Komentarze dnia
Like

Hieny rzuciły się sobie do gardeł o resztę padliny

31/10/2013
521 Wyświetlenia
0 Komentarze
9 minut czytania
no-cover

Michał Karnowski „ Słucham tych taśm i widzę , jak spływa po gębach obecnych rządców tłuszcz , jak rwą ten postaw sukna „…”Tym bardziej wątpliwe by kojarzyli poniższy cytat: Rzeczpospolita to postaw czerwonego sukna, za które ciągną Szwedzi, Chmielnicki, Hiperborejczykowie, Tatarzy, elektor i kto żyw naokoło. A my z księciem wojewodą powiedzieliśmy sobie, że z tego sukna musi się i nam tyle zostać w ręku, aby na płaszcz wystarczyło; dlatego nie tylko nie przeszkadzamy ciągnąć, ale i sami ciągniemy.A skoro nie kojarzą słów, które książę Bogusław Radziwiłł szczerze i nieszczęśliwie dla siebie wyznał Andrzejowi Kmicicowi, to pewnie i nie skojarzyły im się z najnowszymi taśmami rzuconymi narodowi z trzewi Platformy Obywatelskiej. „…(źródło )

0


 

 

Zaremba „Platforma zaczęła spełniać rolę biura pośrednictwa pracy. (…) To jest problem polegający na tym, że polityczne stanowiska obsadzane są według nie kryteriów merytorycznych, a politycznych, na zasadzie protekcji. A to już dotyczy nas wszystkich i dlatego powinniśmy się tym zainteresować „…”„”Fakt” z tej dziwnej okazji przypomina polityczną drogę Norberta Wojnarowskiego, głównego bohatera nagrania, które rozpętało wojnę w PO. Gazeta nazywa go “partyjnym karierowiczem” i opisuje, w jaki sposób przeszedł ścieżkę od platformerskiej młodzieżówki, przez samorząd, aż po Sejm – dbając przy tym o siebie i swoich najbliższych. „…”Dla przykładu – żona posła otrzymała stanowisko w Agencji Rozwoju Regionalnego, a następnie w jednej ze spółek-córek KGHM. To nie wszystko – z czasem Wojnarowski otworzył firmę zajmującą się skupem długów szpitali będących pod kuratelą samorządów, przy okazji będąc… współautorem ustawy poświęconej tej sprawie. „…””Fakt” przypomina również, że nazwisko Wojnarowskiego pojawiło się już przy okazji afery Beaty Sawickiej, gdy posłanka Platformy, mówiąc o “biznesie robionym na służbie zdrowia” wymienia dzisiejszego bohatera. „…(źródło )

 

Niesiołowski „ Mówmy krócej, szkoda czasu – jeżeli pan Schetyna obrażony wyjdzie z Platformy i wyciągnie parę osób – jest to możliwe – to mamy nowe wybory, a Schetyna będzie odpowiedzialny za powrót PiS, recydywę Macierewicza i reszty! (…) Oni aż kwiczą z rozkoszy! „…”Oglądałem tę pychę w ZchN, AWS, KPN… Jestem na to odporny. Schetyna przegrał zjazd na Dolnym Śląsku, ale jeżeli będzie chciał zniszczyć Platformę, to może zafundować Polsce rządy Kaczyńskiego! (…) To rozumowanie: popełnię samobójstwo, by uniemożliwić Tuskowi… Nie siedzę w głowie Schetyny! Sądząc z dotychczasowego zachowania – to człowiek na tyle rozumny, że tego nie zrobi. On ma miejsce w Platformie. Szef sejmowej komisji spraw zagranicznych to nic?! „….(źródło )

 

W Polsce sektor publiczny zatrudniał ok. 3,5 mln osób na koniec zeszłego roku. Najwięcej osób pracowało w oświacie, prawie milion. Niewiele mniej w szeroko pojętej administracji „…..”Z analizy wynika, że zarobki w sektorze publicznym są wyższe niż w prywatnym. W zeszłym roku różnica sięgała ok 30 proc. „…..”Ekonomiści policzyli, że polski sektor publiczny zatrudnia 21,6 proc. wszystkich pracujących „…..”Z raportu wynika, że prawie milion osób państwo zatrudnia w oświacie (2010 roku) „….”Drugą równie liczną grupą są pracownicy administracji publicznej, obrony narodowej i obowiązkowego ubezpieczenia społecznego, których w 2010 roku również było prawie milion.. „….”Należy jednak pamiętać,  że urzędnicy, których liczba w zależności od przyjętej definicji wynosi od 0,4 mln do prawie 1 mln osób, „….”Pomimo rosnącego znaczenia sektora prywatnego w usługach związanych z ochroną zdrowia, obszar ten wciąż jest zdominowany przez sektor publiczny, w którym zatrudnionych jest ponad pół miliona osób „…(więcej )

 

—–

Mój komentarz

Wydawało się że nie da się rozdrapać w krótkim czasie dziesiątków tysięcy lukratywnych kierowniczych stanowisk w administracji i spółkach skarbu państwa .

 

Słuchając taśm w których członkowie rządzącej partii ordynarnie prostytuują się politycznie za jedno z nich widzimy ,że rozkradziono, rozdano , przewłaszczono wszystkie te stanowiska. Całe rodziny, ba klany wytyczyły swoje rewiry , mocno trzymają w swych brudnych łapach kawały rozdartego sukna .

 

Wataha hien zagryza teraz Schetynę . Po wyeliminowaniu jego i jego ludzi łup może być wielki. Kawał rozdartego sukna znajdujący w rękach kliki Schetyny może liczyć kilkaset, a może i więcej dobrze płatnych synekur, które teraz zostaną rozdzielone pomiędzy napastników .

 

Gospodarka się sypie , budżet jest w fazie rozpadu , nędza wyziera coraz wyraźniej , więc polityczna hołota coraz zacieklej walczy o synekury dla siebie o dla swoich rodzin . W tej sytuacji to już jest walka o przetrwanie ekonomiczne o uchronienie się przed biedą i nędzą dotykającą coraz większej liczby Polaków .

 

„W 1243 Batu-chan, udzielając zezwolenia Jarosławowi na używanie tytułu wielkiego księcia i pozwalając na sprawowanie przezeń władzy w księstwie kijowskim i rostowsko-suzdalskim, wprowadził przestrzegany później obyczaj każdorazowego uzyskiwania odpowiedniego przywileju przez władców Rusi, tzw. jarłyku. Tatarzy pozostawili na podbitych ziemiach ruskich stare struktury polityczne i nie tylko wykorzystywali dla umocnienia swego panowania waśnie i konflikty między książętami ruskimi, lecz również sami umiejętnie je podsycali. Ci, którzy chcieli otrzymać jarłyk, musieli stanąć przed obliczem chana. Nigdy nie wiedzieli, czy czeka ich wspaniałe przyjęcie, poniżająca procedura hołdownicza, czy też śmierć”…”Wkrótce działania chanów przybrały charakter metodyczny. Na Rusi pojawili się poborcy podatkowi i urzędnicy przeprowadzający spis ludności. W miastach osadzono namiestników tatarskich (baskaków), którzy mieli czuwać nad przestrzeganiem terminów składania daniny. Spisy mieszkańców ziem ruskich oparte były na systemie dziesiątkowym. Dla ułatwienia rozliczeń podatkowych dziesiątki łączono w setki, te w tysiące, a następnie — dziesiątki tysięcy. Duchowieństwo zwolniono od wszelkich danin i powinności. Dodatkowy ciężar stanowiły periodyczne branki, uprowadzanie ludności i zmuszanie jej do służby wojskowej. Spadały na nią również świadczenia na rzecz tatarskiej służby łączności: dostarczanie podwód, kwater i wyżywienia dla posłańców….(źródło)

Kluczem do przetrwania dla książąt ruskich i źródłem łask chanów mongolskich była eksploatacja własnej ludności i wyciskanie z niej podatków dla Mongołów . Przy okazji wysługujący się Mongołom książęta mogli dodatkowo okradać swoich . Aby jednak trwać musieli eliminować cała konkurencję , tak aby kontrolujący Ruś najeźdźcy nie mogli postawić na kogoś innego .

Analogię tej sytuacji możemy znaleźć tera zw Polsce . Kluczem doi przetrwania dla Tuska jest z jednej strony istnienie wrogiego Niemcom PiS jak i eliminacja wszystkich innych w swoim obozie , na których współczesny kolonizator mógłby postawić .

video Oblicze rewolucji kulturowej Prof.dr hab.P. Jaroszynski 09-24-2013

 

Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitte

 

„Rada miejska Nowego Jorku podwyższyła z 18 do 21 lat wiek uprawniający do kupowania papierosów, zarówno tradycyjnych, jak i elektronicznych.”…”To prawo pozwoli zredukować odsetek palących wśród nowojorczyków, szczególnie młodych nowojorczyków, oszczędzając im lata uzależnienia od nikotyny i problemów zdrowotnych – powiedziała Christine Quinn, rzeczniczka Rady. „…(źródło )

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816