„Hashtag” – jak media społecznościowe kształtują naszą rzeczywistość
HYDE PARK

„Hashtag” – jak media społecznościowe kształtują naszą rzeczywistość

22/08/2018
9437 wyświetlenia
0 komentarze
2 minut czytania

Remigiusz Mróz to zdecydowanie najgorętsze nazwisko polskiego kryminału ostatnich lat. Autor doskonale przyjętych serii powieści o tematyce prawniczej z bezkompromisową Joanną Chyłką oraz bestsellerowych kryminałów z rozwiązującym najbardziej skomplikowane zagadki komisarzem Forstem, tym razem zabiera nas w świat mediów społecznościowych, pokazując ciemną stronę internetu.

0


Powieść „Hashtag” to już 29. książka w dorobku Mroza. Autor w swojej książce pokazuje, że social media, mimo że używamy ich powszechnie każdegodnia i stały się one niezwykle istotną częściąnaszego życia, mogą również być źródłem wielu zagrożeń.Trudno lepiej osadzić fabułęutworu literackiego we współczesnym świecie, niż uczynił to Mróz w „Hashtagu”. Główna bohaterka – Tesa, to zamknięta w sobie introwertyczka, która do minimum ograniczyłakontaktze światem zewnętrznym. Jej domeną jest internet – to w nim załatwia sprawy, poznaje ludzi, buduje relacje i robi zakupy. Otrzymanypewnego dnia SMS o tym, że jej przesyłkajest gotowa do odbioru w paczkomacie, uruchamia lawinę zdarzeń, w których centrum znajduje się Tesa, mimo że tym razem nawetniczego nie zamawiała…

Hit wydawniczy?

Kolejny sezon i kolejna książka Mroza, która szybko stanie się hitem wydawniczym – nie ma co do tego wątpliwości. Opolski pisarzswoje kolejne powieści wydaje z regularnościądobrze zaprogramowanej maszyny, która precyzyjnierealizuje kolejne, wyznaczone sobie cele. Nie ma wątpliwości, że podobnie będzie i tym razem. Mróz umiejętnie bawi się konwencją social media, pokazującwielu z nas, jak bardzo uzależniliśmysię od mediów społecznościowych.I choćby za to autorowi należą się słowa uznania. Już sam fakt, iż jego powieść traktuje o ważnym problemie społecznym, jakim niewątpliwie jest namiętne korzystanie z internetu, ma szansę uczynić “Hashtag” Mroza książką, która może zdominować debatę o literaturze w naszym kraju w najbliższym czasie.

Mróz najchętniej czytanym autorem kryminałów w Polsce

Sama książka, podobniejak wszystkie inne powieści Remigiusza Mroza, zaskakujeciekawą fabułą, licznymi wątkami oraz niespodziewanymzakończeniem.Autor po raz kolejny udowadnia, że nie ma konkurencji na rynku rodzimego kryminału i nic nie zapowiada, by sytuacja ta miała się szybkozmienić. Mróz jest bowiem papierkiemlakmusowym polskiego społeczeństwa.Jest lustrem, w którym odbija się nasza polska natura. I chyba dzięki temu – oprócz świetnegowarsztatu pisarskiego – wciąż utrzymuje się na szczycie.

Inne zapisy autora:

0

kampanieonline
kampanieonline

199 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816