Globalnie i Lokalnie
Like

Komunistyczna Partia USA wzywa do poparcia Demokratów

30/01/2015
3171 Wyświetlenia
0 Komentarze
6 minut czytania
Komunistyczna Partia USA wzywa do poparcia Demokratów

Informację tą traktuję podobnie jak nadzwyczajne zjawisko przyrody. Przypominam że w Polsce też dziś jest dozwolony komunizm mimo iż zrobił nie mniej krzywd niż hitleryzm. Ale Europa wyraźnie zmierza do komunizmu pielęgnując póki co socjalizm. Przewodniczący Komisji Krajowej Partii Komunistycznej USA napisał manifest , no bo cóż innego może napisać komunista, liczący 2023 słów ( to mniej więcej tyle ile ma członków). Oświadcza w nim, że amerykańscy komuniści są chętni do współpracy z Partią Demokratyczną, upowszechniać cele nowoczesnego komunizmu i osiągać jego cele.

0Swój esej Przewodniczący Komunistycznej Partii -John Bachtell opublikował w zeszłym tygodniu na internetowym  portalu Świat Ludu ( People’s World) który w 99% jest bezpośrednim bękartem  pisma “Daily Worker”.

“Robotnicy  i inne kluczowych siły społeczne nie zamierzają opuścić Partii Demokratycznej ani teraz ani w najbliższej przyszłości” obiecuje Bachtell którego partia liczy około 2 tys, członków. Nic to nie mówi bowiem trudno powiedzieć ilu ma cichych zwolenników. “Oni ciągle jeszcze widzą Demokratów jako najbardziej pewny wehikuł wyborczy” (nasze neokomuchy jeżdżą na platformie), pozwalający  walczyć z widocznym wrogiem klasowym.

Bachtell, 58 letni lider, gra na długą grę polityczną i twierdzi że ma długo falową strategię. Znowu komunistów czeka ” długi marsz” –  donikąd.

Ale że żadnego przeciwnika nie należny lekceważyć, o czym przekonał się Goliat, trzeba wiedzieć cóż takiego knuje. Oto marzenia jakie tlą się w komuszych główkach:

“Po pierwsze, jesteśmy częścią budowy możliwie jak najszerszego anty-ultra prawicowego sojuszu, jednocząc jak najszerszy wachlarz klas społecznych (z grupami monopolistycznymi włącznie) i wszelki demokratyczne siły. To niekoniecznie oznacza pracę z Partią Demokratyczną,” doprecyzował komunistyczny fuhrer.

“Po drugie, nie jest naszym celem budowanie Partii Demokratycznej. Na tym etapie jesteśmy zainteresowani w budowaniu szerokiego ruchu ludzi pracy, który tymczasowo tylko wykorzystuje możliwości Partii Demokratycznej, aby realizować swój program ” wyjaśnia dalej Bachtell.  “Jesteśmy zainteresowani w budowaniu ruchu wokół zagadnień angażujących szerokie kręgi osób, które mogą pomóc w kształtowaniu wyborów zasięgu i debaty.”

“Dążymy  do tworzenia ruchów na arenie wyborczej i wywoływać zaangażowanie eletoratu wokól  demokratycznych rządów, jako kluczowego sposobu dalszej budowy ruchów komunistycznych,” powiedział Bachtell.

Już kilka lat temu napisałem:

Demokracja. Najkrótsza droga od komunizmu do komunizmu.”

Wygląda na to że miałem i mam w tym względzie rację.

Przecież w końcu, jak twierdzi, na poziomie gmin i władz lokalnych “tysiące związkowców zostało wybranych “. Bachtell nie raczył zauważyć faktyczne przynależności partyjnej wybranych liderów przypisują laury sobie i komunistom. Rasowy komunista jak widać potrafi ukraść wszystko.

Obecna deklaracja Bachtell’a jest jak zwykłej nieco zmodernizowaną wersją tych samych odmian hodowanych w komunistycznym ogródku który uprawiają od około 1840 roku.

Komuniści i inni lewicowcy doświadczyli że są “rozczarowani Partią Demokratyczną” ze względu na jej głębokie związki z Wall Street. “Bachtell jest nadal wściekły na prezydenta Billa Clintona za  NAFTA i brak reform chroniących biedotę.

Bachtell jest wściekły na wszystkich z powodu rosnącej  liczby szkół prywatnych.

Republikanie są dla Bachtell’a karykaturalnym uosobieniem zła .

” Partia Republikańska jest sterowana przez najbardziej reakcyjną grupę kapitału z Wall Street, łącznie z sektorami: wydobywczym, energii i przemysłu zbrojeniowego. Zdaniem komunistów Tea Party również składa się z elementów skrajnie prawicowych, białych suprematystów, społecznych konserwatystów, prawicowych ewangelików, krytyków zmian klimatycznych, zwolenników organizacji  anty-aborcyjnych, itp, zdaniem komuszego lidera wszelkie zło mieści się na prawicy.

Bachtell uzyskał tytuł licencjata w Antioch College, podejrzanej, prywatnej wylęgarni lewactwa, która już padła w 2008 roku, ale jakoś została reanimowana w roku 2011. roku, jako prywatne kolegium.
Czy ktoś zainteresował się kto naprawdę finansuje polskich komunistów?

Post Scriptum.

 

Eurokomunizm – nurt ideowo-programowy przyjęty w połowie lat 70. XX wieku przez część partii komunistycznych Europy Zachodniej (z Hiszpanii, Grecji, Włoch, Belgii, Wielkiej Brytanii, Francji). W 1975 r. partie francuskie i włoskie wydały tzw. Manifest eurokomunizmu. Jego założenia zostały przedstawione w pracy przywódcy KPH Santiago Carrillo  Eurokomunizm a państwo.  W Polsce teoretykiem eurokomunizmu był prof. Adam Schaff. W 1980 eurokomunizm został uznany na XV zjeździe Włoskiej Partii Komunistycznej za koncepcję strategiczną tej partii.

Eurokomunizm stworzył alternatywną drogę rozwoju ruchu komunistycznego w stosunku do partii komunistycznych bloku wschodniego. Zakładał trwanie na gruncie zreformowanego marksizmu  odrzucenie leninizmu (jako totalitaryzmu), ideologii rewolucji społecznej i dyktatury proletariatu.  Zakładał, że socjalizm można wprowadzić w ramach demokracji parlamentarnej. Opowiadał się za systemem wielopartyjnym, pluralizmem. W polityce zagranicznej eurokomuniści stawiali na NATO i EWG

No i co ? Rozjaśniło się jak to jest z tą obaloną przez Bolka  komuną?

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816