HYDE PARK
Like

Moje 3grosze w 3obiegu: WIELKA ORKIESTRA PACYFIKATORÓW NASTROJÓW

09/01/2014
1128 Wyświetlenia
18 Komentarze
3 minut czytania
Moje 3grosze w 3obiegu: WIELKA ORKIESTRA PACYFIKATORÓW NASTROJÓW

Przenieśmy się na chwilę w klimaty publicystyczne trochę egzaltowanego Mariusza Maxa Kolonki, bo oto w Jego felietonie pt. “Róbta co chceta owsiki w Polsce!”, padają ciekawe i zupełnie oczywiste dla części publicystów i zwykłych obywateli  informacje.

0


Niegdyś byłem wielkim zwolennikiem działalności Owsiaka w jego zbożnym (jak się wtedy wydawało) celu pt. „pomoc bliźnim”. Niestety, do chwili, kiedy uświadomiłem sobie, że cały ten medialny shaw jest próbą wyręczenia władzy w działaniach i to za nasze pieniądze, które kolejny już raz wpłacamy na służbę zdrowia!

Czy to przypadek?

Nie ma przypadków, są wyłącznie mniej lub bardziej starannie zaplanowane intrygi, które dodatkowo łączy się ze sobą w sposób dający pozory działania w imię”szczytnych celów” tym, którzy się do tego przyłączają! Czy nas wmanewrowano? Oczyiwście!

                        Czy wiesz o tym, że gdyby zebrać 22 letni czas antenowy mediów ogólnopolskich, który oddano Owsiakowi, zebrano by 40 razy więcej pieniędzy, niż ze wszystkich zbiórek razem wziętych? Czy wiesz o tym, że na obsługę przedsięwzięcia pod nazwą WOŚP przeznaczono grubo ponad 40% zebranej kasy, Twojej kasy? Czy wiesz o tym, że część Twojej darowanej złotówki zasili budżet przedsięwzięcia o nazwie Przystanek Woodstock? Czy tak naprawdę wiesz, co dzieje się z twoją złotówką, którą właśnie wrzuciłeś do puszki wspaniałych, acz nieświadomych całej otoczki WOŚP wolontariuszy, którzy murem staną za swoim… pryncypałem?

                        Guru? Nie, to nie złośliwość, mamy tutaj do czynienia również z działaniami sekty o wielce znanej nazwie Hare Kryszna, ale o tym wie zaledwie garstka dociekliwych osób.

Walce z sektami poświęciłem wiele lat, część tej wiedzy została zawarta w jednej z wydanych przez mojego przyjaciela książek (Robercie, pozdrawiam).

                   Max za chwilę opowie swoją wersję w felietonie, a my wyzbywajmy się wreszcie złudzeń,  jesteśmy stadem, które takim pozostanie, chyba, że ktoś się z niego wyłamie i zacznie na zimno kalkulować i analizować działania firm i osób, w kwestiach zysków i strat, a reszta pójdzie w jego ślady.

               WOŚP? Nie, dziękuję, więcej razy nie dam się nabrać. Wy „róbta co chceta”, ja moje złotówki przelewam na konta konkretnych osób w potrzebie, nie oczekując w zamian niczego, wiem, że trafią do celu bez żadnego bagażu „obciążeń” osób i firm, które żerują na naszej ofiarności i naiwności.

___________oOo___________

_____________________

(mrf)

Fot. Wprowadzająca: m.kultura.gazeta.pl

Inne zapisy autora:

0

ZeZeM http://tokis.pl/

37 publikacje
17 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758