PRAWO
Like

WOLNY CZYN: M. Cysewski w Piekarach Śląskich

20/06/2013
799 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
WOLNY CZYN: M. Cysewski w Piekarach Śląskich

Polacy nie będą unikać ofiar – powiada dziennikarz. – Tylko walka i ofiary mogą prowadzić do skutecznej obrony interesów Rzpltej 14 czerwca 2013 r. w Sądzie Rejonowym w Piekarach Śląskich (przewodniczący: sędzia Adam Skrzypek) odbyło się posiedzenie w sprawie Mariusza Cysewskiego, redaktora pisma „Wolny Czyn KPN Obszaru V”, skarżącego postanowienie prokuratury o umorzeniu śledztwa przeciw sobie. O co chodzi w sprawie? 14 marca 2011 r. w Sądzie Rejonowym w Piekarach Śląskich grupa działaczy opozycji antykomunistycznej i dawnego Podziemia kierowana przez Mariusza Cysewskiego (KPN) domagała się jawności posiedzenia. Doszło do niezasadnej i bezprawnej interwencji policji. Dawno, dawno temu „Wolny Czyn” opublikował relację filmową. Zob. relację: . UWAGA. Zdjęcia poniżej mają charakter pokazowy, gdyż łącza do filmów YouTube nie działają (otwiera je […]

0


Polacy nie będą unikać ofiar – powiada dziennikarz. – Tylko walka i ofiary mogą prowadzić do skutecznej obrony interesów Rzpltej

14 czerwca 2013 r. w Sądzie Rejonowym w Piekarach Śląskich (przewodniczący: sędzia Adam Skrzypek) odbyło się posiedzenie w sprawie Mariusza Cysewskiego, redaktora pisma „Wolny Czyn KPN Obszaru V”, skarżącego postanowienie prokuratury o umorzeniu śledztwa przeciw sobie.

O co chodzi w sprawie?

14 marca 2011 r. w Sądzie Rejonowym w Piekarach Śląskich grupa działaczy opozycji antykomunistycznej i dawnego Podziemia kierowana przez Mariusza Cysewskiego (KPN) domagała się jawności posiedzenia. Doszło do niezasadnej i bezprawnej interwencji policji. Dawno, dawno temu „Wolny Czyn” opublikował relację filmową. Zob. relację:

Przeciw opozycjonistom prokuratura w Zabrzu wszczęła śledztwo (DS 631/11) w ramach którego popełniła szereg dalszych domniemanych przestępstw, o których traktuje wiele publikacji; również materiałów filmowych publikowanych na tym kanale. W końcu powstały akty oskarżenia; proces jeszcze nie rozpoczął się. Prokuratura postanowiła jednak rozbić grupę i wyodrębnić sprawę szefa grupy – M. Cysewskiego. W jego sprawie śledztwo umorzono pod pretekstami dodatkowo znieważającymi dziennikarza. M. Cysewski zaskarżył postanowienie o umorzeniu śledztwa przeciwko sobie i na zasadzie „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” zażądał, by prokuratura wystąpiła z aktem oskarżenia i zapewniła mu zaszczytne miejsce na ławie oskarżonych. Argumentował, że Polacy nie będą unikać represji, a możliwy status więźnia politycznego w okupowanej dziś Polsce przynosi mu zaszczyt. Walka i ofiary mogą prowadzić do mobilizacji narodowej i skutecznej obrony interesów Rzpltej.

Sąd uwzględnił zażalenie M. Cysewskiego.

Relacja filmowa (na YouTube)

.

UWAGA. Zdjęcia poniżej mają charakter pokazowy, gdyż łącza do filmów YouTube nie działają (otwiera je tylko przeglądarka Chrome). Na szczęście artykuły niniejszego bloga dublowane są na stronie “Wolnego Czynu”, gdzie łącza działają. Oto łącze.

Kontakt z redakcją: tel. 511 060 559

ppraworzadnosc@gmail.com

https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

http://www.youtube.com/user/wolnyczyn

http://wolnyczyn.nowyekran.net/

https://3obieg.pl/author/WolnyCzyn/

http://mariuszcysewski.blogspot.com/

 

0

Wolny Czyn https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

W matriksie ""3 RP""... https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

644 publikacje
103 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758