Globalnie i Lokalnie
Like

Za kulę trzeba będzie zwrócić policji?

12/11/2013
709 Wyświetlenia
2 Komentarze
1 minut czytania
Za kulę trzeba będzie zwrócić policji?

Oto informacja roku: mężczyzna, który przez błąd sędziego przesiedział w więzieniu 134 dni, chce 300 tys. zł odszkodowania. Prawnicy twierdzą, że nic mu się nie należy – czytamy w “Gazecie Wyborczej”.

0


 

Mężczyznę skazano w 2010 r. na pół roku więzienia w zawieszeniu za zniszczenie mienia w awanturze domowej. W czerwcu ubiegłego roku sąd w Siemianowicach Śląskich nakazał osadzić go w zakładzie karnym za rzekome przestępstwo. Okazało się, że sąd się pomylił.

Mężczyzna wytoczył proces skarbowi państwa. Jednak zdaniem prawników Prokuratorii Generalnej nie należy mu się odszkodowanie, bo nie można tu mówić o pogorszeniu sytuacji życiowej z powodu pomyłkowego pozbawienia wolności, gdyż przed uwięzieniem był on bezdomny i bezrobotny.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gazeta-wyborcza-wyjety-spod-prawa/ljqvf

Oto nowa filozofia „państwa prawnego” Tuska.

Odszkodowanie za niesłuszne uwięzienie nie należy się bezrobotnemu i bezdomnemu. Bo państwo przecież zapewniło mu wikt i opierunek.

To dzisiaj.

A jutro?

Czy niesłusznie uwięzionemu będą kazać zwracać koszty zużytych środków czystości, prania pościeli i 3 posiłków dziennie?

 

Panie Sienkiewicz, a jak pańscy chłopcy znowu kogoś przez pomyłkę zabiją (vide: Poznań)  to kiedy okaże się, że ofiara niepracowała i np. piła, każe pan rodzinie zwracać koszty pocisku?

Bo przecież pozbyli się darmozjada.

12.11 2013

Inne zapisy autora:

0

Humpty Dumpty
Humpty Dumpty

1842 publikacje
75 komentarze
 

2 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816