Bez kategorii
Like

wyszperane 27/07/12

27/07/2012
277 Wyświetlenia
0 Komentarze
9 minut czytania
no-cover

Chcą krytykować SW II. Chcą sprzedać uzdrowiska. Co w USOPAŁ? Przemiana senatora. Apetyt.. Zaatakowano i Cerkiew. Co to jest propaganda? Stawiają pomnik Mao koło Lenina. Antysemityzm w natarciu.

0


Wielu publicystów zauważyło, że przeprosiny za rzekome „grzechy wobec ludu Izraela”, wygłoszone 12 marca 2000 roku w ramach organizowanego przez Watykan „Dnia modlitw o przebaczenie”, trąciły jednostronnością i zdawały się ignorować obiektywną prawdę, fakty historyczne oraz żydowską nienawiść w stosunku do chrześcijaństwa.
http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/1027


Problemem jest natomiast kwestionowanie przez lefebrystów II Soboru Watykańskiego, którego wiążące znaczenie, zwłaszcza jeśli chodzi o dialog ekumeniczny, dialog z judaizmem oraz religiami niechrześcijańskimi, praw człowieka a także wolności religijnej podkreślił niedawno prefekt Kongregacji Nauki Wiary, abp Gerhard Müller. [Jedna w drugą to oczywiste herezje, wielokrotnie potępiane przez poprzednich papieży.
Dziś, taka ich katolicznicka mać, mają "wiążące znaczenie" – tylko nie wiemy, dla kogo, bo dla katolików na pewno nie. – admin]
Tornielli cytuje słowa Benedykta XVI z listu do biskupów z 10 marca 2009 r. w sprawie zdjęcia kary ekskomuniki z czterech biskupów wyświeconych przez abp Lefebvra. Ojciec Święty stwierdził w nim, że „autorytet Magisterium Kościoła nie może zastygnąć na 1962 r. — Bractwo musi to sobie jasno uświadomić. Jednakże różnym osobom, podającym się za wielkich obrońców Soboru, należy również przypomnieć, że Sobór Watykański II zawiera w sobie całą doktrynalną historię Kościoła. Kto chce być posłuszny Soborowi, musi zaakceptować wiarę wyznawaną na przestrzeni wieków i nie może odcinać korzeni, dzięki którym drzewo żyje”.
http://marucha.wordpress.com/2012/07/26/bractwo-kaplanskie-sw-piusa-x-chce-swobody-krytykowania-vaticanum-ii/


W czasach mojej młodości podział ideologiczno-filozoficzny był prosty; z jednej strony stali “komuniści/etatyści”

 wierzący w rozbudowane państwo obejmujące niemal wszystkie obszary życia społecznego i gospodarczego, państwo, które wychowywało nowego człowieka, dawało mu pracę, kształciło i – przynajmniej w założeniu – opiekowało się, czasami nawet zmieniając mu pieluchy.

http://wirtualnapolonia.com/2012/07/21/andrzej-kumor-gospodarka-to-nie-wszystko/

W Sejmie, podczas połączonego posiedzenia Komisji Zdrowia i Komisji Skarbu Państwa, debatowano na temat prywatyzacji 6 polskich uzdrowisk. Rząd chce z tytułu prywatyzacji uzyskać 125 mln zł, a opozycja przekonuje, że to grabież majątku państwowego.
http://mypis.pl/aktualnosci/3401-spor-o-polskie-uzdrowiska

USOPAŁ: Informacje
http://wirtualnapolonia.com/2012/07/26/usopal-informacje-3/

Niespodziewana przemiana Senatora…
„Co pan dzisiaj czuje, jako znany opozycjonista, zasłużony w walce o prawa człowieka, w tym o prawo o zgromadzeniach, po dokonanej przez Senat nowelizacji, zaostrzającej prawo do zgromadzeń ? –

http://niepoprawni.pl/blog/705/niespodziewana-przemiana-senatora%E2%80%A6


http://wirtualnapolonia.files.wordpress.com/2012/07/wilczy-apetyt.jpg


Główne uderzenie poszło na najsilniejszy zachodni Kościół, na katolików – którzy codziennie byli zmuszani do wysłuchiwania krytyki Papieża, że nie powstrzymał Hitlera; duchownych hurtem zaliczono do pedofilów, Kościół wciąż krytykowano za odmowę udzielania ślubów gejom, wszędzie – od Kalifornii do Włoch – usuwano szopki bożonarodzeniowe i krzyże ze szkół. Protestanci także dostawali za swoje – w Аnglii zwalniają z pracy za noszenie krzyżyka na piersi, a w Ameryce usuwają symbole chrześcijańskie, chociaż żydowska menora pali się wszędzie. W Szwecji posadzono duchownego, który odważył się zacytować z ambony Biblię.

Tylko Rosja żyła w zaczarowanym świecie – na ulicach wisiały plakaty, pozdrawiające ludzi z okazji Wielkanocy i Bożego Narodzenia, rosyjskie dziewczyny jawnie nosiły krzyże na swoich pięknych szyjach i białych piersiach, w szkołach zaczęto uczyć religii. Gdy opowiadałem o tym moim zachodnim przyjaciołom, z zazdrości przygryzali wargi. Wydawało się, że w Rosji historia znowu poszła drogą alternatywną.
http://www.bibula.com/?p=59141

Na kolejną rocznicę zamachu na World Trade Center amerykańska sieć telewizyjna NBC planuje uraczyć swoich widzów premierą serialu “The New Normal” (nowa norma). Nowy sitcom ma być promocją “postmodernistycznej rodziny”, w której “ona spodziewa się ich dziecka”. A o co konkretnie chodzi? Scenariusz jest prosty: on i on bardzo się kochają, tworzą udany związek, są ludźmi sukcesu, ale do pełni szczęścia brakuje im jednego – dziecka. Wynajmują więc kobiecy brzuch. Jego właścicielka ma zajść w ciążę, a poczęte dziecko ma stać się finansowym gwarantem ukończenia przez nią studiów. Wcześniej była zmuszona je zarzucić ze względu na “ciążę nieplanowaną”. W serialu pojawia się również czarny charakter – babcia przyszłej surogatki, która stanowczo sprzeciwia się planom wnuczki. Starsza pani jest oczywiście przedstawiona jako wyzuta z wszelkich pozytywnych uczuć homofobiczna rasistka, reprezentująca skostniały świat chrześcijaństwa.
http://www.naszdziennik.pl/wp/5683,oswajanie-dewiacji.html

Czołowy brytyjski znawca propagandy niemieckiej z lat II wojny światowej, Lindley Fraser, uważał, że propaganda to „sztuka, skłaniania innych do działań odmiennych od zachowań, które poczyniliby bez propagandy”.3 Jest to trafna obserwacja, ponieważ w propagandzie cel osiąga się nie tylko poprzez twórcze zestawianie słów, ale również substytutów słów: fotografii, rysunków, obrazów i innych środków graficznych, a także pieśni, defilad, manifestacji, wieców i innych środków oddziaływania na emocje.
http://marucha.wordpress.com/2012/07/27/propaganda/#more-23668


“Duch pyszny poprzedza upadek”

http://wirtualnapolonia.com/2012/07/26/duch-pyszny-poprzedza-upadek/

Socjalistyczny mer jednego z największych miast Francji Montpellier zdecydował o postawieniu pomnika komunistycznemu przywódcy Chin Mao. Postument stanie obok innego symbolu ideologii komunistycznej, pomnika Lenina.
– Te postaci symbolizują polityczne ideologie, które odcisnęły piętno na XX wieku – tłumaczył pomysłodawca pomnika mer Jean-Pierre Moure. Polityk przyznał, że istnieją co prawda ciemne strony tej postaci, ale należy pamiętać o jego historycznych zasługach. Jego zdaniem „Mao przywrócił godność narodowi chińskiemu”.
To nie pierwszy taki pomysł władz Montepellier. W 2010 roku w mieście stanął wielki pomnik innego komunistycznego zbrodniarza, Lenina. Wywołało to wówczas oburzenie także poza granicami Francji.
Pomysł wystawienia pomnikowi Mao również spotkał się z licznymi uwagami krytycznymi. – To głupota. To tak, jakby stawiać pomnik Hitlerowi. Też był wielkim człowiekiem pewnego okresu w życiu narodu niemieckiego. I Stalin był wielkim synem narodu gruzińskiego, uwielbiano go tam, choć wymordował połowę Gruzinów – mówi Vytautas Landsbergis, przywódca Litwy z czasów wyrywania się spod władzy radzieckiej, obecnie eurodeputowany.
http://www.pch24.pl/francuzi-buduja-pomniki-komunistycznym-zbrodniarzom,4513,i.html


Kolejny przykład tego strasznego antysemityzmu jaki się szerzy na świecie. I to w wykonaniu niby Żyda.

http://gazetawarszawska.com/2012/07/24/wywiad-rabin-abe-finkelstein-o-zydowskiej-kontroli-swiata-cz-1/

Inne zapisy autora:

0

Jacek

Zagladam tu i ówdzie. Czesciej oczywiscie ówdzie. Czasem cos dostane, ciekawsze rzeczy tu dam. ''Jeszcze Polska nie zginela / Isten, áldd meg a magyart'' Na zdjeciu jest Janek, z którym 15 sierpnia bylismy pod Krzyzem.

1481 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758