PRAWO
Like

WOLNY CZYN: Tort dla sędziów 2.0

21/06/2013
908 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
WOLNY CZYN: Tort dla sędziów 2.0

Z. Miernik w sądzie w Katowicach 19 czerwca b.r. (zdjęcie: Mateusz Marek/Nasz Dziennik) Rozprawa Miernika w Katowicach w środę wskazuje, że sędziowie dbają o linię. Torty są zakazane Na 19 czerwca 2013 r. Sąd Okręgowy w Katowicach – w składzie: pani sędzia Anna Musiał (przewodnicząca i referent), pani sędzia Edyta Kowalik i pan sędzia Tomasz Salachna – zaplanował początek procesu VI Kz 169/12 Adama Słomki (KPN-OP) i Zygmunta Miernika (NSZZ „Solidarność”), niedawno podejrzanego o aranżowanie sędziom spotkań III stopnia z osiągnięciami cukiernictwa polskiego. Protest Zygmunta Miernika nie może być rozpatrywany w kategoriach odpowiedzialności karnej albowiem każdy polski obywatel, który podejmuje działania przeciwko łamaniu Konstytucji RP (art. 2 i 19) działa w stanie wyższej konieczności – podało biuro prasowe Ruchu Byłych […]

0


Z. Miernik w sądzie w Katowicach 19 czerwca b.r. (zdjęcie: Mateusz Marek/Nasz Dziennik)

Rozprawa Miernika w Katowicach w środę wskazuje, że sędziowie dbają o linię. Torty są zakazane

Na 19 czerwca 2013 r. Sąd Okręgowy w Katowicach – w składzie: pani sędzia Anna Musiał (przewodnicząca i referent), pani sędzia Edyta Kowalik i pan sędzia Tomasz Salachna – zaplanował początek procesu VI Kz 169/12 Adama Słomki (KPN-OP) i Zygmunta Miernika (NSZZ „Solidarność”), niedawno podejrzanego o aranżowanie sędziom spotkań III stopnia z osiągnięciami cukiernictwa polskiego. Protest Zygmunta Miernika nie może być rozpatrywany w kategoriach odpowiedzialności karnej albowiem każdy polski obywatel, który podejmuje działania przeciwko łamaniu Konstytucji RP (art. 2 i 19) działa w stanie wyższej konieczności – podało biuro prasowe Ruchu Byłych i Przyszłych Więźniów Politycznych „Niezłomni”. Na swą nową rozprawę Z. Miernik przybył z tortem. Podał, że jest cukrzykiem i potrzebuje słodyczy. Zapewnił, że jego tort jest świeży, smaczny a przede wszystkim jadalny – w odróżnieniu od karykatury mrówkojada, z jakim wystąpił Bronisław Komorowski 3 maja. Sąd nie dał się jednak przekonać i zakazał tortowi wstępu do budynku. Z. Miernika wpuszczono dopiero po „aresztowaniu” tortu – funkcjonariusze nakazali przekazanie go innej osobie. Tą inną osobą nie mógł być żaden sędzia. Przyczyn niestety nie podano. A może sędziowie dbają o linię?

W nowym procesie w Katowicach A. Słomkę i Z. Miernika oskarża się o zniszczenie pomnika okupanta rosyjskiego w Katowicach na pl. Wolności (sic) 17 września 2011 r. Zastrzeżenia sądu o charakterze dietetyczno-cukierniczym sprawiły, że rozprawę odroczono. Miernik skomentował to mówiąc, iż sąd się boi i „jest sądem kruchym moralnie”.
Apelujemy o przychodzenie do sądu z tortami (najlepiej śmietankowymi). Nie grozi to niczym, sama próba wejścia nie jest karalna; co najwyżej tort zostawimy w depozycie. Wejście do sądu z tortem – udane lub nie – koniecznie filmujemy i publikujemy na YouTube tak, by więcej obywateli mogło osłodzić sobie życie (nawet jeśli tylko zdalnie). Co się bowiem pośmiejemy, to nasze. Gdy filmów będzie więcej, urządzimy konkurs na najbardziej zabawne wejście lub próbę wejścia do sądu z tortem. Jeśli uda się wejść do sądu z tortem, nie musimy się martwić. Nikogo (zwłaszcza sędziego) częstować nie musimy – i bardzo dobrze! Więcej zostaje dla nas!

Nie bądź samolubny! Wspieraj cukiernictwo polskie! Cukier krzepi!

 

UWAGA. Zdjęcia poniżej mają charakter pokazowy, gdyż łącza do filmów YouTube nie działają (otwiera je tylko przeglądarka Chrome). Na szczęście artykuły niniejszego bloga dublowane są na stronie “Wolnego Czynu”, gdzie łącza działają. Oto łącze

Kontakt z redakcją: tel. 511 060 559

ppraworzadnosc@gmail.com

https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

http://www.youtube.com/user/wolnyczyn

http://wolnyczyn.nowyekran.net/

https://3obieg.pl/author/WolnyCzyn/

http://mariuszcysewski.blogspot.com/

Inne zapisy autora:

0

Wolny Czyn
Wolny Czyn https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

W matriksie ""3 RP""... https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

644 publikacje
103 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816