Bez kategorii
Like

Tusk: z Polski ludzie nie tylko wyjeżdżają…

05/12/2012
119 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

“Nie jesteśmy już krajem, z którego ludzie tylko wyjeżdżają – tak Donald Tusk skomentował nadanie 65 osobom obywatelstwa polskiego.”W dziesiecioleciu (2001-2011) z Polski wyjechalo 5 milionow ludzi, głównie młodych.”.

0


Fragment wstepu (“Nie wybacze Ci, Polsko”) do ksiazki "Wrocilam, Kochanie Opowiesci polaczone Atlantykiem" A. Gaweckiego:“Od stuleci emigracja jest nierozerwalnie zwiazana z losem Polakow, ktorych historia naznaczona jest stygmetem wygnacow bardziej, anizeli sukcesami i powodami do dumy.

Emigracja powstania kosciuszkowskiego, emigracja rozbiorow, emigracja powstania listopadowego, wielka emigracja Europy Wiosny Ludow, emigracja powstania styczniowego, emigracja zaborow, wielka emigracja dwudziestolecia miedzywojenngo, emigracja zolnierzy walczacych po niewlasciwej stronie, emigracja – choc wlasciwym byloby okreslenie – wygnanie , blisko cwierc miliona obywateli polskich narodowosci zydowskiej, emigracja okresu Solidarnosci. I ta najnowsza i ciagle trwajaca – emigracja okresu transformacji oraz przemian ustrojowych. Wlasnie ona jest najliczniejsza ze wszystkich w dziejach Polski. Najbardziej tragiczna w skutkach i bez perspektywy zakonczenia. W przedwyborczym spocie wyborczym w TVP (10.06.2011) jeden z politykow wyartkulowal, iz w minionym dziesiecioleciu (2001-2011) z Polski wyjechalo 5 milionóww ludzi, glownie mnlodych.”.
"Co do ilości nowych polskich obywateli – nie ma lepszej rekomendacji dla polskiej rzeczywiści niż dobrowolna decyzja ludzi z różnych stron świata, którzy chcą mieszkać w Polsce" –powiedział premier na wtorkowej konferencji prasowej.

"Wiem, że nie wszystkim – delikatnie mówiąc– jest dobrze, ale kiedyś, za czasów komunizmu było dość oczywiste, że o tym, czyj ustrój jest lepszy, decydują tylko i wyłącznie ludzie – nogami. Jeśli ktoś do jakiegoś kraju przyjeżdża, to znaczy, że nie jest źle" – mówił szef rządu.ZRODLO:http://www.dziennik.com/

Dodam komentarze z internetu:

U tego g… Tuska jaki wzrost taka inteligencja….  Ameryka jest 9 razy liczniejsza od Polski a przyjmuje 4 000 razy wiecej imigrantow rocznie niz Polska……  368 osob w sali jest czasie jednej przysiegi….  podczas mojej przysiegi w sali bylo 5 Niemcow…. zaden z nich nie przyjechal do USA, uwazajac, ze jest tu lepiej niz w RFN…..  2 Niemcow prosilo o obywatelstwo USA aby mogli byc managerami w duzych korporacjach……  1 osoba wyszla zamaz za Amerykanina….  2 osoby (malzenstwo na emeryturach) przyjechalo na stale do swojej corki tutaj….

Podobnie zapewne jest i w Polsce….  a k…… Tusk sieje propagande….  wielu mniej zamoznych emerytow z USA czy Europy Zachodniej wyjezdza na stale do Malezji czy Filipin, gdzie ich stac na lepszy komfort zycia i wcale nie uwazaja, ze Filipiny dorownuja np. RFN….

P.S.Szanowny Panie Premierze.Panie Tusk.Każda dobra wiadomość,oznacza dla ludzi w Polsce,nadzieję w tak trudnych czasach.To nie jest z mojej strony "mowa nienawiści" czy tez propaganda programowa określonych frakcjii czy partii politycznych..Nie.To są oczekiwania i życzenia zmian w tak piękym kraju,który Pan jako Premier reprezentuje.Zyczę,Panu pomimo dyferenecji …oczywiście zdrowia,powodzenia dla Pana,jak i dla Pana rodziny.

Inne zapisy autora:

0

Lipski Marek
Lipski Marek

FREELANCER.

333 publikacje
135 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
319217