HYDE PARK
Like

Czym robić zdjęcia?

30/01/2015
757 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Odpowiedź jest oczywista – aparatem fotograficznym. Nie zawsze jednak i nie każdemu potrzebny będzie sprzęt tego typu, tym bardziej, że coraz więcej innych urządzeń jest w niego wyposażonych. Kiedy więc zdecydować się na tradycyjny aparat, a kiedy korzystać, które oferują różnorodne sprzęty? Cyfrowy aparat fotograficzny występuje dziś w wersji kompaktowej oraz jako lustrzanka. Ta druga jest już urządzeniem na tyle zaawansowanym, że nie przyda się osobom niedoświadczonym w fotografii bądź tym, które traktują robi zdjęć jako okazjonalna rozrywkę. Natomiast niewielkie kompakty pozwalają uwieczniać rzeczywistość na zdjęciach dobrej jakości i w zupełności wystarczają na rodzinne wyjazdy czy do okazjonalnego użycia. Lustrzanka jest więc sprzętem profesjonalnym, bez którego nie obędą się zawodowcy, ludzie żyjący z robienia zdjęć. Co z pozostałą grupą osób, […]

0


Odpowiedź jest oczywista – aparatem fotograficznym. Nie zawsze jednak i nie każdemu potrzebny będzie sprzęt tego typu, tym bardziej, że coraz więcej innych urządzeń jest w niego wyposażonych. Kiedy więc zdecydować się na tradycyjny aparat, a kiedy korzystać, które oferują różnorodne sprzęty?

Cyfrowy aparat fotograficzny występuje dziś w wersji kompaktowej oraz jako lustrzanka. Ta druga jest już urządzeniem na tyle zaawansowanym, że nie przyda się osobom niedoświadczonym w fotografii bądź tym, które traktują robi zdjęć jako okazjonalna rozrywkę. Natomiast niewielkie kompakty pozwalają uwieczniać rzeczywistość na zdjęciach dobrej jakości i w zupełności wystarczają na rodzinne wyjazdy czy do okazjonalnego użycia.

Lustrzanka jest więc sprzętem profesjonalnym, bez którego nie obędą się zawodowcy, ludzie żyjący z robienia zdjęć. Co z pozostałą grupą osób, która korzysta z aparatu od czasu do czasu? Czy muszą oni inwestować w osobny sprzęt? Niekoniecznie.

Wystarczy, że dysponujemy jednym z urządzeń zaopatrzonych w aparat fotograficzny, by przeciętny kompakt stał się zbędny. Należą do nich chociażby telefony komórkowe i smartfony. Jeżeli telefon ma również spełniać funkcję aparatu wykonującego czytelne, wyraźne zdjęcia dobrej jakości, jedyne co musimy zrobić, to wybrać odpowiedni jego model. W praktyce możemy z powodzeniem wykonać telefonem zdjęcia, które wywołamy i umieścimy w ramce. Nagramy także filmik, podobnie jak umożliwiają to zwykłe aparaty.

Wśród innych sprzętów wielofunkcyjnych wyposażonych w aparat fotograficzny znajdziemy również GPS-y czy i-Pody. Pierwsze z nich przydają się w podróży i umożliwiają ograniczenie zabieranego ze sobą sprzętu. Drugie natomiast dają możliwość wykonywania zdjęć bardzo dobrych, a do tego stanowią miniaturowe centrum rozrywki.

Sprzętem potencjalnie nowatorskim, za pomocą którego możemy wykonać zdjęcie i nagrać krótki film, są nowoczesne zegarki, tzw. smartwatche. Choć rozdzielczość wykonanych fotografii czy nagrań nie jest wysoka, z powodzeniem wystarczy do okazjonalnego wykorzystania.

Jeżeli więc nie jesteśmy pasjonatami fotografii, a aparat potrzebny jest nam sporadycznie lub okazjonalnie, możemy wyposażyć się w jedno z wielofunkcyjnych urządzeń pełniących rolę aparatu.

Interesuje Cię ta tematyka? Zajrzyj tutaj.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Majkel007

37 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758