HYDE PARK
Like

Tusk obnażony, czyli koniec złudzeń

22/06/2014
1462 Wyświetlenia
19 Komentarze
7 minut czytania
Tusk obnażony, czyli koniec złudzeń

Taśmy „wprost” nie ujawniają żadnej tajemnicy państwowej. Demaskują jednak czołowych PO-lityków w sposób niespotykany w całej naszej historii.

0


 

1.

Histeryczna akcja, podjęta w celu ratowania jak-długo-się-da rządzącej kliki, zaczyna coraz wyraźniej ocierać się o (kolejną) groteskę.
Portal tvn24.pl podaje:
Równie poważnie jak “wschodni ślad” są traktowane hipotezy mówiące o współdziałających ze sobą trzech pracownikach z trzech elitarnych restauracji, którzy mieli nagrywać swoich klientów. Mieliby oni rejestrować głównie rozmowy biznesmenów, które potem sprzedawali ich rynkowym konkurentom. Dwóch z tych pracowników to przyjaciele – pracowali wcześniej razem w modnej restauracji przy Placu Trzech Krzyży w Warszawie. Trzecia osoba to brat jednego z nich.
Według kolejnej hipotezy nagrania mieliby zlecić biznesmeni, którym nie po drodze z rządem. Badana jest także hipoteza, według której w sprawę zamieszani mogą być odsunięci funkcjonariusze polskich służb i politycy pragnący doprowadzić do upadku rządu Donalda Tuska.
Trzeba też dodać, na co zwracają uwagę komentatorzy i politycy opozycji, m.in. Leszek Miller, że hipoteza z udziałem wschodnich służb może być na rękę samej Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a także rządowi. Dla ABW jest wygodna, bo tłumaczyłaby brak pełnego wyjaśnienia sprawy, a także mniejszą kompromitację.
http://www.tvn24.pl/kto-nagrywal-spoldzielnia-biznesmenow-kelnerow-i-watek-wschodni,441980,s.html

2.

News z 5 listopada 2013 r.
– Nasze spotkanie potwierdza dobre, strategiczne stosunki między Stanami Zjednoczonymi a Polską. Przykładami tych więzi jest współpraca polityczna i wojskowa. Mamy także ważne interesy gospodarcze i prowadzimy dialog demokratyzacyjny. – powiedział minister Radosław Sikorski po spotkaniu z sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym (…).
http://www.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/sikorski_i_kerry_o_strategicznych_stosunkach_miedzy_polska_i_usa
Tymczasem na ujawnionych przez WPROST taśmach Radek mówi inaczej:
Wiesz, że polsko-amerykański sojusz to jest nic niewarty. Jest wręcz szkodliwy, bo stwarza Polsce fałszywe poczucie bezpieczeństwa – stwierdza Sikorski.
Jacek Rostowski, z którym rozmawia, dopytuje, dlaczego.
Bullshit kompletny. Skonfliktujemy się z Niemcami, z Rosją, i będziemy uważali, że wszystko jest super, bo zrobiliśmy laskę Amerykanom. Frajerzy. Kompletni frajerzy – mówi Sikorski. Potem w rozmowie poruszony jest wątek mentalności Polaków.
Sikorski: – Problem w Polsce jest, że mamy bardzo płytką dumę i niską samoocenę.
Rostkowski: – Taki sentymentalizm.
Sikorski: – Taką murzyńskość
Rostowski: – Jak, jak?
Sikorski: – Murzyńskość.
http://www.tvn24.pl/kolejne-rozmowy-sikorski-o-szkodliwym-sojuszu-z-usa-i-naszej-murzynskosci,442021,s.html

3.

(…) Dworzanie, którzy mieli nieść tren, schylili się do ziemi i czynili takie ruchy rękami, jakby ów tren podnosili, a potem szli i udawali, że coś niosą w powietrzu; nie ośmielali się okazać, że nic nie widzą.
I tak oto kroczył cesarz w procesji pod wspaniałym baldachimem, a wszyscy na ulicy i w oknach mówili
Boże, jakież te nowe szaty cesarza są piękne! Jaki wspaniały tren, jak świetny krój.
Nikt nie chciał po sobie pokazać, że nic nie widzi, bo wtedy okazałoby się, że nie nadaje się do swego urzędu albo że jest głupi. Żadne szaty cesarza nie cieszyły się takim powodzeniem jak te właśnie.
Patrzcie, przecież on jest nagi! – zawołało jakieś małe dziecko.
Boże, słuchajcie głosu niewiniątka – powiedział wtedy jego ojciec i w tłumie jeden zaczął szeptem powtarzać drugiemu to, co dziecko powiedziało.
On jest nagi, małe dziecko powiedziało, że jest nagi.
On jest nagi! – zawołał w końcu cały lud. (…)

http://basnie.republika.pl/noweszatycesarza.htm

 

4.

Czy to ważne, kto i dlaczego ujawnia prawdziwe nagrania ministrów polskiego rządu?
Nawet największy leming nie wyobraża sobie przecież, że jakikolwiek wywiad (poza naszym) na świecie dysponując takimi materiałami ujawni je, zamiast wykorzystać zakulisowo. Zresztą Tusk ze świtą nie raz dał przykład, jak bardzo jest uległy wobec ościennych przywódców.
Demaskować Tuska po to, by jego miejsce zajął ktoś o wiele bardziej niezależny?

5.

Historia czasem się powtarza. W otoczeniu Jaruzelskiego przed laty działał samotnie polski patriota, płk Kukliński. Ujawnił wolnemu światu zamiary imperium zła, co być może pomogło w przetrwaniu rodzaju ludzkiego na Ziemi.
Czemu więc nie założyć, ze oto znowu samotny patriota, bądź nawet niewielka ich grupa, działa wewnątrz ABW? BBN? Innych tajnych służb? I zrozumiał(a), że czas się skończył. Sytuacja grozi już bowiem fizyczną likwidacją Narodu.

6.

Co prawda dla mnie, i dla wielu innych, nagrania stanowią jedynie dowód tego, czego domyślamy się już od kilku lat. Szokiem mogą być tylko dla tych, którzy wierzą w zagrożenie „sektą smoleńską” i nie zwracają uwagi na coraz szybszą likwidację Państwa. A ich, patrząc na wyniki ostatnich wyborów, ciągle jest więcej, niż urzędników.

7.

Tusk (i jego rząd) został obnażony za pomocą dyktafonu.
Teraz, jak u Andersena, cały lud musi to pojąć.
Bo Tusk musi odejść.

22.06 2014

 

Inne zapisy autora:

0

Humpty Dumpty
Humpty Dumpty

1842 publikacje
75 komentarze
 

 1. Avatar plus ujemny

  no dobra a jak Pan Premier wejdzie na mownice..chrzaknie, zaklnie po niemiecku i rzecze..??Wiecie co??..ja ma was wszystko w d…ie..mozecie mi naskoczyc…pokaze wszem i wobec gest Kozakiewicza..oraz tym mlodszym srodkowy palec i pojdzie sobie…z mownicy znaczy sobie pojdzie…Wszyscy zamilkna przetrawia to..pomysla i dojda do wniosku, ze on chyba ma racje??

  0
 2. Mir Mir

  Analogia do nowych szat cesarza pasuje jak ulał.
  Wszyscy co byli zainteresowani czymś poza grylikiem w wekend wiedzą, że Polska już jest poza krawędzią. Długi i rabunek narodowych bogactw w tym ludzkich jest tak duży, że straty trzeba będzie nadrabiać przez dziesięciolecia i przy skali porównywalnej z odbudową powojenną.
  Poziom spranych umysłów do poziomu niewolniczego przez PRL jest nie do opisania.

  Moim zdaniem cała ta sprawa z taśmami jest przede wszystkim materiałem do badań socjologicznych nad mentalnością Polaków a zwłaszcza tym co z narodem zrobił PRL.

  0
 3. Avatar RICO

  Obnażony ? I co z tego ? I dalej rządzi,ma wszystko w doopie ! Naród spokojny,ręki nie podnosi !
  Qurwa ! Co się stało z moim narodem ?????????????????????

  0
 4. a z toba rico???samogwałt tylko??

  0
 5. Wszyscy co byli zainteresowani czymś poza grylikiem w wekend wiedzą, że Polska już jest poza krawędzią. Długi i rabunek narodowych bogactw w tym ludzkich jest tak duży, że straty trzeba będzie nadrabiać przez dziesięciolecia i przy skali porównywalnej z odbudową powojenną.>>>slyszalem ze zostalo cós jeszcze pod czestochowom.

  0
  • Mir Mir

   🙂

   Moim zdaniem podniecać się nie ma czym. Wcześniejsze wybory były by bez sensu. Bez względu kto z aktualnie zasiadających w Sejmie grup wygra i tak nadal będzie jak było.
   Taśmy, taśmy a ja sobie zostanę w robocie znowu 10 godzin bo szef mnei o to “prosił”. Za nie długo mam urlop, czyli idealny czas by załapać jakąś dodatkową fuchę by dla dzieciaków na wyprawkę starczyło.
   To tyle w temacie.

   0
 6. AD6.:
  Humpty…
  czy teraz po tych tasmach wreszcie zrozumiecie, ze falszuja takze wybory?
  moze sie pojawi jakas tasma w tym temacie. 😀 .

  0
 7. no wlasnie przeczytalem info, na ktore czekalem od rana, ze nic sie nie stalo polacy 🙂 . tylko jakas banda podsluchuje i trza ja zlapac. a reszta to malym piwkiem dla herr tuska jest….
  wiec czekamy na kolejne ‘tasmy’…
  takie o wyborach moglyby ich wreszcie wywalic w kosmos….
  bo sam juz nie wiem jaki temat moze byc skuteczny
  bo ani ustawki na zniszczenie opozycji, ani spluniecie w twarz jankesom, ani ukazane przewalki w sprawie gazoportu czy cen paliw tej bandy nie rusza….
  to juz staje sie perwersyjne zalosne normalnie to ich zachowanie…

  0
  • Avatar Jacenty

   @RobHood
   Tę bandę POpiera znacznie liczniejsza i groźniejsza banda – ich wyborcy i ich media. I chyba dlatego nie podają się do dymisji, bo te słupki im ledwo, ledwo się obniżają. A fałszowanie wyborów to chyba najcięższe przestępstwo ale tylko dla demokratycznego kraju.

   0
  • Mir Mir

   Teraz chyba nawet gdyby wprowadzić akcyzę na gryla to też niewiele da.
   POgadamy za kilka lat. Ceny prądu będą wyższe o 30%, benzyna o 20%, węgiel, olej opałowy czy gaz o 30% i więcej. Wtedy wprowadzenie akcyzy na grylyka może coś da. Ale chyba musiało by to być przeprowadzone razem z przykręceniem nielegalnej wódki a to nie wchodzi w grę bo to już są układy z prosiakami z wiejskiej.

   0
 8. Avatar Alia

  Komorowski w ogóle nie zareagował na słowa sienkiewicza,że państwa polskiego nie ma. Czyli i jego Komorowskiego też nie ma? Nie ma państwa, to niech Komorowski usunie sie z Belwederu, czy nie mam racji? Ale doczekalismy sie rzadów i prezydenta, masakra. Kogo my utrzymujemy?

  0
 9. Avatar kanton

  Pan prezydent Komorowski szyje sobie kotyliony i nie ma czasu zajmować sie takimi pierdołami jak afera taśmowa. On jest ponad takie sprawy. Żyje za nasze pieniądze w niebycie. :-).

  0
  • Avatar Alia

   Do Komorowskiego, cytuję wpis mojego Rodaka:”panie prezyedencie widać,że nie był pan a Dżakarcie – przykre, bo pan odpowiada konstytucyjnie m.in za politykę zagraniczną, ,że jednoznacznie nie potępił pan sikorskiego!!!! idiotę – a cytując Nałecza osła /bez obrazy dla osła/,że nie potepił sienkiewicza – bo powiedział ‘Polski niema – to jakiego kraju jest pan prezydentem??? Ch… d…. kamieni kupa – poparł pan tuska i tyle – poparł pan mafię – grasia-nowaka-krawca. Szok panie ‘niby’prezydencie”. Szok, szokiem ale to juz brak słów.

   0
 10. Syndrom zachowań, o którym mówił Sikorski, dotyczy w znacznej mierze polityków; to oni mają “płytka dumę” – i niestety – zbyt wysoką samoocenę. Z tej m.in. przyczyny nie dostrzegają wokół siebie zbyt wiele, albo dostrzegać nie chcą.
  “Płytka duma” jest przejawem postrzegania siebie przez pryzmat swojego koryta.

  O nielegalnych podsłuchach pisaliśmy z Pawłem Pietkunem i Tomkiem Parolem już kilka lat temu. Próbowałam zainteresować tym poważnym problemem Ministra Spraw Wewnętrznych I Prezesa Rady Ministrów. Kancelaria obsługująca Prezesa RM otrzymywała ode mnie pisma, w których informowałam o nielegalnych praktykach policji i Służby Kontrwywiadu Wojskowego {pod kierownictwem gen. Janusza Noska}. Ani Donald Tusk, ani żaden Minister Spraw Wewnętrznych palcem nie kiwnął. Zamiast tego w rubaszny sposób próbowano odebrać mi wiarygodność. Na moim blogu znajdziecie liczne publikacje odnoszące się do procederu nielegalnej inwigilacji – połączonej z represjami i szykanami wobec mojej osoby.

  Donald Tusk, odżegnując mnie {w pismach z Kancelarii PRM} od zdrowego rozsądku, wyraźnie stanął po stronie przestępców z policji i SKW. Arbitralnie uznał, że mogą oni naruszać prawo. On, jako zwierzchnik służb specjalnych, a także prokuratura stanęły po stronie wyjątkowo niebezpiecznej grupy przestępczej. Grupa ta, złożona z oficerów SKW i policji, podporządkowała sobie wszystkie instytucje naszego państwa, łącznie z MSW, RPO, NPW, MS.

  Zgoła inną retorykę przyjmuje Tusk obecnie, gdy podsłuchy dotknęły ludzi z jego ekipy.

  Wniosek z tego taki, że stan poszanowania prawa nie zależy od mechanizmów demokratycznych, tylko od widzimisię ekipy Tuska. Polskie prawo może cię ochronić, jeśli tej ekipie jest to na rękę, jednak przy pomocy tego samego prawa rządzący mogą cię zniszczyć, ponieważ jesteś “nikim”, a oni mają “niską dumę” i w dodatku ciebie nie lubią.

  Życzę Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Prezesowi Rady Ministrów, aby w związku z aferą podsłuchową przeszli przez to samo, co mi zafundowała akceptowana przez nich grupa przestępcza, występująca w imieniu “nielegalnego państwa Tuska”. Być może to ta sama grupa – z lekką jedynie korektą – wywołała tę aferę podsłuchową.

  0
  • Avatar dfgft

   no wszystkich ich nie wsadzimy do pierdla

   http://niezlomni.com/wp-content/uploads/2014/06/jwas.jpg

   Jeszcze ten łańcuch duszącej niewoli
   Nie zatamował męskiego oddechu,
   Jeszcze męczeńskiej naszej aureoli
   Nie tknęło błoto urągań i śmiechu,
   I pokutnicze nie straciły tłumy
   Ostatnich błysków narodowej dumy.

   Nie było nawet podówczas w zwyczaju
   W dyplomatycznej ślizgać się zabawce,
   W lada koniuszym lub dworskim lokaju
   Zaraz ojczyzny upatrywać zbawcę,
   I tym, co jawnie wyparli się Polski,
   Dawać na kredyt mandat apostolski.

   Kiedy kto z wrogiem chciał wchodzić
   w konszachty
   I stawiać złote zjednoczenia mosty,
   Nie powiadano w gronie braci szlachty,
   Że to mąż stanu, lecz że zdrajca prosty,
   I nie wróżono nowej szczęścia ery,
   Widząc na piersiach błyszczące ordery.

   Jeszcze przybierać nie umiała Polska
   Postaci gadu, co się u stóp czołga;
   Wolała, żeby w drodze do Tobolska
   Trupy jej synów unosiła Wołga,
   Wolała ponieść ofiary najkrwawsze,
   Niżby się miano wyprzeć jej na zawsze.

   Z nową religią nowi są prorocy,
   Co słabszym niosąc wyrok unicestwień,
   Głoszą królestwo gwałtu i przemocy,
   I ewangelię plemiennych rozbestwień,
   Jako pociechę wskazując w rozbiciu
   Nędzę i nicość – i w śmierci i w życiu.

   Pod ich chorągwie spieszą ludzie nowi
   Widząc, że wiara przeszłości zawiodła
   Urągać czystych poświęceń duchowi,
   Kruszyć braterstwa i wolności godła,
   Przed złotym cielcem korzyć się tyranii
   Panmoskwicyzmu albo pangermanii

   0
  • a czy podobne listy słano za rzadow kurdupli czy wtedy nie zauważano podobnych…niedogodności??

   0
 11. Avatar plus ujemny

  ..no i co ??nie mowilem??dokladnie sie sprawdzilo tusek zostaje…a wy dalej pracujcie na darmozjadow…

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816