PRAWO
Like

Tylko nie stara!

29/09/2014
646 Wyświetlenia
10 Komentarze
6 minut czytania
Tylko nie stara!

Matka Kurka znieważył Jurka Owsiaka wyzywając go od hien cmentarnych. Inne uwagi, zdaniem sądu, mieściły się w granicach prawem dozwolonych.

0


1.

Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oskarżył blogera o to, że w tekstach tych pomówił WOŚP i jego samego o przywłaszczenie pieniędzy pozyskiwanych z publicznej zbiórki. W prywatnym akcie oskarżenia zarzucił również blogerowi, że podał nierzetelne informacje o działalności WOŚP, przez co naraził fundację na utratę zaufania publicznego. Według oskarżyciela bloger znieważył też Owsiaka przez nazwanie go “guru sekt“, “romskim maczo“, “królem żebraków” czy “hieną cmentarną“.

owsiak-grozi-e1389810957757
Sąd uniewinnił Wielguckiego (zgodził się na podawanie danych osobowych) z zarzutów dotyczących tekstów “Jerzy Owsiak – król żebraków i łgarzy, złoty melon sekty WOŚP“, “Guru Owsiak w 11 lat wyjął 46 Złotych Melonów“. Uznał go winnym znieważenia szefa WOŚP w trzecim z tekstów, w którym bloger nazwał Owsiaka “hieną cmentarną”.
Jerzy Owsiak odpowiedział jednak w środkach masowego przekazu zniewagą wzajemną i dlatego sąd zdecydował o odstąpieniu od kary dla Piotra Wielguckiego – powiedział sędzia Michał Misiak.

2.

W uzasadnieniu wyroku sąd podkreślił, że w jego ocenie fakty, które bloger podawał w swoich publikacjach, “nie przekroczyły granicy prawdy“. – Oceny zaś tych faktów pozostają poza zainteresowaniem prawa karnego z tytułu zniesławienia, ponieważ są ocenami (…). Poszczególne wypowiedzi oskarżonego, z wyjątkiem określenia “hiena cmentarna”, nie przekraczają zasad dopuszczalnej krytyki osób publicznych. (…) Ich stylistyka nie przekraczała zasad dosadności języka stosowanego przez Jerzego Owsiaka w stosunku do osób o odmiennych niż on poglądach i mieściła się w granicach wolności słowa – mówił sędzia.
(Onet)

3.

Powyższy wyrok przypomina mi pochodzącą sprzed kilku dekad anegdotkę.
Na ulicy kłócą się dwie kobiety. Konflikt narasta, aż w końcu:
– Ty stara k……!
– Tylko nie STARA!

owsiak 2

4.

Jerzy Owsiak NIE JEST HIENĄ CMENTARNĄ.
Ale ten akurat zarzut był postawiony na bardzo ale to bardzo dalekim marginesie.

5.

Toczący się w Złotoryi proces wykazał, że jeszcze peerelowski celebryta (Towarzystwo Przyjaźni Chińskich Ręczników) Owsiak zrobi wszystko, aby nie ujawnić finansów swoich spółek. I, przynajmniej w I instancji, dowiódł ponad wszelką wątpliwość, że rozliczenia największej zadymy dobroczynnej w Europie są co najmniej niejasne. Nie tylko niejasne – negatywna ocena Owsiaka i jego trupy zdaniem sądu została dokonana na podstawie faktów!

6.

Matka Kurka ma rację:

Jerzy Owsiak zamiast ksiąg rachunkowych pokazuje darczyńcom i Wysokiemu Sądowi środkowy palec!

http://kontrowersje.net/jerzy_owsiak_zamiast_ksi_g_rachunkowych_pokazuje_darczy_com_i_wysokiemu_s_dowi_rodkowy_palec

d22d74cc-7c5d-11e3-93a6-0025b511226e

Tymczasem jakakolwiek działalność publiczna musi być transparentna.

7.

Matka Kurka „poszedł na wojnę” z królem żebraków. Od czasu do czasu i ja również zmuszony jestem do niewielkiej potyczki, ale, pozostając w kręgu pojęć wypracowanych przez Piotra Wielguckiego, tylko z ciurą obozu żebraczego, Ireneuszem Kopanią, nieoficjalnie nazywanym w środowisku OMC* Świętym z Paczyny.
Podobnie, jak Owsiak, Kopania usiłuje poprzez sąd zakazać publikacji na temat prowadzonej przez siebie fundacji i angielskich pieniędzy, które nie trafiły do tych, dla których były zbierane. Jednak nie atakuje bezpośrednio żadnej redakcji, która opisywała paczyńską Fundację Rodzinnej Opieki Zastępczej Nasz Dom Zastępczy – zwalcza tych, których uważa za…. informatorów dziennikarzy!
Zamiast rzetelnie i publicznie rozliczyć przychody fundacji rzekomo działającej dla dobra dzieci, woli tak samo pokazywać środkowy palec wszystkim wokół.

8.

Jak zmusić obydwóch do transparentności? Czy żądanie ujawnienia, na co konkretnie idą NASZE pieniądze to ciągle jeszcze zbyt wiele w państwie chcącym uchodzić za demokratyczne?
Co z tego, że Matka Kurka został uniewinniony od zarzutów, co z tego, że lada moment sąd oddali groteskowy pozew Ireneusza Kopani o ochronę dóbr osobistych?

kopania
Przecież działania Owsiaka i innych Kopaniów muszą być jawne i transparentne, a to oznacza, że szczegółowe raporty muszą być dostępne dla każdego. Tak samo, jak raporty brytyjskiej Charity Commission**, gdzie każdy potencjalny oraz faktyczny darczyńca może sobie zobaczyć w necie, jak dana fundacja wydatkuje pieniądze.
Tymczasem za sukces (raczkującego społeczeństwa obywatelskiego?) uznajemy to, że Matka Kurka został uniewinniony!

9.

I tak doszliśmy do jednej z największych bolączek RP.
Król bowiem jest jeden, natomiast obozowy ciura znajdzie się praktycznie w każdej gminie.
Dlatego tak ważne jest, aby władzy patrzeć na ręce i gonić tych, którzy za długo siedzą na jednym stołku.
16 listopada mamy kolejną szansę…

29.09 2014

_____________________
* OMCO Mało Co
** – Komisja Dobroczynności

Inne zapisy autora:

0

Humpty Dumpty
Humpty Dumpty

1842 publikacje
76 komentarze
 

 1. W czasach siermiężnego socjalizmu – kiedy jeszcze nie było
  płaskich telewizorów tylko ciężkie kineskopowe,
  pewien fachowiec naprawiał takie odbiorniki
  ( bardzo trudne do transportu ) bezpośrednio u klientów w domu.
  Ale gdy mu coś nie wychodziło miał zwyczaj sobie po szewsku ulżyć
  wspomaganiem – …. a to q….a !
  Gdy klientka – nauczycielka zwróciła mu uwagę żeby tak nie mówił
  – że tak nie ładnie, nie kulturalnie – rzucił pytanie ?
  A to jak mam mówić ?
  No na przykład lepiej już będzie …… ŻABA!
  U następnej klientki coś mu nie wychodzi i krzyczy:
  A TO ŻABA ! … – na co klientka odpowiada:
  A jak ona q….. a tam weszła ?

  ***

  0
 2. Widać że niewiele zrozumiałeś z mowy sędziego.

  Sędzia wyraźnie powiedział, że artykuły kurki to jedynie opinie, a nie fakty. Te opinie nie podlegają ocenie sądu. Mało tego, Zarówno na podstawie dokumentów umieszczonych w internecie, jak i tych dostarczonych do sądu, kurka nie był w stanie dowieść prawdziwości swoich opinii. Fundacja chciała przekazać żądane przez kurkę dokumenty, ale chciała przekazać je biegłemu, a nie kolesiowi, który ze zrozumieniem nie jest w stanie przeczytać bilansu. Sąd niestety nie zgodził się na powołanie biegłego, stąd dokumenty nie zostały dostarczone. Nie zapominaj że w tych dokumentach, do których chciał mieć dostęp kurka jest i tajemnica handlowa i dane osobowe, chronione prawnie.

  Pytanie dla bystrzejszych. Skoro kurka ma informacje, fakty, twarde dowody na to że dzieje się przestępstwo, czemu nie złoży doniesienia do prokuratury? W końcu zatajenie informacji o możliwym przestępstwie jest karalne zgodnie z art. 240 K.K.

  0
  • W sprawach tego typu na oskarżonym spoczywa ciężar dowodowy, tzw. dowód prawdy. A więc gdyby faktycznie MK nie dowiódł faktów, z których wywodzi swoje wnioski (w wyroku zwane opiniami)byłby skazany. Na to właśnie liczył JO. Dla prawnika zatem wydźwięk wyroku jest taki, jak napisałem.

   0
 3. To teraz nadszedl czas na rozliczenie niejakiego Kopani,i calej reszty. Rodacy do dziela.Jak jeden,tak i drugi mieli jedynie na mysli “dobro”dzieci.

  0
 4. jakkolwiek interpretowac ten wynik, to i tak nie zmienia faktu, ze Owsiak moze czuc sie bezkarny, bo wykonuje dobra robote, dla znacznej czesci spoleczenstwa, ktorej nie interesuja fakty. mozna to uproscic w ten sposob, ze ich metodyka myslenia zamyka sie w schemacie, ze Kosciol to oszusci, zlodzieje i wstecznicy. natomiast Jurek Owsiak, jego otoczenie i popierajace go grupy, to ludzie pragnacy postepu, odwaznych zmian kulturowo-obyczajowych, pokoju, implementacji zachodnich rozwiazan socjalno-demokratycznych, pomocy dla ubogich, itp. bzdury. to niczym dwa mity, po powstaniu III RP, “solidarucha” i “komucha”. problem w tym, ze znacznej czesci mas, taki model obrazowanej rzeczywistosci, odpowiada. wola napic sie winka, spalic jointa, szybki seks, ponarzekac na czesc politykow i polityke, a potem wrocic z Woodstocku do swoich domow i dalej byc bierna, podporzadkowana masa, ktora zdolna jest jedynie do wyjscia do pubu albo na koncert, i do tego ogranicza swa obywatelska aktywnosc. nawet jesli prowadzi aktywnosc szerszego typu, to wpisuje sie to w konformistyczna forme o alternatywnej tresci, jak ekolodzy broniacy budowy drogi, czy inni zieloni…
  spoleczenstwo jest zbyt tepe, aby dokonac jakichkolwiek zmian ustrojowych. to samo tyczy sie rowniez sektora katolickiego, ktory wielokrotnie zachowuje sie albo bezradnie w sensie proporcjonalnosci swej realnej sily albo idiotycznie w sensie sposobu przedstawiania wlasnych pogladow na zewnatrz.

  0
 5. Avatar kanton

  Pablo3 napisałeś czystą prawdę. Nic się nie zmienia w mentalności ludzi ogłupianej papką medialną ,nachalną jak kurwa przy drodze. Ludzie głupieją i głupieć będą aż ktoś im wyłączy prąd.
  Swoją drogą winno powstać stowarzyszenie pod nazwą ” Jeden dzień w tygodniu bez mediów “.
  Ale czy stać tę populację ludzką na taki czyn. NIE.

  0
 6. Avatar Kajur

  Smutna prawda, bardzo logicznie opisana.

  0
 7. Avatar mamba

  Jest Irek Kopania. To 2008 rok. Wtedy zaczynały się konsultacje społeczne wokół projektu Ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, tej którą uchwalili w czerwcu 2011. Jaki on był aktywny. Się lansował. Bardzo go sfera finansowa interesowała. Możliwe, że był podjarany pomysłem, w którym państwowe pieniądze na rodzinne domy dziecka miały płynąć za pośrednictwem organizacji pozarządowych. Już wtedy chyba był prezesem fundacji. A tu zonk. Ktoś przytomny zablokował ten chory pomysł i facet został z palcem w d****. .

  0
 8. Avatar mecenas

  “Sukcesy” wychowawcze i nie tylko dyrektorki placówki opiekuńczo-wychowawczej (jednostki organizacyjnej starostwa powiatowego w Gliwicach) zwanej Rodzinnym Domem dla Dzieci w Paczynie – Renaty Kopania i wychowawcy zatrudnionego w tej placówce, czyli Ireneusza Kopania (mąż Renaty):
  1. Wychowanek podejrzany o zamordowanie ojca Renaty Kopania, swojego “przyszywanego” dziadka – przebywał w placówce Kopaniów kilka lat.
  2. Sprawa o demoralizację małoletniej wychowanki – przebywa/przebywała w placówce Kopaniów kilka lat.
  3. W prywatnych rozmowach Ireneusz Kopania chwali się, że sześcioletnia dziewczynka wybiegła wieczorem z jego domu boso (w samych rajtuzkach) i koszulce, a on gonił ją samochodem po Paczynie.
  Wyniki kontroli NIK w w/w placówce również są porażające – NIK Delegatura w Katowicach – Wystąpienie Pokontrolne – LKA – 4112-03-01/2013 S/13/005 – fragmenty:
  “W dniu 11 września 2012 r. RDD w Paczynie został skontrolowany przez Biuro Rzecznika
  Praw Dziecka. W wyniku kontroli wydano zalecenia w zakresie: zdiagnozowania
  problemów zdrowotnych jednej wychowanki, wyeliminowania agresji słownej wśród
  wychowanków i wychowawców, opracowania planu pomocy dziecku zgodnie
  z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 22 grudnia 2011 r. w sprawie
  instytucjonalnej pieczy zastępczej25, opracowania regulaminu organizacyjnego RDD
  i umieszczenia w miejscu dostępnym informacji dla dzieci o instytucjach świadczących dla
  nich pomoc.”
  “W dniach 8-12 kwietnia 2013 r. kontrolę w RDD przeprowadził Wojewoda Śląski, który
  pismem z 16 września 2013 r. przekazał Staroście zalecenia pokontrolne, dotyczące
  niezwłocznego:
  – uaktualnienia podstawy prawnej regulaminu obowiązującego w RDD w Paczynie,
  – złożenia wniosku do wojewody w kwestii zmiany nazwy palcówki,
  – prowadzenia karty pobytu dziecka w placówce, zgodnie z § 17 ust. 2 i 4 rozporządzenia
  MPiPS, prowadzenia protokołu z oceny sytuacji dziecka i planu pomocy dziecku
  w formie odrębnych dokumentów,
  – opracowywania planów pomocy dziecku, zgodnie z art. 139 ust. 2 ustawy o pieczy
  zastępczej w nawiązaniu do § 15 rozporządzenia MPiPS,
  – dokonywania oceny sytuacji dziecka, zgodnie z art. 139 w nawiązaniu do art. 136
  ustawy o pieczy zastępczej.”

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816