21042018Nowości:
   |    Rejestracja

Tortem w sędziego – Sąd Okręgowy w Warszawie


„doszło do przestępstwa ataku na funkcjonariusza publicznego wykonującego swe obowiązki – To może być zachęta dla świata przestępczego”


Anna Wielgolewska

Sędzia Anna Wielgolewska wydała postanowienie, że przesłuchanie biegłych psychiatrów wnioskujących o to, że ze względu na stan zdrowia komunistycznego generała Czesława Kiszczaka, jego osądzenie jest niedopuszczalne, odbędzie się przy drzwiach zamkniętych. Obecna w sali jako publiczność grupa przybyła z Adamem Słomką zaprotestowała, głośno wyrażając niepochlebne dla sądu opinie.

Wtedy sędzia ogłosiła przerwę w posiedzeniu. Gdy wychodziła z sali, jeden z mężczyzn zaatakował ją tortem z bitą śmietaną.

Sędzia dostała tortem w głowę;

132

Zarządzono przerwę w posiedzeniu.

Zdaniem sędziów „doszło do przestępstwa ataku na funkcjonariusza publicznego wykonującego swe obowiązki – To może być zachęta dla świata przestępczego”

123

zdjęcia za – wp

Napisane przez:


Moje działania dziennikarskie poświęcone są ludzkim sprawom w myśl zasady - "razem z Wami, wspólnie dla Was", oparte na dewizie - "jeśli uważasz, że zrobiłeś już wszystko, znaczy to - że masz wiele spraw do załatwienia". Mam tez wspaniałą Rodzinę, oraz sprawdzonych przyjaciół

 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

komentarzy 15 dla artykułu "Tortem w sędziego – Sąd Okręgowy w Warszawie"

 1. Andrzej Slonawski Andrzej Slonawski napisał(a):

  Po 28 latach i czterech procesach, w których sądy to uniewinniały, to uniewinnienia uchylały, zapadł wreszcie prawomocny wyrok – po kilka lat pozbawienia wolności dla członków plutonu specjalnego ZOMO. Jednak odrębny proces gen. Kiszczaka nadal nie został zakończony. Katowicka prokuratura oskarża go o umyślne sprowadzenie „powszechnego niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia ludzi”. To on wysłał 13 grudnia 1981 r. do jednostek milicji szyfrogram zezwalający na użycie broni ostrej. W czerwcu 2012 r. proces generała został wstrzymany ze względu na zły stan zdrowia oskarżonego. Tabloidy wkrótce odkryły, że „chory” właśnie remontuje swój domek letniskowy.

  Tuż wcześniej dyspozycyjna sędzina odrzuciła wnioski mec. Bednarkiewicza i mec. Margasińskiego o przełożenie tego posiedzenia z uwagi na zbieg obowiązków adwokackich i nowe okoliczności w sprawie. Sędzina równocześnie wyłączyła jawność posiedzenia albowiem biegli psychiatrzy będą wypowiadali się na temat zdrowia psychicznego Czesława Kiszczaka. Ta próba utajnienia sprawy przed opinią publiczną spowodowała protest Zygmunta Miernika.

  Za: Biura Prasowego: Ruchu Byłych i Przyszłych Więźniów Politycznych „NIEZŁOMNI”
  http://www.ngopole.pl/2013/06/05/represjonowany-w-prl-spoliczkowal-sedzine-w-sprawie-kiszczaka/

  • faxe napisał(a):

   Dziekuje Panu Zygmuntowi Miernikowi !

   Ukaraç zbrodniarzy komunistycznych!

   Precz z zaleznymi i dyspozycyjnymi sedziami !

 2. Okowita Okowita napisał(a):

  W treści powinno być „komunistycznego zbrodniarza”. Tak zauważam zasadniczo pobieżnie…

 3. Rusticulus Rusticulus napisał(a):

  Sędzia, zapewne z domu jakaś Rosenkrantz, dostanie awans i podwyżkę wynagrodzenia.

 4. polipid napisał(a):

  Sędziowie w Polsce nie budzą zaufania, ani szacunku … różne podfruwajki po studiach, nastolatki bez doświadczenia, butne dzieci czerwonych prominentów.
  Oberwała plackiem i jaki wrzask!
  Kiszczak takiej zbrodni nie popełnił!!!
  Trzeba wznowić wykonywanie kary śmierci!!!!!!!
  Ze względu na ten placek … żałosne menty!

 5. Andrzej Slonawski Andrzej Slonawski napisał(a):

  dzięki uprzejmości mediawnet – http://www.youtube.com/watch?v=iC3Nx8AKoWQ&feature=youtu.be

 6. Humpty Dumpty Humpty Dumpty napisał(a):

  Faktycznie, opisany czyn stanowi zachętę dla świata przestępczego :)). Już widzę bandziorów, napadających na banki i grożących pracownikom nie giwerą, ale tortem. Ewentualnie napoleonką czy też inną wuzetką.:)
  A swoją drogą obrzucanie tortami w sądzie jakoś dziwnie pasuje do tego, co się tam wyrabia.

 7. ygnac napisał(a):

  🙂 Bez grozy nie można utrzymać państwa.
  Autor: Iwan IV Groźny

 8. Tomasz Parol Tomasz Parol napisał(a):

  Andrzej, byłeś przy tym, jak rozgrzana sędzia zareagowała gdy dostała w papę za usłużność?

  • Andrzej Slonawski Andrzej Slonawski napisał(a):

   jak zareagowała?.
   Jak wszyscy niewidzący i niesłyszący przedstawiciele tzw. Temidy.
   Rozpędzona, rozhisteryzowana, nie trzymająca fasonu, wpadła w biegu na wyciągnięty w ręku tort, który przeznaczony był na fetę po sprawiedliwym rozstrzygnięciu.
   Ot zajefajna ślepota funkcjonariuszy aparatu ucisku.
   Pełna niepełnosprawność sędzi Anny Wielgolewskiej.
   Pyskiem w bitą śmietanę, no ku..a. ale jaja.

 9. Brodzislaw Brodzislaw napisał(a):

  Jakby nie patrzeć naruszono cześć osoby – sędzi. Kimkolwiek by ona nie była. Odważny gest – ale trzeba się liczyć z konsekwencjami. na tym polega życie człowieka dorosłego -podejmuje decyzje i ponosi odpowiedzialność. Szkoda tylko, że nie wszyscy.

 10. bodziopl napisał(a):

  Rozumiem tort który „się rzucił”, ale zdecydowanie potępiam takie incydenty ! No bo jaka z nich korzyść ? Chyba tylko „wyprodukowanie Tortowej Męczennicy” ? O to chodziło ? Poza tym nie znam się co prawda na procedurach prawnych, ale chyba przyjęcie opinii o zdrowiu psychicznym może być utajnione przez sąd ?

  • anna napisał(a):

   Korzyść z takich incydentów żadna bo żałosna sędzina nie wyciągnie z tego wniosku. Wniosek ma być taki, że taka k.rwa ma ukarać zbrodniarzy a nie jawnie walić w ch.ja. Następnym razem zamiast tortu może być bukakke, albo najprostszy pospolity wp.erdol.

 11. Andrzej Slonawski Andrzej Slonawski napisał(a):

  (…)ale chyba przyjęcie opinii o zdrowiu psychicznym może być utajnione przez sąd ?” – oczywiście że tak. Tak właśnie bywa. jednak nie chodziło o utajnienie wyjaśnień psychiatrów, tylko o złożony wniosek o bezterminowe odroczenie sprawy ze względu na „niesprawność umysłową” oskarżonego. O jego przyjecie i dopuszczenie dowodu z przesłuchania biegłych na tą okoliczność.

  No a tort?!. Taka forma ekspresji. Ten człowiek pamięta jak zbitego przez ZOMO stawiano przed Sądem i nikogo to nie obchodziło.A Kiszczak na co dzień doskonale funkcjonujący, nagle w procesie się psuje.

  W myśl zawołania Szechtera – „Odpierdolcie się od generał”.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

110390