HYDE PARK
Like

Tusk obnażony, czyli koniec złudzeń

22/06/2014
1730 Wyświetlenia
19 Komentarze
7 minut czytania
Tusk obnażony, czyli koniec złudzeń

Taśmy „wprost” nie ujawniają żadnej tajemnicy państwowej. Demaskują jednak czołowych PO-lityków w sposób niespotykany w całej naszej historii.

0


 

1.

Histeryczna akcja, podjęta w celu ratowania jak-długo-się-da rządzącej kliki, zaczyna coraz wyraźniej ocierać się o (kolejną) groteskę.
Portal tvn24.pl podaje:
Równie poważnie jak “wschodni ślad” są traktowane hipotezy mówiące o współdziałających ze sobą trzech pracownikach z trzech elitarnych restauracji, którzy mieli nagrywać swoich klientów. Mieliby oni rejestrować głównie rozmowy biznesmenów, które potem sprzedawali ich rynkowym konkurentom. Dwóch z tych pracowników to przyjaciele – pracowali wcześniej razem w modnej restauracji przy Placu Trzech Krzyży w Warszawie. Trzecia osoba to brat jednego z nich.
Według kolejnej hipotezy nagrania mieliby zlecić biznesmeni, którym nie po drodze z rządem. Badana jest także hipoteza, według której w sprawę zamieszani mogą być odsunięci funkcjonariusze polskich służb i politycy pragnący doprowadzić do upadku rządu Donalda Tuska.
Trzeba też dodać, na co zwracają uwagę komentatorzy i politycy opozycji, m.in. Leszek Miller, że hipoteza z udziałem wschodnich służb może być na rękę samej Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a także rządowi. Dla ABW jest wygodna, bo tłumaczyłaby brak pełnego wyjaśnienia sprawy, a także mniejszą kompromitację.
http://www.tvn24.pl/kto-nagrywal-spoldzielnia-biznesmenow-kelnerow-i-watek-wschodni,441980,s.html

2.

News z 5 listopada 2013 r.
– Nasze spotkanie potwierdza dobre, strategiczne stosunki między Stanami Zjednoczonymi a Polską. Przykładami tych więzi jest współpraca polityczna i wojskowa. Mamy także ważne interesy gospodarcze i prowadzimy dialog demokratyzacyjny. – powiedział minister Radosław Sikorski po spotkaniu z sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym (…).
http://www.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/sikorski_i_kerry_o_strategicznych_stosunkach_miedzy_polska_i_usa
Tymczasem na ujawnionych przez WPROST taśmach Radek mówi inaczej:
Wiesz, że polsko-amerykański sojusz to jest nic niewarty. Jest wręcz szkodliwy, bo stwarza Polsce fałszywe poczucie bezpieczeństwa – stwierdza Sikorski.
Jacek Rostowski, z którym rozmawia, dopytuje, dlaczego.
Bullshit kompletny. Skonfliktujemy się z Niemcami, z Rosją, i będziemy uważali, że wszystko jest super, bo zrobiliśmy laskę Amerykanom. Frajerzy. Kompletni frajerzy – mówi Sikorski. Potem w rozmowie poruszony jest wątek mentalności Polaków.
Sikorski: – Problem w Polsce jest, że mamy bardzo płytką dumę i niską samoocenę.
Rostkowski: – Taki sentymentalizm.
Sikorski: – Taką murzyńskość
Rostowski: – Jak, jak?
Sikorski: – Murzyńskość.
http://www.tvn24.pl/kolejne-rozmowy-sikorski-o-szkodliwym-sojuszu-z-usa-i-naszej-murzynskosci,442021,s.html

3.

(…) Dworzanie, którzy mieli nieść tren, schylili się do ziemi i czynili takie ruchy rękami, jakby ów tren podnosili, a potem szli i udawali, że coś niosą w powietrzu; nie ośmielali się okazać, że nic nie widzą.
I tak oto kroczył cesarz w procesji pod wspaniałym baldachimem, a wszyscy na ulicy i w oknach mówili
Boże, jakież te nowe szaty cesarza są piękne! Jaki wspaniały tren, jak świetny krój.
Nikt nie chciał po sobie pokazać, że nic nie widzi, bo wtedy okazałoby się, że nie nadaje się do swego urzędu albo że jest głupi. Żadne szaty cesarza nie cieszyły się takim powodzeniem jak te właśnie.
Patrzcie, przecież on jest nagi! – zawołało jakieś małe dziecko.
Boże, słuchajcie głosu niewiniątka – powiedział wtedy jego ojciec i w tłumie jeden zaczął szeptem powtarzać drugiemu to, co dziecko powiedziało.
On jest nagi, małe dziecko powiedziało, że jest nagi.
On jest nagi! – zawołał w końcu cały lud. (…)

http://basnie.republika.pl/noweszatycesarza.htm

 

4.

Czy to ważne, kto i dlaczego ujawnia prawdziwe nagrania ministrów polskiego rządu?
Nawet największy leming nie wyobraża sobie przecież, że jakikolwiek wywiad (poza naszym) na świecie dysponując takimi materiałami ujawni je, zamiast wykorzystać zakulisowo. Zresztą Tusk ze świtą nie raz dał przykład, jak bardzo jest uległy wobec ościennych przywódców.
Demaskować Tuska po to, by jego miejsce zajął ktoś o wiele bardziej niezależny?

5.

Historia czasem się powtarza. W otoczeniu Jaruzelskiego przed laty działał samotnie polski patriota, płk Kukliński. Ujawnił wolnemu światu zamiary imperium zła, co być może pomogło w przetrwaniu rodzaju ludzkiego na Ziemi.
Czemu więc nie założyć, ze oto znowu samotny patriota, bądź nawet niewielka ich grupa, działa wewnątrz ABW? BBN? Innych tajnych służb? I zrozumiał(a), że czas się skończył. Sytuacja grozi już bowiem fizyczną likwidacją Narodu.

6.

Co prawda dla mnie, i dla wielu innych, nagrania stanowią jedynie dowód tego, czego domyślamy się już od kilku lat. Szokiem mogą być tylko dla tych, którzy wierzą w zagrożenie „sektą smoleńską” i nie zwracają uwagi na coraz szybszą likwidację Państwa. A ich, patrząc na wyniki ostatnich wyborów, ciągle jest więcej, niż urzędników.

7.

Tusk (i jego rząd) został obnażony za pomocą dyktafonu.
Teraz, jak u Andersena, cały lud musi to pojąć.
Bo Tusk musi odejść.

22.06 2014

 

Inne zapisy autora:

0

Humpty Dumpty
Humpty Dumpty

1842 publikacje
75 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758