ŻYDOWSKO – BANDEROWSKA UKRAINA
POLSKA

ŻYDOWSKO – BANDEROWSKA UKRAINA

22/08/2018
7898 wyświetlenia
2 komentarze
4 minut czytania

ŻYDOWSKO – BANDEROWSKA UKRAINA ZNIEWAŻA POLSKĘ, POLAKÓW                                              I POLSKOŚĆ                      POLACZKOM ZROBIMY DRUGI KATYŃ  Grzegorz Kuprianowicz, ukraiński historyk mieszkający w Polsce, prezes Towarzystwa Ukraińskiego, próbuje relatywizować ukraińskie zbrodnie przez oszczerstwa na temat Polaków. 8 lipca w Sahryniu, podczas uroczystości z udziałem prezydenta Ukrainy Walzmana (pseudonim Petro Poroszenko), powiedział, że „ta zbrodnia przeciwko ludzkości popełniona została przez członków narodu polskiego – partyzantów Armii Krajowej będących żołnierzami Podziemnego Państwa Polskiego”. Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski, złożył zawiadomienie do prokuratury, które trafiło do Prokuratury Okręgowej w Zamościu. Następnie śledczy skierowali je do Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Lublinie. Prokuratura  Okręgowa w Zamościu w ramach wszczętego postępowania przygotowawczego sprawdzi, czy prezes Towarzystwa Ukraińskiego w Lublinie Grzegorz Kuprianowicz podczas uroczystości w Sahryniu […]

0


ŻYDOWSKO – BANDEROWSKA UKRAINA ZNIEWAŻA POLSKĘ, POLAKÓW

                                             I POLSKOŚĆ

                     POLACZKOM ZROBIMY DRUGI KATYŃ

 Grzegorz Kuprianowicz, ukraiński historyk mieszkający w Polsce, prezes Towarzystwa Ukraińskiego, próbuje relatywizować ukraińskie zbrodnie przez oszczerstwa na temat Polaków.

8 lipca w Sahryniu, podczas uroczystości z udziałem prezydenta Ukrainy Walzmana (pseudonim Petro Poroszenko), powiedział, że „ta zbrodnia przeciwko ludzkości popełniona została przez członków narodu polskiego – partyzantów Armii Krajowej będących żołnierzami Podziemnego Państwa Polskiego”.

Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski, złożył zawiadomienie do prokuratury, które trafiło do Prokuratury Okręgowej w Zamościu. Następnie śledczy skierowali je do Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Lublinie.

Prokuratura  Okręgowa w Zamościu w ramach wszczętego postępowania przygotowawczego sprawdzi, czy prezes Towarzystwa Ukraińskiego w Lublinie Grzegorz Kuprianowicz podczas uroczystości w Sahryniu z udziałem prezydenta Ukrainy Walzmana  dopuścił się znieważenia narodu polskiego.

Kuprianowicz zabierając głos podczas uroczystości w Sahryniu powiedział, iż “doszło do zbrodni przeciwko ludzkości popełnionej przez członków narodu polskiego partyzantów Armii Krajowej ,będących żołnierzami Polskiego Państwa Podziemnego”

Zaznaczył też, że lokalni prawosławni mieszkańcy zginęli z rąk innych obywateli Rzeczpospolitej, “dlatego, że mówili innym niż większość języku i byli innego wyznania”.

Zdaniem prawników, których interesują bieżące relacje polsko – ukraińskie, ukraiński działacz naruszył artykuł 133 Kodeksu Karnego, który przewiduje 3 lata pozbawienia wolności za znieważenie narodu polskiego lub Rzeczypospolitej Polskiej. Grzegorz Kuprianowicz w innej wypowiedzi zrównał banderowskie zbrodnie ludobójstwa okrutnego (genocjdum atrox) na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej z “likwidacją bazy UPA, w której zginęło kilkaset osób”.

Wojewoda podkarpacki uznał uroczystość z udziałem prezydenta Ukrainy w Sahryniu za “hucpę i prowokację”. Prezydentowi Ukrainy towarzyszyły w Sahryniu liczne delegacje Ukraińców przybywających w Polsce i przybyłych autokarami z Ukrainy.

W tym samym czasie prezydent Polski Andrzej Duda oddawał na Ukrainie hołd Polakom pomordowanym przez banderowców w Rzezi Wołyńskiej.

Smutna prawda jest taka, iż teraz każdy może znieważać Polskę, Polaków i polskość bez sankcji karnych, kto ma na to ochotę lub zapotrzebowanie – vide działalność rządu Izraela i lobby żydowskiego w Stanach Zjednoczonych.

Przedstawiciele zmyślonego “państwa ukraińskiego” mają w tym antypolskim procederze wyraźny udział.

My polaczkom zrobimy drugi Katyń odgrażają się neobanderowcy ukraińscy stronnicy ukraińskich batalionów Azow, Prawego Sektora i innych, którzy przejęli pałeczkę od batalionów Nachtigall (Słowiki), SS – Galizien, morderców Polaków i Żydów.

 Aleksander Szumański http://aleksanderszumanski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2263&Itemid=2&mosmsg=Dzi%EAkujemy+za+Tw%F3j+g%B3os.

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Aleszuma http://aleksanderszumanski.pl

Po prostu zwykly czlowiek

1146 publikacje
7 komentarze
 

2 komentarz

 1. Avatar Zak

  Ze dwa tygodnie temu rozmawialem z moim znajomym w Polsce, ktory opowiedzial mi taka historie. W latach 70-tych dowodca akcji AK Zenon Jachymek na Sahryn ps Wiktor leczyl sie w osrodku gieriatycznym w Gdynia-Witomino. Wlasnie tam spotkal go moj znajomy i z nim rozmawial o wspomnianej akcji. Powiedzial on, ze nieprawda jest, ze w tej wsi byla koncentracja oddzialow UPA. Celem akcji bylo zastraszenie Ukraincow, aby na te tereny nie przychodzily oddzialy UPA znajudjace sie za Bugiem. Osobiscie znalem pana Z.Jachymka. Poznalem go jak wyszedl z wiezienia i odwiedzil nasza miejscowosc, w ktorej mieszkalem.

  0
 2. Avatar Robertspierre

  Jedyna nadzieja w tym że przez długie lata kacapstwo będzie szarpało się z chachłactwem i tym sposobem nasi wrogowie będą się osłabiać nawzajem.Jedni i drudzy należą do wschodniego barbarzyństwa wraz z ich bestialskimi zachowaniami i przyzwyczajeniami do mordowania jeńców , dzieci i kobiet.
  Z ich wzajemnej wrogości należy się tylko cieszyć, bo to dla nas prezent od losu.
  Co zaś do wzajemnych stosunków to konieczna jest konsekwencja w sprawach gospodarczych i słusznych naszych żądań dotyczących ekshumacji i reagowania na wybryki neobanderowców i ich politycznych patronów. Zadnych darowizn i bezzwrotnych pożyczek oraz przestrzeganie przepisów pobytu i wywożenia pieniędzy niewiadomego pochodzenia.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816