BIZNES
1

Polski aspekt upadku Zachodu

23/08/2018
2207 Wyświetlenia
7 Komentarze
3 minut czytania
Polski aspekt upadku Zachodu

Mało kto dziś już powątpiewa, że szybkimi krokami nadchodzi koniec jednobiegunowego globalnego porządku (NWO).  Otwartym pozostaje pytanie jak traumatyczne będą jego efekty.  Warto też zastanowić się w jakiej sytuacji znajdzie się III RP w momencie rozpadu struktur imperialnych, których stanowi część. W aspekcie politycznym: -jest rządzona przez największego wroga Polski, jakim mieni się być światowe żydostwo; -pozostaje w „sojuszu” z drugim wrogiem żydo-banderowską Ukrainą; -jest śmiertelnie zantagonizowana z mocarstwem wyłaniającym się z wielobiegunowego porządku światowego, jakim jest Rosja;   W aspekcie gospodarczym: -jest pozbawiona znaczącego sektora realnej gospodarki; -jest dokumentnie zadłużona w żydowskich bankach; -pozostaje po ekonomiczną okupacją UE (czytaj Niemiec – drugiego największego wroga);   W aspekcie militarnym: -jest de facto pozbawiona sił zbrojnych; -pozostaje pod militarną okupacją rozpadającego […]

0


Mało kto dziś już powątpiewa, że szybkimi krokami nadchodzi koniec jednobiegunowego globalnego porządku (NWO).  Otwartym pozostaje pytanie jak traumatyczne będą jego efekty.  Warto też zastanowić się w jakiej sytuacji znajdzie się III RP w momencie rozpadu struktur imperialnych, których stanowi część.

W aspekcie politycznym:

-jest rządzona przez największego wroga Polski, jakim mieni się być światowe żydostwo;

-pozostaje w „sojuszu” z drugim wrogiem żydo-banderowską Ukrainą;

-jest śmiertelnie zantagonizowana z mocarstwem wyłaniającym się z wielobiegunowego porządku światowego, jakim jest Rosja;

 

W aspekcie gospodarczym:

-jest pozbawiona znaczącego sektora realnej gospodarki;

-jest dokumentnie zadłużona w żydowskich bankach;

-pozostaje po ekonomiczną okupacją UE (czytaj Niemiec – drugiego największego wroga);

 

W aspekcie militarnym:

-jest de facto pozbawiona sił zbrojnych;

-pozostaje pod militarną okupacją rozpadającego się hegemona – USA

-znajduje się w bezpośrednim polu rażenia największego obecnie mocarstwa militarnego świata,  jakim niewątpliwie jest zantagonizowana z nami Rosja;

-pozbawiona jest jakiejkolwiek kontroli własnych granic państwowych;

 

W aspekcie demograficznym:

-cechuje się starzejącym post- narodowym polskojęzycznym społeczeństwem;

-cechuje się największą w UE emigracją młodego pokolenia do pozostałych państw członkowskich;

-przyjmuje największą w UE imigrację Ukraińców, którzy stanowią  już około 10% populacji (3 miliony według danych Mossadu);

-przyjmuje rosnącą liczbę kolorowych emigrantów, rzekomo niezbędnych do wsparcia praktycznie nieistniejącej realnej gospodarki;

 

W aspekcie społecznym:

-pozbawiona jest jakichkolwiek uczciwych i inteligentnych elit, będących w stanie pokierować państwem w momencie odejścia hegemona w mrok historii;

-posiada dokumentnie zdezorientowane społeczeństwo, którego większość cechuje się brakiem jakichkolwiek związków z polską cywilizacją i kulturą, poza jej najbardziej powierzchownymi atrybutami;

-największy związek wyznaniowy stanowi kościół katolicki obsadzony przez hierarchię, która w przeciągu dotychczasowego trwania III RP niezmiennie demonstrowała zupełną ambiwalencje w odniesieniu do spraw dobra narodowego a nawet ogólnospołecznego.

 

Tak z grubsza wyglądają zasadnicze fakty ilustrujące dzisiejszą rzeczywistość III RP.  Każdy może sam ocenić szanse na Jej pomyślną przyszłość w zbliżającej się nowej rzeczywistości.

W charakterze post scriptum należy nadmienić, że na powyższe rezultaty pracowały solidarnie wszystkie bez wyjątku zdradzieckie rządy III RP.

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
dr nowopolski

Unikajacy stereotypów myslowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i swiata

344 publikacje
3 komentarze
 

 1. Avatar zjanusz

  Szanowny “Doktorze Nowopolski”!
  Mam wrażenie, że pozostając pod urokiem radzieckiej potęgi (byłej) nie docenia Pan czasu, który “robi swoje”. Nie ma już Związku Radzieckiego i jego potęgi i nie będzie!
  Gdy Chiny Ludowe skolonizują całkowicie Syberię, to w następnej kolejności zwasalizują Rosję i Europę, którą afrykańscy nachodźcy połączą z chińską Afryką. Chiny staną się wówczas pierwszą niekwestionowaną potęgą gospodarczą i militarną świata (a Indie drugą)? Jakie miejsce będą miały wówczas USA na świecie, trudno powiedzieć, może będą za Ameryką Południową? O ile wszystko nie zakończy się wcześniej wielkim fajerwerkiem na kosmiczną skalę.
  Janusz Żurek
  P.S.
  Pół roku temu byłem na wycieczce w Londynie. Koło Muzeum Victorii i Alberta zauważyłem dwie koedukacyjne szkolne wycieczki (podstawówka) prowadzone przez nauczycielki. Grupy liczyły na oko po około 40 dzieci. W oczy rzucało się to, że na obie grupy po 40 dzieci przypadało tylko po 3 „białasków”. Reszta to były dzieci „kolorowe” – w większości czarne.

  0
  • Avatar Krzywousty

   Panie Zjanusz, panie Zjanusz… Pan tak na poważnie dyskutuje z tym Noworosyjskim trolem?
   Jedyne pytanie jakie można mieć to jak długo będzie on tolerowany na łamach polskiej witryny.
   Gdyby to była Rosja to już dawno siedział by w tjurmie ze złamanym palcem. Albo ręką…

   0
   • Avatar zjanusz

    Szanowny Panie Krzywousty!
    Ja każdemu daję pewien kredyt zaufania i nie skreślam z założenia dlatego, że jest na przykład miłośnikiem Rosji, czy być może trollem. Anonim Nowopolski, podobnie jak anonim Krzywousty mogą jeszcze na szczęście pisać i komentować prawie wszystko co chcą na takim portalu jak “3 Obieg”. Osobiście wolałbym, aby komentarze zamieszczane tutaj były merytoryczne i odnoszące się do treści, a nie przede wszystkim do osoby, która je pisze. Jak policzyłem zgadzam się w 75% z postawionymi przez “dr Nowopolskiego tezami. Ocenę tezy, z którą się przede wszystkim nie zgadzam zawarłem powyżej. Ciekawy jestem jak Pan, szanowny Panie Anonimie Krzywousty odniósłby się do tez dr Nowopolskiego (a nie do jego osoby)?
    Janusz Żurek

    0
    • Avatar Krzywousty

     Powiem Panu bardzo szczerze drogi Panie Zjanuszu: bodaj po raz pierwszy w życiu zamieściłem komentarz bez przeczytania nawet jednego słowa artykułu.
     Ale też pan Nowopolski, zwany przezemnie od lat Noworosyjskim, naprawdę sobie na to zasłużył.
     Ja już nie muszę czytać wywodów tego pana żeby wiedzieć co napisze, jak to napisze i w jaki sposób do – jak pan słusznie zauważył 75% możliwej prawdy – niepostrzeżenie (według niego) dołoży swoją – co ja piszę, jaką swoją – rosyjską demagogię. Właśnie ta prawda lub półprawda ma uwierzytelnić tę resztę, czyli bardzo sprytnie spreparowaną demagogię i “fejki”.
     A wszystko to w jedym tylko celu – siać niezgodę wśód Polaków, narobić sobie wokół tylu wrogów ilu się da, podjudzać przeciw “zachodowi”, stawiać Rosję we wspaniałym świetle i sprawić by Polacy widzieli ją w roli zbawiciela świata. Ale głównie, by poróżnić Polaków. By odwrócić ich od zachodu i w ten sposób mieć kolejny łatwy kąsek który można będzie połknąć gdy przyjdzie odpowiedni czas.
     Jest to typowa wspólczesna rosyjska strategia a ten pan nawet nie próbuje tego zbytnio ukryć. O to właśnie mam pretensję do 3Obiegu i innych portali. Doskonale wiedząc czyje zamieszczają artykuły i czemu mają one służyć – tolerują to. Zamieszczają. Może mi pan wierzyć, a piszę to znając dobrze amerykańskie realia – w Stanach tego pana już dawno odwiedzili by smutni panowie w ciemnych garniturach (po wcześniejszym dokładnym zbadaniu kim on jest i czy wogóle pisze z kraju). Gdyby pisał spoza kraju, przeprowadzili by bardzo konkretną rozmowę z redakcją. Dlatego Stany są tym czym są i nawet prezydent musi się bardzo mocno tłumaczyć z dziwnych kontaktów z państwem które jest wrogo nastawione do USA.
     Wolność słowa nie jest równoznaczna z przyzwoleniem na dywersję skierowaną w żywotne interesy własnego państwa.
     .
     Powiedziawszy to, muszę przyznać żę również bodaj po raz pierwszy pan Noworosyjski w końcy wyciągną jakieś wnioski i zmienił strategię. Właśnie pobieżnie rzuciłem okiem na to co napisał i widzę że tym razem nie gloryfikuje Rosji. Ba – nawet o niej nie wspomina. Zaczyna odbudowywać swoją wiarygodność, tyle że wciąż wciska kij w mrowisko. Za dużo pije do “światowego żydostwa”. Gdyby to robił ktoś inny, nawet bym się nad tym zastanowił. Jednak wszystko co płynie z ust naszego trola wiem z doświadczenia że ma tylko jeden cel. Dlatego nawet nie będę się zastanawiał nad istotą tego co napisał.
     .
     Pańskie stanięcie w obronie tego pana (w imię prawa do wypowiedzi) każe mi przypuszczać że nie zna Pan bobrze jego “literatury”. I bardzo dobrze! Bardzo dobrze dla Pana.
     Dam jedynie malutki przykład: w jednym z artykułów pan Noworosyjski wypisał wszystkich światwowych zbrodniarzy odpowiedzialnych za masowe mordy i ludobójstwa. Nie muszę chyba dodawać że głónymi sprawcami byli zbrodniarze reprezentujący zgniły zachód. Fajnie. Zachód zrodził wielu zbrodniarzy. Ale wie Pan co było najlepsze w tym artykule? Ano to że nawet jednym słowem nie wspomnił o tych z naprawdę samej wierchuszki, tych rosyjskich, którzy wymordowali dziesiatki milionów, którzy poprzesiedlali całe narody i grupy społeczne co często oznaczało ich zagładę. Dla których wydanie wyroku śmierci na kilkaset tysięcy osób określonej grupy czy narodowości nawet nie było warte przerwania palenia cygara czy fajki.
     Nie – o rosyjskich mordercach pan Noworosyjski słowem nie wspomniał. O ich kilkuset-letniej opiece na Polską też nie. O ironio – przeciwstawiał Rosję zachodniej cywilizacji i sugerował oddanie się Polski pod ochrone Rosji.
     Dzisiaj! Pod ochronę współczesnej cywilizacji rosyjskiej…
     .
     Nie, dziękuję, nie jestem “dzieckiem smartfona”. Potrafię sam myśleć i wyciągać wnioski. Temu panu naprawdę serdecznie dziękuję a Pan drogi panie Zjanuszu niech śledzi w jakim to kierunku tym razem ten pan zmierza. I proszę być czujnym bo to nie jest pierwszy lepszy trol… No i oczywiście nawet przez sekundę nie uwierzę że to co pisze wypływa z jego przemyśleń i przekonania.

     0
     • Avatar Krzywousty

      Drogi Panie Januszu, zmusił mnie Pan do przeczytania (uważniejszego) początku wypocin naszego przyjaciela z Leningradu.
      Widzę że nie pomyliłem się NIC, i nawet nie muszę zagłębiać się dalej w tę lekturę. Proszę tylko popatrzeć:
      “W aspekcie politycznym:

      -(Polska) jest rządzona przez największego wroga Polski, jakim mieni się być światowe żydostwo;

      -(Polska) pozostaje w „sojuszu” z drugim wrogiem żydo-banderowską Ukrainą;

      -(Polska) jest śmiertelnie zantagonizowana z mocarstwem wyłaniającym się z wielobiegunowego porządku światowego, jakim jest Rosja;”

      Czy potrzeba cokolwiek jeszcze tutaj komentować?
      Na Boga! – czy naprawdę trzeba?!
      Najbardziej rośmieszyło mnie (dosłownie) ostatnie stwierdzenie o wyłaniającym się mocarstwie – Rosji !
      To nawet nie jest śmieszne, czy żałosne. To jest zwykłe, ragularne pranie mózgu Polaków robione od lat na łamach 3Obiegu przez trola numer 19287 z Leningradu.
      Bardzo Pana przepraszam, ale ja z tego tramwaju wysiadam. Jeśli ja jestem jedynym który to widzi, i jeśli szanujace się witryny internetowe świadomie udzialają swoich łam nie próbującym się ukrywać rosyjskim agentom to ja nie będę dłużej walił głową w mur.
      A czytelnikom którzy wciąż nie wiedzą o czym mówię chciałbym łaskawie zwrócić uwagę że Stany Zjednoczone nawet nie zwracają już uwagi na Rosję i jej harce. Nie zwracają uwagi bo rosyjska “potęga” zupełnie się już nie liczy i nie ma szansy by cokolwiek się tutaj zmieniło (ze względu na gospodarkę mniejszą niż gospodarka małego europejskiego kraju).
      Gdyby jednak Rosja zaczęła zbytnio drażnić Amerykę, to ta doprowadzi Rosję to bankructwa, upadku i totalnego rozpadu szybciej niż w jedną dekadę. Całe to “wielkie wyłaniające się mocarstwo” Ameryka rozpiży w pieprz w ciągu dekady i to nie poświecając jednego żołnierza.
      Wystarczy że powtórzy to co zrobiła 6 lat temu, ale tym razem nie tylko postraszy, ale pociągnie do końca: rzuci na międzynarodowy rynek własne zasoby ropy i gazu których jest największym producentem na świecie. Potrzymananie cen gazu i ropy na poziomie poniżej 40 dolarów za baryłkę przez 6 do 10 lat i Rosji nie ma. NIE MA. Finito.
      Wbrew bredni naszego leningradzkiego trola, ten karzeł ekonomiczny wciąż fika i znów próbuje kąsać z zupełnie innego powodu: Chiny.
      Stany nie chcą go dobijać bo wiedzą że będą go potrzebowały w niechybnej konfrontacji militarnej z Chinami. Zupełnie tak samo jak potrzebowały rosyjskiego mięsa armatniego w walce w Niemcami.
      Nie jest to żadna wiedza tajemna. Nawet USA tego nie kryją. I to jest właśnie największy polski problem z którego polskie władze powinny zdawać sobie sprawę. Stany nie zawahają się poświęcić Polski na rzecz Rosji, jeśli to będzie niezbędne by mieć w tym konflikcie Rosję po swojej stronie.
      Czyli znów jesteśmy w d… USA chcą Rosji w miarę silnej i po swojej stronie w momencie konfrontacji z Chinami.
      Z kolei silna Rosja to dla Polski to czym była zawsze.
      Dlatego potrzebujemy naprawdę mądrej władzy potrafiącej patrzeć na 20-30 lat do przodu, potrafiącej rozegrać to co niehybnie nadchodzi. Takie skrzyżowanie Piłsudskiego z Dmowskim i Paderewskim.
      Ale jedno jest pewne – jak powiedział niedawno jeden polityk: Ameryka od lat przynajmniej oferuje rozwój i prosperitę państwom które są pod jej wpływem. Rosja zaś niezmiennie oferuje biedę, smutę i dosłowne zniewolenie.
      Wybór chyba jest prosty i nie jest to wybór między dżumą a cholerą.
      .
      Ale się rozpisałem… co za strata czasu. Dlatego nie będę zaglądał więcej do artykułów tego trola, a o to tak naprawdę poszło. Czy artykuły te pisze nawiedzony rusofil, czy zwykły rosyjski trol prowadzący hybrydową wojnę Kremla.
      Dla mnie nie ma najmniejszych wątpliwości że ten drugi i jako taki zasługuje na identyczne traktowanie jak szpieg czy dywersant.
      .
      Niech mi Pan powie Panie Januszu – czy pozwalał byś pan pisać w czasie 2-wojny artykuły gloryfikujące i okłamujące rolę obozów koncentracyjnych jeśli trol opisywał by je jako humanitarne miejsca do przetrwania wojny ponieważ oferują pracę, wyżywienie i bezpieczeństwo? No a że przemilczał by “śmiertelność” w tych obozach, czas tej “dobrowolnej pracy” i wielkość racji żywnościowych… hej – wolność słowa – czyż nie?
      .
      I już zupełnie na koniec: znajomy Amerykanin który podczas delegacji do Niemiec przesiedział całe godziny przed telewizorem oglądając niedostępny w USA anglojęzyczny ruski kanał Sputnik, czy jak on się tam nie nazywa, powiedział:
      ” ale świetnie realizowany kanał. Lepszy niż BBC. Ich angielski jest super, nawet nie wiesz że rosyjski kanał. Bardzo ciekawy i tak naprawdę nie da się kwestionować tego co przekazują gdy się tego słucha.
      Tylko wiesz co mnie uderzyło w samolocie kiedy wracałem do Stanów? Nagle do mnie dotarło. Czy oni mówili o tym samym kraju w którym JA MIESZKAM całe swoje życie? O Ameryce?
      Jakbym k…wa nie mieszkał w USA to ja bym naprawdę uwierzył jak w tej Ameryce jest totalnie przejebane! Pierwszy bym sperda…ł do Rosji, byle dalej od tego amerykańskiego syfu!
      Powiem ci – oni są naprawdę mistrzami manipulowania ludźmi.
      I pomyśl – mnie maglowali tylko przez 3 dni a prawie że im się udało. Nie dziwię się Helmutom że tak są zakochani w Rosji i nienawidzą Stanów. Hollywood powinien uczyć się od Sputnika”
      A ja powiem że my powinniśmy uczyć się od Noworosyjskiego…

      0
 2. Avatar zjanusz

  Szanowny Panie Krzywousty!
  Nie myślałem, że tak Pana sprowokuję do polemiki. Faktycznie napracował się Pan solidnie i poświęcił sporo czasu. Powinien Pan swoje obydwa komentarze opublikować w formie artykułu.
  .
  Choć “3 Obieg” jest portalem mocno niszowym, to się go trzymam ze względu na to, że nigdy nie doświadczyłem tu cenzury, a z kolei mam zbyt mało czasu, żeby przeglądać (i czytać) inne portale, zwłaszcza, że czasem też udzielam się na FB.
  .
  Jak sądzę na “3 Obieg” zaglądają osoby cokolwiek myślące, ale pewnie zdarzają się też osoby mniej świadome, żeby nie powiedzieć Lemingi. A takie mogą łyknąć przemycaną tu propagandę. Więc, choć dla wielu (w tym mojej żony) wydaje się to bezsensowne, to staram się reagować komentując nawet tego typu propagandowe artykuły, mając nadzieję zwrócić niektórym osobom uwagę na zafałszowania.
  .
  Podobnie na FB komentuję czasem wpisy i udostępnienia mojej znajomej o poglądach lewicowych, mającej spore grono wielbicielek i wielbicieli. Po komentarzach i lajkach orientuję się, że moja praca nie całkiem jest syzyfowa.
  .
  A tak na koniec, to zgadzam z tym co Pan napisał.
  Janusz Żurek

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816