HYDE PARK
Like

Zakup gotowej spółki – czy to się opłaca? Sprawdzamy

28/02/2019
1083 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Zakup gotowej spółki – czy to się opłaca? Sprawdzamy

Planujesz rejestrację spółki? Zanim podejmiesz odpowiednie kroki, zastanów się, czy zakup gotowej spółki nie jest bardziej opłacalnym wyborem dla Ciebie!

0


Tradycyjna rejestracja spółki

Jak wygląda tradycyjna rejestracja spółki? W przypadku rejestracji spółki z o.o. wniosek można złożyć online, jednak system ten nie pozwala na edycję umowy spółki, a standardowa umowa nie każdemu odpowiada. W przypadku tradycyjnej rejestracji należy podpisać umowę spółki w formie aktu notarialnego, następnie zgłosić fakt ten do KRS i do ogłoszenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Łączny koszt na te działania wahać się będzie w granicach 800 – 1200 złotych, w zależności od wybranego notariusza i ilości potrzebnych odpisów oraz liczby wspólników. Do tego dojść mogą inne opłaty, na przykład związane z przygotowaniem indywidualnej umowy spółki.

Do spółki z o.o. wnieść należy też kapitał w wysokości minimum 5000 złotych, od którego należy odprowadzić podatek od czynności cywilnoprawnych w wysokości 0,5%. Całość opłat zamknąć może się w około 2 tysiącach złotych i wzrasta, jeśli korzysta się z pośredników.

Termin rejestracji nowej spółki

Największą wadą rejestracji tradycyjnej spółki jest czas oczekiwania na dokonanie wpisu w KRS. O ile formalności notarialne i opłaty można załatwić w jeden dzień, to czas oczekiwania na wpis do KRS wynosi średnio od 3 do 6 tygodni, a często przedłuża się do kilku miesięcy. Termin jest trudny do przewidzenia.

Spółka gotowa do działania od zaraz

Czas to pieniądz – zgodzić się z tym mogą na pewno przedsiębiorcy, którym zależy na szybkim rozpoczęciu działalności. Gotowe spółki z o.o. są przygotowanymi do działania podmiotami, którymi zarządzać można od razu po podpisaniu stosownych dokumentów. Mają one nadany NIP i REGON, część z nich zgłoszona jest do VAT EU. Dla gotowych spółek sporządzona została umowa spółki, prowadzona jest księgowość, a także wpłacony został kapitał zakładowy. Mimo tego, że ma ona status aktywnej, to nie były prowadzone na niej działania, dzięki temu ma czystą historię finansową i brak zobowiązań.

Czy to rozwiązanie się opłaca? Koszt zakupu gotowej spółki zależny jest od czasu jej aktywności, rodzaju spółki i ewentualnie posiadanych koncesji oraz zezwoleń. Jedno jest pewne – na pewno zakup takiej spółki opłaca się osobom, które nie mogą lub nie chcą czekać na zakończenie długiego procesu tradycyjnej rejestracji.

Inne zapisy autora:

0

kampanieonline
kampanieonline

205 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758