PRAWO
Like

WOLNY CZYN: Represje wobec Solidarności znów tajne

09/06/2013
688 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
WOLNY CZYN: Represje wobec Solidarności znów tajne

Wracają represje wobec Solidarności. Tym razem, w odróżnieniu od stanu wojennego, są to represje tajne 4 czerwca b.r. Sąd Rejonowy w Katowicach – przewodnicząca: pani Izabela Wawrzeń – przystąpił do rozpoznania sprawy Zygmunta Miernika z NSZZ „Solidarność”, oskarżonego o napaść na funkcjonariuszy policji i rozbrojenie ich 30 listopada 2011 r. w tym samym sądzie. Oskarżenie wywołało zrozumiałe zainteresowanie opinii publicznej. Wyznaczenie terminu rozprawy oskarżonego związkowca akurat na 4 czerwca, zarzucany mu czyn i ostentacyjny powrót państwa do represji przeciw Solidarności ma wymowę symboliczną. Dlatego na rozprawę do katowickiego sądu przybyła tłumnie publiczność i dziennikarze. Rozprawa szybko jednak dobiegła końca. Sąd postanowił uniknąć kamer i rozgłosu i rozprawę utajnił; a gdy zebrani jęli protestować i domagać się poszanowania prawa przez sąd […]

0


Wracają represje wobec Solidarności. Tym razem, w odróżnieniu od stanu wojennego, są to represje tajne

4 czerwca b.r. Sąd Rejonowy w Katowicach – przewodnicząca: pani Izabela Wawrzeń – przystąpił do rozpoznania sprawy Zygmunta Miernika z NSZZ „Solidarność”, oskarżonego o napaść na funkcjonariuszy policji i rozbrojenie ich 30 listopada 2011 r. w tym samym sądzie. Oskarżenie wywołało zrozumiałe zainteresowanie opinii publicznej. Wyznaczenie terminu rozprawy oskarżonego związkowca akurat na 4 czerwca, zarzucany mu czyn i ostentacyjny powrót państwa do represji przeciw Solidarności ma wymowę symboliczną. Dlatego na rozprawę do katowickiego sądu przybyła tłumnie publiczność i dziennikarze. Rozprawa szybko jednak dobiegła końca. Sąd postanowił uniknąć kamer i rozgłosu i rozprawę utajnił; a gdy zebrani jęli protestować i domagać się poszanowania prawa przez sąd – nakazał usunięcie ich z sali. Publiczność odmówiła, dlatego w końcu to sąd wyszedł.

UWAGA. Zdjęcia poniżej mają charakter pokazowy, gdyż łącza do filmów YouTube nie działają (otwiera je tylko przeglądarka Chrome). Na szczęście artykuły niniejszego bloga dublowane są na stronie “Wolnego Czynu”, gdzie łącza działają. Oto łącze(“Wolny Czyn”)

Kontakt z redakcją: tel. 511 060 559

ppraworzadnosc@gmail.com

https://sites.google.com/site/wolnyczyn

http://www.youtube.com/user/wolnyczyn

http://wolnyczyn.nowyekran.net

https://3obieg.pl/author/WolnyCzyn

http://mariuszcysewski.blogspot.com

Inne zapisy autora:

0

Wolny Czyn
Wolny Czyn https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

W matriksie ""3 RP""... https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

644 publikacje
103 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816