HYDE PARK
Like

Czemu kobieta potrzebuje tylu ubrań ?

02/01/2014
1657 Wyświetlenia
5 Komentarze
5 minut czytania
Czemu kobieta potrzebuje tylu ubrań ?

Kobiecość dla kobiety nie oznacza przestrzegania jakiejś jednej wybranej zasady. Ponadto wymaga umiejętności dostosowania się do konkretnej sytuacji. Inne reguły obowiązują kobietę na zabawie, inne na pogrzebie. Jak się ubrać? W co?

0


 

Zdjęcie które tu zobaczycie wykonane zostało przez studenta – projektanta mody- i zrobiło szaloną karierę. Obrazuje ono dwie podstawowe prawdy.

Po pierwsze okazuje się, że kobiecość nie oznacza przestrzegania jednej, prostej reguły. Zamiast tego dotyczy umiejętności zajmowania określonej pozycji i poruszania się w wyznaczonej strefie. Wymaga umiejętności manewrowania między tym co „właściwe”  a tym co  „zalotne.”  Kobiety muszą stale orientować  się , gdzie w tej przestrzeni aktualnie znajdują się i czy nie przekraczają dopuszczalnych przez siebie granic.

Bycie byt zalotną w pracy oznacza, że nie można jej traktować poważnie; za to w barze „poprawnie ubrana” kobieta jest niezauważalna. Ubranie musi być odpowiednie do okoliczności  inaczej  można na pogrzebie być ubraną  „bezczelnie”  albo w „starym stylu”.

 

Society Pages women clothes

 

 

Prostytutka

Puszczalska

Sama się prosisz o to

Prowokacyjna

Bezczelna

 

 

 

 

 

Zalotna

 

 

 

Poprawna

 

Tradycyjna

 

Pruderyjna

 

Matrona

 

 

 

 

 

Po drugie zdjęcie to pokazuje jaka cenę płaci kobieta wówczas gdy ubierze się niewłaściwie do okoliczności. Wówczas, gdy się tak zdarzy, to jest nie tylko faux pas. Skoro jesteś ubrana  w stylu ” sama się prosisz o to,” możesz się stać celem sugerowanych zabiegów. Po osiągnięciu stylu „pruderyjna”, kobieta staje się społecznie bez znaczenia. Zarówno zachęta do przemocy jak i  auto marginalizacja społeczna niosą poważne konsekwencje.

I, oczywiście, wszystkie kobiety są ciągle narażone niewłaściwą ocenę bowiem  granice są ruchome i ocena zależy od punktu widzenia patrzącego. patrzącego. Co dla jednego jest  „bezczelne” w innym przypadku lub dla innej osoby jest „zalotne”, lub do innego. Tak więc  kobiety ciągle ryzykują albo że samo popełnia błąd, albo że się komuś cos pomyliło. Tak więc  chcąc uniknąć niezasłużonych konsekwencji kobieta nieuchronnie kieruje się do  centrum handlowego aby coś kupić – bo naprawdę nie ma w co się ubrać.

Taka jest rzeczywistość która pomaga zrozumieć, dlaczego kobiety mają tak wiele ubrań! Kobieta potrzebuje uniwersalną czarną spódnicę, która  wygląda staromodnie, drugą by wyglądać poprawnie i trzecią – zalotną….. Jeszcze  do tego co najmniej…  coś „na co dzień, biznesową i na formalne okazje. Do tego pojawiają się także problemy z butami  (kolor,  fason, obcasy). Nie wszędzie można iść w każdych (szpilki = prowokacyjne, wysokie obcasy = zalotne, niskie obcasy = właściwe, itp., oraz kobieta potrzebuje odpowiednie buty do  mieszkania,  na piknik, na plaże, na wesele itp.). Aha! Jeszcze kobiety muszą mieć spodnie, które też maja być na odpowiednią długość, odpowiednie do  każdej pary butów. Nie można nosić czarnych buty z spodnie w kolorze „navy blue”, więc trzeba podwoić  wszystkie te rzeczy, jeśli chce się różnicować używaną  garderobę. Można kontynuować rozważania dalej a i tak ich końca nie będzie widać.

 

Można się podśmiewać ze dla kobiety najważniejsza jest szafa.  I nie chodzi tu o posturę faceta kulturysty który ma klatę „jak szafa”. Można etykietować kobietę jako sklepo-holiczkę czy przypisując jej narcyzm. To niesprawiedliwe. Jeśli kobieta  należy do klasy uprzywilejowanej (celebrytka) może czasami zaleźć zrozumienie.Jeśli jednak nie jest  uprzywilejowana  wystarczająco, nie stosując się do zasad  jest karana za to, że, na przykład ubiera się „tandetnie” lub „nieprofesjonalnie”. Czy możemy nakładać na kobiety trudne zadanie, a później tak swobodnie potępiać je?

W oparciu o : thesocietypages.org , autor: Lisa Wade

0

Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758