KULTURA
Like

To już koniec DVD

08/07/2013
766 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
To już koniec DVD

W Polsce spada sprzedaż płyt DVD. Widzowie wolą ściągać filmy nielegalnie lub oglądać za pośrednictwem VOD w internecie – informuje „Dziennik Polski”. Jaka jest obecna kondycja rynku DVD w Polsce, skazanego dziś na dystrybucję płyt za pośrednictwem popularnych tytułów prasowych? Jak mówią przedstawiciele firm sprzedającychfilmy, kiedyś inserty były tylko dodatkową formą sprzedaży DVD, dziś stanowią dla dystrybutorów niezbędną pomoc w docieraniu do nabywców.- Rynek DVD dołuje. Wieszczę smutny koniec tego nośnika w niedalekiej przyszłości. Wszystko znajduje się w internecie. Oryginalne DVD z filmem jest już ludziom do niczego niepotrzebne – kategorycznie stwierdza Roman Gutek, dystrybutor filmowy Gutek Film. Maciej Bechta, zajmujący się dystrybucją DVD w firmie Kino Świat, zwraca jednak uwagę, że jeżeli nośnik DVD przetrwa, to tylko z filmami zaliczanymi do klasyki kinematografii. – Dostrzegam […]

0


W Polsce spada sprzedaż płyt DVD. Widzowie wolą ściągać filmy nielegalnie lub oglądać za pośrednictwem VOD w internecie – informuje „Dziennik Polski”.

Jaka jest obecna kondycja rynku DVD w Polsce, skazanego dziś na dystrybucję płyt za pośrednictwem popularnych tytułów prasowych? Jak mówią przedstawiciele firm sprzedającychfilmy, kiedyś inserty były tylko dodatkową formą sprzedaży DVD, dziś stanowią dla dystrybutorów niezbędną pomoc w docieraniu do nabywców.- Rynek DVD dołuje. Wieszczę smutny koniec tego nośnika w niedalekiej przyszłości. Wszystko znajduje się w internecie. Oryginalne DVD z filmem jest już ludziom do niczego niepotrzebne – kategorycznie stwierdza Roman Gutek, dystrybutor filmowy Gutek Film.

Maciej Bechta, zajmujący się dystrybucją DVD w firmie Kino Świat, zwraca jednak uwagę, że jeżeli nośnik DVD przetrwa, to tylko z filmami zaliczanymi do klasyki kinematografii. – Dostrzegam potencjał w klasyce. Choć grono odbiorców legendarnych dzieł jest niewielkie, jestem przekonany, że zawsze znajdą się ludzie, którzy będą chcieli mieć swój ulubiony film na półce w domu – komentuje Bechta.
0

Wiadomosci 3obieg.pl

Napisz do nas jeśli w Twoim otoczeniu dzieje się coś, co wymaga interwencji dziennikarskiej redakcja@3obieg.pl

1314 publikacje
11 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758