Globalnie i Lokalnie
Like

Każdy ma, a właściwie będzie miał to, na co zasługuje!

10/06/2024
19 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
no-cover

Nie liczył bym na to, że gospodarkę UE uratują miliony „lekarzy i inżynierów” zaproszonych przez Makrelę z Afryki i Azji. Nie liczyłbym też na to, że stetryczały europejski Lud natchną oni nową otuchą i stworzą wraz z nim nową wizję Nowej Multikulti Europy! Wystarczy poczytać wyklętego z polskich uczelni Konecznego, żeby zrozumieć, że taka mieszanka doprowadzi jedynie do „kołobłędu”!

0


Polacy dzisiaj (09.06.2024) wybrali. Wybrali gospodarcze zacofanie i moralno-cywilizacyjny chaos! Niemożliwe? To przeczytajcie to co napisałem poniżej i pomyślcie sami (jeśli jesteście jeszcze do tego zdolni):
UE w 2021r. (nowszych danych nie znalazłem) zaimportowała z Chin towary za 472 mld €, a wyeksportowała za 223 mld € (Polska odpowiednio około 45 mld € i 3,7 mld €).
Można się spodziewać, że w roku 2024, ze względu na kurczącą się gospodarkę niemiecką i kurczący się z dnia na dzień niemiecki eksport do Chin proporcje będą dla UE jeszcze gorsze (zmaleje import, a jeszcze bardziej zmaleje eksport z UE do Chin).
Aktualne jest pytanie, kiedy Chiny przestaną kredytować UE i zażądają zwrotu długu (i czy w naturze)? A jak Unia odmówi, to czy do wyegzekwowania długu posłużą się biegłymi w tych sprawach „finansistami”, czy Rosjanami?
A jeśli Rosjanami, to czy Amerykanie będą chcieli umierać za Europę mając świadomość, że zdolności UE do samoobrony są żadne?
Firmy niemieckie z powodu likwidacji kopalń i hut nie są w stanie wyprodukować rocznie więcej jak 20 sztuk czołgów Leopard, nie mówiąc o wyprodukowaniu do nich dodatkowych luf, które trzeba każdorazowo wymieniać po wystrzeleniu około 500 pocisków (kilkanaście niezniszczonych jeszcze przez Rosjan Leopardów czeka od dawna na Ukrainie na lufy i części zamienne). Dla porównania Huta Stalowa Wola jest w stanie wyprodukować rocznie 33 lufy armatnie, a tym samym nie więcej jak 33 armatohaubice Krab (nota bene cięższe i o mniejszej manewrowości niż koreańskie K9).
Cała Unia była w stanie wyprodukować w 2023r. tylko 30% z tysiąca sztuk amunicji artyleryjskiej obiecanej przez komisarzy walczącej Ukrainie. Czy ci komisarze i ich doradcy w ogóle w czymkolwiek się orientują, czy są już być może rosyjskimi (chińskimi) agentami?
Ja obstawiałbym chińską agenturę, która poprzez komisarzy od „Zielonego Ładu”, 95% „wypłukanych z powietrza” (ale realnych) pieniędzy (a raczej realnego zadłużenia) przekierowuje do Chin na zakup fotowoltaiki chińskiej produkcji. Teraz po bankructwie Siemensa dojdą do tego jeszcze chińskie wiatraki, a za chwilę po bankructwie niemieckiego przemysłu samochodowego, chińskie samochody elektryczne.
Unia Europejska od czasu ogłoszenia w 2000 roku „Strategii Lizbońskiej”, według której miała w ciągu 10 lat dogonić i przegonić USA w ciągu tego okresu i kolejnych 14 lat nie tylko nie dogoniła USA, ale stała się zacofanym naukowo i technologicznie skansenem zostawionym w tyle przez Chiny Ludowe i USA. Obecnie PKB UE wynosi tylko połowę PKB USA, podczas gdy w 2000 roku, gdy ogłaszano „Strategię Lizbońską” zbliżało się do 95% PKB Stanów Zjednoczonych!
W Europie nie produkuje się obecnie żadnego zaawansowanego technologicznie wyrobu powszechnego użytku, który byłby kupowany na całym świecie!
W UE istnieje tylko jeden (!) zakład (o którym mało kto wie) mogący się poszczycić tym, że produkuje jednostkowe, bardzo specjalistyczne urządzenie szczytowej technologii sprzedawane do USA, Korei i Taiwanu (USA zabroniły jego sprzedaży do Chin), a które nie może być wykorzystywane w UE z powodu naukowego i technologicznego zapóźnienia, oraz inwestycyjnego ubóstwa krajów wchodzących w skład Unii Europejskiej. Itd, itp.
I nie liczył bym na to, że gospodarkę UE uratują miliony „lekarzy i inżynierów” zaproszonych przez Makrelę z Afryki i Azji. Nie liczyłbym też na to, że stetryczały europejski Lud natchną oni nową otuchą i stworzą wraz z nim nową wizję Nowej Multikulti Europy! Wystarczy poczytać wyklętego z polskich uczelni Konecznego, żeby zrozumieć, że taka mieszanka doprowadzi jedynie do „kołobłędu”!
Polacy dzisiaj wybrali. Zatem każdy będzie miał to, na co zasługuje!

Janusz Żurek

0

Janusz Żurek http://opty.org

Z urodzenia (1949) optymista, z wykształcenia inżynier elektryk (AGH), z zawodu elektronik, z poglądów liberalny (wolnościowy) konserwatysta.

151 publikacje
740 komentarze
 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758