Bez kategorii
Like

Wipler a system podatkowy jako narzędzie represji i manipulacji

30/04/2012
218 Wyświetlenia
0 Komentarze
6 minut czytania
no-cover

Artur Górski poseł Prawa i Sprawiedliwości “w przyszłości UPR może stać się wiarygodnym partnerem PiS, swoistym języczkiem u wagi, który umożliwi rządzenie państwem”

0


 

Świetny tekst Wiplera „ Polska bez PIT „ ciszy tym bardziej ,że autor jest jednym z młodych wilków Kaczyńskiego . Wipler był szefem „ Kolibra „ młodzieżówki nie kogo innego jak samego Korwin Mikke. Muszę tutaj przy tej okazji pozwolić sobie na dygresje .
 
Uważam ,że Korwin Mikke jest jednym z największym szkodników na polskiej scenie politycznej , jest swego rodzaju „ pożytecznym idiota „ lewicy i socjalistów. Człowiekiem , dzięki któremu polska scena polityczna została mocno przechylona na lewo . A to dzięki temu ,że Korwin Mikke wypłukiwał zżycia politycznego młodych ideowców o pogladach wolnorynkowych i konserwatywnych . Przychodzili oni do Korwina Mikke , do Unii Polityki Realnej, czy teraz KNP i w tym getto politycznym kończyli . Korwin Mikke sterylizował realna politykę z najbardziej wartościowych , ideowych młodych Polaków . W normalnej sytuacji sprzed jeszcze paru lat Wipler skończyłby jako zombie Korwina Mikke , wyjące o wolności , wolnym rynku gdzieś katakumb politycznych . Wchodzenie Korwina Mikke w polityczną „smuge cienia „ już daje Polsce wymierne korzyści . Ludzie tacy jak Wipler zasilaj a realne partie i spychają je na prawo . I tutaj warto znowu docenić Kaczyńskiego, który dostrzegł ten problem . Problem wypłukiwania polityki z młodych wolnorynkowców prze Korwina Mikke .
 
Przypomnę tutaj starą sprawę planu Kaczyńskiego wzmocnienia wolnorynkowego skrzydła PIS poprze wejście PIS w koalicję z UPR , ale bez Korwina Mikke .
 
Artur Gorski poseł Prawa i Sprawiedliwosci „Uczestniczyłem w niedawnym spotkaniu przedstawicieli władz Rady Głównej UPR, w tym prezesa Witczaka, z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim. Prezes Witczak dostrzega, że PiS jest jedyną partią w ostatnich latach, która obniżyła podatki. Prezes Kaczyński dostrzega ideowość i żywotność Unii. Obie partie mogą wypracować formułę bezpiecznej współpracy w sytuacji, gdy obecny rząd „liberalny” będzie podnosił podatki, co prawdopodobnie stanie się w przyszłym roku. Jeśli ta współpraca – wspólny sprzeciw wobec podnoszenia podatków – się powiedzie i Uniazaistnieje jako podmiot polityczny uczestniczący w bieżącej walce ideowo-politycznej, będzie miała szansę przyciągnąć część zawiedzionego elektoratu konserwatywno-liberalnego, który dziś popiera PO. Jeśli tak się stanie, w przyszłości UPR może stać się wiarygodnym partnerem PiS, swoistym języczkiem u wagi, który umożliwi rządzenie państwem” …Taka współpraca UPR i PiS, raczej mniej niż bardziej oficjalna ze względu na dość różne elektoraty, może być korzysta dla obu partii, a także dla Polski, gdyż niewątpliwie przyczyni się do stępienia socjalnego ostrza w programie Prawa i Sprawiedliwości.zrodlo  „
„..Prawo i Sprawiedliwość nie ma potencjału, by rządzić samodzielnie, jak w Niemczech takiego potencjału nie ma CDU-CSU. Tak jak liberałowie w Niemczech dają chadekom większość niezbędną do rządzenia, tak w Polsce taką większość, po demontażu PO, może dać PiS-owi Unia Polityki Realnej””…( więcej )

 
Po tej długiej dygresji wróćmy do podatków. I jeszcze raz do Korwina Mikke . Z symulacji ministerstwa finansów sprzed lat za czasów jeszcze Balcerowicza ministerstwo finansów wynikało ,że podatek liniowy przyniesie więcej wpływów do budżetu , będzie prostszy i mniej dotkliwy dla podatników i będzie wymagał mniejszej ilości urzędników. Korwin Mikke zgłosił doniesienie do prokuratury na ministra i urzędników ministerstwa , że o ile pamiętam działając w zmowie dokonują przestępstwa na szkodę skarbu państwa . Chodziło o przepis mówiący ,że kto celowo i świadomie uszczupla dochody skarbu państwa.
Ministerstwo odpowiedziało na zarzuty ,że rolą systemu podatkowego jest nie tylko dostarczanie pieniędzy do skarbu państw a, ale również polityk społeczna . Wszyscy wiemy jak wygląda polityka społeczna drugiej Komuny . Rabunek pracujących i transfer zagrabionego im bogactwa w ręce feudałów II komuny.

 
Proszę ten tekst potraktować jako wstęp do próby omówienia przeze mnie systemu podatkowego II Komuny , zresztą wyjątkowo prymitywnego , jako narzędzia inżynierii społecznej oraz kontroli nad społeczeństwem . Przy najbliższej okazji postaram się tą tezę rozwinąć

 
Marek Mojsiewicz

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816