Bez kategorii
Like

Ziemkiewicz Po zwycięskiej rewolucji Kaczyński przejmie władzę

13/12/2012
208 Wyświetlenia
0 Komentarze
16 minut czytania
no-cover

”Czy nie popada pan za bardzo w political fiction mówiąc o wojnie domowej?…ten scenariusz układa się dość prawdopodobnie. Jarosław Kaczyński przejmie władzę w Polsce

0


 

Ziemkiewicz „ Ilekroć sondaże PiS zaczną rosnąć, Kaczyński musi pieprznąć coś od rzeczy i sprowadzić notowania do poziomu gwarantującego prawicy izolację. Nazwałem to kiedyś "korwnizacją PiS", bo dokładnie tak to wyglądało dwadzieścia lat temu w UPR „….”Putin …..podgrzewa wojnę polsko-polską do granic wojny domowej. „….””Czy nie popada pan za bardzo w political fiction mówiąc o wojnie domowej?– Chciałbym, żeby to było political fiction, ale ten scenariusz układa się dość prawdopodobnie. Jarosław Kaczyński przejmie władzę w Polsce…”….”Jeśli Kaczyński po wykryciu trotylu, czy jak tam to śmiesznie nazwano, "cząstek wysokoenergetycznych" porzucił wariant z "premierem technicznym" i zdobywaniem przewagi punkt po punkcie i postawił na wariant "był zamach", jakby obstawiał zero na ruletce, to nie jest to wcale efekt szaleństwa, tylko racjonalnej kalkulacji.”……”Rewolucje wygrywają nie wskutek wzmożenia popularności rewolucjonistów, ale popadnięcia w apatię zwolenników konającego reżimu.W garnizonie petersburskim bolszewików popierał w listopadzie 1917 tylko co dziesiąty żołnierz, poza wojskiem jeszcze mniej, ale zadecydowało to, że dla Kiereńskiego nikomu już się nie chciało kiwnąć palcem. Jest tylko kwestią czasu, kiedy podobnie będzie traktowany przez Polaków Tusk. „…..(źródło )
 
Jest to najważniejszy tekst Ziemkiewicza od czasu , kiedy zaproponował ,aby Polska została protektoratem , satelitą Niemiec w zamian za ich zgodę na modernizację i akceptacje budowy …elektrowni jądrowych .
 
Ziemkiewicz „Jestem skłonny zgodzić się z Sikorskim, że ważna dziś jest dla nas cywilizacyjna modernizacja, a nie mesjanistyczne wizje narodu niosącego wolność ludom Wschodu. Ale pojęcie „modernizacja” wymaga ukonkretnienia. Jaka jest cena, za którą warto zapłacić ograniczenie ambicji i wejście w rolę państwa satelickiego Niemiec? Jaki stopień samodzielności jesteśmy w stanie wywalczyć? „…”W takim razie trzeba sobie zadać pytanie o mniejsze i większe zło. Największym byłoby bez wątpienia rozdzielenie w Polsce stref wpływów pomiędzy Rosję i Niemcy, jak wielokrotnie w przeszłości. Jeśli już musimy znaleźć się w całości w jednej ze stref, należy więc zadać sobie pytanie: Rosja czy Niemcy? Gdybym ja musiał ten dylemat rozstrzygać, powiedziałbym, że sprawą podstawową dla podniesienia naszego statusu w przyszłości jest rozwój infrastruktury gospodarczej, w tym zwłaszcza energetyki jądrowej. „…..(więcej)
 
Wróćmy do tezy Ziemkiewicza o Rewolucji , wojnie domowej , po której Kaczyński przejmie władzę . Obóz Patriotyczny, który stworzył Kaczyński jest coraz silniejszy . I coraz bardziej skonsolidowany ideologicznie . Posiada własne symbole , zbudował personifikujący wartości tego ruchu kult polityczny Lecha Kaczyńskiego. Dodatkowej spoistości dodaje podłoże religijne i narodowe. Jest to faktycznie Ruch Oporu , posiadający własny drugi obieg . Do Kaczyńskiego przyłączają się kolejni intelektualiści i liderzy opinii. Do tego mamy do czynienia ze sprzyjająca Kaczyńskiemu sytuacją w Europie. Socjalistyczna gospodarka europejskich państw w których polityczna poprawność jest religią państwową rozsypała się . Socjalistyczna gospodarka Europy wykoleiła się w zderzeniu z azjatyckim autorytarnym kapitalizmem . Tusk stojąc na ekonomicznych szańcach religii politycznej politycznej poprawności i uprawiając państwowy bandytyzm podatkowy doprowadził Polaków do ruiny. W 2013 roku ekonomiczne fundamenty Polski zaczną się rozpadać, od 2017 roku według analiz ekonomistów w Polsce będzie za mało siły roboczej aby utrzymać milion urzędników i socjalistyczny model emerytur, zasiłków , edukacji .
 
Chiny nie dopuszczą aby Rosja wzmocniła się w Europie , bo maja chrapkę na Syberię i przekształcenie Rosji w surowcową kolonie Chin . Jak na razie rządy gangsterów z rosyjskiej esbecji skutkują ubytkiem 700 tysięcy obywateli rosyjskich rocznie .
 
O tym jak wielkim zagrożeniem dla II Komuny jest Kaczyński świadczy sondowana rozpaczliwa koncepcja II Okrągłego Stołu i próba zaciągnięcia tam Kaczyńskiego. Mówił o tym Braun „ Szykują nowy Okrągły Stół z ludźmi Kaczyńskiego„ , czy Maziarski „ Maziarski chce zaciągnąć Kaczyńskiego do Okrągłego Stołu bis
 
Ziemkiewicz oskarża Kaczyńskiego , że ten zamiast grać w znaczone przez II Komunę karty po nazwą wybory zaczyna stawiać na przejęcie władzy drogą rewolucji.
 
Pozwolę sobie postawić pytanie. Jakim zagrożeniem dla nomenklatury II Komuny jest …..niezdobycie władzy przez Kaczyńskiego opierając się na chorym systemie wyborczym . Chciałbym tutaj przypomnieć o rozegraniu , ograniu Kaczyńskiego przez II Komunę po zwycięskich dla PiS wyborach 2005 roku . Świetnie opisał to Giertych w swoim ekshibicjonistycznym wywiadzie , w którym opisuje jak Tusk zbudował koalicję Kaczyńskiemu , w tym z nim samym , Giertychem pełniącym rolę konfidenta Tuska w rządzie Kaczyńskiego ( Giertych był konfidentem Tuska w rządzie Kaczyńskiego ? ) .
 
Bez rewolucji zdobycie władzy przez Kaczyński może być iluzoryczna . Według Krasnodębskiego istnieją w Polsce dwie partie. Monopartia II Komuny składająca się ze stronnictw sojuszniczych , Platformy , Ruchu Palikota, SLD, PSL oraz druga partia , PIS. W tej sytuacji każda koalicja jest klęska . Do tego dodam ubezwłasnowolnienie przez veto prezydenta, Trybunał Konstytucyjny
 
Krasnodębski „Otóż w Polsce po 20 latach niepodległości ustalił się de facto monocentryczny, monopolistyczny system władzy. Wprawdzie istnieje parę partii politycznych, ale jest – tak postrzegają to Polacy – jeden hegemon. Istnieje jedno centrum władzy, wokół którego krążą satelity „….(więcej)
 
Czegoś jednak Ziemkiewicz nie dostrzega .Właśnie tego ,że Kaczyński może nie chcieć za wszelka cenę, drogą trików medialnych i sztuczek propagandowych dojść do władzy. Że myśli kategoriami męża stanu a nie jak określił polityków Warzecha ( „ Kukiz chce wygnać z Sejmu trzodę figurantów, miernot„ )
 
Figurant , miernota myśli kategoriami najbliższych wyborów , Mąż stanu myśli kategoriami następnego pokolenia . Kaczyński swoimi wystąpieniami, jak chociażby tym w którym sprzeciwił się germanizacji Polaków w Niemczech ( Kaczyński postawił się szowinistycznym Niemcom ) buduje ideowe ramy Obozu Patriotycznego. Obozu , który być może dojdzie do władzy dopiero w następnym pokoleniu .
 
Kaczyński jako przywódca Obozu Patriotycznego jawi się jako prawdziwy mąż stanu , jako faktyczny , praktycznie przez nikogo nie kwestionowany przywódca Polaków . Zbudował coś co jest ewenementem w zdemoralizowanej socjalistyczną polityczną poprawnością Europie. Jedyną poza Węgrami realna opozycję , jedyny narodowy ruch oporu. Najlepiej ujął to Rymkiewicz
 
Rymkiewicz „ Rymkiewicz „ Uważam ,że Kaczyński jest największym polskim politykiem od czasów Józefa Piłsudskiego. Tak jak Piłsudski był największym polskim politykiem od czasów kanclerza Zamojskiego . Siła duchowa Jarosława Kaczyńskiego jest tak wielka „…(więcej)
 
pod spodem video Ziemkiewicza „ O preferencjach ideowych Polaków „
 
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Tusk o wojnie domowej w Polsce
 
 
Tusk „"zadaniem władzy jest strzec własnej ojczyzny i rodaków przed pożogą, przed wojną, a szczególnie przed wojną domową"…..”Platforma obroni wolność i Rzeczpospolitą przed każdym, kto będzie chciał zagrozić jej zamachem”……” Dziś zdradą polskich interesów jest narażanie Polski na konflikt zewnętrzny i wewnętrzny, a nie dobra współpraca z sąsiadami „…

Tusk „większość Polaków i władze publiczne nie uległy pokusie, tej politycznej prowokacji, która miała z katastrofy smoleńskiej uczynić moment rozpoczęcia zimnej, permanentnej wojny domowej „ …(więcej)
 
Ziemkiewicz „ Dwa ostatnie cele służą jej dalekosiężnemu zamierzeniu odtworzenia strefy wpływów w Europie Środkowej, w tym celu stopniowo wykrusza nas ze struktur zachodnich, jakby po kawałeczku obluzowywała cegłę w murze, który chce zburzyć. „…..”Czy nie popada pan za bardzo w political fiction mówiąc o wojnie domowej?– Chciałbym, żeby to było political fiction, ale ten scenariusz układa się dość prawdopodobnie. Jarosław Kaczyński przejmie władzę w Polsce…”.– To już chyba scenariusz rodem z science fiction, który nadaje się do drugiej odsłony "Władcy Szczurów".
– Tak się panu wydaje? Gdyby w roku 1990 ktoś powiedział, że za trzy lata przemianowana PZPR wygra wybory, to by go odsyłano nie do science fiction, ale do psychiatry. Albo gdyby w 2002 ktoś mówił, że za trzy lata SLD zejdzie trwale na margines, i jeden Kaczyński będzie premierem, a drugi prezydentem… Jeśli Kaczyński po wykryciu trotylu, czy jak tam to śmiesznie nazwano, "cząstek wysokoenergetycznych" porzucił wariant z "premierem technicznym" i zdobywaniem przewagi punkt po punkcie i postawił na wariant "był zamach", jakby obstawiał zero na ruletce, to nie jest to wcale efekt szaleństwa, tylko racjonalnej kalkulacji”…”
„…..”Jeśli Kaczyński po wykryciu trotylu, czy jak tam to śmiesznie nazwano, "cząstek wysokoenergetycznych" porzucił wariant z "premierem technicznym" i zdobywaniem przewagi punkt po punkcie i postawił na wariant "był zamach", jakby obstawiał zero na ruletce, to nie jest to wcale efekt szaleństwa, tylko racjonalnej kalkulacji. „……”To by było ze strony Rosji optymalną sytuacją – Polska w rękach człowieka, którego elity nienawidzą obsesyjnie, przeciw któremu prowadzą nieustanny rokosz i obstrukcję, jak w latach 2005 – 2007, na wyprzódki latając do Europy ze skargami na łamanie demokracji w Polsce. A oczywiście Unia chętnie będzie te skargi załatwiać pozytywnie, widać to na przykładzie Węgier Orbana. Nic nie posłuży lepiej owemu strategicznemu wykruszaniu naszej cegiełki z europejskiego muru. „……”Zresztą prawdopodobnie z demokracją rzeczywiście będziemy się musieli  znacznym stopniu pożegnać, bo przecież PiS przejmie państwo, w którym jej narzędzia demokracji zostały jeśli nie zniszczone, to mocno popsute. Wszystko to, o co oskarżano Jarosława Kaczyńskiego przed rokiem 2007, Donald Tusk zrobił w dwójnasób. Wzmogła się ilość podsłuchów, nacisków, nadużywanie służb specjalnych, wywieranie pozaprawnych nacisków, rządzenie poza mechanizmami konstytucyjnymi, poprzez polityczny i biznesowy klientyzm, niszczenie środowisk stojących na zawadzie władzy… „……”I to przy entuzjazmie mediów i pożytecznych idiotów zwanych intelektualistami. Elity tak śmiertelnie przeraziły się Kaczyńskiego, który obiecywał dobrać im się do przywilejów i hierarchii, że Tusk może sobie pozwolić na wszystko, i wykorzystuje to przyzwolenie. „…..”Tuska naprawdę jest go za co wsadzić. Proszę zwrócić uwagę, ze dotąd w elitach III Rzeczpospolitej panowała taka gentelmeńska umowa, że się nie rozlicza ludzi. Przecież jeżeli ktoś miałby stanąć przed Trybunałem Stanu, to na pewno powinien stanąć Lech Wałęsa za oczywiste nadużywanie służb specjalnych i niszczenie dokumentów dotyczących swej przeszłości. „……( źródło )
 
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
 
video Ziemkiewicza „ O preferencjach ideowych Polaków „
 
 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816