HYDE PARK
Like

Dlaczego warto korzystać z usług prawnych na zasadzie outsourcingu?

30/01/2019
621 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Dlaczego warto korzystać z usług prawnych na zasadzie outsourcingu?

Usługi prawne świadczone na zasadach outsourcingu to szczególnie korzystne rozwiązanie dla przedsiębiorców. Nie muszą bowiem ponosić wysokich kosztów utrzymania własnych działów prawnych, a jedynie korzystają z porad prawnych, gdy zajdzie taka potrzeba.

0


Obecnie usługi prawne są świadczone dla przedsiębiorców przez wiele zewnętrznych kancelarii prawnych. Skorzystanie z takiej pomocy prawnej jest źródłem wielu korzyści dla każdej firmy.

Jakie czynności obejmują usługi prawne na zasadzie outsourcingu?

Tej postaci wsparcie prawne sprowadza się do tego, że prawnicy z wybranej, zewnętrznej kancelarii prawnej są do dyspozycji przedsiębiorców i dedykowanych pracowników praktycznie cały czas.

W ramach usług prawnych dla przedsiębiorców kancelarie prawne, jak np. TGC, zwykle świadczą takie działania:

  • opiniowanie spornych sytuacji, wskazanie kierunków działania w postępowaniach reklamacyjnych,
  • odpowiadanie na pisma prawne, wpływające do firm przedsiębiorców,
  • przygotowywanie wzorów umów, dokumentów, procedur, metody, regulaminów działania,
  • reprezentowanie przedsiębiorców w postępowaniach sądowych, arbitrażowych, w negocjacjach.

Co przedsiębiorca może zyskać, dzięki stałej obsłudze prawnej?

Po pierwsze pewność i gwarancję, że działa prawidłowo, zgodnie z prawem. Po drugie, angażując prawników, zwiększa prawdopodobieństw wygranej w sporach sądowych i innych. Kiedy przedsiębiorcy prawnicy przygotowują wzory umów, lepiej zabezpiecza swój interes prawny w relacjach z klientami, kontrahentami itp. Przedsiębiorca działający dzięki prawnikom zgodnie z prawem, nie jest narażony za kary, upomnienia organów nadzorczych. Działa spójnie, prawidłowo, to sprzyja budowaniu jego pozytywnego wizerunku.

Taka współpraca jest wygodna, ale i korzystna finansowo. Przedsiębiorca  nie musi zatrudniać prawników na stałe, tworzyć własnego działu prawnego. Natomiast płaci albo z góry określoną miesięczną opłatę wybranej kancelarii za wsparcie prawne albo jedynie za rzeczywiście udzielone porady prawne. To zdecydowanie rozwiązanie dla przedsiębiorcy korzystniejsze i oszczędniejsze.

Praktyka wreszcie pokazuje, że przedsiębiorcy, którzy korzystają z usług zewnętrznych kancelarii prawnych, a nie mają własnych działów prawnych, ze swojego wyboru są zadowoleni. Doceniają zarówno walory merytoryczne, organizacyjne, jak i finansowe takiego rozwiązania.

Czytaj także: Zalety skorzystania z pomocy prawników przy prowadzeniu w firmie postępowania upadłościowego i restrukturyzacyjnego?

Inne zapisy autora:

0

kampanieonline
kampanieonline

309 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816