POLSKA
Like

Ostatni etap agonii III RP i jej społeczności

07/11/2017
1330 Wyświetlenia
0 Komentarze
7 minut czytania
Ostatni etap agonii III RP i jej społeczności

Jak podaje Reuters, Polska ma wprowadzić ograniczenia wizowe dla Ukraińców mających skrajnie anty-polskie poglądy[i]. Warszawskie władze nie ujawniły jednak, jak wdrażać będą w życie tą nową politykę.

0


Jak podaje Reuters, Polska ma wprowadzić ograniczenia wizowe dla Ukraińców mających skrajnie anty-polskie poglądy[i].  Warszawskie władze nie ujawniły jednak, jak wdrażać będą w życie tą nową politykę.

 

Być może nasi „wybitni przywódcy” znajdują się na granicy wiekopomnego wynalazku nienawiściometru, który umożliwi wprowadzenie tego zamiaru w życie.

 

Jak na razie miliony Ukraińców napływają do Polski, zastępując emigrujących masowo Polaków.  Mało tego, zauważyć można gwałtowny wzrost liczby kolorowych emigrantów z Indii i krajów ościennych, z których nieliczni biorą się nawet za pracę, w jedynym dynamicznie funkcjonującym sektorze krajowej gospodarki, jakim jest handel i usługi.  Niestety nie raczą oni uczyć się języka gospodarzy, wymagając by mówiono do nich po angielsku.  W ogóle, języki obce coraz widoczniej wypierają polszczyznę z przestrzeni publicznej, przy czym dynamika tych zmian jest zatrważająca.

 

Wbrew patriotycznej retoryce obecnego warszawskiego reżimu, głoszącego narodową, społeczną i gospodarczą sanację, narasta tempo degrengolady.  Podczas gdy Polacy mamieni są przez władze wizją „trójmorza”, za ich plecami odbywa się błyskawiczna zmiana etniczna III RP, która uniemożliwi utrzymanie obecnego Jej terytorium w obszarze polskości.

 

W sumie, tylnymi drzwiami, realizowany jest plan Sorosa, zniszczenia Europy przy pomocy obcej kulturowo emigracji.  Przy czym truizmem jest stwierdzenie, że w planie tym uczestniczą wszystkie „elity”  Unii Europejskiej, za wyjątkiem węgierskiego Orbana, który otwarcie nazywa Sorosa sługą szatana.

 

Według publicznie dostępnych danych, w samym tylko „parlamencie europejskim”, 226 jego członków wywodzi się z tzw.  „fundacji społeczeństwa otwartego”, co stanowi jedną trzecią całego składu[ii].  W Komisji Europejskiej znajduje się 30 agentów Sorosa, a przecież nie on jeden pracuje nad zniszczeniem Polski i Europy.

 

W uproszczeniu można założyć, że wszystkie ważniejsze stanowiska, polityczne, administracyjne i gospodarcze zarówno Polski, jak UE, obsadzone są  agentami rządzącej światem zachodnim finansowej międzynarodówki, która w zarządzaniu, dla wygody, posługuje się służbami specjalnym, a w szczególności CIA.

 

Na tym tle wyjątkowo ponuro maluje się postać krajowej hierarchii kościelnej tzw. deep church, która jeśli nie wspiera omawianych procesów, to z zupełną obojętnością im się przygląda, tak jak biernie przyglądała się zniszczeniu polskiej gospodarki, cywilizacji i kultury w całym haniebnym okresie III RP.

 

Fakt ten zamyka ostatecznie pętlę zaciskającą się na szyi konającego Narodu.  Często lansowane w PRLu hasło „kościół zawsze z Narodem”, okazało się pustym frazesem, używanym przezeń na własne potrzeby, kiedy to kościół, a nie społeczeństwo był głównym celem ataków komunistycznego okupanta.  Wygodnie było bowiem „przewielebnym” chować się za plecami umęczonego Narodu.  W III RP dzięki „porozumieniu ponad podziałami”, z pełnym cynizmem odwrócili się oni od będącego w agonii społeczeństwa.

 

Mało tego, „przewielebni” eksperymentują już nawet z liturgią, jak mniemam testując spolegliwość swych owieczek.  Aby nie być gołosłownym, przytoczę tu przykład którego byłem naocznym światkiem.

 

Pierwszego października bieżącego roku, na niedzielnej mszy świętej, o godzinie 13:00, we wrocławskiej katedrze, prowadzący ją „ksiądz”, podczas odmawiania cząstki różańca, dziesięciokrotnie „modyfikował” zdrowaśkę, tak aby uniknąć wypowiedzenia w niej imienia JEZUS.  Żadna  z uczestniczących we mszy „owieczek” nie zareagowała.  Katedra wrocławska znajduje się w największym krajowym centrum kształcenia kleryków i zastanawiać się trzeba nad „kwalifikacjami”, którymi zabłysną oni wśród Ludu Bożego.

 

Reasumując, do spółczesnej hierarchii kościelnej idealnie pasują słowa z pierwszego czytania ostatniej niedzieli[iii], pokazując dobitnie, że „nasi duszpasterze”, przez te kilka tysięcy lat nie posunęli się ani o krok do przodu w drodze do Chrystusa i PRAWDY:

„Pan Zastępów mówi:
«Ja jestem potężnym Królem, a imię moje wzbudzać będzie lęk między narodami. Teraz zaś do was, kapłani, odnosi się następujące polecenie: Jeśli nie usłuchacie i nie weźmiecie sobie do serca tego, iż macie oddawać cześć memu imieniu, mówi Pan Zastępów, to rzucę na was przekleństwo. Zboczyliście z drogi, wielu pozbawiliście nauki, zerwaliście przymierze Lewiego, mówi Pan Zastępów. A więc z mojej woli jesteście lekceważeni i macie małe znaczenie wśród całego ludu, ponieważ nie trzymacie się moich dróg i stronniczo udzielacie pouczeń.

Czyż nie mamy wszyscy jednego Ojca? Czyż nie stworzył nas jeden Bóg? Dlaczego oszukujemy jeden drugiego, znieważając przymierze naszych przodków?»

Oto słowo Boże.”

 

 

[i] http://www.reuters.com/article/us-poland-ukraine-visas/poland-to-ban-ukrainians-with-anti-polish-views-idUSKBN1D21VI

[ii] https://www.strategic-culture.org/news/2017/11/05/myth-european-democracy-shocking-revelation.html

[iii] http://liturgia.wiara.pl/doc/414883.31-Niedziela-zwykla-Rok-A

 

0

dr nowopolski

Unikajacy stereotypów myslowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i swiata

344 publikacje
3 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758