HYDE PARK
Like

Jak wybrać dobrą firmę transportową?

30/01/2019
634 Wyświetlenia
0 Komentarze
6 minut czytania
Jak wybrać dobrą firmę transportową?

Podróżowanie jest wpisane w naszą ludzką naturę. Dalsze czy bliższe eskapady wzbogacają życie, szczególnie własnym środkiem transportu, gdy jesteśmy niezależni od spóźniających się pociągów czy autobusów. Żeby jednak wrócić z wyprawy cali i zdrowi, musimy na drodze zachowywać się rozsądnie. To nabiera ogromnego znaczenia, gdy organizujemy przewóz dla większej ilości osób np na wyjazd firmowy lub transport dla grupy biznesowej. Na co więc zwrócić uwagę?

0


By wyjazd był w pełni udany.

Chociaż nie będziemy prowadzić takiego samochodu, to odpowiadamy za to, jaką firmę zatrudnimy do tego zadania. W ostatnich latach zaobserwować można nasilenie w wyjazdach firmowych a więc szeroko rozumiana integracja połączona ze szkoleniami i różnego rodzaju atrakcjami na których to wyjazdach pracownicy firmy lepiej się poznają, integrują ze sobą co powoduje większą efektywność i współpracę w szeregach pracowników i na różnych szczeblach. Często jednak wybór firmy transportowej nie jest łatwym zadaniem a zdecydowanie się na najtańszą i często złej jakości usługę może się zdarzyć ale radzimy unikać.

Niestety, łatwo o taki obrót spraw, bo niby rynek jest konkurencyjny, działa wiele firm a dostęp do zawodu przewoźnika jest licencjonowany co tak naprawdę powinno eliminować czarne owce jednak co jakiś czas słyszymy o kontrolach i złym stanie technicznym autokaru wiozącego dzieci na ferie lub co gorsza wypadku. Czasem trudno odróżnić ziarno od plew i zwykłą reklamową papkę w ofercie na stronie internetowej od faktycznej wartości. Co prawa jak wynika ze statystyk z roku na rok świadomość właścicieli firm przewozowych rośnie, inwestują w tabor, przestrzegają przepisów i świadczą lepszej jakości usługi – tego wymaga rynek i właśnie w tym celu przygotowaliśmy krótki poradnik, na co zwrócić uwagę, aby wybór był idealny.

 

Bezpiecznie i komfortowo do celu!

Na początek musimy wybrać kilka firm i ocenić je pod kątem tego, co zapewniają. Nie powinniśmy jednak potraktować tego “po macoszemu”, szybko sprawdzając ofertę i bez zastanowienia, lecz poświęcić temu zadaniu odpowiednią ilość czasu. Sprawdźmy przede wszystkim, jakiego standardu możemy oczekiwać, co łatwo ocenić po bazie busów i autokarów. Od tego bowiem zależy nie tylko nasz komfort, ale i bezpieczeństwo, bo podróżowanie uszkodzonym, bez przeglądów czy zbyt starym pojazdem, może skończyć się tragicznie. Warto jednocześnie poczytać, co o danej firmie sądzą internauci. A może nasi znajomi mieli do czynienia z takimi usługami i coś nam powiedzą na ten temat?

Co dodatkowo?

Kiedy już sprawdzimy to, co najważniejsze, przekonajmy się też, jakie ułatwienia zapewnia przewoźnik. Wśród najważniejszych warto zwrócić uwagę na jego dyspozycyjność. Co nam z super oferty, jeśli autobus można zamówić najwcześniej za dwa tygodnie, kiedy my potrzebujemy jechać za tydzień? Wiadomo, że nie ma co z zamawianiem pojazdu czekać do ostatniej chwili, ale też należy oczekiwać, że firma ma tak bogatą bazę busów, że zawsze coś czeka w rezerwie i klienta nie odprawi z kwitkiem.

“Przynajmniej dwa razy do roku organizujemy taki wyjazd. W wyniku rozwoju firmy z roku na rok zmuszeni jesteśmy wynajmować coraz większy pojazd na początku korzystaliśmy z busów w tym momencie zazwyczaj firma transportowa podstawia nam autokar. Od kilku lat jeździmy z jednym już sprawdzonym przewoźnikiem, zawsze możemy na nich polegać a to istotne gdy na ostatnią chwilę są jakieś zmiany lub czasem potrzebny transport na cito. Ważną kwestią był komfort i bezpieczeństwo dlatego szefostwo postawiło na sprawdzonego przewoźnika i po kilku wyjazdach wybór padł na M Bus wynajem busów Kraków” mówi Pani Sylwia z Krakowskiej firmy z branży IT.

Istotne są również sprawy związane z płatnością i sprawami formalnymi. Przykłady? Coraz rzadziej dziś używamy gotówki, więc korzystnie, jak możemy np. zapłacić kartą kredytową u kierowcy. W obecnych czasach standardem są terminale do płacenia kartą w sklepach dlatego też firmy autokarowe nie powinny zostawać w tyle i rozliczenia bezgotówkowe w mikrobusach również powinny być możliwe, widząc ten trend u lepszych przewoźników już możemy zapłacić kartą a faktura przyjdzie do firmy. A co gdy procedury w firmie zamawiającej autokar nie pozwalają na płatność gotówką ani kartą? Faktury VAT z odroczonym terminem płatności to również standard i jeśli tylko wiarygodność obu stron na to pozwala takie formy rozliczeń są najczęściej praktykowane.

Reasumując, przewóz osób to branża która wpisuje się w trend nowoczesnego funkcjonowania biznesu, wiele firm gwarantuje najwyższy standard przewozów i stale je podnosi a my chcący bezpiecznie podróżować w komfortowych warunkach musimy mieć świadomość odpowiedzialności w wyborze firmy transportowej i takich dokonywać wyborów aby każdy pasażer czół się bezpiecznie i miło spędzał czas w podróży.

Inne zapisy autora:

0

kampanieonline
kampanieonline

315 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816