Artykuły redakcyjne
Like

W pogoni za newsem

09/06/2014
2120 Wyświetlenia
21 Komentarze
1 minut czytania
W pogoni za newsem

Od kilku dni media głównego nurtu żyły zamieszczonym w internecie filmem z wariackiego rajdu samochodowego po Warszawie. Po interwencji internautów sprawą zainteresowała się Policja. Pierwsze komunikaty brzmiały lakonicznie: Policja prowadzi czynności zmierzające do ustalenia sprawcy. Eksperci wyliczają artykuły z których pirat drogowy może być sądzony i ile mu grozi. Plus info, że Policja rozważa skierowanie sprawcy na badania psychologiczne.

0


W poniedziałek sprawa stała się głównym newsem serwisów informacyjnych. Jak grom z jasnego nieba gruchnęła wieść: „Policji udało się ustalić tożsamość podejrzanego”. Chwilę później: „Podejrzany to Robert N. pseudonim „Frog””. Trochę wody w Wiśle upłynęło i następny news: „Policja zapukała do drzwi firmy podejrzanego Roberta N., ale nikogo nie było w pracy”. Zapewne w „jednej z podwarszawskich miejscowości, gdzie jest zameldowany” podejrzanego też nie było. Dziwne…

Na koniec wisienka na torcie: informacja, że samochód jest zarejestrowany na firmę, używało go kilka osób, nie wiadomo kto tego dnia był użytkownikiem, nie ma świadka mogącego potwierdzić tożsamość kierowcy. Prawnikiem nie jestem, ale czy to nie jest aby całkiem mocna linia obrony?

Tak czy siak jeśli sprawca się wywinie – komuś powinien postawić flaszkę. A jeśli jednak zostanie skazany – flaszkę stawiają dziennikarze. Za skuteczne utrudnianie śledztwa / że mimo wszystko się udało.

Fot.: http://www.joopi.pl/picture-24-pirat-z-karaib-w.html

0

Michał Nawrocki https://3obieg.pl

232 publikacje
34 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758