POLSKA
Like

Zagrożona niezawisłość Polski

20/06/2013
576 Wyświetlenia
3 Komentarze
3 minut czytania
Zagrożona niezawisłość Polski

W ostatnim okresie szczególne nasilenie arogancji i lekceważenia obowiązujących zapisów prawnych zauważamy w obszarze prokuratury i sądownictwa wojskowego.

0


Poniżej cytuję apel Stowarzyszenia Klub Inteligencji Polskiej

“Stowarzyszenie Klub Inteligencji Polskiej zwraca się do wszystkich urzędów, instytucji i obywateli polskich, którym jeszcze nas sercu jest dobro Polski o zainteresowanie się problemem łamania prawa przez prokuraturę i sądy wojskowe.

Z niepokojem i wielką troską o przyszłość naszego kraju obserwujemy powtarzające się przykłady łamania prawa przez przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości. Odnosimy wrażenie, że niektórzy sędziowie i prokuratorzy w przeświadczeniu bezkarności wykorzystują swoją pozycję zawodową do załatwiania osobistych interesów. W ostatnim okresie szczególne nasilenie arogancji i lekceważenia obowiązujących zapisów prawnych zauważamy w obszarze prokuratury i sądownictwa wojskowego.

Ta enklawa naszego wymiaru sprawiedliwości faktycznie pozostaje poza wszelkim nadzorem (nadzór ten winni sprawować minister obrony narodowej, minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny. Takie usytuowanie nadzoru powoduje, że żaden z wymienionych podmiotów faktycznie go nie sprawuje). Powoduje to stałe narastanie bezprawnych poczynań i lęk pokrzywdzonych przed działaniami odwetowymi. Wszelkie skargi na działalność wojskowych sędziów i prokuratorów pozostają bez echa, bowiem skarżący nie mogą doczekać się nie tylko rzetelnego rozpatrzenia, ale jakiejkolwiek odpowiedzi. Dotyczy to zarówno byłego, jak i obecnego ministra obrony oraz Prokuratora Generalnego.

Stowarzyszenie Klub Inteligencji Polskiej aktywnie włączyło się w walkę z bezprawiem. Monitorujemy i upubliczniamy przestępcze działania, zwłaszcza sytuację w prokuraturze i sądownictwie. Nie możemy zaakceptować działań, które staczają nasz kraj na dno bezprawia, bowiem może to przyczynić się do ponownej utraty naszej niepodległości i niezawisłości. Mamy świadomość, że takiemu działaniu sprzyja polityka obecnej koalicji, jednak kierując ten list wyrażamy nadzieję, że są w naszym parlamencie posłowie, którym w dalszym ciągu nie są obce zasady polskiej racji stanu.

Sprawa, którą przedstawiamy w załączeniu jest typowym przykładem arogancji wojskowego wymiaru sprawiedliwości i poczucia pełnej bezkarności w tzw. postępowaniu procesowym prowadzonym przez te organy. Mamy uzasadnione obawy, że bez należytego nadzoru i zainteresowania kolejna sprawa zostanie „wyczyszczona” przez „spółkę” sędziowsko-prokuratorską, a odpowiedzialności będzie poszukiwać się wśród skarżących”.

Dr Tadeusz Polak

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2013/06/zagrozona-niezawislosc-polski/

Inne zapisy autora:

0

Avatar
NN 533763214

73 publikacje
64 komentarze
 

3 komentarz

 1. Avatar tomek

  PROKURATURA WOJSKOWA niech wyjaśni postępowania w sprawie nielegalnych podsłuchów Żandarmerii Wojskowej wobec kadry 16 batalionu dowodzenia w Elblągu i odpowie na pytania: Dlaczego nie zabezpieczono urządzeń podsłuchowych wskazanych przez pokrzywdzonego. Dlaczego umorzono sprawy bez zapoznania się z materiałami operacyjnymi ŻW w Elblągu Dlaczego prokurator TOMASZ MACKIEWICZ z Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Elbląg zataił dane chor. G. K. z wydziału operacyjno-rozpoznawczego ŻW i dlaczego nie poniósł za ten czyn konsekwencji. Dlaczego szef prokuratury garnizonowej w Elblągu JAROSŁAW ŻELAZEK po otrzymaniu ponownego wniosku o wszczęcie postępowania w sprawie nielegalnych podsłuchów w 2008r nie wykonał czynności sprawdzających . Czy istnieje związek między pierwszym doniesieniem z lipca 2007w sprawie nielegalnie stosowanym podsłuchem , a wypowiedzeniem złożonym przez chor. G.K w lipcu 2007r A SIEMONIAK niech ujawni i poda do publicznej wiadomości zakres i wyniki kontroli przeprowadzonej dn.31.01.2008r w oddziale elbląskim ŻW dotyczącej nielegalnego stosowania podsłuchów.

  0
 2. Avatar Stawol

  Aparat wymiaru sprawiedliwości (sędziowie, prokuratorzy, mecenasi , radcowie prawni i inni) należy prześwietlić do zera, a wpierw wprowadzić Trybunały Ludowe dla uzdrowienia sytuacji, bo inaczej się nic nie zmieni.

  0
 3. Przykro mi, że mamy ogromną ilość zdrajców, którzy dla siebie i swoich bliskich oddadzą naszą przyszłość. Za późno na naprawę. Za bardzo jesteśmy sprzedawani przez bandytów. Nikt nam nie pomoże. Jeżeli w Polsce się coś zmieni, to chyba tylko przy okazji III Wojny Światowej. Na razie można zapomnieć o pozytywnym udziale polityków. Polski jako ducha nie ma. Ten duch uciekł na Zachód, bo nie może utrzymać siebie i swojej rodziny. Ten duch nie chce wracać…

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816