NEWS
Like

Spotkanie ministra z rolnikami. Zdaniem rolniczej Korony zwykła farsa

19/03/2024
36 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Spotkanie ministra z rolnikami. Zdaniem rolniczej Korony zwykła farsa

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Czesław Siekierski oraz Michał Kołodziejczak zwołują na 19 marca (czyli dzień przed planowanym protestem) pilne spotkanie z rolnikami, na którym mają być przedstawione propozycje wypracowane w ostatnich tygodniach z Ukrainą i Unią Europejską. Zaproszenie mieli otrzymać protestujący rolnicy na granicy z Ukrainą, Oszukana Wieś/Zamojskie Towarzystwo Rolnicze. Rządzący przy rozmowach stosują rzymską zasada „dziel i rządź” czyli jednych się zaprasza, innych się nie zaprasza, a jeszcze innych mimo zaproszeń nie dopuszcza się (jak na spotkaniu w Centrum Dialogu 16 marca). Spotkanie nie ma sensu, jeżeli ogranicza się ono do przedstawienia stanowiska rządowego, którego strona społeczna ma przyjąć. Tak nie mogą wyglądać negocjacje. Z ww. powodów, Związek Zawodowy Rolnictwa „Korona” nie będzie brał udziału w takiej farsie.

0


Minister rolnictwa i rozwoju wsi Czesław Siekierski oraz Michał Kołodziejczak zwołują na 19 marca (czyli dzień przed planowanym protestem) pilne spotkanie z rolnikami, na którym mają być przedstawione propozycje wypracowane w ostatnich tygodniach z Ukrainą i Unią Europejską. Zaproszenie mieli otrzymać protestujący rolnicy na granicy z Ukrainą, Oszukana Wieś/Zamojskie Towarzystwo Rolnicze.

Rządzący przy rozmowach stosują rzymską zasada „dziel i rządź” czyli jednych się zaprasza, innych się nie zaprasza, a jeszcze innych mimo zaproszeń nie dopuszcza się (jak na spotkaniu w Centrum Dialogu 16 marca). Spotkanie nie ma sensu, jeżeli ogranicza się ono do przedstawienia stanowiska rządowego, którego strona społeczna ma przyjąć. Tak nie mogą wyglądać negocjacje.

Z ww. powodów, Związek Zawodowy Rolnictwa „Korona” nie będzie brał udziału w takiej farsie.

0

sprzeciw21

267 publikacje
0 komentarze
 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758