Artykuły redakcyjne
Like

Zuzanna Kurtyka spotwarzona przez sędziego Bogdana Wolskiego

20/06/2013
1695 Wyświetlenia
5 Komentarze
3 minut czytania
Zuzanna Kurtyka spotwarzona przez sędziego Bogdana Wolskiego

Jak doniosła Polska Agencja Prasowa Stefan Niesiołowski nie musi przepraszać wdowy po prezesie IPN Zuzanny Kurtyki za sugestie, że chciała ekshumacji męża, podczas gdy odbyła się ona na wniosek prokuratury – orzekł Sąd Okręgowy dla Warszawy-Pragi.  Wyrok wydał sędzia Bogdan Wolski. Stefan Niesiołowski na antenie „Superstacji” powiedział: To jest typowa polityczna awantura, obrzydliwa, nieprawdopodobnie obrzydliwa, zarzuty obrzydliwie pisowskiej hucpy, próby takiego kolejnego na trumnach dorwania się do władzy. Pisowski motłoch wył na pogrzebach. (…) Na razie były trzy ekshumacje. Myślę, że te rodziny za nie zapłacą: Gosiewskiego, Kurtyki, Wassermanna. Mam nadzieje, że za nie zapłacą; nie może być tak, że obciąża się Skarb Państwa tego rodzaju kosztami Zuzanna Kyrtyka „chciała od posła Niesiołowskiego przeprosin w siedmiu mediach oraz wpłaty 20 […]

0


Jak doniosła Polska Agencja Prasowa Stefan Niesiołowski nie musi przepraszać wdowy po prezesie IPN Zuzanny Kurtyki za sugestie, że chciała ekshumacji męża, podczas gdy odbyła się ona na wniosek prokuratury – orzekł Sąd Okręgowy dla Warszawy-Pragi.  Wyrok wydał sędzia Bogdan Wolski.

Stefan Niesiołowski na antenie „Superstacji” powiedział:

To jest typowa polityczna awantura, obrzydliwa, nieprawdopodobnie obrzydliwa, zarzuty obrzydliwie pisowskiej hucpy, próby takiego kolejnego na trumnach dorwania się do władzy. Pisowski motłoch wył na pogrzebach. (…) Na razie były trzy ekshumacje. Myślę, że te rodziny za nie zapłacą: Gosiewskiego, Kurtyki, Wassermanna. Mam nadzieje, że za nie zapłacą; nie może być tak, że obciąża się Skarb Państwa tego rodzaju kosztami

Zuzanna Kyrtyka „chciała od posła Niesiołowskiego przeprosin w siedmiu mediach oraz wpłaty 20 tys. zł dla Rodzin Katyńskich. Sąd pozew oddalił uznając, że choć poseł podał informację niezgodną z prawdą, to nie rodzi to odpowiedzialności cywilnej, bo nie może być negatywnie odbierane ewentualne korzystanie z praw pokrzywdzonego w postępowaniu karnym” (zob. cytat za „wPolityce.pl).

Sędzia Bogdan Wolski oddalił powództwo Zuzanny Kurtyki i kosztami postępowania procesowego obciążył powódkę. Oznacza to, że Zuzanna Kurtyka musi wpłacić na konto Stefana Niesiołowskiego 2 tysiące 700  złotych tytułem kosztów postępowania sądowego.

Na głowie sędziego Bogdana Wolskiego nie wylądował tort z bitą śmietaną. Kto wie, ale może właśnie teraz przelała się czara goryczy.

Sędzia Bogdan Wolski musi odejść.  I tutaj nie chodzi tylko o tzw. odejście w niesławie. Sędzia Bogdan Wolski zasłużył na dożywotnią społeczną infamię. Każdy Polak powinien mieć prawo napluć sędziemu Bogdanowi Wolskiemu w twarz.

Dosyć tej bezkarności w polskim wymiarze sprawiedliwości, dosyć tak pojmowanej sędziowskiej niezawisłości… Dosyć!!!

Szanowna Pani Zuzanno, jestem bezsilny i tylko tyle mogę napisać. Proszę wybaczyć!

A każdego Czytelnika tego tekstu, każdego blogera, proszę o przekazanie wszem i wobec, że sędzia Bogdan Wolski z Sądu Okręgowego dla Warszawy- Pragi zasłużył na społeczny niebyt!

 

 

Inne zapisy autora:

0

Maciej Rysiewicz
Maciej Rysiewicz http://www.gorliceiokolice.eu

Dziennikarz i wydawca. Twórca portali "Bobowa Od-Nowa" i "Gorlice i Okolice" w powiecie gorlickim (www.gorliceiokolice.eu). Zastępca redaktora naczelnego portalu "3obieg". Redaktor naczelny portalu "Zdrowie za Zdrowie". W latach 2004-2013 wydawca i redaktor naczelny czasopism "Kalendarz Pszczelarza" i "Przegląd Pszczelarski". Autor książek "Ule i pasieki w Polsce" i "Krynica Zdrój - miasto, ludzie, okolice". Właściciel Wydawnictwa WILCZYSKA (www.wilczyska.eu). Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

628 publikacje
270 komentarze
 

  1. Pingback: Zuzanna Kurtyka spotwarzona przez sędziego Bogdana Wolskiego | forumemjot

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816