Artykuły redakcyjne
Like

WE, THE PEOPLE!

25/05/2015
808 Wyświetlenia
9 Komentarze
3 minut czytania
WE, THE PEOPLE!

Bronisław Komorowski zaraz po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów exit poll powiedział:

Dziękuję przede wszystkim tym, którzy głosowali. Ale najserdeczniej dziękuję całemu wielkiemu, pospolitemu ruszeniu na rzecz polskiej wolności. 47 proc. to demokratyczne pospolite ruszenie w imię obrony naszej wolności, w imię powstrzymania fali nienawiści, agresji, którą wszyscy niedawno tak głęboko przeżywaliśmy. Tę falę nienawiści, agresji trzeba powstrzymać. To pospolite ruszenie może ją zatrzymać…

0


To wprost niewiarygodne, ile buty i arogancji można wyrazić w takiej chwili. Upadający prezydent obraził wszystkich, którzy głosowali na Andrzeja Dudę. To prawda, nie pierwszy raz, ale jakże wymownie obraził. „Fala nienawiści” i „agresja” to MY wszyscy, którzy składaliśmy podpisy pod odrzuconymi wnioskami referendalnymi, to MY wszyscy, którzy staliśmy przed Pałacem Prezydenckim w kwietniu 2010 roku a potem upominaliśmy się o PRAWDĘ o Smoleńsku, to MY wszyscy, dla których afery hazardowe i taśmowe, to było jak splunięcie w twarz,  to MY wszyscy, którzy tworzyliśmy dziesiątki a może setki organizacji i stowarzyszeń niegodzących się na polski wymiar niesprawiedliwości, to MY wszyscy, których Platforma Obywatelska chciała zepchnąć w polityczny i społeczny niebyt, wyzywając nas od bydła, to MY wszyscy, którzy wyjechaliśmy za pracą albo wegetowaliśmy bez zasiłków dla bezrobotnych, to MY wszyscy „faszyści”, którzy przychodziliśmy na Marsze Niepodległości, to MY wszyscy, do których POlicja strzelała gumowymi pociskami, wreszcie to MY wszyscy, którzy oddaliśmy w tych wyborach głosy na Brauna, Kowalskiego, Kukiza, Dudę…

„We, the People!” – powiedział na początku polskiej „transformacji” przed połączonymi izbami Senatu i Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej Lech „Bolek” Wałęsa. Kłamał. Kłamał po stokroć, wycierając sobie gębę Narodem. Mieliście nas za nic tyle lat. Zniszczyliście ten kraj planem Balcerowicza i „demokracją” rodem z mafijnych daczy i z restauracyjnych gabinetów „Pędzących Królików” i „Sów i Przyjaciół” – słowem, “demokracją” rodem z “ruskiej budy” i “budy ruskiej” kontrolerów lotu na lotnisku w Smoleńsku.

Ale „WE, THE PEOPLE” jednak podnieśliśmy głowy i wyprostowaliśmy karki. Nie pierwszy raz w historii. Tym razem na przełom czekaliśmy długie 25 lat „polskiej wolności”, bo zastosowaliście wobec NAS wyjątkowo wyrafinowane metody najnowocześniejszej propagandowej socjotechniki i opresji ekonomicznej, o których wasi poprzednicy i fundatorzy z PZPR i SB mogli tylko pomarzyć. Mimo to, nie dorżneliście watahy… tej obławy nie udało się jednak domknąć! Nie trafić do NAS z 30 metrów, bo byliśmy tak blisko, to trzeba było ślepego snajpera, prawda panie Komorowski? A jednak pan chybił…

Mam nadzieję, że przyjdzie wam teraz powoli oddać wszystko to, co NAM przez te 25 smutnych i tragicznych lat zagrabiliście. Nie będę wymieniał, bo nie starczyłoby mi atramentu do pióra. Na razie HONOR, CZEŚĆ i GODNOŚĆ odebraliśmy sobie sami. Bez „agresji”, chociaż wydawało się, że już tylko pozostały nam „kamienie i butelki z benzyną” i bez „nienawiści”, chociaż przypłynęliśmy po SWOJE na wielkiej NARODOWEJ fali!

 

Inne zapisy autora:

0

Maciej Rysiewicz
Maciej Rysiewicz http://www.gorliceiokolice.eu

Dziennikarz i wydawca. Twórca portali "Bobowa Od-Nowa" i "Gorlice i Okolice" w powiecie gorlickim (www.gorliceiokolice.eu). Zastępca redaktora naczelnego portalu "3obieg". Redaktor naczelny portalu "Zdrowie za Zdrowie". W latach 2004-2013 wydawca i redaktor naczelny czasopism "Kalendarz Pszczelarza" i "Przegląd Pszczelarski". Autor książek "Ule i pasieki w Polsce" i "Krynica Zdrój - miasto, ludzie, okolice". Właściciel Wydawnictwa WILCZYSKA (www.wilczyska.eu). Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

628 publikacje
270 komentarze
 

 1. Przyznam się że na szczęście tym razem się pomyliłem. Byłem przekonany że uda im się sfałszować wybory. Na szczęście wygraliśmy. Kocham tak się mylić i mogę do końca życia.
  Ale…
  MY NARÓD, MY OBYWATELE musimy mieć świadomość że wygraliśmy ważną, może nawet kluczową bitwę, ale tylko bitwę. Rządzący zdrajcy walczą o życie, o wszystko. Dla nich to walka na śmierć i życie. Musimy mieć tego świadomość i świadomość że dla nas to też walka na śmierć i życie.
  Udał nam się Duda ale to dopiero pierwszy krok do wyzwolenia i odzyskania naszej wolności, niezależności i godności. I musimy doprowadzić tą sprawę do końca dla nas, naszych rodzin, dzieci i kolejnych pokoleń naszą ojczyznę wyzwolić całkowicie od rządzących zdrajców, złodziei i kłamców.
  Udał nam się Duda i wyzwolić Polskę nam się uda jak konsekwentnie będziemy dążyć do zgody, zjednoczenia i naszej ojczyzny wyzwolenia.

  0
 2. Przyznam szczerze, że i ja się myliłem. I to dwa razy. Po pierwsze trapiła mnie myśl, że Polacy zostali już przerobieni na miazgę, i że w razie drobnych kłopotów WSIowi i tak podretuszują wybory. Ale tak jak Braterstwo.org – kocham tak się mylić, zwłaszcza, że od dawna walczę z tą władzą w sieci, na salach sądowych, na manifestacjach, gdzie się tylko da. No i proszę ta pisanina na “3obiegu” i na setkach, tysiącach innych portali, tysięcy internautów przyniosła skutek. Bo te wybory zostały chyba jednak wygrane w sieci.
  Dziękaż Ci Panie za dary Twoje przenajświętsze, jak mawiał jeden z moich pradziadków, przed obiadem. A obiad dopiero przed nami i trzeba go dobrze przygotować!

  0
 3. Drogi Panie Macieju najważniejsze że ziarno jakie siały i z zaangażowaniem pielęgnowały latami takie osoby jak Pan i wielu innych w końcu przebiło się przez skorupę i wzeszło. Wymaga jeszcze wiele pielęgnowania i podlewania ale najtrudniejsze i najważniejsze mamy za sobą. A dodatkowo zostało teraz zasilone wielką dawką nawozu w postaci nadziei i wiary że się uda co dał nam Duda. To ziarno wyzwolenia i wolności żyje i się rozwija. I zgodnie z naturą wzeszło wiosną a plony da jesienią. Naszym zadaniem jest teraz tylko odpowiednio dbać o nie i doczekamy wspaniałych plonów. I też zgodnie z cyklami życia po siedmiu latach posuchy doczekamy siedem lat rozwoju.
  Czego z całego serca Panu i wszystkim nam życzę.

  0
 4. pablo3 pablo3

  ja tez spodziewalem sie innego przeliczenia glosow, ale widocznie roznica byla znacznie wieksza, niz aktualnie stara sie ustalic. mozemy sie cieszyc, ale tylko krotka chwile. tym zwyciestwem tylko rozjuszylismy rezym. i na jasieni byc moze laczna stawka bedzie nawet 10- krotnie wyzsza. a, ze rezym potrafi mobilizowac swoje wytresowane pieski, to dobrze widzielismy.

  0
  • Zgadza się Pablo3. Presja społeczna i większa różnica głosów między kandydatami musiały spowodować odstąpienie macherów III RP od kroków ostatecznych. Seryjny samobójca musiał się na chwilę przyczaić, ale podczas wyborów samorządowych nie będzie lekko. Nie wolno dać się uwieść temu wielkiemu sukcesowi i można odnieść wrażenie, że Prezes to rozumie. Świadczy o tym brak podziękowań w przemówieniu poelekcyjnym!

   0
 5. Avatar Casey

  Nareszcie! Jest nadzieja na lepsze czasy. Jeszcze jesienią musimy zrobić wszystko aby odspawać tych bandytów od koryta, przy którym się pasą naszym kosztem, już prawie siedemdziesiąt lat.

  0
 6. Avatar hansje

  Boszsz… Ludzie.. 🙁 .. 47% CZEGO ???.. “WE, PEOPLE” ???…
  JACY “people” ?…
  Tacy starzy, a tacy… jeszcze..nieobudzeni 🙁 ..
  Chyba zbyt głęboko tkwicie w tym..szambie..
  Żeby zauważyć rzeczy oczywiste..
  Zalecam ponowne obejrzenie starego filmu “MATRIX”.
  Jego pierwszą część.
  Obejrzenie ZE ZROZUMIENIEM może, tym razem 🙁 …
  Ręce i nawet nogi opadają 🙁 …
  Chcę widzieć Wasz entuzjazm na jesieni… (i mój..)..

  0
 7. Mam nadzieję, że wygrana Dudy wywoła efekt psychologiczny, że jednak coś da się w Polsce zmienić. Z tego co się zorientowałem wiele z młodszych ode mnie osób, które wcześniej głosowały na Kukiza obecnie zagłosowały na Komorowskiego, bo jak mówiły, obawiają się dojścia do władzy niekompetentnego PiS-u z “mściwym” Kaczyńskim na czele, oraz “czarnych pedofilów”. Niestety taki obraz powstaje w głowie młodych ludzi, gdy się na okrągło “24h” ogląda niektóre telewizje. Jest nadzieja, że jeśli będą mieli na kogo głosować oprócz POPISU, to zagłosują. W prasie propisowskiej widać, że się tego boją, bo już się stręczą Kukizowi i piszą, że tylko jego połączenie z PiS gwarantowałoby zmiany w Polsce i nie ma na to innej alternatywy.
  PO pewnie połączy się z PSL i SLD, albo większość posłów tych partii przejdzie do “partii Balcerowicza”. Wkrótce się okaże, czy moje prognozy były słuszne. Jedno jest pewne, służby w te wakacje próżnować nie będą!
  Żurek Janusz

  0
 8. pablo3 pablo3

  jeszcze jedna, istotna kwestia. tym razem tylko 250 tys, glosow niewaznych, a nie jak w poprzednich wyborach, 1 – 2 mln czy wiecej… szczegolnie na Zachodzie Polski w tzw. bastionach Platformy, jest to stosunkowo proste do zrealizowania, bo presja wobec komisji, nie jest az tak duza i panuje tam powszechne przekonanie, ze wiekszosc ludzi faktycznie ich popiera. a do tego psychologiczny aspekt, jaki staraja sie wywolac. Polska biedna, zacofana, parafialna, niewyksztalcona to Wschod, a Polska nowoczesna, bogata, laicka i wyksztalcona to Zachod. Polska wiejska glosuje na partie antysystemowe, a Polska miejska glosuje na oswieconych i wskazanych przez system, przedstawicieli. dziel i rzadz.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816