SPOŁECZEŃSTWO
Like

Szanowny Panie Prezydencie!

03/05/2015
4267 Wyświetlenia
2 Komentarze
3 minut czytania
Szanowny Panie Prezydencie!

Oświadczenie Komitetu Protestacyjnego Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych, w związku z zaproszeniem do Kancelarii Prezydenta w dniu 5 maja 2015 roku.

0


 

OŚWIADCZENIE
Szanowny Panie Prezydencie

Uprzejmie dziękujemy za zaproszenie na spotkanie z Panią Minister Ireną Wóycicką w dniu 5 maja 2015 roku o godz. 8.45. Niestety, nie możemy z niego skorzystać, ponieważ tego samego dnia, o godz. 10.00 spotykamy się z rodzicami z różnych stron Polski na zaplanowanym już wiele tygodni temu kolejnym proteście społecznym. Poczucie odpowiedzialności za podjętą inicjatywę społeczną nakazuje nam pozostać w tym dniu z rodzicami i niepełnosprawnymi dziećmi ,którzy tego dnia przyjeżdżają pod Pałac Prezydencki z całej Polski.

Już wcześniej, niestety bezskutecznie, zwracaliśmy się do Pana, Panie Prezydencie z prośbą o zainteresowanie problemami z jakimi borykają się nasze rodziny. Jesteśmy rodzicami niepełnosprawnych dzieci chorych od urodzenia które nigdy nie będą mogły samodzielnie egzystować w społeczeństwie.Temat niepełnosprawności jest jednak słabo obecny w kampanii prezydenckiej. Jak dotąd stale pamięta o nas w swych wypowiedziach pan Paweł Kukiz, a ostatnio udało nam się spotkać z panią Magdaleną Ogórek. Spotkaliśmy się też z zainteresowaniem sztabu pana Andrzeja Dudy.

Bardzo chcielibyśmy, aby wszyscy kandydaci traktowali nasze problemy jako istotne. Uważamy, że stosunek polityków do osób z niepełnosprawnością jest papierkiem lakmusowym ich wrażliwości społecznej. Nie mamy takiej siły przebicia jak górnicy, lekarze czy nauczyciele. Jesteśmy bardzo słabą grupą. Przyjazd na protest jest dla każdego z nas ogromnym wysiłkiem i wymaga zapewnienia bezpiecznego transportu lub opieki w domu naszym niepełnosprawnym dzieciom.
Tym bardziej prosimy o zwrócenie na nas uwagi.

W dniu protestu chcemy zaproponować rządowi podpisanie ramowego porozumienia. Wynika to z rocznych doświadczeń z tzw. rozmowami Okrągłego Stołu, które nigdy nie stały się prawdziwym, udokumentowanym dialogiem, a także ze zmienności i nieprzewidywalności ostatnich działań rządu. Rząd po naszym sejmowym proteście wiosną ub. roku nawet nie wyznaczył osoby, która reprezentowałaby stronę rządową wobec wszystkich resortów, koordynując prace wszystkich podstolików i utrzymując kontakt ze wszystkimi zainteresowanymi środowiskami.

Liczymy na to, że uda się Panu znaleźć chwilę czasu kiedy zbierzemy się pod Pałacem Prezydenckim ok. godz. 10.00 aby przywitać się z nami, dokładniej przyjrzeć się naszym postulatom i zagłębić w nasze problemy aby wspólnie znaleźć ścieżkę ich pokonania i szybkiego rozwiązania.
Spod Pałacu udamy się pod Sejm i pod Kancelarię Premiera, gdzie zaproponujemy rządowi podpisanie z naszym Komitetem ramowego porozumienia, a także, po raz kolejny przedstawimy nasze postulaty.

Z poważaniem,

Komitet Protestacyjny Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych. Toruń, 30 kwietnia 2015IMG_20150319_115423

Inne zapisy autora:

0

Venaida
Venaida

6 publikacje
0 komentarze
 

2 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816