HYDE PARK
Like

Zamknąć sklepy – kto to mówi ?

13/06/2013
720 Wyświetlenia
4 Komentarze
2 minut czytania
Zamknąć sklepy – kto to mówi ?

Rzadko kupuję w niedzielę, wolę iść na spacer do lasu, ale nie lubię zakazów i nakazów, zwłaszcza tych, z którymi się nie zgadzam.   Nie oglądam i nie słucham wiadomości w telewizji i w radiu, nie czytam gazet. Internet jest dla mnie jedynym źródłem informacji. Zauważyłem w ostatnich dniach dużo postów, szeroko komentowanych, na temat projektowanego zakazu handlu w niedzielę. Uzasadnieniem zakazu miałoby być umożliwienie ludziom „święcenie dnia świętego” Nie doczytałem, czyja to inicjatywa, ale czytając posty, często bardzo interesujące, oraz , równie interesujące ,komentarze, mówiące o świętach i kościołach, wnioskuję, że to inicjatywa Kościoła.     Kilka refleksji   Powołano się na Dekalog ( Dziesięć Przykazań ).:   III przykazanie : „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił” (w wersji KK […]

0


Rzadko kupuję w niedzielę, wolę iść na spacer do lasu, ale nie lubię zakazów i nakazów, zwłaszcza tych, z którymi się nie zgadzam.

 

Nie oglądam i nie słucham wiadomości w telewizji i w radiu, nie czytam gazet. Internet jest dla mnie jedynym źródłem informacji. Zauważyłem w ostatnich dniach dużo postów, szeroko komentowanych, na temat projektowanego zakazu handlu w niedzielę.

Uzasadnieniem zakazu miałoby być umożliwienie ludziom „święcenie dnia świętego”

Nie doczytałem, czyja to inicjatywa, ale czytając posty, często bardzo interesujące, oraz , równie interesujące ,komentarze, mówiące o świętach i kościołach, wnioskuję, że to inicjatywa Kościoła.

 

 

Kilka refleksji

 

Powołano się na Dekalog ( Dziesięć Przykazań ).:

 

III przykazanie : „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił” (w wersji KK )

 

Nachodzą mnie wątpliwości :

 

Dlaczego w wersji KK, jest to trzecie przykazanie, a w innych Kościołach czwarte ?

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dekalog

 

Dlaczego KK usunął drugie przykazanie, a dziesiąte podzielił na dwie części  ?

 

Drugie ( usunięte przez KK  z katechizmu ) przykazanie :

 

Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! (5) Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, (Ks. Wyjścia 20:4-5, Biblia Tysiąclecia)

 

Dlaczego zakaz handlu w niedzielę miałby być regulowany ustawą, obowiązująca wszystkich, a nie zakazem wydanym przez KK dla swoich wiernych ?

 

Wydaje mi się, że gdyby 98 % społeczeństwa zastosowało by się do takiego zakazu, sprawa rozwiązała by się sama.

 

Co się tyczy ingerowania w tekst Biblii, przytoczę cytat :

Każde słowo Boga w ogniu wypróbowane, tarczą jest dla tych, co Doń się uciekają. (6) Do słów Jego nic nie dodawaj, by cię nie skarał: nie uznał za kłamcę.”( Ks. Przysłów 30:5-6, BT )

 

0

roux

come nembo che fugge col vento

25 publikacje
43 komentarze
 

4 komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758