POLSKA
Like

Urzędnik łże, więc obywatel musi być detektywem

12/06/2013
712 Wyświetlenia
8 Komentarze
4 minut czytania
Urzędnik łże, więc obywatel musi być detektywem

Tym razem krótko.   1.   9 maja 2013 roku dyrektorka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie (jednostki organizacyjnej gliwickiego starostwa powiatowego) Barbara Terlecka – Kubicius pisze w piśmie (znak:PCPR.D.0718.19.2013) skierowanym do redakcji portalu ONET.pl: „Nasze zaniepokojenie wywołała seria różnych wydarzeń, jak: (..) 3. Wątpliwości, co do metod wychowawczych i warunków gwarantowanych dzieciom, zgłaszanych przez Biuro Rzecznika Praw Dziecka, po wizycie przedstawicieli Rzecznika Praw Dziecka na miejscu, tj. w Sierotach (było to działanie zupełnie niezależne od działań prowadzonych przez PCPR). (…) Analizując sytuację – należy zadać pytanie czy można było bez reakcji pozostawić wyżej opisane, niepokojące sygnały, mające swoje odzwierciedlenie w dokumentach.” 2. Po zapoznaniu się z w/w pełnomocnik Magdziaków żąda okazania rzekomo znajdującego się w posiadaniu gliwickiego PCPR protokołu lub też […]

0


7

Tym razem krótko.

 

1.

 

9 maja 2013 roku dyrektorka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie (jednostki organizacyjnej gliwickiego starostwa powiatowego) Barbara Terlecka – Kubicius pisze w piśmie (znak:PCPR.D.0718.19.2013) skierowanym do redakcji portalu ONET.pl:

„Nasze zaniepokojenie wywołała seria różnych wydarzeń, jak:

(..)

3. Wątpliwości, co do metod wychowawczych i warunków gwarantowanych dzieciom, zgłaszanych przez Biuro Rzecznika Praw Dziecka, po wizycie przedstawicieli Rzecznika Praw Dziecka na miejscu, tj. w Sierotach (było to działanie zupełnie niezależne od działań prowadzonych przez PCPR).

(…)

Analizując sytuację – należy zadać pytanie czy można było bez reakcji pozostawić wyżej opisane, niepokojące sygnały, mające swoje odzwierciedlenie w dokumentach.”

2.

Po zapoznaniu się z w/w pełnomocnik Magdziaków żąda okazania rzekomo znajdującego się w posiadaniu gliwickiego PCPR protokołu lub też innych dokumentów związanych z wizytą przedstawicieli RPD w Sierotach.

6 czerwca 2013 roku Barbara Terlecka – Kubicius odpisuje:

W odpowiedzi na Pani pismo z dnia 3 czerwca 2013 roku informujemy, że PCPR w Gliwicach nie jest w posiadaniu żadnej dokumentacji z wizyty przedstawicieli Biura Rzecznika Praw Dziecka w miejscu zamieszkania rodziny zastępczej Państwa Małgorzaty i Piotra Magdziaków. Wynikami kontroli dysponuje Biuro Rzecznika Praw Dziecka.”

Niestety, pisząc powyższe Terlecka nie wiedziała, że dzień później pełnomocnik (i nie tylko) spotka się w Warszawie z Markiem Michalakiem, Rzecznikiem Praw Dziecka, oraz jego zespołem.

Uzyskana informacja jest porażająca dla gliwickiej urzędniczki (i dla starostwa, niestety).

Okazuje się, że nie było żadnej kontroli u pp. Magdziak, gdyż obowiązujące przepisy na to nie zezwalają.

3.

Kontroli była natomiast poddana Fundacja Rodzinnej Opieki Zastępczej „Nasz Dom Zastępczy” w Paczynie. Kto już zapomniał – fundacja kierowana jest przez pracownika PCPR Ireneusza Kopanię, ponadto drobnego wiejskiego przedsiębiorcę (sklep z  chińszczyzną oraz chemią gospodarczą).

Protokół pokontrolny zawiera ponad dwadzieścia stron i jest jedną z lepiej strzeżonych tajemnic gliwickiego urzędu.

Co dziwi, skoro wedle słów dyr. Terleckiej (pismo z 29 maja 2013 roku) informacja o rodzinie zastępczej należy do kategorii informacji publicznej, a osoby sprawujące pieczę zastępczą pełnią funkcje publiczne (sic!).

4.

Faktem jest, że u pp. Magdziak były z wizytą przedstawicielki RPD, ale z wizyty nie był sporządzony ani protokół, ani nawet notatka służbowa.

Informacja z przebiegu wizyty nie była również przekazana do kogokolwiek z gliwickiego starostwa.

Na jakiej więc podstawie został sformułowany zarzut, bo w tych kategoriach należy rozpatrywać zapis dokonany 9 maja? Nb. bezmyślnie powtórzony bez jakiejkolwiek próby weryfikacji?

5.

 

Art. 8 kodeksu postępowania administracyjnego mówi wyraźnie:

Organy administracji państwowej obowiązane są prowadzić postępowanie w taki sposób, aby pogłębić zaufanie obywateli do organów Państwa (…).

Terlecka, działając jako organ, rozpowszechnia pomówienia, a nawet, jak opisano wyżej, sama je tworzy.

W imię czego, a może raczej – za ile?

Jak długo jeszcze, panie starosto Nieszporek, będzie pan tolerował urzędnika, który w taki sposób „rozsławił” gliwickie starostwo powiatowe nawet poza granice RP?

6.

Terlecka musi odejść.

Natychmiast!

11.06 2013

Inne zapisy autora:

0

Humpty Dumpty
Humpty Dumpty

1842 publikacje
76 komentarze
 

 1. Panią Terlecką powinien zając się już prokurator , Starosta Gliwicki nie jest tutaj bez winy pani Terlecka pewnie znowu stworzy na kanwie swojej bujnej wyobraźni nową notatkę na temat p. Magdziaków tylko teraz jako “Władczyni Much” .

  0
 2. na fotografii wprowadzającej widzimy p. Z.M. znanego już w całej Polsce pod nickiem “Cukiernik”,
  Czyżby dziewczyny z gliwickiego PCPR u, miały otrzymać słodki upominek?. Jeśli tak, to dla pani Basi i Olgi upominek jak najbardziej stosowny, ale co dla zięcia?

  0
 3. Terlecką, Bociańską i Jansona napędza poczucie bezkarności.
  Nie ma kota, więc myszy harcują. A kot cierpliwie je obserwuje. Uderzy w stado w najmniej oczekiwanym momencie. Dzięki temu złowi więcej świeżego mięska. W pierwszej kolejności padną najsłabsze ogniwa.

  0
 4. Pingback: Gra o dom: Pinokio w spódnicy? | 3obieg.pl - Serwis informacyjny dziennikarstwa obywatelskiego.

 5. Pingback: List interwencyjny w sprawie Rodziny Magdziaków. | NOWY EKRAN

 6. Pingback: List interwencyjny w sprawie Rodziny Magdziaków | 3obieg.pl - Serwis informacyjny dziennikarstwa obywatelskiego.

 7. Zimne twarze calej trojki,mowia same za siebie.”Po owocach ich poznacie”…

  0
 8. Re;Andrzej Slonawski. Panie Andrzeju,jedno co od razu bije po oczach to ich “nosy”,typowe dla pewnej grupy etnicznej…,”po owocach ich poznacie”. Panstwo Magdziakowie sie o tym przekonali,po tym jak ich potraktowano. Jestem osoba wierzaca i wiem,ze Pan Bog nie rychliwy,ale sprawiedliwy.Wierze rowniez,ze panstwo Magdziakowie i dzieciaki sa szczesliwi na nowym mniejscu,bo Ich nikt nie przesladuje. Dobry Boze,daj im wszystkim duzo zdrowia i wytrawlosci,a szczescie niech ich nie opuszcza.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816