26052018Nowości:
   |    Rejestracja

Noc Muzeów


Szybkimi krokami nadciąga sezon ogórkowy.


Słupek rtęci w termometrze wędruje w rewiry zmuszające mnie do spacerów z psem po zachodzie słońca; stacje telewizyjne najwyraźniej ścigają się o nagrodę Ministra Kultury za wkład w rozwój czytelnictwa – mój kontakt z telewizją ostatnio ogranicza się do przeczytania ramówki programowej.

W tej sytuacji dzisiejsza 14 Noc Muzeów w Warszawie, która rozpocznie się wieczorem, jest świetnym remedium na papkę telewizyjną i chwilą oddechu od codziennej nawalanki polityczno – medialnej.

W wydarzeniu weźmie udział przeszło 200 stołecznych muzeów, galerii i teatrów, oraz okoliczne miejscowości: Konstancin-Jeziorna, Mińsk Mazowiecki, Pruszków i Sochaczew. W ramach przygotowanych 300 wydarzeń kulturalnych będzie można bezpłatnie zwiedzić muzea i niedostępne normalnie dla zwiedzających miejsca, obejrzeć filmy, przejechać zabytkowym tramwajem, posłuchać koncertów, czy z okazji 25. rocznicy utworzenia Państwowej Straży Pożarnej zobaczyć wozy bojowe i nowoczesny sprzęt strażacki. I wiele, wiele innych atrakcji.

Siłą rzeczy trudno tu wszystko dokładnie omówić – szczegóły znajdują się na stronach warszawskiego ratusza – www.um.warszawa.pl.

Słowem – dobrej nocy i udanego zwiedzania!

Źródło: http://www.pap.pl/aktualnosci/news,938868,14-noc-muzeow-w-warszawie—ponad-300-wydarzen.html

Napisane przez:


 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

304483