HYDE PARK
Like

Outsourcing kadr i płac – czy to usługa bezpieczna dla przedsiębiorstwa?

30/01/2019
594 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Outsourcing kadr i płac – czy to usługa bezpieczna dla przedsiębiorstwa?

Outsourcing kadr i płac to nowoczesna usługa współczesnego biznesu. Polega na tym, że firmy powierzają prowadzenie spraw kadrowych i płacowych zewnętrznym firmom. Tym samym przedsiębiorcy nie muszą prowadzić samodzielnie w swoich firmach działów kadr i płac.

0


Skorzystanie z usługi outsourcingu kadr i płac jest źródłem wielu korzyści. Przede wszystkim przedsiębiorca nie musi ponosić wysokich kosztów samodzielnego zatrudniania księgowych na etaty, powierzenie tego zewnętrznym biurom jest tańsze. Ponadto przedsiębiorca ma pewność, że uznawani na rynku eksperci ds. kadr i płac realizują dla niego sprawy rozliczeniowe.

Na czym polega outsourcing kadr i płac?

Outsourcing kadr i płac to nowoczesne usługa, która polega na tym, że przedsiębiorcy zlecają zewnętrznej firmie prowadzenie spraw związanych z obsługą rozrachunkową i kadrową zatrudnionych. W ramach tej usługi zewnętrzni eksperci przejmują na siebie naliczanie wynagrodzeń, obliczanie składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne w sposób zgodny                  z obowiązującymi przepisami prawa pracy, prawa finansowego. Obecnie na rynku funkcjonuje wiele firm, które specjalizują się w tych działaniach.

Czy outsourcing kadr i płac to bezpieczna usługa?

Zdecydowanie tak. Firmy, które zajmują się analizowanej postaci outsourcingiem, działają profesjonalnie, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Najczęściej dane wewnętrzne przedsiębiorców są przekazywane do firm outsourcingowych w sposób odpowiednio zabezpieczony, np. w specjalnych zaszyfrowanych plikach danych.

Nawiązując współpracę z takimi firmami, przedsiębiorcy zawierają specjalną umowę. W jej treści są dokładnie sprecyzowane zasady współpracy stron, ale i prawa oraz obowiązki firmy outsourcingowej. Za naruszenie przepisów takiej umowy firmy zewnętrzne zwykle odpowiadają karnie, cywilnie, ale także i finansowo wobec swoich zleceniodawców.  Praktyka pokazuje, że takie zabezpieczenie jest wystarczające, aby firmy outsourcingowe działały zawsze bardzo rzetelnie na rzecz swoich klientów w dziedzinie rozliczania kadr i płac.

Czy outsourcing kadr i płac jest opłacalny dla przedsiębiorców?

Tak. Dzięki niemu, przedsiębiorcy:

  • mają pewność, że sprawy kadrowe i rozliczeniowe są na ich rzecz prowadzone przez uznanych ekspertów, ustawicznie aktualizujących swoją wiedzę, kompetencje,
  • oszczędzają pieniądze i czas, które uprzednio były wydawane i marnotrawione na prowadzenie spraw kadrowych wewnętrznie w firmie,
  • są bezpieczni, firmy zewnętrzne nie tylko ich rozliczają, ale również i reprezentują w czasie czynności kontrolnych.

Czytaj także: O czym należy pamiętać, konstruując system ocen pracowniczych?

Inne zapisy autora:

0

kampanieonline
kampanieonline

314 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816