Artykuły redakcyjne
Like

Mandaty: podajemy strażników miejskich do prokuratury

17/11/2013
10945 Wyświetlenia
163 Komentarze
10 minut czytania
Mandaty: podajemy strażników miejskich do prokuratury

Jeśli otrzymujecie wezwanie od Straży Miejskiej w sprawie fotoradaru, w którym każą wam przyjmować lub odmawiać przyjęcia mandatu, którego nie mieli prawa wystawiać, gdyż jeszcze nie ustalili sprawcy – składajcie zawiadomienie o przestępstwie. Jeżeli każą wam wskazać kierującego lub użytkownika pojazdu który dokonał wykroczenia grożąc mandatem, grzywną lub odpowiedzialnością przed sądem – składajcie zawiadomienie o przestępstwie bo nie maja do tego uprawnień. Jeżeli każą wam składać oświadczenie woli w sprawie wykroczenia nie pouczając o prawie świadka do odmowy zeznań lub do uchylenia się od odpowiedzi na pytanie – mamy do czynienia o przestępstwie niedopełnienia obowiązków służbowych. Jeśli manipulują wami byście płacili bez punktów zamiast z punktami nawet gdy nie kierowaliście i nie wiecie kto kierował – powiadomcie prokuratora. Składajcie zawiadomienie o przestępstwie zwłaszcza gdy Strażnicy Miejscy lub Gminni łamią prawo pomimo zwrócenia im uwagi, iż popełniają czyny karalne – mamy bowiem do czynienia z winą umyślną i premedytacją. Jeśli pomimo braku należnych pouczeń lub gdy korzystacie z przysługujących wam praw jesteście karani finansowo w taki czy inny sposób (mandatem, grzywną, karą porządkową), a także gdy bez dowodów winy ściga się was sądownie – składajcie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Mamy bowiem już przykłady wszczęcia postępowania przez prokuraturę na wniosek naszych czytelników lub publicznego tłumaczenia się Strażników Miejskich mieszkańcom gminy z obawy przez rozwiązaniem tej formacji. Pamiętajcie, że Prokurator Generalny jest po naszej stronie. Poniżej dwa przykłady obywatelskich działań w walce z mundurowym bezprawiem oraz wzór zawiadomienia do prokuratury.

0


Kwestię przestępstw Strażników Miejskich i Gminnych dokonywanych na obywatelach przy okazji egzekucji kasy za pomocą fotoradarów, monitoringu, cwaniactwa, chamstwa i przy poczuciu bezkarności, omówiłem z grubsza tutaj:

https://3obieg.pl/fotoradary-jestesmy-pokrzywdzonymi

Idąc za moimi wskazówkami oraz działając w oparciu o wzór zawiadomienia, które przygotowałem wielu czytelników złożyło podobne do tego niżej zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do Prokuratora Generalnego. Specjalnie tak wysoko, by prokurator rejonowy, który otrzyma sprawę był mniej podatny na naciski lokalne i nie tuszował sprawy. Pańskie oko konia tuczy. Efekt: wiele wszczętych postępowań przeciwko strażnikom-przestępcom wyłudzającym kasę w sposób seryjny i taśmowy.

zawiadomienie o przestępstwie

 

zawiadomienie o przestępstwie2

 

zawiadomienie o przestępstwie3

 

 

zawiadomienie o przestępstwie4

 

zawiadomienie o przestępstwie5

 

 

Po jednym z takich zawiadomień czytelniczka mi napisała jak to zmieniło się nagle podejście przestępcy w mundurze, który po wezwaniu przez prokuratora zamienił nagle się z chama w pomocnego urzędnika, który nagle przestał w kobiecie widzieć skarbonkę i robić z niej sprawczynię wykroczenia.

 

Efekty naszej determinacji i zdecydowania w walce z bezprawiem drogowym strażników miejskich są czasem jeszcze bardziej zaskakujące. Mundurowi egzekutorzy prawa lokalnego, którzy zamiast fizycznie łapać piratów drogowych i zapobiegać wypadkom wolą pierdzieć w fotele i liczyć wielką kasę wyłudzaną z pomocą fotoradarów nagle się orientują, że nie tylko prokurator może im się fizycznie dobrać do osobistego tyłka ale wręcz zaczyna się dyskutować o likwidacji ich cieplutkiej formacji z jeszcze cieplejszymi posadkami.

 

Kurde, grozi noga-dupa-brama i łażenie w odblaskach ze znakiem STOP po zebrze.

Oj grozi grozi, panowie pazerni strażnicy, tym bardziej grozi im obywatele bardziej uświadomieni i mniej chętni, być waszymi ofiarami.

 

Mój czytelnika Pan Robert Rednaszka (dziękuję Panie Robercie za przesłanie tej informacji)  złożył podobne zawiadomienie do prokuratury w kwestii wyłudzeń mandatów z fotoradarów i prawdopodobnie nie był jedyny, co doprowadziło do spotkania w Radzie Miejskiej w Garwolinie Straży Miejskiej z Mieszkańcami tej gminy. Straż Miejska, której zarzucono bezprawie i nadużycia teraz walczy by jej nie rozwiązywać.

Garwolin

Więcej:

http://www.wirtualnygarwolin.pl/archiwum-aktualnoci/3998-straz-miejska-wymaga-reformy

 

Tak właśnie trzeba działać, tak działa masowe obywatelskie nieposłuszeństwo w zderzeniu z bezczelnością i bezprawiem władzy.

Prędzej czy później władza pozbawiona oparcia społecznego musi przegrać.

Brawo obywatele Garwolina. Brawo czytelnicy 3obieg.pl

 

Grunt to się nie bać, nie dawać sobie w kaszę dmuchać i zdecydowanie korzystać ze swoich spraw. Walczy gdy przekręcają Cię na 100 zł albo na 300, bo jak tego nie zrobisz nastepnym razem trafią cię na 5  tys. albo 2 mln. Nie bójmy się sądów, nie bójmy się zadbać o swoje, także dlatego, że w tych sprawach mandatowych stawka jest spora (każda sprawa wygrana i jej uzasadnienie na wagę złota dla kolejnych spraw) a ryzyko kilkusetzłotowe – wbrew groźbom nawet głupie albo skorumpowane sądy nie zasądzają kar wiele wyższy niż kwota na mandacie. A nawet przy przegranej macie podstawową wygraną – brak punktów karnych.

 

Zawiadomienie o przestępstwie jest istotne także z powodów praktycznych, nie tylko idealistycznych (przestępca powinien beknąć) i wynikających z obowiązku prawnego (art. 304 § 1 k.p.k. – Każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję) gdyż zgodnie z art. 113 par. 1 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia w związku z 540 par. 1 pkt. 1) Kodeksu postępowania karnego postępowanie sądowe zakończone prawomocnym orzeczeniem wznawia się, jeżeli w związku z postępowaniem dopuszczono się przestępstwa, a istnieje uzasadniona podstawa do przyjęcia, że mogło to mieć wpływ na treść orzeczenia.

 

Gdyby więc z naszego zawiadomienia okazało się, że funkcjonariusz, który nas ukarał mandatem, grzywną albo skierował sprawę do sądu (którą przegraliśmy) popełnił przestępstwo jest możliwość dokonania uchylenia prawomocnego wyroku i wyegzekwowania zwrotu nienależnie pobranych pieniędzy wraz z odsetkami ustawowymi.

 

Przy czym jeden wyrok karny na funkcjonariusza może wywołać lawinę zawiadomień i aktów oskarżenia w bliźniaczych sprawach, co może skutkować masowymi wznowieniami spraw sądowych o odzyskiwaniem pieniędzy przez wielu ludzi. A mamy jeszcze przy okazji kwestię kasacji punktów karnych w postępowaniu mandatowym.

 

SM i SG nas masowo łupią? I my masowo się brońmy!

 

Jak to zrobić?

 

Można przepisać dokument opublikowany wyżej albo ściągnąć sobie udoskonalony przeze mnie wzór zawiadomienia o przestępstwie.

Chcesz zobaczyć i ściągnąć wzory dokumentów? Zarejestruj się tutaj w minutę i za darmo https://3obieg.pl/wp-login.php?

a potem wejdź tutaj:

https://3obieg.pl/wzor-zawiadomienie-o-przestepstwie-popelnionym-przez-straz-miejska

 

Uwaga: niezalogowani nie zobaczą dokumentów, a zalogowani będą mogli zobaczyć także inne wzory:

https://3obieg.pl/wzory-dokumentow-dotyczace-obrony-przed-mandatami

 

a także publikować swoje artykuły i komentować wszystko na portalu (dorzucić swoje historie i swoje opinie).

Więc opłaca się jak sądzę.

 

Zainteresowanych odsyłam także do innych artykułów na temat walki z bandyctwem mandatowym i dot. sądownictwa,

miłego czytania, właściwych wniosków i skutecznego działania życzę:

https://3obieg.pl/mandat-podetrzyj-sie-wezwaniem

https://3obieg.pl/radary-anuluj-sobie-mandat

https://3obieg.pl/fotoradary-jestesmy-pokrzywdzonymi

https://3obieg.pl/wyrzuc-mandat-za-zle-parkowanie

https://3obieg.pl/odpowiadamy-na-kolejna-korespondencje-w-sprawie-mandatow

https://3obieg.pl/straz-miejska-grupa-przestepcza-ktora-cie-zniszczy

https://3obieg.pl/sedziowie-zawisli

https://3obieg.pl/panstwo-lewa

https://3obieg.pl/wyludzanie-abonamentu-rtv-na-masowa-skale

 

 

Tomek Parol (ŁŁ)

Ps. I

Szanowni Czytelnicy,

jeżeli podoba Wam się portal i chcielibyście nam pomóc w jego utrzymaniu, to prosimy o wsparcie na konto Fundacji Trucker:

Bank ING: 97 1050 1025 1000 0090 7045 6703
SWIFT: BIC-INGBPLPW
IBAN: PL 97 1050 1025 1000 0090 7045 6703

z dopiskiem “Darowizna na 3obieg.pl”
(obecnie zbieramy na studio TV i kamery, którymi będziemy rejestrować bezprawne działania sędziów, prokuratorów i funkcjonariuszy na salach sądowych oraz na wsparcie prawników).

Szukamy też chętnych dziennikarzy obywatelskich, którzy nam będą pomagać w całym kraju w oparciu o legitymacje prasowe, zbierać informacje, robić zdjęcia funkcjonariuszom łamiącym prawo, rejestrować kamerą lub komórką ciekawe wydarzenia, filmować sprawy sądowe lub pisać o wszelkich sprawach którymi żyje społeczeństwo lokalne, dane środowisko lub na temat których mają unikalną wiedzę. Zainteresowanych prosimy o kontakt na redakcja@3obieg.pl 

https://3obieg.pl/legitymacje-prasowe-dla-naszych-autorow

Tekst można kopiować  i kolportować do woli ale podawajcie autora i aktywny link do www.3obieg.pl, proszę też o promocję w mediach społecznościowych. Tylko edukując i działając masowo coś się uda.

Ps.II

Jest możliwość indywidualnej drobnej pomocy prawnej dla naszych darczyńców lub pomocy prawnej w sprawach poważniejszych na zasadach komercyjnych (ale bez zdzierstwa ;-), np. przy pisaniu sprzeciwu do sądowego nakazu zapłaty lub w innych mniej tuzinkowych sprawach – zainteresowanych proszę o wiadomość na tomekparol@yahoo.pl

 

Uwaga z dniem 18.04.2014 ruszył opracowany przeze mnie system „Anuluj Mandat”, w którym znajdziecie zaktualizowane dokumenty na każdy etap postępowania

https://3obieg.pl/mandaty/

 

system_anuluj_mandat

0

Tomasz Parol

Tomasz Parol - Redaktor Naczelny Trzeciego Obiegu, bloger Łażący Łazarz, prawnik antykorporacyjny, zawodowy negocjator, miłośnik piwa z przyjaciółmi, członek MENSA od 1992 r. Jeśli mój tekst Ci się podoba, lub jakiś inny z tego portalu to go WYKOP albo polub na facebooku. Jeśli chcesz zostać dziennikarzem obywatelskim z legitymacją prasową napisz do nas: redakcja@3obieg.pl

502 publikacje
2249 komentarze
 

163 komentarz

  1. Pingback: #1 Do przemyśleń – inspiracje tygodnia | OLEJ.TV - Zrób coś!

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758