Artykuły redakcyjne
Like

Właściciel “WPROST” straszy 3obieg.pl

29/06/2013
1634 Wyświetlenia
41 Komentarze
2 minut czytania
Właściciel “WPROST” straszy 3obieg.pl

28.06 otrzymałem poniższą wiadomość od prawnika reprezentującego interesy Michała Lisieckiego, właściciela WPROST i Do Rzeczy wzywającą mnie do usunięcia artykułu opisującego historię szantażu PKP i Totalizatora dokonanego zdaniem “Gazety Finansowej” przez tego wydawcę. Jeśli tego nie zrobię grozi mi się procesem i pewnie jakimś strasznie wysokim odszkodowaniem. Być może wobec takich armat niewielki serwis informacyjny może niewiele, ale wobec powyższego, iż niewygodny dla Lisieckiego tekst opublikowany na 3obieg.pl był w 95% przedrukiem a atak na naszą redakcję przyszedł w piątkowe popołudnie – zastrzegam sobie wykorzystanie najbliższych trzech dni na konsultację prawną w tej sprawie. Moim zdaniem wydawcy prasowi ocierają się o hipokryzję i paranoję, jeśli miast stać na straży wolności słowa sami atakują media internetowe tylko za to, że miały czelność zauważyć pojawienie się ważnego artykułu w gazecie i go zacytować. Mamy udawać, że nie widzimy demaskatorskich lub krytycznych tekstów dotyczących pięknych i wpływowych oligarchów, bo się zlicytuje nasz prywatny majątek? Wiem, że polskie sądy mogą tak zasądzić – nie takie wyroki padały. Być może niedługo karani będziemy za wiadomości przekazywane z ust do ust – były już takie czasy. Ale, że tak uważa wydawca wpływowych tygodników? WSTYD! Ten obcy facet chce strachem wymusić na Internecie co wolno zauważać a co nie. Kto wie, może mu się uda, portale są biedne, a ja niemajętny. Ale nie mówcie mi w takim razie, że mając takiego szefa dziennikarze WPROST i Do Rzeczy są niezależni, a ich wydawca na pewno nie wpływa na publikowane treści. Bo mnie nie przekonacie.

0


Lisieckidraka

 

 Warszawa, dnia 28 czerwca 2013 r.

 

Redaktor Naczelny

Tomasz Parol

Portalu „3obieg.pl”

 

 

 

WEZWANIE DO USUNIĘCIA PUBLIKACJI

NARUSZAJĄCEJ DOBRA OSOBISTE

Działając w imieniu Michała Lisieckiego oraz w imieniu spółek Agencja Wydawniczo-Reklamowa „Wprost” sp. z o.o. i Platforma Mediowa Point Group S.A. na podstawie załączonego pełnomocnictwa, wzywam do natychmiastowego usunięcia z portalu informacyjnego 3obieg.pl, publikacji prasowej pt.: „ Wydawca „Wprost” szantażował Totalizatora”.

Artykuł zamieszczony na Państwa portalu, a mający swoje źródło w  „Gazecie Finansowej” w artykule „Przychodzi Lisiecki do…” narusza art. 23 kodeksu cywilnego.

Publikacja pt.: „Przychodzi Lisiecki do …” z „Gazety Finansowej” zawiera szereg kłamliwych stwierdzeń dotyczących mojego Mocodawcy godzących w jego  dobre imię, reputację, wiarygodność i zaufanie.

W szczególności nieprawdziwe są informacje jakoby Michał Lisiecki składał jakiekolwiek niezgodne z prawnem czy niestandardowe oferty handlowe spółkom Totalizator Sportowy sp. z o.o. czy PKP S.A., na potwierdzenie czego zostały złożony konkretne wnioski dowodowe w toczącym się postępowaniu sądowym.

Postępowanie sądowe, o którym wspomniałam powyżej dotyczy rozpowszechniania nieprawdziwych, godzących w dobra osobiste informacji. Dodatkowo został złożony wniosek o zabezpieczenie powództwa.

W przypadku nieusunięcia z portalu 3obieg.pl wspomnianej publikacji w trybie natychmiastowym,  złożę pozew przeciwko Redaktorowi Naczelnego tego portalu o naruszenie dóbr osobistych w związku z publikowaniem informacji oczerniających moich Mocodawców.

 

                        Paulina Piaszczyk

                        radca prawny

Inne zapisy autora:

0

Tomasz Parol
Tomasz Parol

Tomasz Parol - Redaktor Naczelny Trzeciego Obiegu, bloger Łażący Łazarz, prawnik antykorporacyjny, zawodowy negocjator, miłośnik piwa z przyjaciółmi, członek MENSA od 1992 r. Jeśli mój tekst Ci się podoba, lub jakiś inny z tego portalu to go WYKOP albo polub na facebooku. Jeśli chcesz zostać dziennikarzem obywatelskim z legitymacją prasową napisz do nas: redakcja@3obieg.pl

502 publikacje
2249 komentarze
 

 1. Dobra okazja na darmową reklamę portalu 3obieg.pl w wysokonakładowych szmatławcach. Droczyć się jak najdłużej i po drodze dokładać im nowe zagwozdki. Powodzenia!
  P.S. Z tym prawnikiem dla portalu już kilkakrotnie wspominałem, może wystarczy telefon do Jarka K. i coś tam szturchnie kasy na honorarium…

  0
 2. Widocznie właściciel tych gazet ma monopol na wiedzę objawioną że taki proces zechce wytoczyć dla 3obiegu. Widać że ma być może, mocnych mocodawców że chce mu się rzucać na ten portal.
  To dopiero będzie ciekawe ,jak pan sędzia Gmyz zechce poprowadzić ten proces 🙂 to jest żart. Piszę tak na wszelki wypadek jakby niewiele z tego pisania ktoś cokolwiek zrozumiał.
  Sędzia Gmyz …..Baczność. :-).

  0
 3. Widać dzisiaj nie wystarczy “knebel na usta”; trzeba zainstalować “końskie okulary”, by pokazać tylko to, co…trzeba (?)! Nie rozglądać się i nie opowiadać o tym, co się zobaczy!
  Brak słów!

  0
 4. Wykasuj bo jak nie to cię puszczą w skarpetach. To jest Polska. Tu nikt nie myśli. A swoją drogą portal można wypromować na inne sposoby.

  0
 5. Kochany ale tobie to się chyba klawiatura zacięła,! w tym swoim nicku! Gdyby Ci przyszło walczyć za czasów okupacji gdziebyś się schował za spódnicę mamusi?

  0
 6. NAWET GDYBY 3obieg rzeczywiście mijał się z prawdą w sprawie Tygodnika “Wprost” (co jest mało prawdopodobne, ponieważ 3obieg jest witryną niezależną, finansowaną z dobrowolnych dotacji czytelników, a zatem oporną na korupcję i deprawację) to JEDYNYM UZASADNIONYM DZIAŁANIEM ze strony Tygodnika “Wprost” na gruncie wolności mediów mogłaby być OTWARTA DEBATA – m.in. na łamach tegoż tygodnika; w ostateczności – żądanie opublikowania jakiegoś dementi ALE NIE USUNIĘCIA TEKSTU !!!

  Żądanie usunięcia tekstu narusza wolność mediów i budzi zastrzeżenia nie tylko co do rzetelności dziennikarskiej zespołu redakcyjnego Tygodnika “Wprost”, ale także co do jego bezstronności – oraz rodzi frapujące pytania o PRZYCZYNY takiego braku bezstronności (czyżby korupcja?). Jeżeli jedyną metodą doprowadzenia do otwartej debaty ma być postępowanie sądowe, to NALEŻY POZWOLIĆ na wszczęcie takiego postępowania, ponieważ – niezależnie od wyroku pierwszej instancji:

  1. Społeczeństwo, na podstawie smrodu wokół sprawy, i tak wyrobi sobie własną opinię, co niewątpliwie wpłynie na wynik wyborów i poczytność Tygodnika “Wprost”

  2. Nawet jeśli wyrok pierwszej instancji będzie niesprawiedliwy, są jeszcze wyższe instancje, i jest jeszcze pani Grażyna Niegowska, która może trochę pomóc.

  3. Jeśli rzeczywiście chcemy zmienić Polskę to przyjdzie nam się zmierzyć z dużo większą nikczemnością, bezczelnością i bezwzględnością ze strony establishmentu. Jeśli dążymy do zwycięstwa, nie należy marnować żadnej okazji do ćwiczebnej konfrontacji. Ćwiczenie czyni mistrza – a Tygodnik “Wprost” wysuwając takie żądanie sam poniekąd proponuje taką pożyteczną “ustawkę”.

  0
 7. Panie Tomaszu, niech Pan się nie zraża . Takiego żądania nie zasądzi żaden sąd. Posze tylko wziąć dobrego adwokata. Dobrze, że pojawiło sie takie żądanie “wprost”, bo to w końcu pokazało, że ktoś tam bardzo lubi stalinowskie metody działania. Nomen omen – właściwa nazwa tego “wprost”. Towarzysz stalin był ponoć bardzo prostolinijny. Olej ich Pan, Panie Tomaszu. Wokande ma Pan wygraną. W razie czego jestem gotów wpłacić darowiznę w wysokości 500,- zł na grzywnę. Pozdrawiam serdecznie.

  0
  • “Posze tylko wziąć dobrego adwokata…..” trochę to śmieszne >>>….”policjant”-cie Tomek jest doskonałym prawnikiem ale skąd mogłeś wiedzieć? -teraz już wiesz.

   0
   • Nie chcę tutaj mówić o sobie zbyt wiele ponieważ zbytnio cenię sobie anonimową swobodę wypowiedzi, ale powiem tylko tyle. Dziękuję, ża tę informację i jest mi bardzo miło, że Pan Tomasz jest dobrym prawnikiem. Z racji onegdaj wykonywanego zawodu znam środowisko sędziów, prokuratorów i adwokatów od wewnątrz (nie zajmowałem się łapaniem pijanych rowerzystów). Z prawnikami w Polsce jest jak z informatykami. Jest to spora grupa, ale dobrych jest mało. Dlatego tym bardziej jest mi miło “usłyszec” o dobrym prawniku.

    0
 8. Jedyne co jest możliwe to ta gzeta której art. Pan zacytował może wystąpić do sądu o naruszenie praw autorskich (o ile do takowych naruszeń doszło), natomiast “wprost” to sobie może żądać…..lotu na księżyc.

  0
 9. To są przysłowiowe “skarpetki”. W lecie bez skarpetek? OK, mnie wsio rybka. Tylko gorzej jak oni wygraj i wtedy będzie jak z Rokitą. Zresztą, to jest polityka na zaczepki żeby się wypromować. A i tak nic dobrego z tego nie będzie.

  0
  • Czyli co proponujesz? Uszka po sobie?

   0
   • Nie uszka po sobie. Uszka najlepsze z barszczem.
    Chodzi mi nie tyle o konkretny przypadek, choć tu też nieprawdą jest że to jest TYLKO informacja o informacji. Chodzi mi o ogólną zasadę rozwijania działania. Bo to co jest wokół to czysta reakcja. Nie ma nic pozytywnego tylko to co źle zrobił przeciwnik.

    0
 10. Szanowna Pani Paulino,
  wiem doskonale szczególnie w tak ciężkich czasach, że pieniążki nie śmierdzą, ale jeśli jedna baba drugiej babie cokolwiek powiedziała, w tym napisała, to druga baba ma w dupie to, co powiedziała/napisała pierwsza baba. A zatem błagam, trochę powagi.

  ,,Bić kurwy i złodziei, mości hrabio” – te słowa Pani Paulino dotyczą każdego, o kim wspomniał Piłsudski. Czy dotyczą one Pani, to od samej Pani Pauliny zależy oraz marszałka Piłsudskiego, który te słowa ponoć wypowiedział, a ja je tylko cytuję.

  0
 11. Ale to tylko atakowanie każdy każdego. Z tego nic. Problem tylko w tym jak zrobić żęby wykańczać drobniaka co podskakuje a przy tym nie dać mu się wypromować. Ale w tym to grube media są solidarne. Nie omieszkają zamilczeć drobniaka.

  0
 12. Po pierwsze…czemu niby miałoby to zostać wykasowane z 3obieg.pl skoro jest to tylko jakby zacytowanie publikacji z innej strony.
  Po drugie z jakich przyczyn ma zostać to usunięte z 3obieg.pl? Jest to po prostu zwykła informacja jak każda inna. I co? Jak w gazecie “WPROST” przeczytam jakikolwiek artykuł i będę o nim rozmawiał ze znajomym akurat w momencie, gdy mijać mnie będzie prezes to założy mi sprawę w sądzie bo o tym mówię?

  Gdzie kuźwa wolność słowa i wolne media?

  0
 13. Szanowny Panie, może dało by się opisać drogę życiową tego pana, bo nic o nim nie wiadomo kto to i co to. Pozdrawiam.

  0
 14. Niby ponoć wolność słowa nie polega na tym żeby pisać cokolwiek. Jak bowiem napisze ktoś że zona Kowalskiego to K… i wyrozlepia to na słupach wkoło domu Kowalskiego to jaka to wolność słowa.
  Droga życiowa, sroga życiowa, bla bla bla bla.

  0
  • Nie sądzisz jednak, że nie oto chodzi? Ale oto, że Ty mówisz komuś iż ktoś rozlepia takie rzeczy o żonie Kowalskiego za Kowalski za to oskarża ciebie.

   0
   • Nie, no chodzi o to że teraz zyjemy w kraju w którym prawie nie da się żyć. A wszelkie działania dostrzegane dookoła zdają się tylko do tego przyczyniać. Legitymizuje się w ten sposób komunę bo wielu stwierdzi że ona była lepsza.
    Za komuny jednak nie wolno było nic. I w dodatku nie wolno było przez długi czas. A wcześniej wojna, wcześniej tylko 20lecie międzywojenne, wcześniej długi czas zaborów gdzie też nie było nic wolno.
    A teraz wydaje się być wolno. Ale nie umiemy być wolni. To, że się atakuje kogoś to, pomijając konkretne przypadki, samo w sobie też tylko wpisanie się w OBOWIĄZUJĄCY trend. Jest w mediach trend dowalania innym to trza robić jak inni. Nie ma poszukiwania czegoś a tylko uznanie czegoś co było wcześniej. Dowalanie innym, TAK !!! Bo to jest przetarty szlak. Bo tk trza robić. A niczego innego NIE.

    0
  • Kolega chyba “nietutejszy”, porównuje jakieś ploty z publikacją o innej publikacji. Można by sądzić, że już każdy wie, że publikacja ma nie tylko wydawcę, ale i autora, daje to możliwość dochodzenia praw, ale względem tylko tych osób, które w domyśle mają jakieś dowody na swoje oskarżenia. Co innego jest w tym przypadku, 3obieg oparł się na publikacji, która jest autoryzowana! nie ponosi odpowiedzialności za jej treść. Jak wybuchła “afera” z zegarkami Nowaka, rozpisywały się o tym inne media i blogerzy, ale Giertych straszył tylko Wprost, a nie innych, by wycofali się z tych informacji !!

   0
   • Chodzi o to, że mało kto rozumie co się do niego mówi. I o to chodzi że jak jest jakaś organizacja czy medium czy grupa ludzi w Polsce, to wewnątrz tej grupy jest pełen komunizm. Wszyscy muszą być i są ZA. Nikt nie może powiedzieć chociażby ALE..
    A w sumie to wszystko jest jakieś płaskie, obsiadane przez staruchów na emeryturze co niczego już nie zrobią w życiu poza dręczeniem innych.

    0
 15. Do mądrali rrrrrcccccc-jjjsdukdm, ja wychodzę z założenia że lepiej wiedzieć kto czym śmierdzi bo wtedy wiem jak tańczyć, ale widzę że zawsze jakiś cep wie lepiej!

  0
 16. Do rrrrrcccccc-jjjsdukdm. Cepie użyj argumentów a nie inwektyw, bo widać że jeszcze z podstawówki nie wyszedłeś,.i że w d… byłeś i g… wiesz!

  0
 17. Wal się na ryj głąbie wiejski. Won !!!

  0
 18. Szanowna Pani

  Paulina Piaszczyk radca prawny.

  Serdecznie Panią pozdrawiam.

  Proszę serdecznie Panią o podobny list do yandex.com,baidu,google,yahoo,wordpress.com które Pani życzenia w imieniu Michała Lisieckiego oraz w imieniu spółek Agencja Wydawniczo-Reklamowa „Wprost” sp. z o.o. i Platforma Mediowa Point Group S.A. na podstawie załączonego pełnomocnictwa …spełnią po analizie z prawnikami.

  Popieram niezależne media w Polsce w ramach moich skromnych alternatyw w formie top level domen.Sam korzystam z RSS które oddaje gratisowo Agencja Wydawniczo-Reklamowa „Wprost” sp. z o.o. i Platforma Mediowa Point Group S.A za co jestem bardzo wdzięczny.

  Niestety 3obieg.pl jest niewinny gdyż jak wspomniałem światowe szukarki i koncerny znacznie wcześniej zarejestrowały “wydarzenia” o których szanowna Pania jest doskonale poinformowana.

  Jestem bardzo zadowolony z RSS i znakomiych reakcji Wprost.

  Polecam Pani ,Wprost i 3obieg.pl współpracę.

  Zgoda buduje…..

  Bardzo serdecznie pozdrowienia do Polski.

  Marek Lipski
  mareklipski@ok.de

  0
 19. Avatar Janek

  Teraz straszą jeden z niezależnych portali który od początku powstania stawiał jasno patriotyzm, wolność mediów w Polsce, faszerowanie nas GMO, korupcje i sprawy istotne dla Polaków.
  Wygoda i kasa to fałszywa niezależność wprost. http://europejczycy.info/22501/polska/radca-prawny-wprost-straszy-pozwem/

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816