NEWS
Like

Porwany w Syrii fotoreporter uciekł i wrócił do Polski

31/10/2013
740 Wyświetlenia
1 Komentarze
1 minut czytania
Porwany w Syrii fotoreporter uciekł i wrócił do Polski

Oświadczenie ws. powrotu do kraju uprowadzonego w Syrii polskiego dziennikarza

0


 
Porwany pod koniec lipca w Syrii polski fotoreporter Marcin Suder żyje, czuje się dobrze i znajduje się już na terenie Polski. Ma kontakt z rodziną. Jego życiu ani zdrowiu nie grozi już niebezpieczeństwo.

Marcin Suder zbiegł z niewoli dzięki niebywałemu szczęściu. Polskie służby konsularne w regionie pomogły mu w powrocie do kraju. Dziękujemy Ministerstwu Obrony za zapewnienie transportu lotniczego z Turcji do Polski. Od chwili porwania Marcin Sudera działał międzyresortowy zespół zajmujący się sprawą. Uwolnienie fotoreportera było priorytetem dla MSZ i innych instytucji państwowych. Cieszymy się, że sprawa zakończyła się pomyślnie, choć najwięcej  szczęścia miał sam Marcin Suder.

 

MSZ stanowczo odradza podróże do Syrii zarówno dziennikarzom jak i wszystkim obywatelom polskim. W Syrii trwa krwawa i brutalna wojna domowa. Z powodów bezpieczeństwa byliśmy zmuszeni zamknąć ambasadę w Damaszku. Możemy więc okazywać pomoc polskim obywatelom przebywającym w Syrii jedynie w bardzo ograniczonym zakresie.

 

Jeszcze raz pragniemy wyrazić radość z powodu uwolnienia pana Marcin Sudera. I stanowczo przestrzegamy polskich obywateli przed wyjazdami do Syrii.

 

Marcin Wojciechowski

Rzecznik Prasowy MSZ

Inne zapisy autora:

0

Wiadomosci 3obieg.pl
Wiadomosci 3obieg.pl

Napisz do nas jeśli w Twoim otoczeniu dzieje się coś, co wymaga interwencji dziennikarskiej redakcja@3obieg.pl

1314 publikacje
11 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758