Media Watch i recenzje
Like

Propaganda Moskwy: stare łajdactwa starych łajdaków

25/01/2015
1493 Wyświetlenia
8 Komentarze
2 minut czytania
Propaganda Moskwy: stare łajdactwa starych łajdaków

Waść machasz jak cepem… – rzucił Wołodyjowski Kmicicowi widząc, jak ten radzi sobie z szablą. Antyukraińska propaganda Moskwy też jest jak od cepa. Wraz z nowymi zbrodniami wojennymi Rosji, w sieci mnożą się dezinformacje o Ukrainie. Niedawno natknąłem się na takiego mema:

0


 

Pochodzi ze strony: http://dziennik.artystyczny-margines.pl/ NB. owszem, jest to margines…

W rzeczywistości zdjęcie najprawdopodobniej przedstawia ofiary rosyjskiej zbrodni wojennej w Nemmersdorf w Prusach Wschodnich w czerwcu 1944. Zob. http://www.deutscherosten.de/Russen.htm i http://jungefreiheit.de/wissen/geschichte/2014/zeitsprung-zurueck-in-die-barbarei/. „Najprawdopodobniej”, bo Niemcy stosowali dezinformację na skalę niewiele mniejszą od sowieckiej, nie wiemy więc, w jakich okolicznościach zginęły ofiary. Jednak zdjęcie jest niemieckie.

Na tej samej stronie („dziennik marginesu”) znajduje się słynne zdjęcie powieszonych dzieci z podpisem sugerującym, że to rzekomo ofiary UPA:

W rzeczywistości zdjęcie przedstawia czwórkę dzieci powieszonych w 1923 r. pod Radomiem przez chorą psychicznie Mariannę Dolińską (zob. http://pl.wikipedia.org/wiki/Marianna_Doli%C5%84ska ) Sprawa ta była milion razy prostowana, ludzie zorientowani ją znają, co jak widać nie przeszkadza dzieciom i wnukom ormowców i kabewiaków. Zamordowane dzieci Dolińskiej niedawno kłamliwie jako rzekome ofiary UPA przedstawił Max Kolonko.

Sowieci i ich polscy pomocnicy chcą po raz drugi zamordować swe ofiary, tym razem mordując pamięć o nich. „Lecz ludzi dobrej woli jest więcej”… Gdy wiedza o fałszerstwach stanie się powszechna, propaganda i dezinformacja Sowietów przynosić im będą skutki odwrotne od zamierzonych. Stąd ten artykuł.

 

Mariusz Cysewski

 

Kontakt: tel. 511 060 559

ppraworzadnosc@gmail.com

https://sites.google.com/site/wolnyczyn

http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn

http://mariuszcysewski.blogspot.com

http://www.facebook.com/cysewski1

Inne zapisy autora:

0

Wolny Czyn
Wolny Czyn https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

W matriksie ""3 RP""... https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

644 publikacje
103 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816