Bez kategorii
Like

Pilates

27/01/2011
450 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Pilates to przełomowy system ćwiczeń ciała i umysłu opracowany przez człowieka o nazwisku Joseph Pilates. Może onradykalnie zmienić wygląd twojego ciała oraz poprawić samopoczucie. Pilates uczy świadomości ciała, wdzięku ruchu, jak również służy promowaniu dobrej postawy ciała i elastyczności. Do zwolenników tego rodzaju ćwiczeń należą: zawodowi tancerze, sportowcy, gwiazdy oraz modelki. Pilates był praktykowany przez dziesiątki lat do zwiększenia siły i utrzymania dobrej sylwetki. Jest dobry dla każdego, gdyż oferuje poziomy zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych. Zestawy ćwiczeń są ułożone tak, aby twoje ciało i umysł pozostawały ze sobą w synchronizacji. Wielki nacisk kładziony jest na oddech, ustawienie miednicy, a przede wszystkim na koncentrację na płynności ruchu. Jakość ruchu ma wyższą wartość niż ilość powtórzeń. Dlaczego warto ćwiczyć pilates? […]

0


Pilates to przełomowy system ćwiczeń ciała i umysłu opracowany przez człowieka o nazwisku Joseph Pilates. Może onradykalnie zmienić wygląd twojego ciała oraz poprawić samopoczucie. Pilates uczy świadomości ciała, wdzięku ruchu, jak również służy promowaniu dobrej postawy ciała i elastyczności. Do zwolenników tego rodzaju ćwiczeń należą: zawodowi tancerze, sportowcy, gwiazdy oraz modelki. Pilates był praktykowany przez dziesiątki lat do zwiększenia siły i utrzymania dobrej sylwetki.

Jest dobry dla każdego, gdyż oferuje poziomy zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych. Zestawy ćwiczeń są ułożone tak, aby twoje ciało i umysł pozostawały ze sobą w synchronizacji. Wielki nacisk kładziony jest na oddech, ustawienie miednicy, a przede wszystkim na koncentrację na płynności ruchu. Jakość ruchu ma wyższą wartość niż ilość powtórzeń.

Dlaczego warto ćwiczyć pilates?

Jeżeli zastanawiasz się czy warto zapisać się na pilates, przejrzyj listę poniższych korzyści, jakie może przynieść. Pilates:

  • relaksuje,
  • wzmacnia mięśnie kręgosłupa,
  • wysmukla sylwetkę,
  • uczy prawidłowego oddechu,
  • pozwala osiągnąć idealną płynność ruchów,
  • rozwija wytrzymałość ,
  • pozwala na osiągnięcie harmonii ciała i umysłu.

W zależności od tego, które partie ciała pragniesz wzmocnić, pilates oferuje różne zestawy ćwiczeń, należą do nich m.in.:

  • ćwiczenia rozciągające,
  • ćwiczenia na płaski brzuch,
  • ćwiczenia wzmacniające kręgosłup.

Jak ćwiczyć pilates?

Najlepiej oczywiście zapisać się na zajęcia z wykwalifikowanym trenerem pilatesu. Jeżeli chcesz ćwiczyć sama w domu, możesz nabyć kasety wideo i płyty cd dzięki, którym będziesz mogła zapoznać się z ćwiczeniami o mniejszym stopniu trudności. Możesz również zakupić książkę dla początkujących, gdzie krok po kroku dowiesz się jak ćwiczyć. Pilates jest dobry dla każdego, zarówno kobiety jak i mężczyzny, choć trzeba przyznać, że został zaszufladkowany jako dyscyplina zarezerwowana wyłącznie dla pań.

 

Artykuł pochodzi ze strony: abcCwiczenia.pl

http://abccwiczenia.pl/pilates

0

Zdrowie

NULL

20 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758