Komentarze dnia
Like

Życzenia od Komitetu Pamięci Ofiar Stalinizmu i Solidarności

18/04/2014
1228 Wyświetlenia
1 Komentarze
16 minut czytania
Życzenia od Komitetu Pamięci Ofiar Stalinizmu i Solidarności

!!! „BOJKOTUJMY GŁOSOWANIA do PARLAMENTU UNII” !!!

.

Najbliższe głosowania do Parlamentu Europejskiego mają się odbyć już 25 maja bieżącego roku. Głosowania, a nie wybory, bo te odbywają się w partiach oraz innych klikach rodzinnych i politycznych, poza społeczeństwembez jego udziału.

.

Tak było i jest od lat.

0


bezdomne swięta

.

.

Właściwie jedyne wolne wybory w kraju odbyły się w 1947 roku, ale ich wyniki zostały przez ówczesnych rządzących niemal oficjalnie sfałszowane; znana była wówczas słynna wypowiedź Władysława Gomułki: „nie oddamy władzy za kartę wyborczą.

.

Następne, kolejne wyniki głosowania były już ustalane z góry, przed głosowaniami; przeważnie określano ich frekwencje w granicach około 100%.

.

Ponieważ w Polsce od lat nie ma demokracji, wolności, wolnych wyborów, to mądrą, obywatelską i patriotyczną postawą i zarazem nakazem moralnym, obywatelskim będzie odmowa udziału w głosowaniu i nie branie udziału w tej i innych farsach wyborczych; OBECNE WŁADZE SAME RZĄDZĄ, to NIECH SAME SIĘ WYBIERAJĄ, bez NASZEGO UDZIAŁU i POPARCIA.

.

Wyznaczeni już, czyli desygnowani przez partie do Parlamentu Europejskiego, kandydaci, i tak wejdą do niego, ale niech to się stanie bez poparcia światłych, rozumnych i przyzwoitych obywateli. Przyzwoici Polacy będą wówczas mieli czyste ręce i sumienia; a to jest ważne dla oceny przez przyszłe pokolenia. Tym bardziej, że za nieobecność w głosowaniu dziś już nie grożą żadne konsekwencje. A więc obecnie nie trzeba się szmacić i tłumaczyć, że się głosowało tylko w obawie przed represjami władz.

.

Jedną z bardzo znamiennych negatywnych cech panującego systemu rządów Solidarności w Polsce jest rażąca niesprawiedliwość społeczna. Społeczeństwo pozbawione jest, nie tylko elementarnych praw obywatelskich, ale także podstawowych praw ogólnoludzkich.

.

POWSTAŁA i POGŁĘBIA się PRZEPAŚĆ między MĘTAMI EKIPY RZĄDZĄCEJ i NIEMAL CAŁYM NARODEM.

.

Dlatego przyzwoici obywatele powinni unikać jakichkolwiek przyjaznych i życzliwych kontaktów z tymi, którzy od ponad 25 lat rządzą Polską, którzy Ją planowo, metodycznie niszczyli, zrujnowali, rozkradli.

.

Także tych, którzy świadomie lub nieświadomie aktywnie popierają rządzących i dlatego powinni być traktowani jako zdrajcy Ojczyzny i współsprawcy tego co jest w tym państwie złe; bo samo zło się nie pojawiło lecz ktoś przez głupotę, bezmyślność, je tworzył, i nawet przez postawę bierną, popierał.

.

Chyba, że przejmiemy, że owo zło w kraju sprawiły krasnoludki.

.

Przyzwoici i światli obywatele powinni też docierać i przekonywać najbliższe otoczenie o konieczności zachowania się godnie, honorowo, przyzwoicie, przykładnie; przyjmując postawę identycznego postępowania, tak jak rządzący wobec społeczeństwa. W ciągu minionych 25 lat społeczeństwo straciło zaufanie do rządzonych i nie powinno im go dalej przedłużać, bo okazali się niewiarygodni.

.

Pamiętajmy, że bojkot, absencja wyborcza obywateli, nie pójście do urn wyborczych, to także forma głosowania, ale negatywna, za co obywatelom nie grożą żadne konsekwencje, bo głosowanie jest tajne i dobrowolne.

.

A WIĘC 25 MAJA SPEŁNIJMY SWOJĄ OBYWATELSKĄ i PATRIOTYCZNĄ POWINNOŚĆ, i ZOSTAŃMY w DOMU; nie popierajmy rządów szubrawców, wrogów społeczeństwa polskiego.

.

RZĄDZĄCY SAMI SIĘ JUŻ WYBRALI, to NIECH SAMI na SIEBIE GŁOSUJĄ; NAM NIC DO TEGO !!!

.

A oto postawy popierające apel o bojkot rządzących cyt.: słusznie twierdzi Janusz Korwin-Mikke”, że„Żyjemy w państwie policyjnym. O takim nie śniło się Hitlerowi i StalinowiNie wiem, kto naprawdę rządzi w Polsce. Mogą to być na przykład trzy służby specjalne, które posługują się różnymi marionetkam”i– mówił. (Autorska audycja Janusza Korwina-Mikkego z dnia 7.01.2013.)

.

Czy zatem powinniśmy głosować i tym samym popierać owe „policyjne rządy?”

.

Każdy powinien to rozważyć we własnym sumieniu.

.

Coraz bardziej powszechne staje się też przekonanie wśród myślących Polaków, że Polska znalazła się w rękach oprychów, oszustów, złodziei, karierowiczów, pospolitych kryminalistów, itd. (cuski)

.

A oto inna ocena J.K. Mikre: „Z tym, że Rządzący: to nie są „złodzieje”, tylko „bandyci”. Złodziej kradnie po cichu, stara się nikomu nie wpaść w oko. Bandyta rabuje otwarcie – i jeszcze przechwala się, że np. obrabował babcię spod Mławy i dał te pieniądze na np. Stadion Narodowy w Warszawie.

.

Przypominam, że definicja przestępstwa w Kodeksie Karnym zaczyna się od słów: „Kto dla własnej LUB CUDZEJ korzyści…„. Czy Poseł rabuje tę staruszkę, by schować forsę do własnej kieszeni – czy daje ją będącemu w potrzebie Wiśniewskiemu, popełnia takie samo przestępstwo. (mówi Janusz Korwin-Mikke)

 .

I w innym miejscu inny działacz społeczny i polityczny Marek Chrapan pisze „Poniższy tekst(…) ukazuje tylko bardzo malutki wątek przestępczości band „rządzących” (czyt. rabujących, łupiących, dewastujących), nie ujmuje ewidentnie zbrodniczych poczynań… (Marek Chrapan).

.

Również i ja pisałem, i ostrzegałem, przed poprzednim głosowaniem do parlamentu w Polsce. Zwracałem uwagę, że coraz bardziej powszechne staje się przekonanie, że Polska znalazła się w rękach oszustów, złodziei, karierowiczów, pospolitych kryminalistów, zwykłych łobuzów, miernot moralnych, dyletantów, prostaków.

.

To oni rządzą na samej górze i na samym dole. Nie po raz pierwszy, ale tym razem bardzo dosadnie, wyraził również swoją negatywną ocenę aktualnej polskiej rzeczywistości cytowany już wyżej i znany polityk Janusz Korwin-Mikke, który pisał:

.

„Ja naprawdę uważam, że rządzą nami bandyci, złodzieje, oszuści i agenci bezpieki”

.

Jego zdaniem, właściwie rządzi w Polsce „trochę Rząd, trochę mafia, trochę Kościół Rzymskokatolicki, trochę związki zawodowe, trochę masoneria, trochę Sejm, trochę konfederacje pracodawców, trochę sądy, trochę Senat (…)Jeśli więc mówię, że jesteśmy rządzeni przez bandytów – to dotyczy to większości wymienionych powyżej ciał – nie tylko P.T. Członków Rządu!”

.

Korwin Mikke „uważa też, że posłowie powinni siedzieć w więzieniu, a nie w ławach poselskich”.

.

Podobne poglądy ma wielu myślących i patriotycznie nastawionych Polaków. Z tym, że myślenie to odbywa się przeważnie wirtualnie, w Internecie, przed lustrem przy goleniu, u cioci na imieninach. Stąd wiele przemyśleń pozostaje w formie werbalnej. Pojawiają się także projekty rozwiązań polskich problemów za pomocą form ekstremalnych, podyktowanych jednak troską o interesy narodowe. Padają więc coraz częściej rady, by rozwiązywać narodowe problemy na barykadach i za pomocą siły, a nawet stryczka. Bo metody bezkrwawe, pokojowe w Polsce się nie sprawdziły w 1980 i 1989.

.

Istotnie za to, co ci bandyci zrobili z Polską po sierpniu 1980 roku zasługują na stryczek i na publiczną egzekucję. Nawołuje do takich skutecznych, ale krwawych rozwiązań m.in. Marek Chrapan. Podobne obywatelskie niepokoje pojawiały się w polskich środowiskach emigracyjnych i w czasie zaborów. Już ponad 180 lat temu Juliusz Słowacki obciążał za klęskę Polski ówczesne „elyty”, podobne do obecnych w kraju, pisząc … „tragiczne przeznaczenie narodu, którego warstwy rządzące nie dorosły do tej energii, dobrej woli, która cechuje ludzi na dole” – Juliusz Słowacki1832 r.

.

Oczywiście, ci którzy zniszczyli kraj i zrobili to z premedytacją, zasługują na bardzo surowe rozliczenie. Ale do takich rozliczeń trzeba przygotować społeczeństwo politycznie, moralnie, organizacyjnie i technicznie, by nie powtórzyć błędów jakie popełniono po sierpniu 1980, gdy z owoców zwycięstwa ludzi pracy skorzystały i rządzą do dziś różne męty społeczne, a stracili ludzie uczciwi, nastawieni patriotycznie, pro obywatelsko, Polacy. Dziś już jesteśmy pewni, że nie można liczyć na rządzące elity, że się zmienią. Już obecnie, w różnych norach, czają się takie szkodliwe męty i czekają, by ktoś wyjął dla nich z ognia kasztany. A więc bez odpowiednich przygotowań może się zdarzyć, że zamiast lepiej będzie gorzej, że jedne męty zastąpią inne, gorsze męty: przykład, gdy Wałęsa tworzył w Solidarności tzw. „lewą nogę” w oparciu o dawnych działaczy PZPR i pracowników SB. Dlatego, już teraz należałoby zastanowić się nad ustaleniem listy ludzi, którzy Polsce szkodzili dla osiągnięciem osobistych, egoistycznych korzyści oraz tych, który działali dla dobra kraju, a są od lat prześladowani przez kolejne rządy Solidarności. Potrzebna jest pilnie rzetelna nowa lustracja ujawniająca zdrajców, oszustów i kolaborantów z rządami post-solidarności. Należałoby też zważyć, kogo personalnie zaliczyć do owych zbrodniarzy działających przeciw Polsce; wymienić po nazwisku i narodowości posłów, prezydentów, premierów, ministrów, wojewodów, prezydentów i starostów miast. Trzeba także wymienić na tej liście tych, którzy zamiast się sprzeciwiać niszczeniu kraju stali bierni, albo kolaborowali dla osiągnięcia osobistych korzyści z jej wrogami trzymającymi dziś w kraju władzę. Jednak najważniejsze jest by nie skrzywdzić ludzi uczciwych, niewinnych, dobrych obywateli, jak zrobiła to Solidarność po sierpniu 1980 roku.

.

Niszcząc uczciwych obywateli a forowała łajdaków. Dlatego, już dziś trzeba tworzyć listę takich przestępców, nie wahając się podać ich nazwiska do publicznej wiadomości i to działających w całej Polsce, a nie tylko w Warszawie i Gdańsku np: nazwiska i oskarżenia Wałęsy, Frasyniuka, Lityńskiego, Ryszarda Czarneckiego, Kuronia, Michnika, Buzka, Lewandowskiego, Krzaklewskiego, Śniadka, Karola Modzelewskiego, J. K. Bieleckiego, Geremka, Cioska, Suchockiej, Balcerowicza, Barbary Labudy, Olechowskiego, Bogdana Zdrojewskiego, Kaczyńskich, Rulewskiego, Wachowskiego, Gronkiewicz – Walc a także ujawnić kunktatorskie zachowanie się Kościoła. Trzeba też powiedzieć narodowi prawdę, że głównym odpowiedzialnym za zaistniałe zło jest on sam, bo po zakończeniu sierpniowych strajków w 1980 roku, strajkujący bezmyślne wrzeszczeli – „Solidarność, Lech Wałęsa, prasa kłamie” … A tych, którzy myśleli inaczej, nawoływano do rozsądku, publicznie linczowano.

 .

Dr Leszek Skonka

.

1.     Były działacz opozycji demokratycznej, uczestnik Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela, współorganizator i współkierujący strajkiem w sierpniu 1980 roku we Wrocławiu.

.

2.       Członek prezydium w pierwszym składzie Zarządu Regionu Dolnośląskiego NSZZ. Organizator i prowadzący pierwsze kursy (jeszcze w czasie strajku) na temat organizowania i działania związkowego, a następnie w MKZ po zakończeniu strajku, dla działaczy i organizatorów nowych związków.

.

3.       Sprzeciwiał się wprowadzaniu KOR-u i upolitycznieniu Związku, zrywaniu Umowy Gdańskiej, awanturnictwu politycznemu. Chciał, by związek nie wychodził poza swój statut pracowniczy. Za swą postawę oskarżony został publicznie bez jakichkolwiek podstaw o sprzyjanie PZPR, działanie na szkodę Związku, współpracę z SB. Usunięty ze wszystkich funkcji, również ze Związku NSZZ, spotwarzony publicznie, bez prawa do obrony, skazany na karę śmierci cywilnej 19 października 1980 r.

.

4.       Założyciel i przewodniczący istniejącego od 1988 roku Komitetu Pamięci Ofiar Stalinizmu w Polsce oraz Instytutu Badań Stalinizmu i Patologii Władzy, zbudował w 1989 roku pierwszy w Polsce i na świecie Pomnik Ofiar Stalinizmu we Wrocławiu. Założyciel w 1990 r. Stronnictwa Sprawiedliwości Społecznej. Wrocław – Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu i Solidarności

.

******

ŻYCZENIA z OKAZJI ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

i OCZEKIWANIA przez SPOŁECZEŃSTWO odzyskania UTRACONYCH NADZIEI

.

bezdomne święta II

.

KOMITET PAMIĘCI OFIAR STALINIZMU i SOLIDARNOŚCI w POLSCE

Wrocław 12 kwietnia 2014

 .

Adres kontaktowy:

dr Leszek Skonka

ul. Sądowa 10/7, 50-046 Wrocław, Poland

tel.fax (48) 717809081, kom. (48) 691 830350

mail ofiarystalinizmu@wroclaw.com

skype.leszek.skonka1

Konto:

Deutsche Bank Leszek Skonka 971910 1048 2944 2803 6405 0001

 .

.

http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2014/04/18/zyczenia-od-komitetu-pamieci-ofiar-stalinizmu-i-solidarnosci/

.

.

0

Konwent Narodowy

116 publikacje
11 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758