BIZNES
Like

Jak walczyć o równość to walczyć!

26/01/2014
626 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Jak walczyć o równość to walczyć!

Kiedy uchwala się ustawę godzącą w równość społeczeństwa w demokratycznym państwie prawa należałoby podjąć wszelkie kroki by ta ustawa jednak nie represjonowała jednym obywateli kosztem innych (tym bardziej, że równość jest teraz na fali).

0


 

Czymże innym niż dzieleniem jest tzw. ustawa śmieciowa, z której wynika, że ten kto segreguje śmieci może i tak zapłacić więcej za wywóz jeżeli jego sąsiad śmieci nie segreguje? Ustawa śmieciowa dzieli osoby na te co śmieci segregują i na te co śmieci nie segregują. I karze tych pierwszych: jeżeli nawet jedna osoba wyrzuci śmieci nieposegregowane to ukarane zostaną wszystkie osoby płacące za jeden, konkretny, śmietnik, nawet jeżeli inne osoby segregują śmieci. Czy to nie jest kolejna kara za ludzką pracowitość? Nawet jeżeli wszyscy, korzystający z jednego śmietnika, segregowali śmieci, to wystarczy że ktoś obcy wyrzuci swoje śmieci (nieposegregowane) do tego śmietnika i kara dosięgnie wszystkich wyrzucających śmieci do owego śmietnika.

Jest jednak sposób na wyjście z tego dzielącego nasze społeczeństwo problemu.

Zgodnie z powiedzeniem Stefana Kisielewskiego, że socjalizm jest to ustrojem, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju bohatersko można zwalczyć i ten problem. Wystarczy przy każdym śmietniku pozostawić dozorcę (oczywiście pobierającego pensję urzędniczą), który obserwowałby kto jakie śmieci wyrzuca i nie dopuszczał do wyrzucenia śmieci nieposegregowanych. Wtedy mielibyśmy pewność, że nie będzie osób, które segregują śmieci i płacą jak za śmieci nieposegregowane. Oczywiście nad tymi wszystkimi dozorcami stałby dajmy na to Urząd do Spraw Równości Wyrzucających Śmieci (czy jakby on się nazywał) ustawy regulujące wyrzucanie śmieci, tak by przy tym nikt nie ucierpiał.

Jak by się wówczas zmniejszyło bezrobocie!

Skąd wziąć na to pieniądze? Nie wiem. Ale jest rok wyborczy, na pewno się znajdą! Après nous, le déluge !

0

Patrykp

W swoich tekstach chciałbym się skoncentrować na historii Rosji Sowieckiej, zwłaszcza: bolszewickim zamachu stanu czy systemie obozów w ZSRS.

40 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758