HYDE PARK
Like

SIKORSKI DO ROSTOWSKIEGO – PIS MOŻNA Z***BAĆ

22/06/2014
632 Wyświetlenia
3 Komentarze
10 minut czytania
SIKORSKI DO ROSTOWSKIEGO – PIS MOŻNA Z***BAĆ

Szef MSZ powiedział do Rostowskiego:

„Ty, ja uważam, że można zajebać PiS komisją specjalną w sprawie Macierewicza”.

To jest ewidentny deal Seremeta z Tuskiem. No tak, bo to jest skandal, kurwa.

0


SIKORSKI DO ROSTOWSKIEGO – PIS MOŻNA ZAJEBAĆ

Ujawniono nowe taśmy „Wprost” z udziałem Radosława Sikorskiego (Wprost, Radio Zet, IAR, TVN24).

 

 

„Wprost” ujawnił kolejną część treści nagrań rozmów polityków. Tym razem pojawia się dialog między Radosławem Sikorskim z Jackiem Rostowskim. – Wiesz, że polsko-amerykański sojusz to jest nic niewarty. Jest wręcz szkodliwy, bo stwarza Polsce fałszywe poczucie bezpieczeństwa – powiedział szef MSZ. Sikorski tym samym przekonywał Rostowskiego, że polityka prowadzona przez premiera i szefa MON jest błędem. Tak, według nagrań, opublikowanych przez „Wprost” miał mówić Radosław Sikorski. Minister wypowiadał się o sojuszu również w innych, niewybrednych słowach. Następnie w rozmowie polityków przejawia się wątek mentalności Polaków. – Problem w Polsce jest, że mamy bardzo płytką dumę i niską samoocenę – ocenia Sikorski. – Taki sentymentalizm – odpowiada mu Rostowski. Na co szef MSZ mówi: „Taką murzyńskość”. – Jak, jak? – dopytuje Rostowski. – Murzyńskość – powtarza Sikorski.

Dalej Sikorski mówi o polityce zagranicznej: „Bullshit, skonfliktujemy się z Niemcami, Francuzami… Bo zrobiliśmy laskę Amerykanom. Frajerzy, kompletni frajerzy”.

 

Sikorski: to jest ewidentny deal Seremeta z Tuskiem.

 

Sikorski: Ty, ja uważam, że można zajebać PiS komisją specjalną w sprawie Macierewicza

 

Rostowski: No a co innego jest dzisiaj?

 

Sikorski: No taaaak. Kaczyński się przyspawał do Macierewicza i teraz trzeba Macierewiczem ich obu na dno pociągnąć. To, co jest w materiałach prokuratorskich jest miażdżące. Można zrobić dwuletni cyrk. I niech oni się tłumaczą. Tam są straszne rzeczy. Wiem, bo byłem przy tym.

 

Rostowski: Dobrze, tylko trzeba namówić. Musisz Donalda namówić

 

Sikorski: Donald się waha, ale lekko za. Powiedział: niewykluczone. Niech oni, najpierw będzie skarga do sądu prokuraturę. (…) No tak, bo to jest skandal, kurwa. Skandaliczne. (…) To jest ewidentny deal Seremeta z Tuskiem. To, co robić. (…) Wiesz na czym polegała operacja ZEN, którą Macierewicz ujawnił? To była operacja, nadzorowałem ją…

 

Sikorski i Rostowski o „dealu”

 

– Jeśli mam kogoś popierać na komisarza energetycznego, to w moim bezpośrednim interesie jest, żebyś był ty… – mówi Rostowski do Sikorskiego. – Trochę mniej będzie szampana, trochę więcej prosecco, ale ogólna zasada będzie ta sama. Rodzinnie, spokojnie… – to fragment rozmowy Radosława Sikorskiego i Jacka Rostowskiego, z której nagrania ujawnił tygodnik „Wprost”.

 

Rozmowa dotyczy między innymi Danuty Hübner z PO, której przyznano pierwsze miejsce na liście wyborczej w Warszawie.

 

– To był skandaliczny pomysł z tą starą komuszką – mówi Rostowski. – Czy ona jest nam w ogóle potrzebna? – pyta Sikorski. – W ogóle – odpowiada Rostowski. Politycy rozmawiają też o – jak to określają – „dealu”. – (…):

 

Proponujesz taki deal, jeśli ci pomogę być na pierwszym miejscu na liście gdzieś – mówi Sikorski. – W Warszawie – mówi Rostowski. – W Warszawie. Tego ci nie mogę obiecać. (…) Ale mogę ci obiecać, że cię poprę. Wtedy ty mi nie będziesz wadził w komisji? Deal? – pyta. – Deal – odpowiada Rostowski. – Jesteśmy po słowie – mówi Sikorski.

 

Jacek Rostowski przytacza także swoją rozmowę z Ewą Kopacz przy okazji rekonstrukcji rządu. – Jeden wielki plus tego odwołania będzie, że nie będę musiał tego palanta słuchać. A ty tego nie możesz powiedzieć – powiedział Rostowski do marszałek sejmu.

 

Nowe fragmenty taśm zostały odczytane podczas porannej audycji w Radiu ZET oraz w programie TVN24 „Kawa na ławę”.

 

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski napisał na Twitterze:

„Tygodnik „Wprost” kłamie, jakobym spotkał się z Jackiem Rostowskim w „Sowa & Przyjaciele”. Nigdy w życiu nie byłem w tej restauracji”. Wpis zniknął jednak z profilu ministra.

SENSACYJNA WYPOWIEDŹ SŁAWOMIRA NOWAKA – NOWE TAŚMY „WPROST”

 

 

„Sławomir Nowak w rozmowie z Parafianowiczem twierdzi, że PO wykupiło długi komitetu Religi za jego poparcie w wyborach 2005” – o czym są kolejne taśmy napisał Michał Majewski, dziennikarz „Wprost” na swoim Twitterze.

 

Redakcja „Wprost” ujawnia, że Sławomir Nowak, były minister transportu, przyznaje w rozmowie z byłym wiceministrem finansów Andrzejem Parafianowiczem, że Platforma Obywatelska wykupiła część długów Zbigniewa Religi, ówczesnego kandydata na prezydenta.

 

2 września 2005 roku prof. Religa wycofał się z kandydata na prezydenta. I zadeklarował podczas drugiej tury wyborów poparcie dla kandydata PO (wówczas kandydował Donald Tusk). Sławomir Nowak kierował w tym czasie kampanią medialną lidera PO. Ostatecznie wybory wygrał Lech Kaczyński.

 

Nowak: W 2005, ja pamiętam, zdobyliśmy jego długi, żeby się wycofał. Cena była taka, że… bo mu narobił ten jego sztab długów strasznych…

 

Rozmówca Nowaka: kurwa, tam był Petelicki, tam był ówczesny szef …

Nowak: On wtedy poparł Donalda, nie? No właśnie za to, że zapłaciliśmy ich dług.

 

KTO JESZCZE JEST NA TAŚMACH?

 

Redaktor naczelny „Wprost” zapowiedział publikację stenogramów kolejnych nagrań. Sylwester Latkowski nie zdradza, nagrania których polityków zostaną opublikowane. Według sobotniej „Gazety Wyborczej”, chodzi o rozmowy z udziałem między innymi byłego rzecznika rządu, a obecnie sekretarza generalnego PO Pawła Grasia, szefa MSZ Radosława Sikorskiego, byłego ministra finansów Jacka Rostowskiego i ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego. Według „Gazety”, nie wiadomo, czego mogły dotyczyć rozmowy i kiedy zostały zarejestrowane.

 

 

AFERA PODSŁUCHOWA

 

W poprzednim numerze „Wprost” opublikowało nagrania rozmów szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza (z lipca 2013 roku) oraz byłego ministra transportu Sławomira Nowaka i byłego wiceministra finansów Andrzeja Parafianowicza (z lutego tego roku).

 

Prokuratura wszczęła dochodzenie w dwóch sprawach. Jedną z nich jest nielegalne nagrywanie polityków. W związku z tym w środę doszło do przeszukania w siedzibie „Wprost”, gdzie śledczy usiłowali uzyskać nośniki z nagraniami. Działania prokuratury w redakcji tygodnika krytycznie oceniło wczoraj Ministerstwo Sprawiedliwości. Szef resortu Marek Biernacki skrytykował działania śledczych, porównując nieudolną akcję we „Wprost” do „interwencji straży miejskiej”. Natomiast prokuratura, w osobie jej szefa, Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta, oświadczyła, że wejście do redakcji „Wprost” nie było złamaniem prawa.

 

Interwencję prokuratury i działającej na jej zlecenie ABW potępiła Naczelna Rada Adwokacka. Krytycznie o środowych wydarzeniach wypowiedziały się również Helsińska Fundacja Praw Człowieka oraz OBWE.

 

Warto nadmienić, że działalność ABW w redakcji tygodnika „Wprost” oraz wieloletnie działanie aferowe rządzących zostały porównane przez „Washington Post” oraz inne prestiżowe amerykańskie nośniki medialne bezpośrednio do Białorusi i Ukrainy. Polska to Białoruś, Rosja i Ukraina – wieszczą amerykańskie media.

 

Redaktor naczelny tygodnika „Wprost” rozważa złożenie zażalenia na środowe wejście śledczych do jego redakcji. Tygodnik ma 4 dni na podjęcie decyzji w tej sprawie. Jak powiedział pełnomocnik „Wprost” mecenas Jacek Kondracki, w świetle formalnym tygodnik może wnieść zażalenie jedynie na wydane przez prokuraturę postanowienie o przeszukaniu, a nie na sposób przeprowadzenia tej czynności.

 

Czekamy na publikację nagrań – mówi rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski o ujawnionych dziś fragmentach rozmów czołowych polskich polityków. Rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa – Błońska zapowiedziała komunikat w związku z nowymi nagraniami.

 

JAROSŁAW KACZYŃSKI

 

PiS jest za wcześniejszymi wyborami

 

– PiS jest zdecydowanie za wcześniejszymi wyborami – powiedział Jarosław Kaczyński. Prezes PiS dodał, że wybory powinny być uczciwe, ale „mamy rząd, który jest nieuczciwy i każdy mógł to ostatnio zobaczyć i usłyszeć”. – To nieuczciwość…

 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Ujawniono-nowe-tasmy-Wprost-z-udzialem-Radoslawa-Sikorskiego,wid,16700565,wiadomosc.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Inne zapisy autora:

0

Aleszuma http://aleksanderszumanski.pl

Po prostu zwykly czlowiek

1164 publikacje
7 komentarze
 

3 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758