NEWS
Like

U Dudy w Krakowie – o prawie i nie tylko

22/05/2015
695 Wyświetlenia
2 Komentarze
3 minut czytania
U Dudy w Krakowie – o prawie i nie tylko

Są dwa istotne powody, by głosować na Dudę w II turze wyborów: obrona polskich lasów państwowych przed sprzedażą oraz uniemożliwienie wolnego obrotu ziemią w Polsce od 2016 roku.

W obu tych kwestiach PiS zadeklarował jasne stanowisko, a profesor Szyszko – pisowski poseł – od kilku lat organizuje wspólnie z Radiem Maryja skuteczne kampanie przeciwstawiające się szkodliwej, a nawet grożnej polityce PO.

0


 

 

W niektórych sprawach PiS nie formułuje jednakże zdecydowanych programów zmiany. Dotyczy to np. wymiaru sprawiedliwości.

 

Z tego powodu w dniu 18 maja pod Biurem Andrzeja Dudy w Krakowie na ul. Podwale odbyło się zgromadzenie publiczne, którego celem było przedstawienie kandydatowi na Prezydenta oczekiwań dotyczących reformy prawa i ustroju instytucji prawnych w Polsce.

 

Zgromadzeniu przewodniczył Janusz Górzyński z Inicjatywy przeciwko Niesprawiedliwości.

 

Oto kilka filmików z wydarzenia, nakręconych przez niezależny portal (tytuły pochodzą od  jego redaktora i niektóre są …. prowokacyjne). Nb. warto zaznaczyć, że przybył także TVN, ale gdy jego dziennikarze i filmowcy zobaczyli, że zgromadzenie ma charakter propaństwowy i patriotyczny, a nie prowadzi agitacji antypisowskiej – z widocznym poczuciem zawodu odeszli.

 

Państwo etyki, a nie prawa

 

Wywiad z Januszem Górzyńskim, który podkreślił, że w Polsce jest potrzebne państwo etyki, a nie prawa.

 

https://

Zmiany o charakterze kosmetycznym nie wystarczą

Wywiad z Krystyną Górzyńską, czyli ze mną, gdzie podkreślam, że potrzebne są w sądownictwie i organach ścigania zmiany radykalne, gdyż dotychczasowy stan rzeczy obraca się przeciwko społeczeństwu i państwu, jest skrajnie szkodliwy i niszczący ekonomicznie, moralnie i pod każdym innym względem.

 

https://

 

 

 

 Rozczarowanie Z. Kękusia prawnikami

 

Wywiad ze Zbigniewem Kękusiem i ze mną, gdzie pan Kękuś wyraża swoje ogromne rozczarowanie i brak nadziei, a ja – rozumiejąc go – staram się dodać mu otuchy.

 

https://

 

 

 

Dość psychiatrycznych łowców skór

 

Wywiad z Januszem Górzyńskim, zawierający cenne spostrzeżenia na temat funkcjonowania systemu sądowych badań psychiatrycznych w Polsce z odniesieniem do sprawy Kękusia.

 

https://

 

 

 

Byliśmy też w biurze europosłów Dudy i Legutki, gdzie nas bardzo grzecznie przyjęto. Nasze oczekiwania zostały z uwagą wysłuchane. Przedstawiliśmy też kilka spraw wymagających pilnej interwencji. Wstępnie zadeklarowano zainteresowanie i ewentualną pomoc.

 

Zgromadzenie było ochraniane przez bardzo kulturalnych i sympatycznych policjantów krakowskich.

Polecam też:

https://3obieg.pl/kekus-i-talaga-z-krakowa-ida-do-psychuszki-pomozmy

 

 

Appendix z 24.05.2015 r. o północy

 

Świetnie, że Komorowski odchodzi. Mam nadzieję na zejście ze sceny politycznej PO.

Zobaczymy, czy i komu uda się stworzyć nową, lepszą Polskę.

Zobaczymy, czy nowy prezydent spełni pokładane w nim nadzieje.

Inne zapisy autora:

0

Rebeliantka
Rebeliantka

Zna się na zarządzaniu. Konserwatystka. W wieku średnim, ale bez oznak kryzysu. Nie znosi polityków mamiących ludzi obietnicami bez pokrycia (fumum vendere – dosł.: sprzedajacych dym). Wspólzałozycielka Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów

207 publikacje
528 komentarze
 

2 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816