PRAWO
Like

WOLNY CZYN: Koniec procesu w Gliwicach przeciw sędziom z Gliwic

20/09/2013
1065 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
WOLNY CZYN: Koniec procesu w Gliwicach przeciw sędziom z Gliwic

Kto w Polsce ma rozliczyć przestępstwa sędziów?

0


 

W 2010 r. M. Cysewski, redaktor pisma „Wolny Czyn KPN Obszaru V” złożył w prokuraturze zawiadomienie o przestępstwach sędziów m.in. Sądu Okręgowego w Gliwicach. Prokuratura w Polsce to twór marionetkowy i nie zajmuje się ściganiem przestępstw, a jest to regułą żelazną w razie przestępstw urzędników państwa; jak zawsze więc, tak i w tym wypadku prokuratura odmówiła śledztwa. Zażalenie na to postanowienie prokuratury trafiło do Sądu Rejonowego w Gliwicach. M. Cysewski przybył do sądu chcąc przejrzeć dokumentację zebraną przez prokuraturę (tzw. „akta sprawy”); jest to nieodzowne w tego typu sprawach, gdyż skarżący winien wykazać błędy prokuratury i braki postępowania nie na podstawie subiektywnych wrażeń, a właśnie świadczącej o tych błędach i brakach dokumentacji prokuratury. Prawo wglądu w akta wynika ze zdrowego rozsądku, ale i przepisów procedury karnej i traktatów międzynarodowych. Sąd Rejonowy w Gliwicach odmówił M. Cysewskiemu wglądu w akta sprawy uniemożliwiając w ten sposób skuteczne zaskarżenie decyzji prokuratury zapewniające bezkarność przestępcom. Dlatego M. Cysewski wytoczył proces cywilny prezesowi tego sądu.

 

Pozew trafił do Sądu Okręgowego w… Gliwicach, czyli tego sądu, którego sędziowie popełnić mieli przestępstwa zgłoszone przez M. Cysewskiego.

 

Proces w tej sprawie (sygn. I C 573/10) trwał od roku 2010. M. Cysewski wnioskował o proces uczciwy, przed ławą przysięgłych – sądem prawdziwie bezstronnym i niezależnym od „władzy wykonawczej” (a więc również prokuratury), a przynajmniej przeniesienie procesu poza Gliwice i sąd, którego dotyczyło zawiadomienie do prokuratury, od którego rozpoczęła się ta sprawa. Szerzej o tym – zob. relację z wcześniejszej (18 grudnia 2012) rozprawy tego samego procesu pod przewodem pana sędziego Artura Żymełki:

 

 

Na próżno. Wnioski te zostały odrzucone.

 

 

Najnowszej i ostatniej rozprawie 19 września 2013 r. przewodniczyła pani sędzia Łucja Oleksy-Miszczyk. W związku z niemożliwością uczciwego rozpatrzenia sprawy w dzisiejszej Polsce, M. Cysewski wycofał pozew

* * *

Kontakt: tel. 511 060 559

ppraworzadnosc@gmail.com   

https://sites.google.com/site/wolnyczyn     

http://www.youtube.com/user/wolnyczyn  

http://mariuszcysewski.blogspot.com

Inne zapisy autora:

0

Wolny Czyn
Wolny Czyn https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

W matriksie ""3 RP""... https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

644 publikacje
103 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816