POLSKA
Like

Na prawo od PiS tylko ściana!

21/10/2016
1154 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Na prawo od PiS tylko ściana!

Pan Prezes Kaczyński wraz ze swoim otoczeniem i przyjaciółmi (pewnie i z „lewej” strony też) już wkrótce otworzy nie jedną butelkę szampana aby świętować usunięcie ostatnich przeszkód przed dotarciem PiS-u do wymarzonej od 8-miu lat ściany. Prawej ściany. Wyznaczony przez Prezesa (czy aby przez niego?) długofalowy plan właśnie ma szansę się ziścić. Otóż Państwowa Komisja Wyborcza odrzuciła sprawozdania jedynych cokolwiek znaczących na polskiej politycznej scenie partii prawicowych, to jest partii „KORWIN” (obecnie „Wolność”) i byłej partii Janusza Korwin-Mikkego „Kongres Nowej Prawicy”. W efekcie w obu przypadkach będzie to skutkowało kłopotami finansowymi.

0


.
W pierwszym przypadku utratą finansowania z budżetu państwa, a w drugim najprawdopodobniej likwidacją partii z uwagi na niemożność zwrotu subwencji uzyskanej przez „Nową Prawicę” po wyborach do Europarlamentu.
.
A jeszcze nie tak dawno w wyborach do Europarlamentu „Nowa Prawica” (wtedy jeszcze z JKM) uzyskała ponad 7% poparcia i czterech posłów w Europarlamencie. Notowania powyborcze dawały partii pana Janusza nawet ponad 11%.
.
To nie mogło trwać długo. I nie trwało. W KNP rychło doszło do rozłamu, przy wydatnym udziale JKM zresztą. W rezultacie pan Janusz odszedł z KNP, aby wraz z „młodymi” założyć nową partię (który to już raz?) o nazwie „KORWIN”. A ponieważ niezgoda rujnuje, to i notowania obu porozpadowych partii nawet w sumie nie osiągały już potem poprzedniego poparcia.
.
Teraz całkiem mogą się rozpaść! „I oto chłodzi” – chciałoby się rzec, tak jak w jednej z reklam serwowanej ogłupiałemu Ludowi w telewizji!
Żurek Janusz

P.S.
Osoby chcące poszerzyć wiedzę na temat wcześniejszych „perturbacji” na prawicy mogą zaglądnąć na:
http://www.rp.pl/artykul/222423-Na-prawo-od-nas-tylko-sciana-.html#ap-1
https://3obieg.pl/czy-kukiz-zjednoczy-prawice
https://3obieg.pl/zjawisko-kukiz
http://delapuertizm.blogspot.com/

0

Janusz Żurek http://opty.org

Z urodzenia (1949) optymista, z wykształcenia inżynier elektryk (AGH), z zawodu elektronik, z poglądów liberalny (wolnościowy) konserwatysta.

150 publikacje
740 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758