawodowy negocjator, miłośnik piwa z przyjaciółmi, członek MENSA od 1992 r. Jeśli mój tekst Ci się podoba, lub jakiś inny z tego portalu to go WYKOP albo polub na facebooku. Jeśli chcesz zostać dziennikarzem obywatelskim z legitymacją prasową napisz do nas: redakcja@3obieg.pl

502 publikacje
2249 komentarze
 

163 komentarz

 1. A pomoc prawna w sprawie doniesienia do prokuratury na redaktorów portali którzy notorycznie podjudzają do przestępstw? Czy wchodzi w grę?
  A nie lepiej wyskrobać z kieszeni portek dwa złocisze, udać się do parkomatu i uiścić opłatę jak nalezy?

  0
  • Komentarz idiotyczny. Kto podjudza do przestępstw? Widać, że rozumem nie ogarniasz o co biega, czytaj prostsze rzeczy, będziesz miał fajniej.

   0
   • Wyrażnie napisane: “Jak nie płacić mandatów “. A niepłacenie mandatów to co jest? Nie przestępstwo przypadkiem? Jak się źle zaparkuje lub nie zapłaci w parkomacie to co się otrzymuje? Mandat !!! I co się z nim robi? Płaci może ?? A może się dokonuje przestępstwa polegającego na niepłaceniu mandatów i jeszczze się tworzy demagogię do tego że nibyt to w duchu narodowo- patriotycznym.
    Może trzeba założyć organizację o nazwie: Na Samochód Dobrze Ale Płać !!!

    0
    • Avatar Maciej Ka

     Ale bełkot.

     0
    • Avatar nielot

     Od kiedy to niezapłacenie za postój w parkomacie karane jest mandatem?

     Jeszcze trochę a damy sobie wmówić, że jazda bez biletu grozi karą śmierci.

     0
    • @dziennikarz zawodowy
     >Wyrażnie napisane: “Jak nie płacić mandatów “.
     .
     A w tekście wyraźnie jest mowa o mandatach *wystawionych bezprawnie*. Obywatel w żadnym wypadku *nie musi* płacić mandatu wystawionego bezprawnie, a namawianie do niepłacenia takowych i informowanie, jak się przed bezprawiem bronić, nie tylko nie jest przestępstwem, ale wręcz jest działalnością korzystną społecznie.
     .
     Tak jest, służby państwowe nie są wyjęte spod prawa i nie mogą nigdy bezprawnie represjonować obywatela. Szokujące, prawda?
     .
     Polecam ci powrót do szkoły podstawowej celem nauki czytania. Najlepiej ze zrozumieniem.

     0
   • Panie Tomaszu proszę zostawiać takie komentarze(dziennikarz zawodowy) bez odzewu.Odpowiedź na tego typu bzdury znajduje się w Pańskich artykułach
    “Efekt: wiele wszczętych postępowań przeciwko strażnikom-przestępcom wyłudzającym kasę w sposób seryjny i taśmowy.”
    Proszę to tylko napisać wytłuszczonym drukiem dla mniej inteligentnych.
    Nie pamiętam czy już była o tym mowa że:
    Strażnicy gminni przekraczają swoje uprawnienia w zakresie prawa do legitymowania
    Uprawnienia strażników miejskich do legitymowania wynikają przepisów z ustawy o strażach gminnych oraz wydanego na jej podstawie rozporządzenia wykonawczego a także z przepisów ustawy prawo o ruchu drogowym.

    Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o strażach gminnych w art. 12 ust. 1 pkt 2 przyznaje strażnikom gminnym uprawnienie do legitymowania osób w uzasadnionych przypadkach w celu ustalenia ich tożsamości. Uprawnienie to doprecyzowane zostało w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 18 grudnia 2009 r. w sprawie zakresu i sposobu wykonywania przez strażników gminnych (miejskich) niektórych czynności. Zgodnie z przepisem § 3 w/w rozporządzenia, strażnik ma jedynie prawo legitymowania osoby, gdy ustalenie jej tożsamości jest niezbędne do wykonania zadań określonych w art. 10 i 11 ustawy, w celu:

    identyfikacji osoby podejrzanej o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia, ujętej na miejscu zdarzenia lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa lub wykroczenia;
    ustalenia świadków zdarzenia.

    Ponadto przepisy ustawy prawo o ruchu drogowym przyznają strażnikom prawo do legitymowania osób, które są uczestnikami ruchu (art. 129b ust. 3 pkt 4 prd).

    W zakresie działania strażników miejskich (zarówno podmiotowym, jak i przedmiotowym) nie mieści się zatem:

    prawo do legitymowania właścicieli pojazdów (właściciel pojazdu nie jest uczestnikiem ruchu);
    prawo do legitymowania sprawców wykroczeń, które ujawnione zostały za pomocą urządzeń rejestrujących (sprawcy ci nie zostali ujęci na miejscu zdarzenia ani też w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu wykroczenia).

    0
    • Zgadzam się z Panią, dlatego żądać sobie mogą od właściciela pojazdu ale bez sankcji. Mogą legitymować i prosić o dane ale tylko w granicach prawa (ścisłych, bez nadinterpretacji). Rację miał Emil Rau podając tylko imię i nazwisko, gdyż wiedza na temat pozostałych danych osobowych związana jest z obowiązkiem zgłoszenia do GIODO ich przetwarzania. Może nie chcieć wiedzieć? Może.

     0
 2. Garwolin to cholerna dziura jest. Tam wrony zawracają. A jeszcze obok jest Żelechów. Tam jakby się udać to na samych aferach i bezprawiach wszystko tam stoi. Tam jeszcze PZPR jest jawnie niezdelegalizowana. I starzy dzialacze przy korycie. “Wardęga w Pcimiu jest potęga”.

  0
  • Avatar losot

   a skąd jest Twój dziadek ze strony ojca z Arcelina jak babcia posła Błaszczaka?

   0
   • Avatar strażnik.wroclawski

    Trochę to komiczne. Myślę, że wszyscy zawiadamiający wzbudzą zachwyt u prokuratorów;)
    I lawinowo pójdą strażnicy do więzień:)

    0
    • Avatar strażnik.wroclawski

     http://gazeta.policja.pl/997/inne/tylko-sluzba/87020,Sad-wyznaczyl-granice-odpowiedzialnosci-Nr-96-032013.html
     Dla tych, którzy ośmielą się być mądrymi:)
     Autor robi ze sprawców wykroczeń osłów:)

     0
     • rick rick

      raczej Ty z siebie robisz:
      “Jak się okazuje, do skazania policjanta lub innego funkcjonariusza publicznego z art. 231 par. 1 k. k. nie wystarczy samo przekroczenie uprawnień lub niedopełnienie obowiązków. Może to jednak spowodować odpowiedzialność dyscyplinarną. Natomiast odpowiedzialność karna funkcjonariusza wystąpi wtedy, gdy będzie istniało realne zagrożenie dla interesu publicznego lub prywatnego.”

      I coż w tym dziwnego? Umyślne wprowadzenie w błąd (nieinformowanie o prawach przy pełnej informacji o sankcjach) celem doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, jest ewidentnym i realnym zagrożeniem dla interesu prywatnego. Na podstawie samych kierowanych ze SM wniosków można to w bardzo prosty sposób udowodnić. O czym wkrótce z pewnością się przekonamy. Zapiszczycie wtedy już inaczej.

      0
    • rick rick

     A tu masz rację. Skoro nawet z Policją się nie cackają, to co dopiero z takimi cwaniakami w śmiesznych czapkach. Masz i czytaj, jeśli potrafisz:
     “NIEDOPEŁNIENIE

     Podczas służby występuje także ryzyko niedopełnienia obowiązków, co również wiąże się z sankcjami karnymi wynikającymi z art. 231 par. 1 k.k. oraz z postępowaniem dyscyplinarnym. Przykładem może być funkcjonariusz, który w trakcie wykonywania czynności przeszukania zatrzymanego nie odebrał tej osobie telefonu komórkowego, a w konsekwencji błędnie wypełnił kwit depozytowy, nie uwzględniając w nim tego przedmiotu. Policjant został skazany na 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.”

     W większości postępowań SM można wykazać niedopełnienie obowiązków. Pytani czy celowe czy nieumyślne pozostawimy do rozstrzygnięcia Prokuraturze. Dzięki za linka. Artykuł bardzo ciekawy.

     0
     • Avatar strażnik.wroclawski

      http://www.tvn24.pl/pijany-wsiadal-za-kolko-juz-jako-19-latek-co-mu-grozi-za-zabicie-szesciu-osob,383837,s.html
      A tego Waszego kolegi, który poczytał Was pewnie i wcisnął gaz do dechy w poczuciu bezkarności, nie dałoby się jakoś z tego wyciągnąć? Jakieś pismo mu może do aresztu podesłąć, żeby nim pomachał prokuratorowi przed nosem?

      0
     • Jesteś idiotą. Tak jeździł tylko dlatego, że straż miejska i policja zamiast być na patrolach i na stanowiskach siedzieli za biurkiem i obcinali kupony z kar za fotoradary. Przecież baranie – bo tylko tak mogę nazwać człowieka który w tym kontekście powołuje się na tą sprawę – takim jak on namierzonym przez fotoradary a nie zatrzymanym proponujecie 500 zł bez punktów. To właśnie jest żniwo masowości fotoradarów zamiast patroli.

      0
 3. Ten artykuł to jak recepta na badanie zawartości cukru w cukrze. Hehehe !!!
  Raz kamieniem w policjanta, drugim razem nie zapłacić mandatu. To jest patriotyzm że hej !!!
  To się nazywa prawo Kalego. Dobrze, a krowę wolno komuś ukraść???? 😐

  0
  • Avatar Robert

   wystawię Ci mandat zapłacisz ?fuit r

   0
  • Avatar nielot

   No właśnie, Państwo w biedzie, budżet się nie domyka. To może każdemu obywatelowi wystawić ze 3-4 mandaty tak po 500PLN i zniknie deficyt budżetowy. Podeprzeć to patriotyzmem i będzie ok. Super patent.

   0
   • Avatar Robert

    chodziło mi o to ze mam jako obywatel podobne prawo do wystawiania mandatów jak SM

    0
    • Avatar nielot

     Robert – wiem, mój post jest komentarzem do postu dziennikarza zawodowego.
     A z Tobą się zgadzam, jeśli ktoś uważa że trzeba płaci za bezprawnie wystawione mandaty przez SM, to dlaczego ma nie zapłacić za mandat wystawiony przez Ciebie czy przeze mnie 😉
     Ja tez mam duuuuze wydatki

     0
 4. Chodzi o to że wy k..wa jesteście barany. Jak ktoś coś zabeczy albo dzwonek zadzwoni to wy też: Beeeee !!!!!
  Jak źle parkuje, nie płaci opłat, to mandat. Prostre. MANDAT dla tych co łamią prawo.
  Jeśzcze z pięć gum powinni dołożyć do tego. Tak sieknąć 75ką lolę żeby ze trzy razy wokół pustej głowy się zawinęła. I taką krechę czerwoną w koło żeby myśli miały linię orientacyjną. I aż żeby zobaczył drugi z jednym w biały dzień gwiazdę betlejemską. O !!!

  0
  • @dziennikarz zawodowy
   >Chodzi o to że wy k..wa jesteście barany.
   .
   Sam jesteś baran skoro twierdzisz, że Straż Miejska i Policja to święte krowy i żadnych granic prawa nie muszą przestrzegać. To nie “Sędzia Dredd”, łosiu jeden! Strażnik miejski i policjant TO NIE SĘDZIA! Nie może być tak, że mandat wypisywany jest na zasadzie, że się funkcjonariuszowi uwidziało, a jak obywatel się nie zgadza to trzeba mu dowalić za to, że się stawia wszechmocnej władzy.

   0
  • rick rick

   O takich właśnie ludzi potrzebujemy! Tak! Właśnie takich. Potrzebny jest głos ostry, głos gromki. Rzeczywistość postawiła przed nami nowe wyzwania. Proszę państwa, nie będzie chóru. Będzie kabaret.

   0
  • Avatar leszek

   dziennikarz zawodowy .do ciebie !

   Żyjesz z mandatów ?

   Wiesz co będzie jak wszyscy zaczną produkować fotoradary i druki mandatowe ?
   Będziesz żywił się papierem !!!!

   0
 5. Naród jest głupi. Więc trzeba reżim zaprowadzić żeby głupoty z tego nie wyszły jak za dużo narodzik ma do powiedzenia.

  0
 6. Czy ww przypadkach otrzymania pisma że SM też otrzymaliście informacje że
  “Pisma w których nie zostanie podana sygnatura sprawy lub zostaną przesłane bez wypełnionego jednego z wyżej wymienionych oświadczeń nie będą rozpatrywane”?
  Z dopiskiem
  “Nie obsługujemy poczty e-mail.”

  0
  • To jest manipulacja i bezprawie, bo Straż Miejska nie ma prawa wymagać jakichś tam swoich wykoncypowanych wzorów (zresztą sporządzonych z rażącym naruszeniem prawa).

   0
   • Avatar jarek

    ale żałosny, żal, cienki barszczunio, dobrze skopujcie tę stronę – bedziecie wiedzieli od kogo domagać się odszkodowania za poniesione straty. te pożal się boże porady może sobie …..

    0
    • Tak Pan uważa Panie strażniku?
     Prokuratura Generalna też nie ma racji? A ona jest jeszcze surowsza w ocenie.
     Macie bez wątpienia silny lobbing, w linku poniżej był program TVP2 “Pytanie na śniadanie” z 31.10.2013 w którym wraz z Emilem Rau i Rzecznikiem Prokuratury Generalnej rozmawialiśmy o bezprawiu Straży Miejskiej i wszyscy się zgodziliśmy, że popełnia ona przestepstwa na obywatelach. Już tej audycji nie ma…
     http://pytanienasniadanie.tvp.pl/12874524/czy-mozna-nie-przyjac-mandatu-od-strazy-miejskiej

     0
     • Avatar jarek

      oczywiście, że prokuratura nie ma racji, wyroki wydają sądy a nie prokurator i pan pożal się boże doradco, a mandatu można zawsze odmówić, lecz koszty sądowe to min 80 zł. no i oczywiście + kwota mandatu. no i to zawsze wyrok nie mandat.

      0
     • Avatar nielot

      Jak nie ma racji to dlaczego jest coraz więcej doniesień o wygranych sprawach przed sądem w podobnych sytuacjach?

      Widać grunt pod nogami się traci….

      0
 7. Avatar Michal

  Bardzo dziekuje za ten artykul – juz podalem dalej zainteresowanym kierowcom. Odzew czytelnika “dziennikarz zawodowy” swiadczy o tym, ze kierunek dzialan jest wlasciwy. Jeszcze bardziej podoba mi sie pomysl rejestrowania wideo funkcjonariuszy lamiacych prawo. Brakuje jeszcze bazy danych w oparciu o system P2P, gdzie opublikujemy imiona, nazwiska, dokladne adresy zamieszkania, zdjecia, profile spolecznosciowe oraz ustalone interesy systemowych szuj.

  0
  • Będziemy tworzyć bazę strażników przeciwko którym złożono zawiadomienie o przestępstwie. Taką ścianę hańby, ale tu są potrzebne pewne modyfikacje skryptu i kasa

   0
   • Avatar jarek

    kasa i kasa tylko wpłacać drobne datki i biznes się kręci co Panie Tomaszu…. Tylko czekam na taką bazę i od raz zawiadomienie na pana do prokuratury oraz giodo oraz pozew cywilny.

    0
    • Przeczytaj ustawę o ochronie danych osobowych, idioto. Sam GIODO przyznaje wyraźnie na swojej stronie, że DOPUSZCZALNE JEST OPUBLIKOWANIE DANYCH OSOBOWYCH OSÓB PRZECIWKO KTÓRYM TOCZY SIĘ POSTĘPOWANIE PRZEZ MEDIA W PRZYPADKU, GDY STOI ZA TYM WAŻNY INTERES SPOŁECZNY.

     (art. 13 ust. 3 tejże ustawy)
     http://www.giodo.gov.pl/398/id_art/1754/j/pl/
     Wypowiedź odnosi się do publikacji danych pijanych kierowców, ale sytuacja ważnego interesu społecznego w sposób oczywisty ma też zastosowanie do funkcjonariuszy łamiących prawo w celu naciągnięcia obywateli na mandaty.

     0
    • Ty. A co to Ty jesteś, Jarek? Jeden z tych “pół mózgów miejskich i gminnych”, że ich tak bronisz? I co się czepiasz Pana Tomasza? Kto chce, ten wpłaci, nikt nic za darmo nie robi – a Pan Tomasz pomaga. Co do zawiadamiań przez Ciebie i pozwów cywilnych – poczytaj. Potem pisz. Nie znasz prawa – nie wypowiadaj się na forum, bo tylko siebie kompromitujesz… Żenada…

     0
    • Avatar Stanisław

     jednak trafna ocena, że jest pan strażnikiem jakiego trafiono w 10.
     równość wobec prawa …. mundur strażnika miejskiego w żadnym wypadku nie zwalnia z jego przestrzegania. obywatele wyrazili akceptację na powołanie dodatkowych służb dla zapewnienia ładu i porządku a nie wyłudzania pieniędzy i sankcjonowania niekompetencji oraz nieudacznictwa
     w organizowaniu życia mieszkańców, w aglomeracjach i ruchu drogowego,
     w kraju.

     0
 8. A ha, to ja się muszę od was uczyć. To jak będę jutro jechał autobusem i kanary wejda i poproszą bilet to ja: ” A gówno, k. wasza mać, zlodzieje, bandyty. Nie mata prawa mnie wylegitymować ani niczego żądać. Bo ja jestem patriota polski i narodowiec. A jak nie to rozpiepszę kamieniami waszego squata MPK albo podpalę autobus”. I po wyjściu z autobusu obrxzucać go jajkami. Tak? Dobrze kombinuję? O świećcie mnie.
  Zróbta listę wszystkich policjantów i SM w Polsce ze zdjeciami i taką wieeelką tablicę trza sieknąć: “Tych panów nie obsługujemy. Dziękujemy. !!! HEHEHE !!!

  0
  • Ty, Dziennikarz ! – wyobraź sobie, że straż miejska czy gminna wysyła mandaty osobom, które nie złamały żadnego przepisu a są jedynie właścicielami auta i nie prowadzą godzinnego rejestru użytkowania przez osoby trzecie auta! A kontrolerzy biletów czasem wtargną do autobusu – staną nad starszą czy schorowaną osobą – i każą szybciutko podać bilet do kontroli – i taka osóbka ze zdenerwowania zapomina o całym świecie, ręce się jej trzęsą i zamiast jakiegoś ciepłego słowa dostają mandaciki. Świat nie jest tylko biały lub czarny…

   0
  • dziennikarz zawodowy oświecę cię: jak.wjeżdżasz na autostradę płatną, płacisz,wchodzisz do pociągu,pks itd płacisz za bilet Nie mata prawa mnie wylegitymować ani niczego żądać. Bo ja jestem patriota polski i narodowiec. zgadza się w 100% i dla tego jest wtedy wzywana policja aby to zrobiła.

   O świećcie mnie. —chyba to zrobiłem.

   0
  • rick rick

   Zajmij się lepiej psami srającymi w parkach i menelami imprezującymi po klatkach schodowych, zamiast wtrącać się w rzeczy których nie rozumiesz.

   0
 9. Avatar Piotr

  A nie wydaje sie Wam że ten dziennikarz zawodowy 🙂 to jakis strażnik gminny lub miejski , któremu sie wydawało że bedzie mógł sobie łamać prawo bez końca? teraz pewnie sie boi że prokuratura sie nim zainteresuje 🙂 Dziękujemy panie Tomku jest nas więcej i przybywa!

  0
 10. A no, niestety, przybywa was. Na pohybel Rzeczypospolitej was przybywa.

  0
  • Avatar losot

   sory, ale z jakiej gazety lub TV jestes , bo wiesz, no wiesz,ale rozumiesz, sorry świat jest pełen oszukanców i przebieranców a internet wiesz, sorry temu sprzyja

   0
 11. Avatar Koneser

  Dzieki za artykul. Przeslalem link dalej, niech wszyscy czytaja i walcza z bezprawiem urzednikow. Do ”dziennikarz zawodowy” – cmoknij mnie w pompke ciulu!!!

  0
 12. Avatar jarek

  thu co za cienkie rady i jeszcze chce kasy za to – w każdym sądzie przegrasz z kretesem, a co na to kto fałszywie zawiadamia……. itd i itp. może ja ciebie podam do prokuratury…..

  0
  • Ta nerwowość mnie cieszy…
   Już są wszczęte postępowania karne Panie strażniku i są pierwsze wygrane przed sądem.
   Proponuję zaprzestać łamania prawa – mniej będzie bolało.

   0
   • Avatar jarek

    jaka nerwowość, kto się śmieje ten się śmieje ostatni, co do prokuratury to się Waść nie ośmieszaj i wstydu oszczędź. to ja proponuję ludziom wody z mózgu nie robić, chciałbym minkę widzieć tych co za porada, bardzo marną i wątłą – śmiech na sali, dostaną wyrok i koszty poniosą. rozumiem, że jest pan przygotowany na wsparcie tych co pan im kompletnie bzdurnie doradza. Warto zapamiętać to nazwisko i imię tego co namawia do fałszywych zawiadomienień. najważniejsza poczytność – wszak kaska leci. no nie….

    0
    • pamiętaj że wszystkie słuzby naruszajace prawo wczesniej czy później musiały za to odpokutowaś za wyjatkiem policji bo zobowiazania miedzynarodowe nawet tow. Gierek przywrócił emerytury granatowym policjantom nie dlatego ze był reformatoerem tylko dlatego ze takie były standardy miedzynarodowe przymykajace oko na udział policji granatowej w holokauscie, a jednoczesnie mundurowe inne słuzby dostały po kosciach mn. NKWD, SS, GESTAPO,SA, SS, SB, UB,UOP, STASI,SECURITATE i w kolejce ustawiaja sie nieswiadomie walczace w imie poprawy bezpieczeństwa na drogach SGM, a przeciez nadmierna predkość jest dopiero trzecią codo kolei przyczyna wypadków na polskich drogach, skad wiec taka pierwszoplanowa dbałośc o bezpieczeństwo w ruchu niepoparta statystykami wypadkowości, no skad, z dbałosci o kasy gminne i miejskie ot co

     0
 13. Do Dz.Z. : polemika z Tobą wydaje się bezcelowa, ale podam jeden nieporuszony aspekt. Zauważ, że nikt nie protestuje przeciwko mandatom w ogóle, np.wystawionym przez policję. Protest jest przeciw łamaniu prawa. Jeśli SM będzie działać w ramach ustawy, to sąd ją poprze i po krzyku.

  0
 14. Hej! Widzę, że dziennikarz zawodowy zaczyna trząść portkami. Pewnie skurczyły mu się profity z fotoradarów. Może w jego miejscowości zaczynają się też zastanawiać – a po cholerę nam taka straż miejska (czy gminna), przecież Policja wystarczy. Kurde co ja będę robił? Przecież ja umiem tylko wysyłać fotki z fotoradaru i wlepiać mandaty babci za nielegalny handel kwiatkami czy fajkami.

  0
 15. Avatar Van Helsing

  Bardzo dobry artykuł i przydatny.

  Lewackie zacofanie pisane na forach i podobnych jest chamskie, aroganckie i wredne jak młody gej 😮

  dziennikarz zawodowy i ten jarek to pewka ustawka lewacka. Dostali rozkazy aby lewactwo wlewać nie tylko Ruchy Narodowościowe, a także w Narodzie. Nie ma co brać ich wywody w odbyt, ignorować i banować zanim się rozzuchwalą na dobre.

  0
 16. http://forumprawne.org/prawo-wykroczen/469550-fotoradary-c-d-85.html
  to tuba propagandowa Straży Miejskich/Gminnych

  Posługiwanie się w procesie dowodami pozyskanymi w sposób niedozwolony narusza prawa obywatelskie i jest sprzeczne z konwencjami międzynarodowymi, których Polska jest stroną – za takie uzasadnienie wyroku sędzia Dariusz Czajkowski otrzymał tytuł “sędziego europejskiego”.
  To wyróżnienie przyznane zostało w konkursie organizowanym przez Międzynarodową Komisję Prawników, pod patronatem prezesa Trybunału Konstytucyjnego, pierwszego prezesa Sądu Najwyższego oraz sekretarza generalnego Rady Europy. W konkursie oceniane są uzasadnienia wyroków odnoszące się do prawa międzynarodowego, Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i Podstawowych Wolności oraz konstytucji RP.

  Jury uznało za najlepsze orzeczenie sędziego Dariusza Czajkowskiego z Sądu Apelacyjnego w Białymstoku, w którym mowa była o możliwości wykorzystania podsłuchów operacyjnych powstałych w innych postępowaniach, czyli “przy okazji” prowadzenia podsłuchu w innej sprawie.

  Głośny w regionie proces dotyczył dwóch osób, w tym białostockiego ginekologa, oskarżonego o pomoc w usunięciu ciąży młodej dziewczynie, której – na jej prośbę – przepisał tabletki wczesnoporonne. Informację o tym organy ścigania dostały przy okazji podsłuchów prowadzonych przez Straż Graniczną w zupełnie innej sprawie.

  Sądy dwóch instancji jednak uznały, że tak uzyskanego dowodu nie można było w sposób legalny wykorzystać w tym procesie, bo był to tzw. “owoc zatrutego drzewa”. Oskarżeni zostali prawomocnie uniewinnieni.

  W uzasadnieniu sędzia Czajkowski napisał m.in., że “posługiwanie się w procesie dowodami, które stanowią tzw. “owoc zatrutego drzewa” jest niedopuszczalne: nie spełnia ono podstawowych wymogów konstytucyjnych, narusza prawa obywatelskie i stoi w kolizji z postanowieniami konwencji międzynarodowych, których Polska jest stroną”.

  Sędzia podkreślił także, że dając możliwość wykorzystywania w sposób nieograniczony rezultatów działań operacyjnych, również tych nielegalnych, “włączając je okrężną drogą w materiał procesowy”, legalizowałoby się de facto bezprawne działania organów państwa w imię walki z przestępczością.

  Cały tekst: bialystok.gazeta.pl/bialystok/1,85994,9491330,Bialostocki_sedzia_wyrozniony_za_uzasadnienie_wyroku.html#ixzz2l1VHZYDe

  0
 17. Ustawka lewacka. Hehe !! Gamonie. Lewusy. ANARCHIŚCI!!!! ŁAMACZE PRAWA !!!! Ruchy Narodow(ościowe) . Hehehe !!!! Metody Kiszczaka !!! Bezprawie i buta !!! Barany i leszcze !!! Nie pozwólta żeby radary były !! Jak to !!! Żeby wam któś kazać cóś mioł. !!!! Zaro radarów i zero mandtów !! To je prawicowa Polska !! Ino kaminiami porzucajta w kominiorkach !!!

  0
  • jestes w błędzie wszysto o czym piszesz ma być i mandaty i wnioski o ukaranie do sadu, ale z poszanowaniem ustawy kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia, którą uchwalił sejm najjasniejszej Rzeczypospolitej – warchole

   0
  • Avatar Van Helsing

   Pokrzycz sobie. Hehe!! Opluj monitorek z radości, pobaw się genitaliami z podniecenia. Siedzi sobie mały trol w domku przy komputerku i swymi malutkimi brudnymi paluszkami stuka głupotki po klawiaturce 😛 Hehe !! Ale nas zażyłeś, normalnie No nie No stary, wszyscy boimy się wilka złego z dużymi jajami i wielkimi oczami.

   0
   • To może zapiszcie się do Ruchu Palikota, bo jakoś zbieżne idee mata.

    0
    • Avatar Van Helsing

     Ja nie towarzysz i ja być 1 os. liczna pojedyncza. W czerwonej Polsce mówili dokładnie tak “zapiszcie się” obywatelu.
     .
     Więc napiszę w rozumowaniu towarzysza bo inaczej po ludzku nie potrafi 🙂
     Tobie towarzyszu to naprawdę odwaliło, pomyśl sobie tak logicznie jak potraficie. Jest XXI w. i próby chamskiego wprowadzania ideologii lewackiego rozumowania społeczeństwu nie tylko w Polsce, a na całym globie się nie uda. Zacofane coś, czego ludzie nie chcą musi odejść w odbyt i niebyt.
     .
     Poza tym szukasz słabych punktów na 3obiegu.

     0
     • To zapiszcie się do Paligniota towarzysze. Tam takie ideologie anarchii są głoszone. Lewackie rozumowanie rewolucji przeciw wszelkiemu prawu, wiecznego czepiani9a się. Tak, takie są lewackie idee 3obiegu.

      0
   • Avatar losot

    geje są mi obojętni jak muchy w sławojce

    0
  • Co za ironia. Oskarżając nas o łamanie prawa sam właśnie złamałeś prawo. Art. 212 Kodeksu Karnego, panie cwaniak.

   0
  • Posługiwanie się w procesie dowodami pozyskanymi w sposób niedozwolony narusza prawa obywatelskie i jest sprzeczne z konwencjami międzynarodowymi, których Polska jest stroną – za takie uzasadnienie wyroku sędzia Dariusz Czajkowski otrzymał tytuł “sędziego europejskiego”.
   To wyróżnienie przyznane zostało w konkursie organizowanym przez Międzynarodową Komisję Prawników, pod patronatem prezesa Trybunału Konstytucyjnego, pierwszego prezesa Sądu Najwyższego oraz sekretarza generalnego Rady Europy. W konkursie oceniane są uzasadnienia wyroków odnoszące się do prawa międzynarodowego, Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i Podstawowych Wolności oraz konstytucji RP.

   Jury uznało za najlepsze orzeczenie sędziego Dariusza Czajkowskiego z Sądu Apelacyjnego w Białymstoku, w którym mowa była o możliwości wykorzystania podsłuchów operacyjnych powstałych w innych postępowaniach, czyli “przy okazji” prowadzenia podsłuchu w innej sprawie.

   Głośny w regionie proces dotyczył dwóch osób, w tym białostockiego ginekologa, oskarżonego o pomoc w usunięciu ciąży młodej dziewczynie, której – na jej prośbę – przepisał tabletki wczesnoporonne. Informację o tym organy ścigania dostały przy okazji podsłuchów prowadzonych przez Straż Graniczną w zupełnie innej sprawie.

   Sądy dwóch instancji jednak uznały, że tak uzyskanego dowodu nie można było w sposób legalny wykorzystać w tym procesie, bo był to tzw. “owoc zatrutego drzewa”. Oskarżeni zostali prawomocnie uniewinnieni.

   W uzasadnieniu sędzia Czajkowski napisał m.in., że “posługiwanie się w procesie dowodami, które stanowią tzw. “owoc zatrutego drzewa” jest niedopuszczalne: nie spełnia ono podstawowych wymogów konstytucyjnych, narusza prawa obywatelskie i stoi w kolizji z postanowieniami konwencji międzynarodowych, których Polska jest stroną”.

   Sędzia podkreślił także, że dając możliwość wykorzystywania w sposób nieograniczony rezultatów działań operacyjnych, również tych nielegalnych, “włączając je okrężną drogą w materiał procesowy”, legalizowałoby się de facto bezprawne działania organów państwa w imię walki z przestępczością.

   0
 18. forumprawne.org/prawo-wykroczen/469550-fotoradary-c-d-85.html
  to tuba propagandowa Rady komendantów Strazy Miejskich i Gminnych z siedzibą w najaśniejszej Częstochowie

  Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75248,14968146,Sad__Straz_miejska_ma_prawo_uzywac_fotoradarow.html#ixzz2l1lF0sb1

  0
 19. na pohybel czarnym, czerwonym i samorządowym – jakże to aktualne, zadziwiające skąd to pan rezzyser wiedział

  0
 20. Koledzy i koleżanki.Może nie wszyscy śledzili od początku wpisy na portalu dot. fotoradarów. Większość tak jak ja jest za przestrzeganiem prawa i płaceniem za wykroczenia. Ale na Boga niech te radary będą ustawione tam gdzie trzeba ( obok szkół, żłobków, niebezpiecznych miejsc) a nie na wylotówkach z miast, w lesie czy w krzakach. Nich będą ustawiane zgodnie z instrukcją – wtedy i fotka będzie wyraźna i bez kłopotu. Pamiętam jak wprowadzano Straże Miejskie do miast (np. w Przemyślu), pamiętam jak pisano co nam to da. Jak poprawi się bezpieczeństwo. A dzisiaj? Maszynki do “kręcenia lodów” i ratowania budżetów. Coraz większe uprawnienia. Nękanie, zastraszanie i praktycznie już wymuszenia haraczu! Za chwilę zaczną zakładać nam podsłuchy. Dlatego musimy się trzymać razem i walczyć o swoje prawa. A takie wpisy “dyżurnych strażników” jak “dziennikarz zawodowy”, który nie ma co robić na nocnej służbie za biurkiem, pisząc durne komentarze nie przestraszą nas !!!

  0
 21. Panie Tomaszu proszę dołączyć do wzorów dokumentów dotyczących do obrony przed mandatami.Dlaczego my ludzie prości mamy pouczać SM jak stosować prawo skoro oni podsyłają nam swoje śmieszne wywody.
  Dla rozładowania atmosfery specjalnie dla “dziennikarz zawodowy”

  “Paweł Be

  Pan Komendant
  StraŜy Miejskiej
  W Białogardzie

  Szanowny Panie Komendancie

  Korespondencja z Białogardu zawsze napełnia me serce radością, bo mam tu wielu
  Przyjaciół i nie zdarzyło się jeszcze, aby jakakolwiek przesyłka była niemiła. Pozwolę sobie
  potraktować Wasze pismo, jako sympatyczny Ŝart, bowiem nikt powaŜny nie ustawiałby
  fotoradaru na pustej i bezpiecznej drodze za miastem, fotografując samochody od tyłu i
  jeszcze oczekując za to pieniędzy.

  Zdaję sobie sprawę, Ŝe w społeczeństwie zanikają rozmaite zawody –
  kapelusznika, połykacza ognia, kołodzieja … i tym bardziej godną dostrzeŜenia jest Wasza
  dbałość o tradycję. Przywrócenie społeczeństwu dawno zapomnianej postaci zbója
  przydroŜnego, który za miastem, pod lasem grabił podróŜnych jest ze wszech miar godne
  uznania. Podkreślenia wymaga Wasz takt i delikatność – przecieŜ moglibyście dodatkowo
  gwałcić i wyrywać ludziom złote zęby, a Wy zaledwie robicie zdjęcia fotoradarem „od tyłu” –
  domyślam się, a nie wiem, czy słusznie, Ŝe inspiracją była tu orientacja seksualna
  pomysłodawcy. To teŜ godny podkreślenia przykład tolerancji w Waszej Instytucji.

  Ciekaw jestem, czy Wasza działalność będzie historycznie konsekwentna – historia
  uczy bowiem, Ŝe za zbójowanie czeka zbója kara. Janosika na przykład powieszono za
  poślednie ziobro, czego Wam oczywiście nie Ŝyczę, ale sprawiedliwość niestety rządzi się
  swoimi prawami i moje Ŝyczenia niewiele tu mogą zmienić!

  Odpowiadając na Waszą sympatyczną prośbę o podanie danych kierowcy, muszę z
  Ŝalem odpowiedzieć, Ŝe nie wiem. Za kierownicą naszego samochodu siada (oczywiście nie
  jednocześnie) kilka osób, które zmieniają się podczas jazdy. Nie prowadzimy ewidencji, kto
  kiedy się przesiadł. MoŜliwym jest nawet, Ŝe za kierownicą zasiadł nasz gość (wizytówka w
  załączeniu), bo „chciał się przejechać kawałek po polskiej drodze”, ale nie jestem w stanie
  tego teraz ustalić, bowiem nie znam języka koreańskiego, a tłumaczka odmówiła współpracy
  (takie babskie fochy).

  Reasumując – z przykrością muszę odmówić Waszej prośbie, chociaŜ, jak Pan
  widzi, zrobiłem wszystko, aby Wam dopomóc.

  Bardzo dziękuję za pamięć i z niecierpliwością oczekuję kolejnych przesyłek od
  Państwa.

  Z wyrazami naleŜnego uszanowania “

  0
 22. Tam się stwia radary gdzie trzeba. na pustej najwięcej trzeba, bo tam jak jest pusta i prosta w mieście to zapieprzają 200 km/h . I dlatego na pustej stawiają i dobrze !!!!!!!
  A wy co? !!!! Mata dyktować gdzie mają stawiać bo jak nie tam gdzie wam się podoba to nie zapłacita mandatu.
  Jak za komuny to wiedzieli że po ryjach by od milicji dostali to mordy w kubeł. Cicho sza. A teraz milicja nie tłamsi to trzeba odwrotnie, tłamsić wszelką władzę żeby mafie i szpiedzy mieli łatwe zadanie. Dziwić się że ci co tam pracują mają wszystko w dupie. Biorą na przetrwanie, by do wczesnej emerytury doczekać.
  Znajdźcie se inne zajęcie polegające raczej na tym jak tu coś samemu dobrze robić a nie stale dopoeprzać się do każdego.

  0
  • Avatar Van Helsing

   Jesteśmy właścicielami tego Kraju, to my płacimy podatki, my wybieramy polityków i my decydujemy i DYKTUJEMY gdzie i czy mają stać jakieś radary, łapiesz aluzje. Tak funkcjonuje demokracja. Skoro radary stawiają, aby nadużywać i wykorzystywać społeczeństwo, wbrew jego woli to znaczy, że trzeba przepędzić to towarzystwo.
   .
   No właśnie dopieprzasz się każdego i wszystkiego a sam nic dobrego nie robisz. Nazywasz Marsz Niepodległości 11 listopada lewackim, bo ty koleś masz nieźle porąbane. Sam dupy nie ruszysz, bo masz wyje..ne na wszystko, masz lody, masz papierosy i jesteś punem z odpowiednią dykcją. Z twojej gadki świadczy, że nie wiesz i nie znasz losu milionów Polaków, którzy chcą zmienić swój Kraj, aby mogli godnie żyć i nie martwić się o los przyszłego pokolenia. Po to chodzą na marsze a tacy jak ty nazywają ich faszystami.
   Celowo robisz zamieszanie i spamujesz, chcesz na 3obiegu podzielić ludzi.
   .
   Jak małe dziecko i wiesz co pier..l się, przez takich jak ty ten Kraj wygląda jak kibel, obsry..ny przez takich jak ty i wykorzystywany.
   .
   Przepraszam Administracje za nieodpowiednie teksty, ale czasami wypada 🙂

   0
 23. Jesteście właścicielami psiego gówna !!!! Macie gówno a nie prawo rządzić radarami. Każdy z was chce tylko zeżreć więcej niż inni. Niczego nie chcecie zmieniać, chcecie aby do końca świata panowała komuna. Bo jesteście komunistami. To komuniści mają tylko postawy roszczeniowe. Nic poza tym. Aby żądać, czegokolwiek aby żądać.
  Pochwalacie rzucanie kamieniami i podpalanie. Nic poza tym. Niczego dla Polski nie robicie ani nie chcecie robić. Zdaje wam się że o coś walczycie niby że dla Polski. A to jawna fikcja i wpieranie sobie nieprawdy !!!! Jesteście bezmyślni. Nie potraficie być wolni, niezależni. Niezależnie myśleć. Nie macie żadnych poglądów ani idei. Róbcie dalej chlew a już niebawem język rosyjski powróci do szkół jako obowiązkowy.

  0
  • Avatar losot

   na twoim miejscu posłałbym dzieci na lekcje chińskiego, naprawdę

   0
  • Ty bolszewicki śmieciu, ich bękarcia, won na onety, gówno wyb. lub najlepiej za Don do swoich ty kurwo zawodowa.

   0
  • Avatar Koneser

   A jak i tak bede was pozywal do sadu lewackie ku…wy… i co mi zrobisz ciulu? 1338

   0
  • No i wyszło szydło z worka. Nie dość że wulgarny troll, cham i sukinsyn – to jeszcze twardy zwolennik komunistycznego zamordyzmu. I jeszcze śmie kogoś od lewaków wyzywać.

   Tu cię boli, zawodowy wazeliniarzu. Kasa od kolegów na ciepłych posadkach jest zagrożona, bo społeczeństwo coraz otwarciej upomina się o poszanowanie SWOICH KONSTYTUCYJNYCH PRAW.

   0
 24. Jestem pełen podziwu, za trud jaki wkładasz w walkę z miejskim łajdactwem. Popatrz, co to się porobiło, SM powołana została, by strzec porządku publicznego, bezpieczeństwa itd. miała uzupełniać w tym policję, a to wynajęta za nasze pieniądze grupa przestępcza, działająca, właśnie dla kogo? władze miast, gmin, to mieszkańcy, więc kogo te karki i przed kim mają bronić? Pomyśleć, że podobna do SM policja brytyjska, ci co chodzą w tych śmiesznych kaskach, mają szacunek mieszkańców, ale też ci na to pracują, pomagają każdemu, kto tego potrzebuje, nawet staruszki przeprowadzają przez ulicę, są tam gdzie być powinni, a naszej SM nie zobaczysz na rogatkach, nigdzie ich nie zobaczysz, może czasami mignie ich samochód.

  ŁŁ, może jeszcze jeden drastyczny temat wyłudzeń pieniężnych, jakim są opłaty za śmiecie, słyszałem że są na to sposoby, może tak przy okazji zgłębisz ten uwierający problem ludzi miast i wsi ?
  Pzdr

  0
 25. Jeszcze nie płaćcie za śmieci !!! A kto je wtedy będzie wypieprzał? Do lasu woreczek ? Niech zajce mają ??!!!! Hehehe !!! Ze śmiecimi teraz u nas jest super. Wcześniej zabierali jeden pojemnik co jakiś czas a ksę brali. Teraz przyjeżdzają co chwilę po smieci i zabierają wszystko ile stoi. W ten sposób można było ton mieci się pozbyć i teraz na bieżco woreczki. A jak wy zacznieta czepiać się i protestowć to znów mie będzie zabierania śmieci !!!

  0
 26. Właśnie kupiłem gaz przed chwilę i gotuję zupę.

  0
 27. xxxx xxxx

  To właśnie Polaczki, żreć się o poglądy bo każdy kur.a “najmundrzejszy” a później płacz bo żydzi was na ulice wywalają.
  Nawet w pierdołach nie potraficie się porozumieć, a ci na górze się cieszą i doją was ile wlezie.

  “Komentarz idiotyczny. Kto podjudza do przestępstw? Widać, że rozumem nie ogarniasz o co biega, czytaj prostsze rzeczy, będziesz miał fajniej.” Naczelny zresztą daje dobry przykład jesteś albo ze mną albo jesteś debilem, Panie Tomaszu trochę pokory i szacunku dla innych nawet tych “mniej mądrych” według Pana.
  Takie teksty jak wyżej to poziom 5 latka albo Michnika żeby skłócić innych ze sobą ja wiem że czasami nerwy ponoszą, że ludzie maja inne złe zdanie ale tak czy tak wymagają szacunku.
  Pozdrawiam Stały czytelnik

  0
  • Avatar Van Helsing

   Uwierz, że Polacy potrafią dogadać się ze sobą, ale muszą to robić za zamkniętymi drzwiami, tak samo jak ci, co niby rządzą. Otwarte tematy to jak lep na agenciarstwo i swołocz, nazlatują się i robią celowe zamieszanie. Te same metody jak w PRL. I wiesz co, czasami proste teksty na poziomie 5 latka mogą więcej przekazać innym niż referaty bez końca, których i tak mało kto czyta 🙂
   .
   Masz na myśli niejakiego dziennikarza zawodowego, to do niego pretensje. Tego, co tak zawzięcie prowadzeni prywatną wojenkę jak „sarmacki” grubas, obrażając wszystkich i wmawiając nam ze komunizm był dobry bo trzymał wszystkich za RYJ. Ten koleś raz udaje prawicowca, jak trzeba to lewaka, teraz udaje komendanta 13 posterunku, jutro będzie Batmanem albo kosmitą.

   0
 28. Avatar Hej

  dziennikarz zawodowy na prezydenta !!!

  0
 29. Avatar losot

  Trybunał Konstytucyjny w wyroku z dnia 9 czerwca 2010 r. orzekł, funkcjonariusz publiczny ma pierwotny prawny obowiązek znajomości aktów określających jego uprawnienia i obowiązki. W związku z tym urzędnik, który działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, popełnia przestępstwo i ponosi odpowiedzialność karną.

  Czytaj więcej na Infor.pl: http://www.infor.pl/prawo/prawo-karne/ciekawostki/252262,Kiedy-funkcjonariusz-odpowiada-za-przekroczenie-uprawnien.html#ixzz2l5IjdfP3

  ciężko będzie się wywinąć nieumyślnością działania

  Czytaj więcej na Infor.pl: http://www.infor.pl/prawo/prawo-karne/ciekawostki/252262,Kiedy-funkcjonariusz-odpowiada-za-przekroczenie-uprawnien.html#ixzz2l5ICdyb0

  0
  • Aleś strzelił w stopę im i mnie. Mnie bo o tym miał być kolejny artykuł 😉
   Ależ to super, że komentatorzy mi pomagają, tak się dzieje od pierwszej notki…
   Dlatego właśnie zbóje drogowi przegrają (pomimo wsparcia ze strony tzw “dziennikarzy zawodowych”).

   0
 30. Na pewno bym kradł tak jak oni. Hehehe !!! Albo jak co ich oskarżają o kradzieże. Hehehe !!!
  A ja mam pytanie. Skoro Polska nie jest juz komunistyczna, czyli: 1. nie grozi więzienie albo śmierć za JAKIEKOLWIEK sprzeciwianie się czerwonym. 2. Komuniści czy ktokolwiek inny nie ma już możliwości narzucdać narodowi co ma robić i mysleć, w najdrobniejszych szczegółach sterować wszystkim. 3. nie ma już zamkniętych granic a wręcz wcale nie ma
  4. Nie jesteśmy już totalnie uzależnieni wobec związku sowieckiego wraz ze stacjonowanie w wielu miejscach Polski wojsk sowieckich.
  Jeszcze by można wiele punktów wyszczególnić.
  To czy w związku z tym, o ile wtedy postawy roszczeniowe były jak najbardziej uzasadnione, to czy teraz nie należałoby nieco odejść od takich roszczeniowych postaw? Nie tyle w ogóle niczego się nie domagać, bo często jest czego się domagać, ALE: 1. zacząć dostrzegać / tworzyć pozytywy. 2. Bardziej starać się coś wspólnie stworzyć skoro teraz WOLNO! 3. Mieć bardziej POZYTYWNY stosunek do wielu rzeczy, spraw, postaw, działań. 4. Starać się działać bardziej rozumnie 5. Starać się aby to co mówimy, myslimy, robimy by7ło w mniejszym stopniu REAKCYJNE, to znaczy bylo czystą reakcją czy kontrdziałaniem w stosunku do tego co robią inni. 6. Szukać metod działania, nowych, skuteczniejszych, lepszych, usprawniać te metody.

  0
  • Avatar leszek

   dziennikarz zawodowy!!!!!!!!! Może byś tak wybudował drogi i parkingy bo widzę po twoich wypowiedziach że jesteś jednym z tej bandy co pasożytują .

   0
 31. Avatar A.K.

  nie karmcie trola dziennikarza zawodowego. Ten gość przyjął strategię idioty i w ten sposób chce zaistnieć. Jaki ma cel nie wiadomo albo ma pieniądze z “systemu” albo ma zabawę i pewnie nie jest takim kretynem jakiego udaje. Kiedyś jak Kubica startował w F1 ktoś ciągle wskazywał na którymś z portali jako ewidentną pomyłkę redakcji, że polska flaga jest “do góry nogami” ku uciesze części znajdowało się mnóstwo komentarzy typu: to flaga Malezji jest to jednen z organizatorów wyścigów F1… (była pośród innych flag- symboli krajów gdzie są zawody F1)
  Tamto trolowanie było z wielką klasą ten tu dziennikarz musi się podszkolić tylko czy aby jego rozum nie jest trochę za ciasny

  0
 32. Komuniści !!!! Jak ktoś się zgadz z nimi to wzglądnie OK. jak nie, to już po nim. !!! Hehehe !!! Komuszki !!!

  0
 33. Avatar Hej

  Radny Janusz Skrobiński napisał list ws. interwencji strażnika miejskiego
  Przykład że można walczyć i są szanse na wygraną
  http://www.wppp.vel.pl/artykul.php?id=1384198753&gaz=tl&fb_source=message

  0
 34. Straże gminne poza prawem? RPO wyjaśnia

  sxc.hu
  Rzecznik Praw Obywatelskich Irena Lipowicz wystąpiła do ministra transportu z wnioskiem o wyjaśnienie kwestii stosowania przepisów ustawy – Prawo o ruchu drogowym określających zadania straży miejskiej w zakresie kontroli ruchu drogowego.
  Wątpliwości budzi art. 129b Prawa o ruchu drogowym. Na podstawie tego przepisu straznicy prowadzą czynności w sprawach o wykroczenia ujawnione przez stacjonarne urządzenie rejestrujące.

  Zdaniem RPO przepis art. 129b ust. 4 wyraźnie stanowi, że strażnicy gminni (miejscy) mogą dokonywać na drogach gminnych, powiatowych i wojewódzkich oraz drogach krajowych w obszarze zabudowanym, z wyłączeniem autostrad i dróg ekspresowych, czynności z zakresu kontroli ruchu drogowego z użyciem przenośnych albo zainstalowanych w pojeździe urządzeń rejestrujących w oznakowanym miejscu i określonym czasie, uzgodnionym z właściwym miejscowo komendantem powiatowym (miejskim) lub Komendantem Stołecznym Policji.

  Poza tym przepis ten jednoznacznie ogranicza straż gminną (miejską) w zakresie korzystania z urządzeń rejestrujących jedynie do ich niestacjonarnych (przenośnych) wersji oraz zainstalowanych w pojeździe.

  Według Lipowicz dokonywanie przez strażników czynności z zakresu kontroli ruchu drogowego za pomocą stacjonarnych urządzeń rejestrujących (“fotoradary” oraz urządzenia rejestrujące przejazd na czerwonym świetle) należy uznać za działania naruszające prawa oraz wolności obywatelskie.

  Jej zdaniem należy wyjaśnić kwestię niewłaściwej praktyki funkcjonariuszy straż miejskich (gminnych) i ustalić jednolitą wykładnię przepisów w tym zakresie.

  0
   • Avatar losot

    sam sie ośmieszasz, było już na ten temat i tego nieprawomocnego orzeczenia

    0
   • Jeżeli się wczytasz ze zrozumieniem to zauważysz, że w moich artykułach w ogóle nie opieram się na kwestionowaniu uprawnień straży miejskiej co do fotoradarów. Ja kwestionuję nadużycia dotyczące braku pouczeń, manipulacji i działań bez podstawy prawnej lub przekroczenia uprawnień np. w kwestii ścigania właścicieli pojazdów lub wystawiania mandatów kierowanych wirtualnie bez ustalenia osoby sprawcy. Co oczywiście nie oznacza, że Prokuratura Generalna nie ma dodatkowych armat. Nie ma co się przejmować jednym wyrokiem, bez przerwy sądy albo orzekają winę albo umarzają w takich samych sprawach.
    Dlaczego tak się dzieje wyjaśniałem tutaj https://3obieg.pl/sedziowie-zawisli
    grunt żeby przełamać opory wśród prokuratorów i zmusić system do zakleszczenia się wobec masowego oporu obywateli.

    0
    • Avatar losot

     policjant żeby być dochdzeniowcem nawet w sprawach o wykroczenia kończy kurs podstawowy chyba 9 mies. i kurs dochodzeniowy w SP Piła bodaj 3 mies., a strazniczka gminna z np. Kesowa kończy kurs 3 dniowy i wali pisma z komputera jak stary dochodzeniowiec, jak dostanie odpowiedź na szablon nie standatdową ABC to biegnie do komendanta, sefie,sefie co robić bo sie komp zawiesił,ot i tyle, patologia bez kontroli w zakresie zadań i kontroli państwa

     0
 35. Mdli mnie ! Zaraz poszczę pawia !!!

  0
 36. Avatar były glina

  Wzór pisma po drobnych modyfikacjach pasuje jak ulał do pism kierowanych przez ITD. Nawiasem mówiąc mam dwa ich pisemka które zignorowałem i jak narazie od lipca mam spokój. Jeśli chodzi o łamanie prawa przez funkcjonariuszy publicznych to ujmę to tak. Przeraża mnie szczególnie w policji brak szkoleń. Na ulicach pracują ludzie nie znający prawa które notorycznie łamią. Do tego dochodzi brak kultury a brak wiedzy nadrabia się chamstwem i grubiaństwem. Przykład tego pisma świadczy iż wiedza i świadomość prawna wśród naszego społeczeństwa jeszcze nie zginęła. Nasi decydenci z Wiejskiej chcąc wykazać potrzebę swojego istnienia ciągle wprowadzają niedorobione poprawki w PRD z których wychodzą babole. Podczas prac nad ustawą nie biorą pod uwagę tego że mamy niejednokrotnie dobre prawo tylko trzeba zacząć je stosować, i nie zastanawiają się nad skutkami wprowadzenia danego przepisu który często bywa bublem prawnym np. Strefa Ruchu. Słucham tych mądrali którzy widzą piratów tylko w kierowcach przekraczających prędkość. Rozwiązanie bezpieczeństwa na drogach jest bardzo proste tylko trzeba by zacząć od początku. Instruktor nauki jazdy (osoba posiadająca przez trzy lata prawo jazdy, notabene przez trzy lata nie jeździła samochodem bo go nie miała). Co taki człowiek może nauczyć?? – nic. Podobnie sprawa ma się z egzaminatorem. Biega z linijka i sprawdza czy równo ustawiony na placu samochód a nie orientuje się na drodze czy kursant jeździ bezpiecznie i myśli nad tym co robi. Następna sprawa to policja i egzekwowanie wykroczeń w Ruchu drogowym. Policja w krzakach z radarem a na skrzyżowaniach ludzie wyprawiają co chcą. Dlaczego?? – bo nie ma kto zwrócić im uwagi przeświadczając baranków za kółkiem o ich bezkarności a potem taki cymbałek wyprzedza pod górkę na podwójnej ciągłej bo nigdy mandatu nie dostał bo policja w krzakach z radarem. W tym miejscu chcę dodać że przez cały okres mojej pracy w policji nigdy nie spotkałem się z wypadkiem
  w którym biegły by uznał za przyczynę nadmierna prędkość. We wszystkich sprawach z którymi miałem do czynienia przyczyna wypadków było łamanie innych przepisów ruchu drogowego np. wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym a szybkość jedynie potęgowała tragizm sytuacji tzn. np. szkody były większe niż przy stłuczce. Tak piszę ten post bo mam nadzieję że może ktoś mądry z decydentów w końcu to przeczyta zastanowi się nad bezpieczeństwem na naszych drogach i wpłynie na instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo i oddziaływanie prewencyjne na naszych drogach. Panowie Posłowie i Rado Ministrów Policja nie jest powołana do nabijania Wam kasy przez mandaty tylko ma uczyć, wychowywać i oddziaływać prewencyjnie a w skrajnych przypadkach ścigać sprawców wykroczeń.

  0
  • Avatar losot

   nikt kto nie potrafi swiadomie wprowadzić auta w poslizg nigdy go z tego poślizgu nie wyprowadzi, nikt kto nie potrafi zrobić autem altonena albo J-ki przez plecy nie wprowadzi auta świadomie w poślizg i je z tego wyprowadzi, nie predkość jest przyczyną wypadków tylko brak przewidywania możliwych zdarzeń na drodze ( 20 lat na drodze)

   0
  • w moim poście nie poruszyłem jeszcze jednej sprawy. Niejednokrotnie biegły w wypadkach drogowych stwierdzał iż przyczyna wypadku było niedostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. W tym miejscu chcę zauważyć iż nie ma to nic wspólnego z przekroczeniem prędkości. np. ograniczenie prędkości do 60 km/h my jedziemy 50-siątką i na ośnieżonej drodze na łuku drogi wpadamy w poślizg doprowadzając do zdarzenia. I co nie przekroczyliśmy dozwolonej prędkości bo jechaliśmy wolniej niż 60 km/h jednak nie dostosowaliśmy prędkości do warunków panujących na drodze bo było ślisko a nasze i żeby uniknąć np kolizji powinniśmy jechać z bezpieczną prędkością odpowiadającą warunkom na drodze i naszym umiejętnością.

   0
   • Avatar losot

    zawsze najtrudniej po takiej kraksie było wytłumaczyć sprawcy iż należało jechać WOLNIEJ, a to wolniej to własnie tyle ile nawis predkości nad umiejetności

    0
 37. Avatar Karolina

  mam pytanie co mamy zrobić gdy pomimo pism do SM w Bobolicach wzorując się na poradach p. Parola oni zwrócili się do wydziału ewidencji i na podstawie zdjęcia porównali, że to na pewno jechał mój mąż. Czy wtedy nie mamy wyjścia i musimy płacić?

  0
  • A mąż nie ma podobnego brata?

   0
  • Avatar losot

   jeżeli w pismach nie było pouczeń dla swiadka podejrzanego to śmiało do sądu, tylko sie osmieszą a zawczasu zawiadomienie do prokuratury mikt nie ma obowiązku dokonywania samodenuncjacji, prawo to zabezpiecza art. 14 ust.3.lit (g) Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych , w którym wymienia się minimalne gwarancje prawa do obrony.
   Polska ratyfikowała Międzynarodowy Pakt Praw Obywatelskich i Politycznych w 1977. (to wtedy kiedy reżim panował i powszechnie łamano prawaobywatelskie, buahahahahaha)
   Oskarżony ma prawo m.in. do:
   a) otrzymania szczegółowej informacji w języku dla niego zrozumiałym o rodzaju i przyczynie oskarżenia,
   b) dysponowania odpowiednim czasem i możliwościami w celu przygotowania się do obrony i porozumienia się z obrońcą przez siebie wybranym, ]
   c) obecności na rozprawie, bronienia się osobiście lub przez obrońcę,
   d) przesłuchania lub spowodowania przesłuchania świadków oskarżenia oraz zapewnienia obecności i przesłuchania świadków obrony,
   g) nieprzymuszania do zeznawania przeciwko sobie lub przyznania się do winy.
   Polskie prawo zapewnia oskarżonemu prawo do obrony. Zagwarantowane jest to konstytucyjnie i zapisane w przepisach kodeksu postępowania karnego. Na ich mocy, oskarżony, przeciw któremu prowadzone jest postępowanie sądowe, ma prawo m.in.: do przedstawienia mu zarzutów, aktu oskarżenia i wyroku wraz z tłumaczeniem (jeżeli nie zna języka polskiego), aktywnie uczestniczyć w procesie poprzez składanie korzystnych dla siebie wyjaśnień, a także może bez podania powodów odmówić odpowiedzi na pytania lub składania wyjaśnień.

   0
   • Avatar losot

    dodam że za tego reżimu istniały w kraju duże fabryki, wszyscy mieli prace, a emigracja była tylko z przyczyn turustycznych, o dochodzie na głowe mieszkańca o słuzbie zdrowia nie powiem bo wredni szwedzi i finowie skopiowali nasz model słuzby zdrowia z tamtych lat i bezlicencyjnie używaja go do tej pory 9zgroza, ale są zacofani, doznaja szoku jak skopiują NFZ)

    0
 38. Avatar losot

  predkość jest trzecią przyczyna wypadków w polsce i p. Pasieczny mnie poprze a główna przyczyna wypadków są piesi

  0
 39. Jestem właśnie na etapie redagowania zawiadomienia do Prokuratury i zastanawiam się czy muszę wysyłać to do wiadomości Straży Miejskiej albo do czyjej wiadomości muszę/powinienem to wysłać.

  0
 40. Avatar A.K.

  kolego jarek a co Wy tak nerwowo? To zawiadomienie to chyba nie Wasze tzn ani Twoje ani Rydzyka zmartwienie..?

  0
 41. Pingback: #1 Do przemyśleń – inspiracje tygodnia | OLEJ.TV - Zrób coś!

 42. Avatar Robert

  Mija miesiąc jak odesłałem pismo według wzoru z prośbą o wskazanie podstaw prawnych i td jak dotąd cisza jaki czas mają na odpowiedź ?
  Wczoraj zatrzymała mnie policja w związku z przekroczeniem prędkości radar pokazywał 73 km/h w terenie zabudowanym . W moim przekonaniu prędkość była znacznie niższa ale nie spojrzałem na licznik więc nie miałem pewności przyjąłem mandat z pokorą (bez komentarza) Policjant zaproponował mandat 4 punkty karne i 100 zł (podobno widełki od 100 do 200 zł ) Zabrał dokumenty i po ok 3 minutach wrócił stwierdził że będzie pouczenie ???? Cuda ludzie cuda.

  0
  • Mają 180 dni na mandat a potem mają kaszanę bo do sądu mogą pójść tylko w przypadku odmowy jego przyjęcia (choć nie przestrzegają tego bo ludzie nie wiedzą i nie powołują sie na art 99 kpwsow).
   Dlatego zastrzegam: nigdy nie piszmy “odmawiam przyjęcia mandatu” i nie wypełniajmy ich kretyńskich tabelek

   0
   • Witam,
    Ja miałam taką sytuację. Otrzymałam 2 razy awizo z poczty, ale listu nie odebrałam. Nie mieszkam w miejscu zameldowania, więc nie brałam specjalnie urlopu żeby pojechać odebrać list z poczty. Minęło już jakieś 3 miesiące i list przyszli dostarczyć miejscowi (uwaga) Policjanci. W domu była tylko moja mama i tak się zdenerwowała że aż osłabła. Nie dlatego że przynieśli list, ale dlatego że przyszli w mundurach i mama myślała, że ktoś z rodziny miał wypadek!

    Dlatego też jestem na nich bardzo zła, bo przecież mamie mogło się coś stać. Dlatego na poważnie zastanawiam się czy nie skorzystać z udostępnionego przez Pana wzoru i złożyć zawiadomienie. Chociaż żal mi było by osoby która miałaby mieć z tego tytułu nieprzyjemności. W końcu prawdopodobnie robi to co każe mu przełożony i pewnie nie ma nic do powiedzenia.

    Mam jeszcze pytanie. Skoro nie powinniśmy wypełniać tabelek, które dostaliśmy to lepiej nic nie odpisywać czy odpisać wg formularza, który zamieścił Pan pare miesięcy temu? Dodam że nie wiem kto prowadził wtedy samochód a na zdjęciu które przesłali w miejscu twarzy jest biały prostokąt.

    0
   • Avatar Robert

    Dzięki , wiem że na wystawienie mandatu mają czas 180 dni ja na odpowiedź mam 7 dni pytałem czy oni mają jakiś czas na odpisanie na moje pismo a może wcale nie muszą odpisywać?

    0
    • Avatar strażnik.wroclawski

     Nie musimy. Zgodnie z ustawą kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia czynności wyjaśniające prowadzi się w oparciu o tę właśnie ustawę i kpk, jeżeli kpow tak stanowi. To nie kpa, by być zmuszonym do odpowiadania. Każde nadesłane pismo traktowane być może jako nadesłane podpisane wyjaśnienia na piśmie. Ja zazwyczaj odpowiadam:)

     0
  • Niestety. Dziwnie się te sprawy toczą w prokuraturze muszę wam powiedzieć. Najpierw ci prokuratorzy którzy sprawy wszczynają biorą się za nie z zapałem (co nie dziwne przy stanowisku Prokuratury Generalnej) a potem nagle, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki ten zapał mija i sprawy są zamiatane pod dywan. Tak jakby w tzw. miedzyczasie toczył się jakiś rodzaj rozmowy “przekonywującej” z lokalnym prokuratorem. W przypadku Garwolina była rzecz szczególna bo postawienie zarzutów nie tylko by wyeliminowało gminie przychód na poziomie 1 – 2 mln rocznie ale także groziło rozwiązaniem ich formacji mundurowej (SM). Widzimy więc z jak trudną walką mamy do czynienia.

   0
  • Tak jak powiedziałem system będzie się bronił i jak widzimy się broni. Mam jednak wątpliwości czy będą w stanie to przeforsować.
   Odejście od punktów karnych i masówki w gminach jest jednak pewnym zwycięstwem. Oby nie pyrrusowym.
   W każdym razie mimo oporów prokuratury i sądów, oraz rzecz jasna samej Straży Miejskiej coraz częściej udaje się wygrywać kierowcom. Niedługo szczegółowe info dot. tych wygranych.

   0
 43. Avatar egon

  W Garwolinie burmistrz pułkownik LWP stoi murem za strażą .Straż z kolei to zlepek byłych policjantów i milicjantów ,komendant SM za czasów pzpr był komendantem milicji i różne słuchy na ten temat chodzą . Fakt pozostaje faktem że gdy składałem zeznania jako świadek w w/w sprawie to po 20 min komendant Sm pojawił się w komisariacie .Rzekomo w ważnych sprawach nie zważając na znak zakazu ruchu .Gdy dowiedział się że jechałem za nim i wiem gdzie jest ,opony się paliły jak ewakuował się z komisariatu.Policjanci mówili mi że najlepiej gdybym złożył wniosek o wyłączenie tutejszej prokuratury i tutejszej komendy policji .Cóż ale przynajmniej okazało się jak to wszystko działa.

  0
 44. Avatar Piotr

  oj niestety broni się broni – Prokuratura Rejonowa ma gdzieś Prokuraturę Główną i słowa Seremeta oby tylko wyrok kasacji jaką złożył w SN był po naszej stronie bo jak nie to nie mamy z nimi żadnych szans niestety ….. 🙁

  0
 45. Avatar Piotr

  A jednak jakieś światełko w tunelu się pojawia

  Są precedensy!!! Sądy Okręgowe w Słupsku oraz w Szczecinie zakwestionowały uprawnienia straży gminnej do używania fotoradaru stacjonarnego!
  Opublikowano 9 sierpnia 2013, autor: redakcja

  Koleżanki i Koledzy,

  informuję, że w dniu 6 sierpnia 2013 roku Sąd Okręgowy VI Wydział Karny Odwoławczy w Słupsku (sygn.akt VI Ka 386/13) prawomocnym orzeczeniem uniewinnił mnie w sprawie o to, że w dniu 31.10.2011 r. o godzinie 15.16 w miejscowości KOBYLNICA ul.Witosa kierując pojazd nr. rej GD……… nie zastosowałem się do znaku ograniczającego prędkość do 50 km/h, jadąc z prędkością 63 km/h – tj. o popełnienie wykroczenia z art.92 a kw.

  W uzasadnieniu uniewinniającego mnie wyroku Sąd stwierdził, że od października 2010 roku Straż Gminna w KOBYLNICY nie posiada żadnych uprawnień do korzystania z fotoradaru stacjonarnego znajdującego się przy ul.Witosa w Kobylnicy, a uzyskany w ten sposób materiał dowodowy /wydruk z fotoradaru / nie jest dowodem w sprawie, gdyż pozyskiwany jest nielegalnie.

  o tym, jak działania straży miejskiej (gminnej) znalazły się na cenzurowanym u Prokuratora Generalnego, tym razem zastrzeżenia co do działalności tej instytucji zgodnie z obowiązującym prawem zgłosiło biuro Rzecznika Praw Obywatelskich.
  Straż miejska działa wbrew prawu? Problem ujawnił się w związku z licznymi sprawami indywidualnymi, dotyczącymi wykładni i stosowania przepisów ustawy – Prawo o ruchu drogowym określających zadania straży miejskiej w zakresie kontroli ruchu drogowego. Jako że tych zgłoszeń było dość sporo, RPO zdecydował się wystąpić do Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie zadań straży miejskiej w zakresie kontroli ruchu drogowego.

  W ocenie Rzecznika art. 129b Prawa o ruchu drogowym jest mylnie interpretowany przez straż gminną (miejską). Na podstawie tego przepisu straże prowadzą czynności w sprawach o wykroczenia ujawnione przez stacjonarne urządzenie rejestrujące. Przepis art. 129b ust. 4 wyraźnie jednak stanowi, że strażnicy gminni (miejscy) mogą dokonywać na drogach gminnych, powiatowych i wojewódzkich oraz drogach krajowych w obszarze zabudowanym, z wyłączeniem autostrad i dróg ekspresowych, czynności z zakresu kontroli ruchu drogowego z użyciem przenośnych albo zainstalowanych w pojeździe urządzeń rejestrujących w oznakowanym miejscu i określonym czasie, uzgodnionym z właściwym miejscowo komendantem powiatowym (miejskim) lub Komendantem Stołecznym Policji.

  Przepis ten jednoznacznie ogranicza straż gminną (miejską) w zakresie korzystania z urządzeń rejestrujących jedynie do ich niestacjonarnych (przenośnych) wersji oraz zainstalowanych w pojeździe. Dokonywanie przez strażników czynności z zakresu kontroli ruchu drogowego za pomocą stacjonarnych urządzeń rejestrujących (“fotoradary” oraz urządzenia rejestrujące przejazd na czerwonym świetle) należy uznać za działania naruszające prawa oraz wolności obywatelskie.

  W ocenie Rzecznika należy wyjaśnić kwestię niewłaściwej praktyki funkcjonariuszy straż miejskich (gminnych) i ustalić jednolitą wykładnię przepisów w tym zakresie.

  0
 46. Ja mam pytanie, jakie mogą być ewentualne konsekwencje podania panów ze SM do prokuratury, czy to może nas kosztować jeśli taki wniosek zostanie odrzucony albo sprawa przegrana, no i zastanawiam się nad mściwością podanych panów ze SM, co o tym sądzicie

  0
  • Avatar strażnik.wroclawski

   O jakiejż mściwości mowa być może? Moja mama mawiała: nie kłóć się z głupim, bo ktoś obserwujący was z boku nie dostrzeże pomiędzy wami żadnej różnicy…

   0
 47. Może ktoś już ma jakiś odzew po wysłaniu pism do GITD dzis przyszly dwa na kwote 700 lub 1000 chętnie bym z nimi powalczył prosze o wsparcie z info o efektach jezeli owe są DZIEKI

  0
 48. Panie Tomaszu ,dostałem Ze Straży Miejskiej wraz z wizerunkiem wniosek do mandatu .Odwołałem się z żądanie podania na jakiej podstawie prawnej wysyłają zdjęcia ,napisane było w tym wniosku że mam obowiązek wskazać kto prowadził pojazd ,a nie ma m takiego obowiązku ,napisałem im że lamią prawo bo nie zostałem pouczony .A oni to mają to wszystko w dupie ,biorą dane z Urzędów Miasta i wysyłają mandaty.Tak że te całe pisanie o prawach jakie mamy możemy się my podetrzeć tymi prawami nikt ich nie respektuje ,Polska to dziki kraj to ta demokracja ,jeszcze trochę a listonosz będzie mógł wypisywać mandaty.Robi Pan ludziom nadziei że można z tym systemem walczyć na pewno tylko to walka z wiatrakami.Rozmawiałem z prawnikiem na te tematy żeby walczyć z tym procederem trzeba mieć dużo pieniędzy i czasu. .Reasumując sąd sądem a sprawiedliwość jest po stronie władzy.

  0
 49. A co zrobić w takim wypadku jak po odpisaniu do SG odpisali mi coś takiego????

  W odpowiedzi na Pana pismo….. w sprawie wykroczenia drogowego popełnionego przez kierującego pojazdem…..informuję, iż dokumentacja przesłana do pana ma na celu ustalenie kto kierował pojazdem w danym czasie ( lub komu został powierzony) wynika z treści art. 129b ustawy o strażach gminnych ( w szczególności ust. 3 pkt. 7 ) w myśl, którego straż w ramach prowadzonej kontroli ruchu drogowego ( w tym za pomocą urządzeń rejestrujących ) ma prawo żądania od właściciela lub posiadacza pojazdu wskazania komu powierzył pojazd do kierowania lub używania w oznaczonym czasie.
  Z kolei pana obowiązek udzielenia informacji komu powierzył pan wskazany pojazd do kierowania lub używania w danym czasie wynikał wprost z treści art. 78 ust. 4 ustawy prawo o ruchu drogowym ( Dz. U.2005.108.908). W myśl tego przepisu właściciel lub posiadacz pojazdu jest obowiązany wskazać na żadanie uprawnionego organu, komu powierzył pojazd do kierowania lub używania w oznaczonym czasie, chyba że pojazd został użyty wbrew jego woli i wiedzy przez nieznaną osobę, czemu nie mógł zapobiec. W swoim piśmie powołuje się pan na artykuły z kodeksu karnego i kodeksu postępowania karnego m.in. art. 182kpk, któ®y nie ma zastosowania w powyższej sprawie, ponieważ pana sprawa dotyczy wykroczenia drogowego i rozpatrywania jest na podstawie kodeksu postępowania w sprawach wykroczenia.
  Co do samych czynności wyjaśniających ( art. 54kpowo ) wskazać należy, iż uprawnienie Straży kształtuje się w oparciu o art. 17 kpow zgodnie, to z którym oskarżycielem publicznym we wszystkich sprawach o wykroczenia jest Policja, chyba że ustawa stanowi inaczej. W sprawach dotyczących przekroczenia prędkości ( art. 96 par. 3kw) uprawnienia oskarżyciela przysługuje Straży w oparciu o zapisy ustawy tj. art. 11 i 12 ustawy o strażach gminnych (miejskich) – w szczególności art. 12 ust. 1 pkt. 5 ustawy zgodnie z którym to, dokonywania czynności wyjaśniających, kierowania wniosków o ukaranie do sądu. Oskarżania przed sądem i wnoszenia środków odwoławczych – w trybie i zakresie określonych w Kodeksie postępowania w sprawach o wykroczenia.
  W związku z powyższym zwracam się z prośbą o ustosunkowanie się do odebranej dokumentacji i odesłania oświadczeń na adres Straży Gminnej……Brak dopełnienia powyższego obowiązku spowoduje konieczność wszczęcia przez SG postępowania mającego na pana osobiste przesłuchanie w chcrakterze osoby podejrzanej w sprawie niewskazania kierującego pojazdem tj. wykroczenia określonego w z art. 96 & 3 kw oraz skierowania wniosku o ukaranie do właściwego miejscowo Sądu rejonowego-……..

  0
 50. Ma Pan racje ,to walka z wiatrakami .Dostałam wyrok zaoczny i z 200 zrobioło się 500+.koszty sadowe.Teraz napweno jak nie zapłacę to wsiąda na pobory .Mam roczne dzieciaczki (bliznieta)i juz kwota man datu to spory uszczerbek budzetu a 500 -masakra.Wtej GEBELSOWSKIEJ POlsce nie ma obywayel zadnych praw.Chyba że ma układy i siedzi na cieplych posadkach.

  0
  • Avatar strażnik.wroclawski

   A wystarczyło uderzyć się w pierś, zamiast słuchać podszeptów szatana, poprosić o obniżenie grzywny i byłoby jedynie 100:)

   0
 51. Ludzie nie panikujcie, bo oto im chodzi, przed wyrokiem zaocznym i nakazowym można bronić się skuteczniej niż przed mandatem. Przeczytajcie proszę to zrozumiecie:
  https://3obieg.pl/piszemy-sprzeciw-od-wyroku-mandatowego

  0
 52. Avatar zed

  panie Tomku, czy to samo tyczy się inspektorów transportu drogowego ? czy oni mogą wymagać podania danych kierującego i pozostałe kwestie opisane przy okazji SM/SG?

  0
 53. Avatar Janek

  mnie to na gazetę wygląda

  0
 54. Avatar pokrzywdzony

  po wyroku SN Seremet powinien się odwołać do Trybunału Konstytucyjnego przecież to jest jawne łamanie naszych praw…… odpowiedź taką usłyszałem od pewnej panie prokurator…..
  pewnie się nie odwoła i zostawi nas na lodzie……

  0
 55. rick rick

  Panie Tomku!

  Kawał dobrej roboty. Dziękuję za wszystkie porady i wskazanie odpowiednich art. prawa, dzięki którym rozpocząłem efektywną (jak do tej pory) korespondencję ze stołeczną SM. Po kilku próbach wyłudzenia z ich strony odpowiedziałem żądaniem wskazania (w terminie 7 dnia) podstawy prawnej dla stosowanych sztuczek wraz z informacją, że kolejne próby wyłudzenia spowodują niezwłoczne zawiadomienie prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa (przekroczenie uprawnień + nakłanianie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem). Jak do tej pory cisza, czas leci, a ja czekam na kolejną korespondencję która uzasadni złożenie takiego zawiadomienia. Myślę, że warto zweryfikować czy cwaniaki w śmiesznych czapeczkach działają zgodnie z prawem. Poświęcony czas to bardzo niska cena za taką wiedzę i doświadczenie.

  pozdrawiam i życzę powodzenia,
  R.

  0
 56. Avatar bożenka

  W wigilię mają w straży miejskiej “dzień pouczeń”.
  wystarczy wziać mandat z fotoradaru wystawiony przez straż miejską w ciągu roku, a nawet z ostatnich 2 lat i udać się do nich 24 XII.
  Wszyscy petenci tego dnia z automatu mają anulowane kary i wystawiane pouczenia – nie treba nawet nic tłumaczyć.
  Byłam i sprawdziłam na sobie :)))

  0
 57. W dn 28.10.2013r. wysłałem zawiadomienie do Prokuratury Generalnej o podejrzeniu popełnienia szeregu przestępstw przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Przemyślu. Wreszcie 02.01.2014r. otrzymałem na 6 str. Postanowienie z dnia 18.12.2013r. o odmowie wszczęcia śledztwa sporządzone przez Panią aspirant z Komendy Rejonowej Policji w Przemyślu i zatwierdzone przez Panią Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Przemyślu. Z litości nie wymieniam imion i nazwisk w/w pan. Jako poszkodowany przez SM nawet nie zostałem zaproszony na rozmowę (przesłuchanie w charakterze świadka?). A wystarczyło zaprosić i powiedzieć – słuchaj no pan, bądź pan człowiekiem. Musimy w ramach przyjaźni z Strażą Miejską i przez naciski z „Góry” ukręcić łeb sprawie. A tak czytając uzasadnienie postanowienia mało nie pękałem ze śmiechu. Większość uzasadnienia nie dotyczyła w ogóle mojego zawiadomienia do prokuratora he he he. Pani aspirant skupiła się na fotoradarach i to stacjonarnych oraz na działaniach i kompetencjach SM. Ale o moich zarzutach podanych w konkretnych paragrafach to ani mru mru. Zapomniała o dziwnych drukach, o zastraszaniu i przekraczaniu uprawnień przez SM. Jedynie na końcu uzasadnienia wspomniała, że po nowelizacji prawa o p.r.d. – strażnicy miejscy są upoważnieni, w ramach wykonywania kontroli ruchu drogowego do żądania od właścicieli pojazdu, komu powierzono pojazd do kierowania i użytkowania w oznaczonym czasie (tylko, że ja tego nie negowałem hehehe). A tak w ogóle to SM działała zgodnie z prawem kierując sprawę do sądu za wykroczenie z art. 96 § 3. Musiała się pani aspirant strasznie namęczyć pisząc to całe ble ble ble. Najważniejsze, że pani prokurator mogła zamknąć sprawę. Z jednej strony to nawet je rozumiem ale z drugiej – takie działania to dopiero bodziec do łupienia kasy przez SM. Co to dalej będzie ? Strach pomyśleć !!!! Ale ogólnie warto było wysłać zawiadomienie do prokuratora. Koszty niewielkie (papier, znaczek) a możliwe że trochę ich postraszyło. Piszcie ludzie zawiadomienia. Im więcej tym lepiej dla szarego człowieka. Bo jak napisał P. Tomasz wymiar sprawiedliwości jest tylko szybki i skuteczny gdy ma stłamsić zwykłego obywatela. Ale systemu i mafii nie rusza bo strach, że oberwie.

  0
  • Avatar strażnik.wrocławski

   Nie mogą te “doniesienia” budzić trwogi, a to z tego powodu, że stawiane w nich zarzuty są absurdalne. Laikowi zdawać się może, że strażnik zostanie wyprowadzony z miejsca pracy lub zamieszkania w sposób nieprzysparzający mu chwały, a tymczasem prawda jest taka, że śledczy uśmiechną się z politowaniem i nawet nie wszczną, a ewentualnie coś wszczęte umorzą. A wystarczy stosować się do znaków i sygnałów drogowych:-) I wierzcie mi, te wzorcowe pisemka, przepisywane kropka w kropkę bez zastanowienia wystawiają Wam nienajlepsze świadectwo. Niektórzy nie potrafia nawet dopasować pisma do adresata, śląc to, co powinno trafić do ITD, do SM.

   0
 58. Avatar Agata

  A ja miałam dzisiaj rozmowę z policjantką na temat mojego zgłoszenia do prokuratury o przekroczeniu uprawnień SM i niedopełnienia obowiązków odnośnie pouczeń. Pani była chyba mile zaskoczona bo wiele ma zgłoszeń na poczynania SM ale takiego poglądu jeszcze nie słyszała. I w sumie uznała, że mam rację. Mam nadzieję, że prokuratura podzieli jej zdanie. Opiszę zakończenie tej sprawy. Szkoda, że SM na moje powiadomienie, że zgłaszam ich naruszenia nie raczyło mi jeszcze odpowiedzieć. Chyba im słów zabrakło.

  0
  • Do pana strażnik.wrocławski

   Powie mi pan dlaczego ustawiacie radary nie zgodnie z instrukcją producenta! w rezultacie zawyżacie pomiary żeby wyłudzić więcej kasy bo inaczej tego nazwać nie można!!!

   ustrzelił mnie fotoradar i w momencie błysku spojrzałem na licznik i było 60 a fotoradar wskazał prawie 90km/h żeby było śmieszniej to za mną jechał kolega który tez jechał z tą samą prędkością!!! tez widział błysk i tez patrzył na prędkościomierz, na zdjęciu mam dwa samochody (z tego powodu zdjęcie powinno być odrzucone!) i w środku kadru duży metalowy znak i fotoradar stal za metalowym słupem oświetleniowym ( metalowe przedmioty odbijają wiązkę radiową, tak jest napisane w instrukcji ale przecież strażnicy wiedzą lepiej jak zrobić żeby więcej kasy wyłudzić nawet od tych którzy przepisowo jadą!! )

   Więc panie strażniku jak to jest że chcecie kasę za coś czego się nie zrobiło a wszystko za brak kompetencji i brak czasu strażników żeby zaznajomić się z instrukcją producenta!!!

   W sumie mogą to być wasze działania celowe żeby uczciwych ludzi naciągać, wyłudzać kasę. Szlag mnie trafia że prowadzę firmę i płace kolosalnie wysokie podatki z wystawionej faktury 100 PLN jak zostanie mi 10 PLN to wszystko i z tego jeszcze mam utrzymywać sępów i darmozjadów? Proszę się postawić w mojej sytuacji!! Właśnie kupiłem sobie rejestrator z GPSem żeby mieć dowód że jeżdżę przepisowo jak znowu mi jakiś fotoradar zawyży prędkość, policyjnie iskry też wyszło że w 100% nie robią prawidłowych pomiarów i policjant jak robi pomiar to nie może być pewien jakiego samochodu zrobił pomiar jak jedzie kilka aut kolo siebie!!!

   Rozumiem że pan panie strażniku jak będziesz jechał przepisowo 50 i przyjdzie foto do domu że jechał pan 70Km/h to bez słowa pan zapłaci?

   0
 59. Avatar Agata

  Błyskotliwa Pani Asesor Prokuratury Rejonowej w Koszalinie twierdzi, że Strażnik Miejski, nie jest zobligowany do przesyłania nam pouczeń dla świadków. Jak Boga kocham, mam to na piśmie. Zastanawiam się gdzie to przesłać? Oczywiście przesyłanie quizów, które Trybunał uznał za bezpodstawne też jest w porządku. Brawo za pomysłowość. Zobaczymy jak Sąd zareaguje na moje odwołanie, gdyż nie zrezygnuję z uprawnień i je złożę. Fajne mamy prawo i naszych stróży prawa, działających w obronie funduszy Państwa.

  0
 60. Avatar Agata

  Alleluja, po półtora miesiąca moje zażalenie na postanowienie Pani Prokurator, zostało przesłane do Sądu!!! Hura!!!

  0
 61. Witam Wszystkich forumowiczów.
  Ciekaw jestem kto dziś obserwuje pracę Sadu Najwyższego w sprawie SM,SG???

  0
 62. Dziś właśnie zaczęło się posiedzenie Sądu Najwyższego.
  I KZP 16/14
  Sąd Najwyższy
  M. R.
  rozstrzygnięcie zagadnienia prawnego:
  “Czy wobec treści art. 129b ust. 2
  ustawy z dnia 20 czerwca 1997r.
  Prawo o ruchu drogowym (j.t. Dz. U z
  2012, poz.1137), po zmianie art. 17§3
  k.p.w., z dniem 31 grudnia 2010r. straż
  gminna (miejska) uzyskała
  uprawnienie oskarżyciela publicznego
  w ujawnionych w trakcie prowadzenia
  czynności wyjaśniających sprawach o
  wykroczenie z art. 96§3 k.w.?”
  SSN Piotr
  Hofmański
  10:00 posiedzenie

  0
 63. Avatar piotrek

  30.09.2014 r. Sąd Najwyższy uznał, że straż miejska może wnosić do sądu o ukaranie właściciela pojazdu, który odmówił wskazania prowadzącego podczas zrobienia zdjęcia przez fotoradar.

  ponad 6 tys. jeleni wygenerowało pisma po ok 30 zł od sztuki ze strony p. Parola. Proste pytanie . Ile zarobił p. Parol i ilu osobom pomógł ominąć prawo pomimo popełnienia wykroczenia?

  0
 64. Avatar Zocha46

  Miasteczko o nazwie Karlino, posiada “na skladzie” urzednikow z tzw. Strazy Miejskiej. Ulubiency ci, gorliwie wypelniaja swoje “obowiazki” w towarzystwie Policji bo… zamieszkuja w tym samym budynku Szymanowskiego 17. Zglosic fakt, naruszania prawa z Art. 231 zartaz otrzymasz wezwanie do osobistego stawiennictwa, w celu zlozenia wyjasnien w charakterze swiadka i nie jest istotne, gdzie mieszkasz i czym sie zajmujesz (Izrael)
  Sitwa woj. zachodniopomorskiego, ukrecala leb kazdej sprawie i cale szczescie, ze do wladzy dostal sie PIs i wymienil to “towarzystwo wzajemnej adoracji”.
  Dkargi lepiej pisac do Pana Prezydenta RP dr. Andrzeja Dudy, gdzie otrzymacie Panstwo odpowiedz, ze sprawa zostanie rozpatrzona i pewnie wydane zostana stosowne decyzje.
  Nalezy zawiadamiac organy wladzy panstwowej o takich przypadkach, bo dalsze ignorowanie zapisow prawa tj. TK czy Prokuratora Generalnego jest nie do akceptowania. Urzednicy z Karlina, musza poniesc kare dyscyplinarna z wydaleniem ze sluzby wlacznie i postawieniem tych cwaniakow przed Sadem Rejonowym.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816