Bez kategorii
Like

Dlaczego Donald Tusk powinien podać się do dymisji

27/01/2011
398 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Powody: Przekazanie śledztwa i dowodów w sprawie katastrofy w Smoleńsku Federacji Rosyjskiej, które to działania uniemożliwiają poznanie prawdy o jej przyczynach i sprawcach. Brak zakupu nowych samolotów dla rządu, dopuszczenie do wielu nieprawidłowości i zaniedbań w organizacji wizyty Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Smoleńsku. Dopuszczenie do bierności policji wobec ataków na osoby modlące się pod krzyżem przed pałacem prezydenckim. Co prawdopodobnie doprowadziło do śmierci jednej z nich. Niedotrzymanie prawie wszystkich obietnic złożonych w kampanii wyborczej do parlamentu z 2007 roku. Doprowadzenie do ogromnego wzrostu zadłużenia państwa. Rozbicie reformy emerytalnej i inne działania drenujące oszczędności państwa i obywateli. Podwyżka zamiast obiecanej obniżki podatków i zwiększenie zamiast deklarowanego zmniejszenia ich liczby. Skłócanie, napuszczanie Polaków na siebie w celu doraźnego wzrostu poparcia za pomocą […]

0


Powody:

 1. Przekazanie śledztwa i dowodów w sprawie katastrofy w Smoleńsku Federacji Rosyjskiej, które to działania uniemożliwiają poznanie prawdy o jej przyczynach i sprawcach.

 2. Brak zakupu nowych samolotów dla rządu, dopuszczenie do wielu nieprawidłowości i zaniedbań w organizacji wizyty Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Smoleńsku.

 3. Dopuszczenie do bierności policji wobec ataków na osoby modlące się pod krzyżem przed pałacem prezydenckim. Co prawdopodobnie doprowadziło do śmierci jednej z nich.

 4. Niedotrzymanie prawie wszystkich obietnic złożonych w kampanii wyborczej do parlamentu z 2007 roku.

 5. Doprowadzenie do ogromnego wzrostu zadłużenia państwa.

 6. Rozbicie reformy emerytalnej i inne działania drenujące oszczędności państwa i obywateli.

 7. Podwyżka zamiast obiecanej obniżki podatków i zwiększenie zamiast deklarowanego zmniejszenia ich liczby.

 8. Skłócanie, napuszczanie Polaków na siebie w celu doraźnego wzrostu poparcia za pomocą propagandy nienawiści. Co doprowadziło do śmierci pracownika biura PiS w Łodzi.

 9. Podpisanie niekorzystnej dla Polski umowy gazowej z Rosją.

 10. Kompletny brak sukcesów w polityce zagranicznej, traktowanie jej jako pretekstu do wyjazdów na wycieczki.

 11. Spacyfikowanie mającego doskonałe rezultaty w walce z korupcją CBA, wyrzucenie z pracy jej szefa i twórcy. Faktyczna tolerancja korupcji, w tym korupcji wyborczej.

 12. Zapewnienie bezkarności winnym w aferze hazardowej i wielu innych aferach, uniemożliwienie skutecznej pracy sejmowej komisji śledczej.

 13. Tolerowanie przez 2 lata sprzedaży „dopalaczy” w celach „kolekcjonerskich” i niezgodne z prawem zlikwidowanie sklepów je sprzedających, przy jednoczesnym tolerowaniu sprzedaży internetowej.

 14. Likwidacja polskiego przemysłu stoczniowego oraz dziesiątek tysięcy miejsc pracy w innych przemysłach. Utworzenie kilkudziesięciu tysięcy niepotrzebnych etatów urzędniczych.

 15. Niezrealizowana obietnica budowy autostrad i dróg ekspresowych.

 16. Doprowadzenie do katastrofalnego stanu PKP.

 17. Tragiczna pozycja Polski we wszelkich rankingach oceniających poziom i efekty pracy rządu.

 18. Nieodpowiedzialny brak działań w kierunku rozwiązywania najistotniejszych długofalowych problemów państwa takich jak np. przyszła zapaść demograficzna.

 19. Zahamowanie inwestycji przeciwpowodziowych.

 20. Złe zarządzanie polską armią.

 21. Propaganda rządzących oparta na kłamstwie, potwarzy, pozoranctwie, bazująca na niskich instynktach, niszcząca wspólnotę narodową, zaufanie społeczne, tworząca fałszywy obraz rzeczywistości.

 

Jak czegoś istotnego nie wpisałem proszę o uzupełnienie.

Zapraszam do grupy na Facebook: TUSK do DYMISJI !!!

0

R.Zaleski

"Czlonek Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów............................. "My wybory wygralismy dzieki niekontrolowanemu internetowi i Facebookowi" V. Orban............. Jakosc polityki = jakosc zycia"

363 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758