POLSKA
Like

Wrocławscy prawnicy kryją się za wyłudzeniami?

07/11/2017
2039 Wyświetlenia
0 Komentarze
8 minut czytania
Wrocławscy prawnicy kryją się za wyłudzeniami?

Matecznik Schetyny. Miasto Zdrojewskiego. Do niedawna siedziba wszelkiej maści wywiadów i kontrwywiadów obecnych ze względu na usytuowanie tzw. Północnej Grupy Armii Sowieckiej w nieodległej Legnicy. Teraz ma szansę stać się stolicą polskiej telekomunikacji alternatywnej. I to bardzo alternatywnej….

0


Prawie dokładnie cztery lata temu pisałem o Polskiej Telefonii Stacjonarnej SA mającej siedzibę w starym piastowskim grodzie nad Odrą.

 

Tutaj:

 

https://3obieg.pl/polski-ttelekomunikacyjny-szwindel-dzien-dobry

 

 

Okazuje się, że praktyki tej firmy, jak najbardziej naganne, zostały przejęte przez warszawską firmę  Twoja Telekomunikacja SA.

 

Na facebooku od dłuższego już czasu jest strona zatytułowana „Telekomunikacja dla domu oszuści”.

 

Tutaj:

 

https://www.facebook.com/pg/Telekomunikacja-dla-domu-Oszusci-138063236535218/posts/?ref=page_internal

 

 

Teoretycznie chodzi więc o inne firmy.

 

Ale od czego jest KRS?

 

Twoja telekomunikacja sp z o.o. – KRS: 0000554519, kapitał zakładowy 5000 zł w całości należący do FINCREA 3 FUNDUSZ ZAMKNIĘTY AKTYWÓW NIEPUBLICZNYCH, prezes: Bartłomiej Sergiusz Gajecki.

 

Telekomunikacja dla domu sp. z o.o. – KRS: 0000498880, kapitał zakładowy 5000 zł w całości należący do FINCREA 3 FUNDUSZ ZAMKNIĘTY AKTYWÓW NIEPUBLICZNYCH, prezes: Bartłomiej Sergiusz Gajecki.

 

Obie firmy działają pod tym samym adresem, czyli Warszawa, Al. Jerozolimskie 123A.

 

Zobaczmy więc, co to takiego ten Fundusz, właściciel obu porywających wysokością kapitału zakładowego firm.

 

FINCREA 3 w KRS nie występuje. Jest tylko FINCREA TOWARZYSTWO FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH SA – KRS: 0000239530. Kapitał akcyjny to 7.650.006,00 zł. Jak widać z wpisu jedynym uwidocznionym akcjonariuszem jest UCFS sp. z o.o.

 

Siedzibą natomiast jest Wrocław, ul. Wiosenna 5.

 

Andrzej przy oknie

 

Szukamy dalej.

 

UCFS sp. z o.o., KRS: 0000208451, kapitał zakładowy 500.000,- zł dzieli się równo pomiędzy wrocławskiego radcę prawnego Andrzeja Dawida Kustro oraz tamtejszą adwokat Gabrielę Iwonę Białowąs.

 

Gab przy biurku a

 

Te dwie osoby kontrolują wyłącznie FINCREA TOWARZYSTWO FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH SA o kapitale akcyjnym 7.650.006,00 zł.

 

Szukamy dalej.

 

Okazuje się, że w/w wrocławscy prawnicy współtworzą razem z dwiema innymi osobami kancelarię prawną:

.

Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów
Białowąs, Dunikowski, Kustra, Trybuchowska
spółka komandytowa

ul.Wiosenna 5

53-017 Wrocław

 

Na stronach www piszą o sobie:

 

Kancelaria została założona w maju 2004 roku pod firmą Corporate A. Kustra spółka komandytowa. Pierwotnie wspólnikami spółki byli radca prawny Andrzej Kustra jako komplementariusz oraz Ultimo Corporate Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością- członek grupy kapitałowej ULTIMO, jako komandytariusz. W grudniu 2006 roku skład spółki został poszerzony o drugiego komandytariusza- Gabrielę Białowąs, która wraz z uzyskaniem uprawnień zawodowych radcy prawnego (lipiec 2007 r.) zmieniła status na komplementariusza. W związku z tą zmianą nazwa spółki przyjęła brzmienie Kancelaria Radców Prawnych Corporate A. Kustra, G. Białowąs spółka komandytowa.

.

W czerwcu 2008 r. komandytariusz Ultimo Corporate Sp. z o.o. wyszedł z grupy kapitałowej ULTIMO i zmienił nazwę na UC Financial Services Sp. z o.o.

 

http://kancelaria.wroc.pl/pl/article/historia/

 

twojatelekomunikacja-1000x600

 

Tymczasem Onet.pl wreszcie zauważył sprawę.

.

Hanna lis wpis instagram

 

Kolejne osoby padają ofiarą wyłudzeń ze strony firmy Twoja Telekomunikacja – wśród nich – matka znanej dziennikarki Hanny Lis. Pracownicy firmy pukają do drzwi potencjalnych klientów, podając się za ich dotychczasowego operatora. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów prowadzi postępowanie w tej sprawie.

.

 

„Do mojej kochanej mamy zapukał przemiły Pan, oferując jej, jak twierdził prezent. Przedstawił się, jako pracownik firmy Orange. Pierwsze kłamstwo” – napisała Hanna Lis we wpisie na portalu Instagram. Wedle słów dziennikarki, mężczyzna wręczył jej matce telefon „w podzięce za to, że jest klientką Orange”. Problem jednak w tym, że sprzedawca reprezentuje zupełnie inną firmę.

.

„Miły Pan poprosił mamę o podpisanie pokwitowania „prezentu”. Mama powiedziała Panu, ze niedowidzi, ale Pan zapewnił, ze nie ma problemu, ze to przecież tylko zwykle pokwitowanie. Dziś okazuje się, ze miły pan i jego firemka to zwykłe hieny, wykorzystujące słabość, chorobę, starość” – czytamy we wpisie. Okazało się, że kobieta zamiast pokwitowania podpisała prośbę o przeniesienie numeru do firmy Twoja Telekomunikacja. Można się z tej prośby wycofać, za „drobną opłatą” 1600 zł.

.

Hanna Lis nie kryje oburzenia zachowaniem firmy. „W jakim świecie my żyjemy? Jak można tak bezwstydnie, bez skrupułów zarabiać na ludzkiej ułomności? Jak Panu nie wstyd „miły panie”? Dostał pan już premię za oszustwo? Własnej mamie tez pan wręczy taki prezent?” – napisała. Zapytała też do Marka Montoyę (figuruje w KRS jako prezes zarządu firmy) czy „fajnie tak nabijać kabzę na czyimś nieszczęściu”.

.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/matka-hanny-lis-padla-ofiara-naciagaczy-uokik-prowadzi-postepowanie-w-sprawie-firmy/wb3htzf

 

Hanna Lis myli się. Mark Phillip Montoya był uwidocznionym prezesem tak długo, jak długo związanym z jednym z najbardziej bezwzględnych windykatorów w Polsce wrocławskim prawnikom zależało na udawaniu poważnej firmy.

Tak przynajmniej twierdzi mój informator.

I co potwierdzają dostępne akta KRS.

.

Dzisiaj jednak w obu firmach prezesem jest pan nikt.

Słup. Po prostu.

Będzie można powiedzieć, że opętany żądzą zysku działał nie tak, jak chcieli właściciele.

Oczywiście wtedy, gdy sprawa nabierze medialnego rozgłosu.

.

W całej sprawie dziwi jedynie bierność organów ścigania.

Przecież grupa na facebooku założona jest nie od wczoraj.

Jest tam wiele wypowiedzi, które powinny być potraktowane jako sygnał o ściganym z urzędu przestępstwie wyłudzenia.

.

Również nie od wczoraj w KRS figuruje wielomilionowy fundusz inwestycyjny, w którego dyspozycji są dwie szemrane spółki o łącznym kapitale 10 tys. zł, zajmujące się wyłudzeniami, o ile wierzyć poszkodowanym piszącym na facebooku.

 I Hannie Lis.

Nikt jednak tego nie sprawdza.

.

Tymczasem takie firmy to scheda po rządach PO/PSL.

Po Rzeczpospolitej windykacyjno-bankowej.

.

photo2

.

Ps.: Fotografie z dostępnej publicznie strony kancelarii prawnej wymienionej w tekście.

7.11 2017

.

.

.

0

Humpty Dumpty

1842 publikacje
75 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758