POLSKA
Like

Kaczyński obiecuje Rokicie zrobienie porządku w sądach

13/06/2013
880 Wyświetlenia
4 Komentarze
25 minut czytania
no-cover

Józef Piłsudski „Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym. „.. .(więcej )   Korwin Mikke „Wilfred Willi Rudi Dutschke, mający ogromny autorytet wśród lewicowej hołoty, rzucił hasło (znów cytuje Wikipedię) „»Długiego Marszu [wtedy Zé-Dōng Máo był uwielbiany na Lewicy!] poprzez instytucje« władzy”. Miało to polegać „na uczestnictwie działaczy studenckich ruchów lewicowych w aparacie władzy. Jako »integralna część maszynerii« administracyjnej mogliby oni dokonywać radykalnych przemian w społeczeństwie. Koncepcja ta została przejęta od Antonio Gramsciego (komunisty włoskiego) oraz frankfurckiej szkoły marksizmu kulturowego”. I trafił w dziesiątkę. „….”Posłuszni, karmi agenci Dutschkego (zmarł w 1979 roku) zapełnili przedsionki, potem korytarze, a potem gabinety Władzy. „….”Na wezwanie Dutschkego bandyci […]

0


Józef Piłsudski „Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym. „.. .(więcej )

 

Korwin Mikke „Wilfred Willi Rudi Dutschke, mający ogromny autorytet wśród lewicowej hołoty, rzucił hasło (znów cytuje Wikipedię) „»Długiego Marszu [wtedy Zé-Dōng Máo był uwielbiany na Lewicy!] poprzez instytucje« władzy”. Miało to polegać „na uczestnictwie działaczy studenckich ruchów lewicowych w aparacie władzy. Jako »integralna część maszynerii« administracyjnej mogliby oni dokonywać radykalnych przemian w społeczeństwie. Koncepcja ta została przejęta od Antonio Gramsciego (komunisty włoskiego) oraz frankfurckiej szkoły marksizmu kulturowego”. I trafił w dziesiątkę. „….”Posłuszni, karmi agenci Dutschkego (zmarł w 1979 roku) zapełnili przedsionki, potem korytarze, a potem gabinety Władzy. „….”Na wezwanie Dutschkego bandyci zapisywali się do policji, zaczynali od referentów – wzajemnie się wspierając. W szczególności najlepiej im szło opanowywanie instytucyj międzynarodowych. Tam ludzie się nie znają – a ONI znakomicie znali się między sobą i mogli się wzajemnie forować.(Znakomitym przykładem jest taki zbydlęciały lewak jak p. Daniel Cohn-Bendit, czujący się równie dobrze w Paryżu, jak w Berlinie. Zaczął od… przedszkola: „w 1972 roku złożyłem podanie o pracę w alternatywnym przedszkolu we Frankfurcie nad Menem. Pracowałem tam ponad dwa lata. Mój ciągły flirt z dziećmi szybko przyjął charakter erotyczny. Te małe pięcioletnie dziewczynki już wiedziały, jak mnie podrywać. Kilka razy zdarzyło się, że dzieci rozpięły mi rozporek i zaczęły mnie głaskać. Ich życzenie było dla mnie problematyczne. Jednak często mimo wszystko i ja je głaskałem”.)…..”. Kapłani tej Nowej Wiary nadal ją propagują „….”. P. Cohn-Bendit jest wpływowym posłem do Parlamentu Europejskiego. „. .(więcej )

 

Jarosław Kaczyński „W Polsce nie ma równego traktowania obywateli; wymiar sprawiedliwości wymaga radykalnej, – także personalnej, przebudowy (…) Dzisiaj jest tak, że jednych można bezkarnie obrażać, tworzyć przemysły pogardy i nic się na to nie poradzi, wszystkie procesy, nawet jak się je wytacza, są przegrywane pod jakimiś pretekstami. Z kolei inni są bardzo chronieni – mówił na konferencji prasowej Jarosław Kaczyński komentując wyrok wobec Jana Rokity w procesie z b. szefem policji Konradem Kornatowskim.Prezes Prawa i Sprawiedliwości podkreślił też, że o samym Kornatowskim mógłby powiedzieć sporo, gdyby był zwolniony z tajemnicy państwowej i dodał, że jego nominacja na szefa policji w czasie, gdy PiS tworzył rząd, była błędem. „…(źródło )

 

Guardian Prawa gejów Sądy zastraszają chrześcijan „Szymaniak „”Sposób, w jaki przepisy dotyczące praw człowieka i równości są interpretowane obecnie przez sędziów, nie zapewnia wolności religijnej” – podkreśliła komisja kierowana przez byłego posła Partii Pracy Trevora Philipsa. „….””To po prostu nie do wiary. Decyzja komisji, że prawa religijne są ważniejsze niż prawa gejów, jest niebezpieczna i prowadzi na manowce” – podkreślił komentator „Guardiana” Patrick Strudwick. „….”Uradowani są też przedstawiciele Kościołów. Hierarchowie Kościoła anglikańskiego alarmowali niedawno, że sądy w Wielkiej Brytanii stały się „czynnikiem zastraszania wiernych„. „…..(więcej )

 

Skwieciński „Polityczna instrumentalizacja prawa, sądów i prokuratury jest bowiem chyba największym możliwym zagrożeniem dla demokracji. A wrogowie Berlusconiego – politycy klasyczni oraz politycy w togach prokuratorskich i sędziowskich (włoski fenomen) – dopuszczają się tej instrumentalizacji wręcz demonstracyjni Ktoś powiedział: Berlusconi może budzić obrzydzenie. Ale jego przeciwnicy muszą wzbudzić przerażenie „….(więcej )

 

„Węgierski parlament uchwalił w poniedziałek wywołujące kontrowersje zmiany w konstytucji, które zdaniem krytyków stanowią zagrożenie dla demokracji. Przeciw zmianom, m.in. ograniczeniu kompetencji Trybunału Konstytucyjnego, protestowały m.in. UE i USA.”……”Niemal wszystkie wspomniane zmiany zakwestionował już węgierski Trybunał Konstytucyjny. Deputowani rządzącego Fideszu anulowali jednak jego orzeczenia wydane przed 1 stycznia 2012 roku, wprowadzając do konstytucji zapis, że trybunał nie może powoływać się na precedensy z ostatnich 22 lat i może podejmować decyzje jedynie w sprawach proceduralnych. Zdaniem opozycji oznacza to poważne osłabienie kontrolnych funkcji Trybunału Konstytucyjnego. Ponadto sprawy sądowe mają podlegać powstałemu niedawno Narodowemu Urzędowi Sądownictwa.” …(więcej )

 

Egipt Mursi „W czwartek prezydent wydał dekrety, które znacznie rozszerzają jego prerogatywy i jego zdaniem będą chronić rewolucję, w wyniku której w zeszłym roku obalony został autorytarny prezydent Hosni Mubarak. Z dekretów wynika, że żaden organ, nawet sąd najwyższy, nie może unieważnić decyzji szefa państwa do czasu ukończenia prac nad nową konstytucją, najpewniej w połowie lutego. Zgodnie z dekretem wszystkie decyzje prezydenta są ostateczne i nie podlegają apelacji.Jak pisze agencja AFP, stosunki Mursiego z dużą częścią sądownictwa są napięte. W rękach prezydenta jest zarówno władza wykonawcza, jak i ustawodawcza, m.in. na skutek rozwiązania w czerwcu izby niższej parlamentu. Mursi wzmocnił swoją władzę w sierpniu, gdy nakazał przejście w stan spoczynku wywodzącemu się z dawnego reżimu ministrowi obrony Husajnowi Tantawiemu. „…(więcej )

 

Kaczyński oprócz tego ,że stwierdził że Polska, a w zasadzie III RP nie jest państwem prawa dodał bardzo ważne zdanie ,które zmroziło establishment rządzący Polską , eksploatujący Polaków. Powiedział „ Sądy w Polsce powinny być całkiem nowe „ ….(więcej )

 

Gowin „Nie jestem upoważniony, żeby mówić o jego sytuacji materialnej, ale proszę mi wierzyć:kwota 350 tys. zł dla normalnego człowieka, a on jest po prostu normalnym człowiekiem, jest absolutnie rujnująca „….” – Tu mamy sploty wielu bulwersujących spraw – nierozliczenie się z epoką komunizmu; ktoś, kto próbował to robić, jest dziś przez demokratyczną Polskę karany. Po drugie, wyrok sądu – 350 tys. zł – dla przeciętnego Polaka to jest kwota rujnująca. Ja kwestionuję moralną prawomocność takiego wyroku „…(źródło)

 

„Janem Marią Rokitą komornik zainteresował się z powodu niewywiązania się byłego już polityka PO z wyroku sądu, który nakazał mu przeproszenie Kornatowskiego za słowa z 2007 roku: „Minister Kaczmarek zrobił z tego, wyjątkowo nikczemnego prokuratora  szefa policji”  (chodziło o Konrada Kornatowskiego). „….”To jest hańba dla polskiego państwa, że taki człowiek jak Jan Rokita znalazł się w takiej sytuacji – powiedział w „Jeden na Jeden” w TVN24 Jarosław Gowin (PO). „….(źródło )

 

 

—-

Mój komentarz

 

Opanowane przez lewaków sądownictwo stało się zagrożeniem dla nie tylko społeczeństwa, ale i dla stabilności państw zachodnich .

 

Sędziowie przestali służyć społeczeństwu i sprawiedliwości , a zaczęli nieformalnym strukturom , które miały wpływ na ich awans i dostanie się na stanowiska .

 

Żadne społeczeństwo nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować , jeśli nie zapewni sobie kontroli nad sadownictwem . Brak takiej kontroli bardzo szybko przeradza się w sferę wpływów obcych wywiadów , mafii , grup interesu , mafii, i gangów politycznych . Przykładowo węgierski Trybunał Konstytucyjny zaczął bronić interesów niemieckich kosztem Węgrów. W ramach dekolonizacji Węgier Orban rozprawił się ze zdemoralizowanym wymiarem sprawiedliwości . Kiedy Orban wziął sędziów za pysk w ich obronie wystąpiły …. rządy USA i Unii .

 

Dwaj przywódcy , jeden węgierski Orban , drugi egipski Mursi prawie w pierwszej kolejności uprali się z destabilizującymi kraj sądami .

 

Polska ma równie zdemoralizowany i niebezpieczny dla kraju model sądownictwa . Kontrolowany przez lewactwo , ingerujący w politykę i niszczący tkankę społeczną.

 

Najlepszym wyjściem byłby oczywiście bezpośredni wybór sędziów przez społeczeństwo . Wszystko jednak jest lepsze niż tolerowanie kontroli lewactwa i grup interesów nad sądami . Lincz sądowy nad Rokitą, a wcześniej nad Ziobrą . Wyroki dotyczące Wałęsy i Jurczyka są najlepszymi ilustracjami jednej wielkiej patologi jaką jest sądownictwo II Komuny

 

Kaczyński zdaje sobie doskonale sprawę jak ważna będzie dekolonizacja sądów i przywrócenie Polakom nad nimi władzy .

 

Kaczyński „ wymiar sprawiedliwości wymaga radykalnej, – także personalnej, przebudowy”

 

 

video

„>LEWOSKRĘTNE SĄDY – prof. Wolniewicz

 

Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter
Linki do tekstów, które mnie zainteresowały umieszczam na osobnej stronie facebooka Marek Mojsiewicz „ Różne Takie

 

„Polska oczywiście nie jest państwem prawa , nawet jeśli przyjmiemy definicję formalnej koncepcji państwa prawa legitymującego i traktującego lewicowe państwa totalitarne , czyli faszystowskie i komunistyczne jako państwa prawa „praworządne są wszelkie działania organów państwa, które są zgodne z ustanowionych prawem. Sama treść prawa jest obojętna, a więc przyjmuje się, że przestrzeganie prawa jest wartością samoistną, która daje obywatelom poczucie pewności, stabilności i przewidywalności. „..(więcej )

 

Popieranie tej koncepcji , budowa na jej osi sporu przez Platformę świadczy dobitnie o jej totalitarnym charakterze.

 

Koncepcja materialna państwa prawa odmawia uznania lewicowych państw faszystowskich i komunistycznych jako państwa prawa . „nie można ograniczać problemu praworządności jedynie do aspektów formalnych. Ich zdaniemistotna jest również treść prawa. Istotnym argumentem na rzecz takiego pojmowania praworządności są działania reżimów totalitarnych (państwa nazistowskiego czy państw komunistycznych), w którychwiele czynów było wprawdzie zgodnych z obowiązującym prawem, ale prawo to było złe z moralnego punktu widzenia „..(więcej )

 

Oczywiście III RP jak przepoczwarzona PRL nie jest państwem prawa nawet w koncepcji formalnej gdyż państwo prawa powinno cechować

 

„Zgodnie z zasadą praworządności państwo prawa powinno:

  • działać w granicach prawa,
  • realizować zasadę równości wszystkich obywateli wobec prawa,
  • gwarantować pewność prawa
  • gwarantować prawo obrony obywatela przed sądem
  • realizować zasadę Lex retro non agit (prawo nie działa wstecz) ( źródło)

 

 

Skwieciński w Rzeczpospolitej „ Groteska Berlusconiego to mniejsze zło „ Skwieciński „Polityczna instrumentalizacja prawa, sądów i prokuratury jest bowiem chyba największym możliwym zagrożeniem dla demokracji. A wrogowie Berlusconiego – politycy klasyczni oraz politycy w togach prokuratorskich i sędziowskich (włoski fenomen) – dopuszczają się tej instrumentalizacji wręcz demonstracyjni Ktoś powiedział: Berlusconi może budzić obrzydzenie. Ale jego przeciwnicy muszą wzbudzić przerażenie”…(więcej)

 

Gontarczyk „Wyrok wydany w sprawie Wałęsa – Wyszkowski potwierdza jedną z fundamentalnych zasad funkcjonowania III Rzeczypospolitej: kiedy obraduje sąd, nikt nie może czuć się bezpieczny – pisze historyk „….(więcej )

 

Korwin Mikke „ Poraziła mnie informacja o tym, jakimi dowodami dysponował skład SN, który ostatecznym wyrokiem orzekł, że p. Marian Jurczyk nie był agentem SB: oryginał podpisanego oświadczenia o współpracy, pokwitowania za otrzymane pieniądze…Przywykłem już, że „polskie” sądy w sprawach politycznych (i nie tylko) kierują się dziwacznymi interpretacjami Prawa –ale takich sk…ysynów, jak ci, co głosowali nad tym orzeczeniem, jeszcze nie widziałem.Najwyższa pora coś z tym zrobić! I zrobię.”….(więcej)

 

 

 

 

 

Sławomir Sieradzki „ Za utrąceniem kandydatury Tuska na szefa Komisji Europejskiej stała nieformalna grupa starszych panów z brzuszkami „ ….”Donald Tusk jeszcze 6 czerwca zapowiadał publicznie w polskim radiu, że w kwestii kandydowania na urząd szefa Komisji Europejskiej:jeszcze w czerwcu, najpóźniej w lipcu taką jednoznaczną informację na temat mojej przyszłości czy moich intencji przekażę polskiej opinii publicznej.”….”Po czym już cztery dni później, wyraźnie zmieszany i jakby czymś zaskoczony, w kilku mediach wprost wyrzucił z siebie z żalem, że „trudny czas kryzysu wymaga jego premierostwa aż do 2015 roku”. …”Grupą Bilderberg, która także w Unii Europejskiej pełni rolę czegoś w rodzaju wszechmogącego, Biura Politycznego w krajach zależnych od Związku Sowieckiego, zainteresował się już kilka miesięcy temu znany włoski prawnik, były europarlamentarzysta – Alfonso Luigi Marra. Zażądał on od włoskiego prokuratora generalnego przeprowadzenia śledztwa w sprawie nieformalnego ingerowania Grupy Bilderberga w procesy wyborcze we Włoszech, które powinny podlegać demokratycznej kontroli.

Marra ma na myśli nieoczekiwany dla Włochów wybór na premiera Włoch Mario Montiego w 2011 r. Został on szefem rządu Italii po… zgadliście Państwo! Po spotkaniu Grupy Bilderberg w Szwajcarii. Zresztą Monti od 1974 r. jest członkiem tej Grupy.

Czym jest Grupa Bilderberg, skoro ma władzę ponadnarodową do podejmowania ważnych decyzji lub desygnowania swoich członków lub po prostu tych, których chce – na ważne stanowiska w różnych krajach? Ot np. Herman Van Rompuy został przewodniczącym Rady Europejskiej właśnie po spotkaniu Grupy Bilderberg a belgijski dyplomata Étienne Davignon (honorowy członek Grupy Bilderberg) pochwalił się swego czasu, że pomysł stworzenia wspólnej waluty europejskiej to także dzieło Grupy. „…..((źródło)

 

 

 

Jan Bodakowski „ Gospodarka w PRL czyli jak sztucznie utrzymywać nędzę i zapaść cywilizacyjną „….”Socjalistyczny ustrój gospodarczy w PRL narzucili Polakom sowieccy okupanci by utrwalać komunizm w Polsce. Po II wojnie światowej Polska stała się kolonią ZSRS, administrowaną przez polskojęzycznych kolaborantów całkowicie oddanych Moskwie. Strażnikiem nienaruszalności okupacyjnego systemu była stacjonująca w Polsce Armia Czerwona i poległe jej jednostki polskojęzycznego wojska, milicji i bezpieki. „….”Efektem socjalistycznej gospodarki PRL było utrzymywanie na ziemiach polskich przez lat 45 sztucznej biedy i zapaści cywilizacyjnej. Stanu, który był powodem cierpień milionów Polaków w PRL. Stanu za, który nawet dziś muszą płacić współcześni mieszkańcy Polski. W 1989 roku kiedy komuniści zmuszeni bankructwem decydowali się przeprowadzić transformacje ustrojową, PKB na jednego Polaka było równe PKB jakie osiągnęła Francja w 1952 roku, Włochy w 1961 roku, Hiszpania w 1967 czyli za rządów Generała Franco, Grecja w 1971 roku, a Portugalia w 1975.Zapaść cywilizacyjna PRL przejawiała się tym, że w połowie lat osiemdziesiątych poziom zgonów wśród niemowląt był w PRL dwa razy większy niż w krajach zachodniej Europy. PRL było też barierą w aspiracjach edukacyjnych młodych Polaków, zastraszająco niski odsetek studentów wynosił tylko 10% w populacji od 19 do 24 lat.”…..”System realnego socjalizmu był niewydolny, nieefektywny, marnotrawił zasoby, ukazywał, że rozbudowana biurokracja jedyne co jest wstanie zrobić to szkodzić ludziom. „….(źródło)

 

R Zaleski „ „W 2004 roku turecki dług stanowił 74 proc. PKB. Teraz sięga on 36,5 proc. PKB. Dla porównania, polski stosunek wielkości zadłużenia do PKB sięgał w 2011 roku 56,4 proc. PKB – wynika z danych Eurostatu.” Wzrósł za czasów Rostowskiego o 300 mld, czyli prawie połowę (oficjalnie). „…””Od 2002 roku, kiedy władzę przejął premier Recep Tayyip Erdogan i jego partia Sprawiedliwości i Postępu, turecka gospodarka rozwijała się w średnim rocznym tempie 5,5 proc.,” Polska gospodarka rozwijała się w ostatnich latach w tempie ponad 3 %. „….””Mało kto zdaje sobie sprawę, że jeszcze w 1960 roku Polska liczyła ciut więcej obywateli (blisko 30 mln) niż ówczesna Republika Turecka, przeżywająca wtedy swój pierwszy powojenny przewrót polityczny. Ale już 15 lat później Polaków było o 35 mln, podczas gdy liczba Turków wzrosła do 40 milionów. Obecnie jest nas, jak wiadomo, niewiele ponad 38 mln, a uwzględniwszy migracje zagraniczne, mieszkańców Polski nawet ubywa, podczas gdy kraj nad Bosforem liczy już blisko 75 mln ludności” W prognozach ma osiągnąć 100 mln.

Turcy zbudowali 2 tys km autostrad i 16 ( słownie – szesnaście) tys km dróg ekspresowych. Mają 7mą na świecie flotę handlową, gdy nasza uległa likwidacji. Bez funduszy europejskich Turcja potrafiła zmodernizować swoją infrastrukturę i osiągnęła rekordowe tempo budowy dróg i kolei. Też szybkich kolei. Dworzec autobusowy w Stambule to stanowiska dziesiątek czy nawet setek prywatnych firm przewozowych.Turecki sektor bankowy, w którym kilka głównych banków pozostaje własnością państwa jest najbardziej ekspansywny w ich geograficznych okolicach. Na 4 bankomaty, 3 są z tureckimi nazwami banków.”Na edukację państwo wydaje tam 2,8 proc. budżetu, w Polsce 0,8. Również na obronność wydatki są tam wyższe niż w Polsce, a Turcja staje się regionalną potęgą.” Jest potęga militarną.”…..(źródło )

 

OSW „Jednak z innych informacji z mediów rosyjskich, w tym z obwodu kaliningradzkiego wynika, iż budowa BEJ została czasowo zamrożona. „…”decyzji państwowego koncernu Rosatom o rewizji planów budowy Bałtyckiej Elektrowni Jądrowej (BEJ) koło miejscowości Nieman w obwodzie kaliningradzkim „….”Jednak z innych informacji z mediów rosyjskich, w tym z obwodu kaliningradzkiego wynika, iż budowa BEJ została czasowo zamrożona. Rzeczywistym powodem tej decyzji jest najprawdopodobniej fiasko dotychczasowych prób zarówno pozyskania zagranicznego współfinansowania budowy BEJ, jak i zawarcia kontraktów z odbiorcami zagranicznymi na dostawę energii elektrycznej wytwarzanej w przyszłej elektrowni „….(źródło )

 

Doniesienia Edwarda Snowdena na temat inwigilacji elektronicznej prowadzonej przez amerykański wywiad są główną wiadomością w mediach chińskich. Dziennik „China Daily” ocenia, że relacje chińsko-amerykańskie są obecnie „wystawione na próbę”. „….”- Miesiącami Waszyngton oskarżał Chiny o szpiegostwo informatyczne, ale wydaje się, że w USA największym zagrożeniem dla poszanowania swobód jednostki i prywatności jest niepodlegająca kontroli władza rządu – oświadczył cytowany przez dziennik Li Haiding z Chińskiego Uniwersytetu Spraw Zagranicznych (CFAU), zajmujący się Stanami Zjednoczonymi. „…..(źródło)

 

video „LEWOSKRĘTNE SĄDY – prof. Wolniewicz „

Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter
Linki do tekstów, które mnie zainteresowały umieszczam na osobnej stronie facebooka Marek Mojsiewicz „ Różne Takie

0

Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

4 komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758