HYDE PARK
Like

Znaczek pocztowy z Wałęsą za 3,80 zł

28/09/2013
974 Wyświetlenia
7 Komentarze
2 minut czytania
Znaczek pocztowy z Wałęsą za 3,80 zł

Wałęsa na sprzedaż , do nabycia na poczcie. Jako znaczek pocztowy. Nie nosi już znaczka z Matką Boską bo teraz sam będzie na znaczku. Emisja znaczka spowoduje u Polaków dylemat. Jaki ? Ano taki…..

0


 

Znaczek pocztowy z wizerunkiem Lecha Wałęsy wyemituje Poczta Polska. Do obiegu zostanie wprowadzony w niedzielę 29 września, z okazji 70. urodzin byłego prezydenta. Na znaczku widnieje portret Lecha Wałęsy na granatowym tle. Wraz ze znaczkiem ukaże się koperta i okolicznosciowy datownik. Na kopercie znajdą się cztery fotografie: zdjęcie Lecha Wałęsy na bramie Stoczni Gdańskiej; fotografia Danuty Wałęsy, odbierającej Pokojową Nagrodę Nobla; kadr z Kongresu USA, na którym Lech Wałęsa przemawiał oraz foto z zaprzysiężenia Wałęsy na urząd Prezydenta RP.

 

Lech Wałęsa trafił na znaczek pocztowy

Nie pierwszy raz stawia się Polaków w dwuznacznej sytuacji. Poprzednio postać Wałęsy na znaczku pocztowym pojawiła się w 2010 roku z okazji 30. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”. W 2009 roku Poczta Polska wyemitowała znaczek obrazujacy „siłę spokoju”: Mazowieckiego.W1996 roku wydano znaczek pamiatkowy towarzyszce Szymborskiej. Później jeszcze z Miłoszem.
Komentarze do tego wydarzenia są jakie są. Po pierwsze ludzie zastanawiają się nad bojkotem czyli odmową przyjmowania znaczka.

Ci co wezmą to „……o” do ręki będą mieli dylemat. czy polizać „od tyłu” ( co może dla niektórych byc oznaką tęczowej postepowości) , czy tylko napluć, to znaczy, poślinić (choć ludzie to różnie robią)? Dylemat bowiem nie wierzę, że w urzędach pocztowych będą pojemniki z wodą – to byłoby zagrożenie dla petentów , bo można zostać oskarżonym że się chce go (noblistę) utopić.

Innym dylematem jest watpliwość czy można taki znaczek nalkeić na korspondencję, która nie jest donosem ?

Całe szczęście ,że ja piszę tylko e-maile , które znaczka nie wymagają.

PS. Kolejny etap to już tylko obowiązkowe portrety w szkolach i urzędach , tak jak kiedyś wisieli Cyrankiewicz i Gomułka.

0

Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758