Artykuły redakcyjne
Like

Właściciel „WPROST” straszy 3obieg.pl

29/06/2013
1940 Wyświetlenia
41 Komentarze
2 minut czytania
Właściciel „WPROST” straszy 3obieg.pl

28.06 otrzymałem poniższą wiadomość od prawnika reprezentującego interesy Michała Lisieckiego, właściciela WPROST i Do Rzeczy wzywającą mnie do usunięcia artykułu opisującego historię szantażu PKP i Totalizatora dokonanego zdaniem „Gazety Finansowej” przez tego wydawcę. Jeśli tego nie zrobię grozi mi się procesem i pewnie jakimś strasznie wysokim odszkodowaniem. Być może wobec takich armat niewielki serwis informacyjny może niewiele, ale wobec powyższego, iż niewygodny dla Lisieckiego tekst opublikowany na 3obieg.pl był w 95% przedrukiem a atak na naszą redakcję przyszedł w piątkowe popołudnie – zastrzegam sobie wykorzystanie najbliższych trzech dni na konsultację prawną w tej sprawie. Moim zdaniem wydawcy prasowi ocierają się o hipokryzję i paranoję, jeśli miast stać na straży wolności słowa sami atakują media internetowe tylko za to, że miały czelność zauważyć pojawienie się ważnego artykułu w gazecie i go zacytować. Mamy udawać, że nie widzimy demaskatorskich lub krytycznych tekstów dotyczących pięknych i wpływowych oligarchów, bo się zlicytuje nasz prywatny majątek? Wiem, że polskie sądy mogą tak zasądzić – nie takie wyroki padały. Być może niedługo karani będziemy za wiadomości przekazywane z ust do ust – były już takie czasy. Ale, że tak uważa wydawca wpływowych tygodników? WSTYD! Ten obcy facet chce strachem wymusić na Internecie co wolno zauważać a co nie. Kto wie, może mu się uda, portale są biedne, a ja niemajętny. Ale nie mówcie mi w takim razie, że mając takiego szefa dziennikarze WPROST i Do Rzeczy są niezależni, a ich wydawca na pewno nie wpływa na publikowane treści. Bo mnie nie przekonacie.

0


Lisieckidraka

 

 Warszawa, dnia 28 czerwca 2013 r.

 

Redaktor Naczelny

Tomasz Parol

Portalu „3obieg.pl”

 

 

 

WEZWANIE DO USUNIĘCIA PUBLIKACJI

NARUSZAJĄCEJ DOBRA OSOBISTE

Działając w imieniu Michała Lisieckiego oraz w imieniu spółek Agencja Wydawniczo-Reklamowa „Wprost” sp. z o.o. i Platforma Mediowa Point Group S.A. na podstawie załączonego pełnomocnictwa, wzywam do natychmiastowego usunięcia z portalu informacyjnego 3obieg.pl, publikacji prasowej pt.: „ Wydawca „Wprost” szantażował Totalizatora”.

Artykuł zamieszczony na Państwa portalu, a mający swoje źródło w  „Gazecie Finansowej” w artykule „Przychodzi Lisiecki do…” narusza art. 23 kodeksu cywilnego.

Publikacja pt.: „Przychodzi Lisiecki do …” z „Gazety Finansowej” zawiera szereg kłamliwych stwierdzeń dotyczących mojego Mocodawcy godzących w jego  dobre imię, reputację, wiarygodność i zaufanie.

W szczególności nieprawdziwe są informacje jakoby Michał Lisiecki składał jakiekolwiek niezgodne z prawnem czy niestandardowe oferty handlowe spółkom Totalizator Sportowy sp. z o.o. czy PKP S.A., na potwierdzenie czego zostały złożony konkretne wnioski dowodowe w toczącym się postępowaniu sądowym.

Postępowanie sądowe, o którym wspomniałam powyżej dotyczy rozpowszechniania nieprawdziwych, godzących w dobra osobiste informacji. Dodatkowo został złożony wniosek o zabezpieczenie powództwa.

W przypadku nieusunięcia z portalu 3obieg.pl wspomnianej publikacji w trybie natychmiastowym,  złożę pozew przeciwko Redaktorowi Naczelnego tego portalu o naruszenie dóbr osobistych w związku z publikowaniem informacji oczerniających moich Mocodawców.

 

                        Paulina Piaszczyk

                        radca prawny

0

Tomasz Parol

Tomasz Parol - Redaktor Naczelny Trzeciego Obiegu, bloger Łażący Łazarz, prawnik antykorporacyjny, zawodowy negocjator, miłośnik piwa z przyjaciółmi, członek MENSA od 1992 r. Jeśli mój tekst Ci się podoba, lub jakiś inny z tego portalu to go WYKOP albo polub na facebooku. Jeśli chcesz zostać dziennikarzem obywatelskim z legitymacją prasową napisz do nas: redakcja@3obieg.pl

502 publikacje
2249 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758